Lucidno sanjanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Djed Karlosa Kastanede je umro svršavajući pri sexu i Kastaneda je rekao kako misli da je to najljepša smrt (kada je to govorio tek je ušao u svijet čarobnjaštva i nije znao ništa o ničemu, bio je samo normalna osoba kao ti i ja). Na to mu je don Juan Matus rekao da mu je djed umro kao svinja. Uvjet koji je don Juan postavio pred Kastanedu je da se mora odreči sexa, mora čuvati seksualnu energiju ili neće postiči ništa što ga namjerava učiti. Seksualna energija je najjača energija čovjeka, kao i kod životinja. Morao je čuvati tu energiju jer ona omogučava da bude povišeno svjestan u reali, i neophodna je kod lucidnog sanjanja i postizanja svega onoga što je postigao.
Jebačina i perverzije su zadnje o čemu don Juan uči, a preko njega kastaneda nas, i to zna svatko tko je čitao njegove knjige. Perverzije su bolest i izopačenost letačkog uma.

Neznam zašto izmišljate sve te gluposti o kastanedi i njegovim suradnicima, ne vidim smisao osim mašte bolesnog uma. ali ok.

i tema je lucidno sanjanje... stoga...
 

vrtlar

Aktivan Član
21.11.2007
194
10
18
41
evo drito iz kreveta da kazem da sam imao lucid... i to je malo vec postalo bizarno da me vec par dana zaredom pokusavaju ubiti u snovima... danas se lucid desio skroz na kraju kad sam ih uspio nadmudriti i pobjeci im i dok sam trcao sam se osvjestio i reko zajebi ovo, sad mogu bjezat i brze i samo sam ubrzo sliku ali nazivciralo me sta neznam kamo idem pa mi se slika nije mjenjala, samo pod mi se mico pod nogama ful brzo a sve ostalo ko da je mirovalo. onda sam si reko, koji *****, onda se mogu i probudit ako ima namjeru bit ovakav, otvorio sam oci i probudio se... ti lucidni snovi su mi ful cudni, a i sad sam imao takav dojam, imam osjecaj kao da sam budan a oci su mi zatvorene, nesto slicno kao pred spavanje kad imas zatvorene oci i oces spavati i mozak pocne svoj nevezani rad i ti vidis tu njegovu pricu u slikama... i ako dovoljno duboko utones u nju, kad izlazis osjetis prijelaz... isto tako kad se budim iz lucida... imam osjecaj da jedino u toj prici su mi zatvorene oci a radnja se odvija iza njih...

eto, malo mi je zao sta je ovako propao, zaboravio sam se smiriti i obratiti pozornost, promatrati san i slicno, ipak me ekipa ganjala s namjerom da me ubije... :) ipak, grad u kojem sam se nalazio me podsjetio na mjesavinu opatije i senja (u snu sam razmisljao kako je opatija to tako da sam se pokusavao sjetiti ulica kada sam ubrzao svoje trcanje nebi li se pocele pomicati ali bezuspjesno)...
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
čekaj samo dok doživiš paralizu spavanja. To ti se događa prije padanja u san ili pri buđenju. To ti je kad ti se mozak probudi ali ne i tijelo. Osjećaj je kao da si u komi, nemožeš se ni najmanje pomaknuti a budan si. totalno paranoičan i neugodan osjećaj, traje max 5min ali i to je predugo. Svakom se to dogodi jednom ili dvaput u životu, a lucidnim sanjačima češće.
meni se dogodilo jednom, ono ležim i budan sam ali tijelo nije, pokušavam otvoriti očne kapke, ali neide, upotrebljavam svu snagu očnih mišića, ali nikako da otvorim kapke ili da se pomaknem, tako jedno 2min, možda više, i onda normalno iznenadno buđenje i olakšanje.
 

vrtlar

Aktivan Član
21.11.2007
194
10
18
41
evo jutros opet lucid... nije ih dugo bilo kad ono u kratkom roku dva...

trebo sam se naci s tipom u gradu danas nesto vezano za neki projekt i dogovor je bio da se probudim u 9 i da ga dmaho nazovem da vidim sta cemo i kakav je plan... i ja sam se probudio, medjutim reko sam si da bi mogo josh odspavat petnajstak minuta jer ovaj je vjerovatno nije stigo josh obavit sve obveze po gradu pa kao, ajde josh malo... i dobro navijem sat da zvoni za petnaest minuta... i u tom vremenu sam imo lucid...

