LED Light Emitiong Diode / COB, E27, Zeus, Hans, Osram, Quantum, Samsung...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.393
27.933
1.098
Trøndelag
nema leba od toga,te diodice nemaju nikakve snage a niti svjetlosne penetracije.
sa time mos jedino bor okititi za bozic. pogledaj hymalajine lampe od 54w u mini boxu, ono da a za ovo kazem ne.
 
22.01.2016
16
20
3
110
500W Vero29, jebeno zanimljivo :)
Obavezno javi kako ide situacija il pukni neki dnevnik pa opisi / poslikaj malo i izradu. Koliko si platio po chipu i ak smijem pitati odakle ?

Hocu, poslikat cu kad mi sve bude na okupu i kad krenem slagati (Kineska nova god. je usporila isporuke nekih elektronickih gergemiza)
Vero 29-ke, hladila i jos neke sitnice su mi vec tu samo cekam napajane. Nisam radio sa gotovim LED-driverima nego sa jednim 600W DC napajanjem i DC-DC boosterima sa Constant current regulacijom zbog cega ce mi sistem-efikasnost biti nesto manja od maksimalne ostvarive (minus ~10-15%) .. ali za prvi projekt ce biti OK .. mozda upgradam kasnije ako zakljucim da to ima smisla.
Vero 29 sam platio 23USD po komadu ali me DHL dostava "ubila" (+59USD ..psmtr! ) tako da me u konacnici svaki Vero 29 kostao ~33USD.
Kad se sve skupa zbroji.. skupa je to zabava (i upitno isplativa) .. ali sta mogu kad volim DIY tehnikalije.
Generalno sto se tehnickih stvari tice tu sam prilicno na svom terenu ali sta se grow-a tice .. NEMAM POOOJMA! Ovo ce mi biti prvi put i mozda ce mi trebati kakav mentor kad sve pripremim kako treba da ne sj*bem stvar. .. Trudim se sta boje informirati na netu (zato sam ovdje) .. i brzo ucim..kazu :) :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: He-Man and Farmer

Farmer

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.03.2008
378
685
93
40
Ovdje ces naci sve sto trebas, mentora takodjer. Samo polako, proucavaj sto vise, pripremi se i nema zime.
Glede lampe puno srece, i sam sam diy entuzijast / tehnicar tako da netrebam ni govoriti da sam zainteresiran za sto si opisao. Ja osobno pucam na izradu nekog panela sa cxb3590 cree chipovima u bliskoj buducnosti, tj. negdje nakon sto zavrsim trenutni grow, al vero29 me isto interesira jer uvijek volim novije tehnologije tako da se mozda i taj plan promijeni ... nis, ti ces mi biti pokusni kunic ;)
 

deda

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
29.02.2008
707
2.684
163
56
Eno je hans složio nove panele, tvrdi da šalje od utorka. Zvuči zanimljivo:
Technical information

160 Watt ALL CREE XTE and XPE2 LED Power, total power consumption max 180 Watt2 selectable positions; (1) For Vegging and first weeks of flowering, (2) Full flowering position, easily selectable by switchLight level adjustable 0 - 100% by rotating knob, controls between max. efficiency to max. power6 Cree XPEBRY Royal Blue, 20 Cree XPEBRD 801 Red, 11 Cree XTEAWT White, 8 Cree XPERDO Red Orange and 8 Cree XPE DeepRed Led'sEach Led has it's own reflector, either 106 or 123 degrees, therefore optimal control of the light patternMetal Core PCB for the very best coolingNo light losses caused by glass or plastic barriers in front of the LED'sExternal waterproof power supply, no heat contribution to the LED'sSmart & Silent fan is controlled by temperature, 0 to 100%Power supply with 2 meter cable, easily unpluggableSize 30 cm * 35 cm * 4 cm, 12" * 14" * 1.6"Recommended maximum grow area 80*100 cm, 32" * 39"Recommended distance from canopy, 20 to 80 cm, 8" to 32"EU, USA or UK power supply includedReflector easily demountable for cleaningSolid construction, simple industrial designVery quiet, only -45 dB at 30 cm2 year warrantyDiscreet shipping, all around the planet
 
  • Sviđa mi se
Reactions: publicenemy
01.03.2016
4
11
3
Zdravo,
nisam primjetio da je bilo price o LED E27 sijalicama. Kupih cisto da probam E27 LED 12 W (kao zamjena za 100 W obicne ). Pise da daje 1000 lumena? Sta misliste 10 komada x 2.99 EUR = 30 EUR za 10000 Lumena?

Evo kutuje sa informacijama.



