LED Light Emitiong Diode / COB, E27, Zeus, Hans, Osram, Quantum, Samsung...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

deda

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
29.02.2008
707
2.684
163
56
slažem se, čak i sam hans veli:
It sounds ok, but please keep an eye on it and make sure it gets some ventilation?
Nije problem dodati vent da ga hladi, ali logično bi bilo, ako je to potrebno, da ga odma dobiješ sa ventom i da ne misliš jel vruć ili nije?
 

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.561
163
Trichome City
Ful sam se zagrijao za grownorthern holographic series 1, kojih trenutno nema u prodaji ( out of stock), pa sam tražio neki info kad bi mogli opet bit pušteni u prodaji i došao do ovoga:

I wanted to give you a bit more info about future systems, we have several new fixtures coming out in 2016. Our commercial horticulture range uses higher output/more efficiency LED's than the rebels and we have 150w, 250w and 400w models coming out in 2016. The cost again is alot lower per watt than the holographic series one and the spread light and intensity is much more uniform than the modular series (standard or with rebel upgrades). Actually the 150w version is very similar in shape to a Modular 6 however it has the added benefits :
that its is silent cooled,
higher quality IP65 rated mechanical build,
much more efficient and reliable LEDs and drivers, more homogeneous spread of light intensity and spectra (this is really important for bringing out and preserving the natural quality of a plant and is one of the best features of the HS1),
much lower cost than a full rebel modular 6 upgrade.

Eto da podijelim s ljudima koji namjeravaju prijeći na led, jer koliko ja znam gn hs1 su vrh paneli , a ove godine izbacuju nove s pristupačnijim cijenama.
 

Felt

Psilocybe Semilanceata ( Liberty cap )
Poznanik Foruma
21.06.2015
707
3.749
163
Po mom skromnom misljenju GN HS1 je vrh.Jedina mana mu je sto je prokleto skup,a ima samo 75w.Ipak tih 75w izvuce dvostruko vise grama.Vidjam po AF da se bez beda sa tim panelom bere po 150 gr.
Ako ce DP izbacit ove godine panele do 400w mislim da ce pomest konkurenciju,ali rijetki ce si ga moci i priustiti,barem sto se tice nase regije ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Triptank

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.561
163
Trichome City
deda, podrazumijeva se da razina znanja i iskustva pojedinca određuju ishod growa, nisam mislio da upališ hs1 i vratiš se za 3 mjeseca sa škarama :D
Felt, napisali su da će biti lower cost per watt then the hs1. nadam se da će biti cjenovno pristupačniji, i da će uskoro biti na tržištu. :)
 

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.561
163
Trichome City
Poslao sam im mail danas s upitom kad će izać novi paneli, i zašto hs1 nije više u prodaji, sad su mi odgovorili:

We are moving on to the next gen in our Holographic series which features a single stage holographic optic and will produced in a larger modular rage of fixtures which will launch over 2016. The first two systems will be a 180w and 240w and will launch in July. A lower powered 60w and 120w with digital features will launch around August. We are a small manufacturing and design company, we generally tend to focus on the best product we can produce and thats why we are not producing the HS1 at this point in time.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Felt

DiskoKobaja

Banned
Banovan
22.03.2015
879
592
113
Madelin
Sad me Hans opet uvaljuje u crnjak jer da se njemu čini da je 65 stupnjeva previše za driver, da neka izmjerim potrošnju kad je full odvrnut. Potrošnja je 174.5w. Skrenuo sam mu pažnju kako na driveru stoji ono Ta50 Tc90 baš me zanima odgovor. I sad sam prvi put baš uzeo driver u ruke, jer je jako nedostupan, i može se držati u ruci, najviše je vruć kad se dlanom poklopi od gore preko rebara. I sad, jel do straina il do hansa ne znam, ali moby i jack imaju izraženo više kristala nego ww i mazar. Moby i jack su ravno ispod hansa. Vjerovatno je do straina ali ko zna...

E tako je mene ekipa s neta dovodila u probleme svi hvale hansa a nema nbi jedan pravi grow s min 4-6 biljaka u vecim boxovima samo s hansom bez dodatbih svijetla...
i deda di je tvoj dnevnik?

@Triptank je je super su ti h1 paneli samo sto za imalo normalniji box recimo od 1m2 ti trebaju 2..a to je 7k kn.. Za to kupis sta oces od leda.. Imas 3590 cobova za +srat se..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Felt and Triptank

DiskoKobaja

Banned
Banovan
22.03.2015
879
592
113
Madelin
ja samo znam da tangpeng testira te nh1 ili kako se vec zovu led od cca 10mj i stalno suout of stock... treba vidit sta norm grower moze s njima jer imam osjecaj da bi tangpent sa svijetlom od ekrana mb uzgojio biljku. i jeedna stvar mi kod svih lrodavaca proizvodjaca ide na k... il stave led u mali sator pod biljku 2, il ga stave u pravi sator pa gurnu jednu biljku ispood njega.. I sta mi to dokazuje?? nista.. Na ledu kao novom izvoru svjetla za uzgoj ,svi tolko valjaju kradu i varaju ljude,da je jos zato toolko nerasiren..
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: dragan1985

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.561
163
Trichome City
Ja mislim da nije stvar u varanju pa ga ljudi ne koriste. Stvar je u tome da kvalitetni i efikasni led paneli koštaju puno. Drugo, u odabiru led panela treba puno stvari uzeti u obzir, nije kao kod hid rasvjete da biraš watažu lampe, odgovarajuću prigušnicu, nabaciš reflektor i čao. Ima prevarenih ljudi masu, mislim da je to zato što misle da mogu kupit vrhunski led panel za malo love, vide da piše led grow light i kupe pa pojedu govno, jer je taj panel proizvođač testirao na božičnoj pšenici i onda šire priče kako led ne valja, kako je to bacanje para, što automatski prestraši nove potencijalne led korisnike.
Ima puno razloga, ali ako kupiš panel od respektabilne firme koju preporučuju groweri koji sade vutru, onda ne bi trebalo bit zajeba.
 