neznam kolko mi je trebalo da zaspem ali probudio sam se par minuta prije nego je sat trebo zvonit... recimo da sam imao lucid na trk... uglavnom, scena je sljedeca, kolko se sjecam.. isli smo pored nekog groblja ili sta ja znam, nekog parka (sad dok ovo pisem kad malo bolje razmislim podsjeca me na dva parka koja sam vec ranije sanjao u nonlucid snovima)... i uglavnom idem mi tom stazom koja je nesto nalik na drveni mostic onako slozena sa onim trupcima (neznam ko je josh bio samnom).... sjecam se da sam lajo na mjesec, oponaso vukove... i udjem u park i vidim neke starce kao duhove nalik, nesto sve mjesano (gledo sam dosje x prije toga), i bacaju mi na likove iz dojeax koji su bili jucer... i sljedeca scena koje se sjecam je kako sam skuzio da sanjam i govorim sam sebi "ok, super, gledaj ruke pa ces postepeno skenirati okolinu"... i sad ja idem pogledat ruke ali nikako da ih vizualiziram, da ih vidim, nista... i ja podignem glavu i ta dva lika koja su bila prije u snu (dva starca, kroz nonlucid san dok je josh bio bila je neka spreha da se pretvaraju u duhove, da im duhovi izlaze iz tjela itd, uglavnom dosta vezano za x files), jedino na njih mogu usmjeriti paznju, sve ostalo kao da ide u neki fade out, u neku tamo... u principu, jedino sam njih moga donekle dobro promotriti ali sad kad razmisljam o njima ne mogu ih se nikako sjetiti tocno, sve je nekako rendom te slike... e, ali cijelo to vrijeme otkad sam se ja osvjestio ja kuzim da meni srce ful ubrzano lupa... ono uzbudjenje maksimalno, ko da ce iskocit van... i govorim si kako je sve ok i u snu pokusavam raditi chi kung nebi li smiri rad srca i iskulirao ali *****... ovo podemonilo i onda sam si reko, zajebi to i probudio se...

tako da mi je i ovaj lucid propo bez da sam ista konkretno napravi :(((

e i da napomenem da nisam josh poceo koristiti onaj manual jer ne mogu sad, imam sad ispitni rok i kad prodje, kad budem potpuno u mogucnosti se posvetit tomu cu krenuti u pothvat...
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
krcaj um sa smecem kao sto je dosje x i to je ono sto ce ti um reflektirati

ja sam isto imao san nekidan gdje sam imo okrsaj sa onim brzim zombijem iz half life 2.. nisam igro tu igru godinama al ocito mi je mozak jos zatrovan tim sranjima.. prvo me gnjavio pa sam ga ulovio i bacio o zid, izaso iz te sobe i zatvorio ga unutra da ostane, ali brzo je izaso i krenuo zamnom.. enivej zavrsilo je lose za njega jer sam mu sakom raspolovio glavu kad se zaletio na mene po drugi put :)))
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Noćas sam imao najjači lucidni u životu.

