LED Light Emitiong Diode / COB, E27, Zeus, Hans, Osram, Quantum, Samsung...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Frizhideron

Aktivan Član
15.12.2014
171
329
63
blizi se dan kupovine. za sada prednjaci MARS II 400, ali s obzirom da cesto nalecem na slicne proizvode i dvoumljenja, dosao da vas pitam.

sta mislite o ovome?
nasao sam na drugim forumima (da ne reklamiram) odlicne opise. znam da za vece boxove nije, a i ne trazim nista vise nego za 1-2 biljke u prostoru 65x65cm
hvala malo iskusnijim.
 
14.04.2016
3
1
3
57
Dobio neke led panele kancelarijske, boja svijetlosti 4000K , trebao bi samo malo dosvjetljavati jer imam staklenik ali su mi biljke blijede i očito im fali svijetla.
Ima li smisla uopće stavljati te, najobičnije?
 

DiskoKobaja

Banned
Banovan
22.03.2015
879
592
113
Madelin
blizi se dan kupovine. za sada prednjaci MARS II 400, ali s obzirom da cesto nalecem na slicne proizvode i dvoumljenja, dosao da vas pitam.

sta mislite o ovome?
nasao sam na drugim forumima (da ne reklamiram) odlicne opise. znam da za vece boxove nije, a i ne trazim nista vise nego za 1-2 biljke u prostoru 65x65cm
hvala malo iskusnijim.


JA sam gledao taj al posto nemam vise gdje da se igram batalio to sve..Al na tvom mjestu uzeo bih definitivno..
 

Frizhideron

Aktivan Član
15.12.2014
171
329
63
hm.. sad vise ne znam :D al hvala, dobija jedan glas. trazim razlog zasto NE.... za sada jedino zasto ne bih je sto nema vise proverenih grow-ova. i taj jedan sto sam nasao na 420magazinu je imao neki sitan problem. (sa naponom) pff sta znam. razmisljam da se okockam. 115-119 realnih W vuce... sto je 80+ manje od mars II 400 koji mi je #1 za sada. al je i skuplji 50ak eura
 

chaktus

Aktivan Član
16.12.2015
120
290
63
54
Puna mi glava ko Kobaji informacija i škole Leda no mišljenja sam jednog predznanje je neophodno , pare ćeš svakako izbrojiti jednom ili više puta sve ovisi
kako misliš da je pametnije samo ja sam iz te recimo pune glave odlučio na samogradnju i lakšu možebitnu nadgradnju toga što želim...lagano rasteš bez stresa :gled:
i onoga možda ;)
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: mtran and Triptank

deda

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
29.02.2008
707
2.684
163
56
Ja sam isto u startu mozgao, čitao, analizirao... Pošto sam po prirodi sumnjičav, a na netu posebno, tek kad sam vidio uživo jedan led panel u akciji, tek tad sam se odlučio i nisam zažalio. Ja do sad, ledu nisam našao zamjerke osim cal/mag deffa koji se dogodi random i koji jedna žlica gorke soli rješava bez problema. Puno ljudi ne vjeruje u led, i ja sam bio nevjernik, ali ljudi stvar radi. Sve košta para ali kad se sjetim da unazad nekoliko godina vutra ima cijenu ko nikad, gdje za rečenih 10g a realnih 6g bubneš 500kuna, onda se zbrojiš, uložiš u led i odyebeš svih. Račun za struju je nebitno uvećan a dobiješ bar g per w Meni za iskljucivo i jedino moje potrebe sasvim ok! Go 4 it...
 

Frizhideron

Aktivan Član
15.12.2014
171
329
63
to je ok. ti imas hansa? tako? :)
ja cu se drzati za ispod 200e. to mi je neki limit.
a za za to mogu da uzmem ili marsove ili ovaj znet4 sto sam postavio link ili tako nesto. :D
 

deda

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
29.02.2008
707
2.684
163
56
Hansa sam dodao na 150w spectraboxa, a i sa tih 150 sam bio zadovoljan, sad s hansom sam jos zadovoljniji. Voli bilje led...
Edit: ne znam sto mozes ispod 200e ali pokusaj pa polako dodavaj
 

Frizhideron

Aktivan Član
15.12.2014
171
329
63
pa upravo sam rekao xD mars II 400 (ekvivalent 400w hps, tj realnih 200w) i znet4 sa realnih 195-200w :> oni su jeftiniji od 200e :D
pa dosao da pitam sta misle da je bolja 'tehnologija' i pouzdanije, a i oba su dovoljna za moj prostor
 

deda

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
29.02.2008
707
2.684
163
56
Taj njihov ekvivalent zaboravi. Ne nasjedaj na marketing. Hans je tu fer, imas onaj tekst o istini i mitovima vezanim uz led, posteno je to napisao...
 