Felt

Psilocybe Semilanceata ( Liberty cap )
Poznanik Foruma
21.06.2015
707
3.749
163
Slazem se u potpunosti,a vidimo i sami sto su sve ljudi u stanju iskoristiti za grow,obicne zarulje,gradjevinske led lampe,sobne svjetiljke da ne nabrajam vise.Ima jako puno nezadovoljnih upravo iz gore navedenih razloga koje je spomenuo Trip.Ljudi nasjednu na svasta,a kad u konacnici vide da to nije to prebacuju krivnju na sve drugo osim na sebe.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Triptank

deda

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
29.02.2008
707
2.684
163
56
[QUOTE="
i deda di je tvoj dnevnik? [/QUOTE]
Nisam ti baš neki dragi dnevniče tip, štoviše paranoiziram žešće i češće :) Al evo idem opaliti par fotki trenutnog stanja čisto da vidiš kako to kod mene pod ledom izgleda...
20160430_215705.jpg 20160430_215636.jpg 20160430_215600.jpg 20160430_215513.jpg mazar, jack47, ww, moby dick sve auto... ove druge su jos premale da bi bile zanimljive. Nisam se sjetio dodati nešto za usporedbu veličine ali mislim da svi znaju otprilike koliki topovi budu. Različite su starosti, ww je prešla datum ali ja uvijek pustim još jer je to sve marketing :)
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: šaran

DiskoKobaja

Banned
Banovan
22.03.2015
879
592
113
Madelin
Ja mislim da nije stvar u varanju pa ga ljudi ne koriste. Stvar je u tome da kvalitetni i efikasni led paneli koštaju puno. Drugo, u odabiru led panela treba puno stvari uzeti u obzir, nije kao kod hid rasvjete da biraš watažu lampe, odgovarajuću prigušnicu, nabaciš reflektor i čao. Ima prevarenih ljudi masu, mislim da je to zato što misle da mogu kupit vrhunski led panel za malo love, vide da piše led grow light i kupe pa pojedu govno, jer je taj panel proizvođač testirao na božičnoj pšenici i onda šire priče kako led ne valja, kako je to bacanje para, što automatski prestraši nove potencijalne led korisnike.
Ima puno razloga, ali ako kupiš panel od respektabilne firme koju preporučuju groweri koji sade vutru, onda ne bi trebalo bit zajeba.

Stvar je u tome da moras zavrsiti omanji tecaj da se snadjes u silnim vrijednostima i informacijama sto te bombardiraju, te par readings, te lux, te ovo te ono , a onda jos to s watt da nema veze s kval. pa pitas par ljudi koji kao kontaju vise od tebe pa onda od 5 likova dobijes 7 razlicitih odg, i ako nemas budjet od oko min 600$ ti si s*eban, pa onda su tu mars pa no nejmovi sto su ljudi radili brutalne growove s njima..Pljuvanje svih po svakom a 99% ih kupuje iz kine djelove ili cak cjele panele, pa odes na ali/ju/babu pa se jos vise pogubis..>>Dok ne bude nekog reeda i ljudi budu znali Tocno sta moraju trazit nece led jos pravi boom dozivim..citam na jednom forumu da ce navodno od 2018g hps bit zabranjen..

ja si vec mjesec danan trazim led ako ne i vise i umoran sam od svega i odljepio lagano..A dolazi ljeto..

@deda jel to pod hansom sadjeno?' inace kapa dole za biljke.. Mos mi u inbox sliku boxa s svjetlima bas me zanima kako to izgleda s Hansom, mada sam se za drugi led odlucio..)
A paranoja?? Heh to mi sestra.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Triptank and mtran

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.387
27.853
1.098
Trøndelag
uh ako je istina za gn da izbacuje 180w i 240w i da budu hologram,onda cu se i ja malo strpiti. umalo sam uzeo novog hansa od 180w prosli tjedan,a posto mi nije presa sacekat cu i taj 7mj pa da vidim. mislim da cu odmah bezecirat 240w ako bude do cca 500€.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Triptank

deda

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
29.02.2008
707
2.684
163
56
@deda jel to pod hansom sadjeno?' inace kapa dole za biljke.. Mos mi u inbox sliku boxa s svjetlima bas me zanima kako to izgleda s Hansom, mada sam se za drugi led odlucio..)
A paranoja?? Heh to mi sestra.
Stavio sam ti u ovoj temi stranu dvije ranije što svijetli u boxu. Čak i fotku odozdo kako svijetli...Obični ormar, ali zbog paranoje pustimo detalje...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: DiskoKobaja