Hodam jednom ulicom u svom gradu, tu se našao jedan štand s vočem. Pitao sam prodavačicu da li mi može reči koji je danas dan, ona je mislila da ju zajebavam ali svejedno mi je rekla da je četvrtak, uzeo sam novine na tom istom štandu i ne sjećam se da sam mogao čitati ali dobio sam utisak kao da isto piše da je četvrtak. Zatim sam se našao u nekom podzemnom restoranu ili tako nešto, idem hodnikom i pitam lika koji je danas dan, lik se samo nasmije i produži. Imao sam cjelo vrijeme dojam da se nalazim oko tri dana unazad - u prošlosti, i potpuno sam znao da sanjam to sve, i mislio sam da to sanjam u ponedjeljak, znači tri dana u budućnosti. Išao je još jedan lik i pitao sam ga koji je dan, on je rekao 22. četvrtak (sad je 13.12 subota :|). Zatim sam ušao kroz vrata gdje je bila tabla exit, i tu je samo jedan mali prostor sa ljestvama koje vode prema površini, uspinjao sam se njom kao neki lik s igrice, nisam vidio ruke i noge, samo sam klizio prema gore, a ljestve su jako brzo prolazile (kao u igrici far cry), i nađem se gore i otvorim poklopac pa izađem, nađem se u nekoj nepoznatoj ulici, s desne strane nalazila se neka cvječara i uđem u nju, tu ugledam neke kolute sa žicom i počinjem navlačiti to, tad mi prodavačica nešto izmulja i reče da se to dobro prodaje u zadnje vrijeme, pitao sam ju koji je dan, onda je rekla četvrtak, nasmije se i pitame ono u stilu "šta zbunjen si malo?" - ja kažem da, pogubio sam se :), zatim potražim neki papir i olovku da zapišem da je četvrtak, nađem mali komadić papira i zelenu bojicu, tad više nikoga nije bilo u cvječari osim mene, i prislonim papirić na zid i počnem pisati četvrtak, napišem Č, zatim prvo tri horizontalne crtice od E pa onda vertikalnu, malo sam se mučio, i nekako napisao i spremio u čep papirić. Izađem van, hodam lijevom stranom ceste, pogledam kroz izlog, tu je neki brijač/šišać radio, i razmišljam cjelo vrijeme kako je sve realno i fascinantno, čak i bolje nego reala. Produžim dalje, svijestan da cijelo vrijeme sanjam ali i misleći da se nalazim u svojoj prošlosti, želio sam ići spavati s namjerom da se probudim u svom normalnom vremenu. Nisam se usudio ići k sebi doma da ne susretnem sebe koji sanja i nekog drugog od mojih. I neznam kud sam otišao, uđem u neku građevinu, prozujim pokraj portira da me ne stigne ništa pitati i uđem u lift, stisnem tipku i lift se zatvori i krene prema gore, prođe mirno 2 kata zatim su se pojavile neke anomalije u radu, počeo se tresti i jako brzo ići prema gore, ja sam se našao na podu kako ležim, s desne strane su mi bila vrata od lifta, a s lijeve nakošeni prozor sa spuštenim žaluzinama, i gledam ja taj prozor (ne razmišljajuči baš šta radi prozor u liftu, i još to nakošen na kosom zidu) i počinje mi se spavati i zaspim / probudim se u ovom svijetu (a lift je baš došao do cilja i vrata su se počela otvarati), onda kad sam se probudio shvatio sam da je taj prozor u liftu bio isti ovaj tavanski prozor ispod kojeg spavam, i nalazio se na istoj udaljenosti i kosini od mene dok sam ležao na podu od lifta i dok sam se probudio u krevetu. I shvatim da nije ponedjeljak nego subota - dan između četvrtka i ponedjeljka oko kojih je bila dvojba, makar mi je onaj lik rekao da je 22. četvrtak (u to nisam siguran baš šta je rekao, a i dok sam zapisivao na papirić koji je dan odbio sam zapisati 22. (jer trebao je biti 11. četvrtak, a možda je i rekao 11).
 

vrtlar

Aktivan Član
21.11.2007
194
10
18
41

Bugi

Aktivan Član
10.11.2006
515
14
0
37
moj prijatelj je sastavio nekakv kratki vodic za totalne pocetnike, vecinom prevedeno sa wikipedia, al je lijep kratak(par stranica) i jasan uvod na nasem jeziku za one koji nemaju pojma o tome.
Lucidity.pdf
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
vrtlar je napisao(la):
je postoji kakva sansa da se dodje i do onog cd-a koji bi trebao valjda ici uz ovo, onaj sa muzikom?

imaš link u dokumentu
ovaj:
Kod:
http://rapidshare.com/files/158996709/LucidDreamTrack__2.mp3
 

need_weed

Aktivan Član
16.10.2008
149
0
0
32
nikad u zivotu nisam dozivio lucidan san do prije dvije noci.U snu sam si rekao da ovo ne moze bit istina nego da je to sigurno san i od onda sam poceo kontrolirat svoje tijelo_Otrcao sam do doma jer sam od njega bio nekih 100m. Mislio sam da cu naci sebe u krevetu kao sta je i weedran reko ali nisam, nasao sam prazan stan i razbacan krevet,poslije toga se ne sjecam nista.

A jucer kad sam isao spavat svakih 1h sam se budio sam od sebe i negdje oko 8h sam opet zaspao i onda mi se desio lucid opet. skuzio sam da sanjam i htio sam isprobat nesto sta zapravo ne mogu. Htio sam poletjet i stajao sam na kraju neke provalije ,ali me malo bilo strah jer sam mislio ako ne poletim cu se ubit. I tako sam poceo mahat rukama i stvarno sam poletio, onda sam uzeo kamen i s njim razbio staklo na autu, a malo kasnije sam zamislio pusku i stvarno sam je vidio na tlu . Krenuo sam do nje i u trenu kad sam je htio uhvatit osvjestio sam se do kraja i probudio.

taj san je trajao vrlo kratko mozda oko minutu, dvije.
sad jedva cekam da opet idem spavat i nadam se lucidu opet.
Ali stvarno mi je cudno kako nikad nisam u zivotu to dozivio a sad u dva dana dva puta, stvarno cudno.
 