1.JPG 1.JPG
2.JPG
P.S.
Ja vec imam neki 3 kineske E27 LED 54W nego ovo gledam kao dodatak ili drugi box.
 

Prilozi

  • 3.JPG
    3.JPG
    80 KB · Pregleda: 9
  • 4.JPG
    4.JPG
    167,5 KB · Pregleda: 9

Frizhideron

Aktivan Član
15.12.2014
171
329
63
2 pitanja (mozete odgovoriti i inbox moj, ako je zabranjeno reklamiranje)

1) da li znate neki sajt/prodavnicu koja povoljno prodaje u nasem okruzenju (slo/cro/srb/hun/etc etc...) i salje...
prvo pitanje je vise iz neverice.... neverica, zbog toga sto amazon/ebay/aliexpress i ostali sve moguce LED-ove ne salju za srbiju, ili ako salju, onda je cena posiljke skuplja od samog proizvoda. a ocaj, zbog toga sto se ovi 'domaci' preprodavci ugradjuju vise od 100% od cene koju nadjem na drugim sajtovima.

2) kad se bira LED proizvod sa 2 switcha, jedan za VEG.period, drugi za FLOWER.period, da li smeta da bude tokom celog grow-a ukljucena oba moda, ili je ipak bolje u vege periodu samo diode za vege da rade, i za cvetanje samo za cvetanje. mislim, koriste biljke to, ali nigde nisam nasao tutorial na youtube-u sto se tice razlike u krajnjem yield-u kad se LED polovicno gasi.
 

Frizhideron

Aktivan Član
15.12.2014
171
329
63
:D hvala. video sam i druge cene. necu da kazem da su skupi, svakako znam da se za LED mora izdvojiti love, ali kad vec dajem oko 200e, ne bih davao za najmanji model.
taj model je na sajtovima malo vise od 100e, sto znaci necu da dajem 50+% vise samo zato sto ne moram da narucujem :D (da ne ubacujem u jednacinu put do Cro i nazad)
sve bi bilo lakse da je druga drzava, zbog porucivanja (nema cak ni opcija na 90% sajtova za srbiju...)
vidim ja da ce biti duga potraga, a dobro, i ne treba mi uskoro, za par meseci kad prodje mh/hps grow, a ako neko nesto ima, nudi, da je malo vise od ovih osnovnih galaxyhydro/marshydro osnovnih verzija, nek pise u inbox da ne spamujemo temu! hvala..
 

banovan240

Banned
Banovan
20.03.2012
869
2.266
163
Srbija
buraz sve te razumem..pokusavam da zaobidjem sistem..ali ne da ne ide..nego cu da pocnem blaaago da cupam dlake sa glave..jednu po jednu..

kako god da okrenes,ne ispalti nam se..da ne pricmao o carinama i porezima..paltio bih cenu panela..ali ovo drugo..NIKAKO! :D

jeftinije ce nam biti da odemo turisticki do amsterdama preko jungle triba za 150e i kupimo panele od bata hansa nego sve ostalo.. strasno..
 

Frizhideron

Aktivan Član
15.12.2014
171
329
63
xD tako nekako.... svakako idem preko u posetu rodbini, pa cu videti preko amazona da porucim na njihovu adresu, to stigne za 2-5 dana, nikakvi porezi, nikakvi bakraci... to u krajnjoj opciji, ali to nije 'skoro' :/
 

Frizhideron

Aktivan Član
15.12.2014
171
329
63
pa kad stigne na nasu granicu, oni otvore i bas ih briga da li je poklon, ocarine na procenjenu vrednost lupe pdv/carinu.... :/ nasa carina je random, znam da ces sad misliti da lupam, al smo banana drzava, nekad ne ocarine jedan proizvod (do 50€) a onda drugi put kad isti proizvod porucujes ocarine... meni su procenili fake papuce sa aliexpress-a (znak holistera) ja ih platio 4$ a oni lupili procenjenu vrednost na 40$, i onda sam morao da platim carinu koliko i same papuce :D HAOS
 
Poslednja izmena:

Frizhideron

Aktivan Član
15.12.2014
171
329
63
bas banana. tamo gde oni zive nema direktne linije do mog grada. znaci morali bi da idu 150km, ukupno 300 da bi mi poslali paket busom.... tako da.... nije to tako lako :D
 

D&M

Aktivan Član
02.03.2016
346
404
63
73
mozda da probas na mauser.com pa narucis cree cxa/b cobove i drivere i sam sastavis, a imas takoder i cree xbd ledica koje i hans koristi u svojim panelima