DiskoKobaja

Banned
Banovan
22.03.2015
879
592
113
Madelin
Al kao ato sam ja reko nema ni jedan relevantan grow s SAMO HANSOM.. A svi ga hvale, ono ko je lud u toj prici?? Growowe od 60x60cm ne priznajem..ili neke micro growove...
 

Farmer

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.03.2008
378
685
93
40
@DiskoKobaja - brate probaj pa vidi , i ja sam zadovoljan s hansom, nemam "cisto" testiranje al ga imam u boxu i znam da stvar radi, 4 biljke je ispod hansa, 4 ispod 400w hps-a i sve su podjednako razvijene bile... nebitno sad, kao sto rekoh nemam izoliran uzgoj i vise strainova je u prici al da sam chorav nebi mogao rec da led nevalja, i jedna i druga polovica su se podjednako dobro razvijale, sad jel 10-20% jedna bolja od druge ... mozda a mozda i ne to nemogu rec iz spomenutog razloga, al i boli me klinac, jer razlika u potrosnji to debelo kompenzira. Pozz
 

deda

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
29.02.2008
707
2.684
163
56
mislim da to nije rekao, pretpstavljam da su hps i led skupa u boxu pa se mućkaju boje i temperature. a možda sam ja krivo shvatio...
 

DiskoKobaja

Banned
Banovan
22.03.2015
879
592
113
Madelin
@deda sve ispod 1x1m ne priznajem..
Znaci min eqvivalent 400wHPs..

@Farmer pa brate da imam 500€ na davanje cisto da vidim kako radi,e onda bi imo i 750$ dolara za pacific light za koji je provjereno kako radi,il za bilo koji drugi skuplji panel, poanta je da trazim nesto sto ce uspjesno zamjeniti moj 400w hps,uz priblizne rezultate i osjetno manju potrosnju... kao sto rekoh dosad sam naiso il na micro growowe,il na normalne grovove uz jos koje pomocno svijetlo,znaci i dalje neznamo sta taj led moze.. ok moze dat odlicne rezultate iznad 1-2 biljke al to moze i hps250 pa ga opet ne preporucujemo za neki Veci prostor od 60x60cm,ako me sad kuzite...Ja s se vec odlucio s cim ja idem, jeftiniji mi od hansa manje struje trosi,dal ce bit bolji? vidit cu cim nadjem mjesto za indoor... i da se razumijemo nepljujem ni po jednom ledu,samo se trudim kao i vecina ovdje proc sto bolje za sumu love kojom raspolazem.. Sa svime se moze growat vise manje,samo je potrebno nac sta svakom od nas pase..
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Farmer
08.07.2015
492
203
43
Moje misljenje da paneli istih STVARnih snaga i nemaju neku razliku po prinosu,pa je bitna razdaljina do biljke.
Bitno je pouzdanost u radu i eventualna brza popravka,da se ne poremeti ciklus biljke zbog hermija i zbog toga nije lose drzati neku cfl ili cak fluo.
 

deda

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
29.02.2008
707
2.684
163
56
Pazi, panel od stvarnih 400w sigurno može mjenjati 400w hps, ali potrošnja ti je onda skoro ista. Dobro, uštedio bi na hlađenju nešto sitno. Ja mislim da je marketing priča da će 150w leda imati rezultat kao 250, čak 400w hps-a. Navlače ljude. Ti za pare kojima raspolažeš nećeš zamjeniti moć 400watnog hpsa, bar ja tako mislim. Pogotovo na površini koju smatraš ok. Pokušaj mijenjati pristup problemu. Uzmi led i složi stealth box, najobičniji ormar, i tako ljeti piči. A zimi se vrati hps-u i pravom boxu. U kojeg ćeš onda dodati i led koji imaš :) pa ćeš nadmašiti 400w hps svakako ;)