27.10.2008
18
0
0
44
u poslednje vreme se cesto prebacujem iz jednog lika u drugog dok sanjam, naime nije bas lucidno sanjanje u pitanju .. ali snimam snove kad se probudim [audio] i pocinjem da ih mapiram..nego.. npr sanjam kako sam lovac i lovim bizona i u trenutku kad treba da odapnmem strelu odjednom sam dijagonalno od lovca [izmedju mene i njega je sad taj bizon] i onda gledam kako on odapinje strelu i pogadja bizona..
malo mi je to cudno sto nemam identitet nego se setam kako stignem iz licnosti u licnost. i to mi je malo otezavajuca okolnost za lucid dream jer cas sam jedna osoba cas druga a cas gledam negde iz prostora na ceo dogadjaj..
ima li neki strucnjak da me uputi..
sta da radim, na sta da se koncentrisem..
 

Džidžadžojac

Aktivan Član
10.10.2007
359
14
0
Imao sam sličan trip kao need_weed, ali još davno. Par puta u nekom perioud sam skapirao da sanjam i radio sam razne stvari, ali sam se nakon toga brzo budio. Najviše sam puta sanjao kako umem da letim, toliko sam to puta sanjao da sam svaki sledeći put u snu znao šta treba da uradim kako bi poleteo, vrh trip.
 

wannabeshaman1

Aktivan Član
31.05.2007
400
33
0
36
trabunjar.bloger.hr
napkon sam okusio čari wilda(wake intended lucid dreaming)...
nisam ni planirao nego sam se probudio navečer sam od sebe
otvorio sam oči ostao ležat i trudio se zadržat svijest
(sve je to bilo nekako spontano nisam ni razmišljo o wildu).
vrlo brzo sam prestao osjećat tijelo(ako sam ga uopće osjećo prije jer se nisam mico)
prožela me ugodna toplina.
kad sam to shvatio okrenuo sam se energetskim tijelom u fizičkom prema
prema zidu koji je isijavao zlatnu svjetlost
(uf kako kičasto :p...al tako je)
ispaljen iz tijela počeo sam se full brzo okretati iznad njega

jako brzo...dal sam reko brzo?:)
i pritom se proizvodio zvuk kao struja(neš ko ioni od tulja)
imao sam osjećaj da me neka sila mijesi kroz 3dimenzije(možda i više :D)

dok su se oko mene kroz tamu nazirale hipnagogijske slike
pitao sam se dali imam lucidan san ili astralnu projkciju al sam zaključio da je lucidan
kad sam vidio siluetu neke krošnje na povjetarcu,ako se dobro sjećam prostorno se nalazila gdje bi trebao biti svod.ta krošnja kako se kretala je počela dobivat boju i život.
živost me zadivila i naravno to divljenje mi je pojelo svijest
inače sam naučio nekako to obuzdat kroz dildove
radio sam to i tijekom ovog wilda ali na kraju nisam mogao :D.
vježbam već par dana(s obzriom da je to bilo pred par dana)...al nemogu to postić.
a full mi se sviđa ova tehnika jer se mogu puno bolje sjećat svega,
vjerojatno jer se ne gubi kontinuitet svijesti kao kod dildova(dream intended lucid dreams).
i još nešto što mi je bilo interesantno...kao da sam prvi put stvarno osjećao mehaniku napretka :D kad god bi svoje trenutno stanje u potpunosti osvjestio
napravio bi idući korak do lucida.

 

Ivory

Aktivan Član
13.09.2008
197
0
0
35
Ja mogu kontrolirati svoje snove cesto,no dok postajem svjestan da sanjam osjecam svoje oci u zbilji i moram ih drzati vrsto zatvorene jer ako dodje mala svjetlost odmah se budim....obicno mi postane dosadno u tom snu nakon nekog vremena pa dodjem na neku zgradu i bacim se i onda od straha se probudim.....vec sam se par puta probao ubosti nozem ali nemam snage...hehehehe
 
15.01.2009
2
0
0
32
malo sam gledao po googlu o lucidnom sanjanju i naišao na ovaj forum... pa i da ja nešto napišem :)

često se ne sjećam svojih snova, ali ima onih kojih se sjećam i danima/tjednima nakon sanjanja u skoro najsitniji detalj... i u tim snovima nemam baš potpunu kontrolu nad onime šta radi, ali čini mi se da ipak nešto kontroliram

recimo, san koji sam sanjao prije 10-ak dana. bio je više kao noćna mora, iako se nisam htio(ili nisam mogao) probuditi jer me zanimalo šta će se događati. bila je riječ o nekom duhu koji je ubijao sve moje poznanike a ja sam ga kao pokušao uništiti.. kontrolirao sam kao vođenje istrage, i usput recimo vozio auto i osjećao se kao da ga stvarno vozim(iako još nemam vozačku) i slične stvari... pa sad dal je to neka vrsta lucidnog sna ili samo dobar random san?

pozz