Mandala Ganesh regular [HPS-150W] by marihuana farmer

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
bit će,bit će...računam još nekih 30-ak dana da to bude to... :D

edit: sad baš gledam šta sam napisao,prije mi se čini da će to biti za nekih 45 dana,ako oduzmem dva tjedna predcvjetanja. :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
mislim da sam našao razlog zašto sam od 5 komada imao ˝samo˝ dvije ženske. (iako sad vidim da ne bi u boxu bilo mjesta ni za 3,a kamoli više biljaka. :) )

evo šta piše na Mandalinoj stranici:


Growing indoor under low light

Plants from seed or clones: with CFL lamps, fluorescents, LED lamps 90-150W, and up to 150-250W HPS your plants cannot grow as fast or as big. Their nutrient requirements are therefore lower and root development will also be less. It is important to avoid overwatering under low light. Choose the correct Mandala strain! Not all of our strains will respond well under low light.

Seedlings can be repotted into 2-4 Liter/0.5-1 gallon containers depending on how strong your light source is. Before starting 12/12 make sure that the plants are not rootbound or suffering from mild deficiencies. Repot if necessary before switching to 12/12 and give the plants at least a few days to root before changing the light cycle. Low light in combination with rootbound plants and/or deficiencies can otherwise lead to a higher male ratio or male flowers.

Do not combine forcing your plants into small pots with a heavy/regular feeding schedule taken from standard fertilizer charts! Choose larger containers for sufficient root space and plentiful natural nutrients from quality potting soil. This should be sufficient for all Mandala strains grown under low light and you do not need to worry about extra fertilizing. Most often a lot of available space get's wasted by growing in containers that are not wide or tall enough although there is plenty of room in the grow space or homebox.


znači,kažu da postoji povećana vjerojatnost da će biljke pokazati muški spol ako se dogodi ˝rootbound˝,tj.da korijen dođe do dna tegle i da je ispuni,a to se meni dogodilo.
P1070878.jpg


isto tako kažu da treba pustiti par dana da se korijen oporavi i onda prebaciti na 12/12,a ja sam ih prebacio dok su bile u malim teglama,i tek nakon pokazivanja spola presađivao.
homerdohplz.gif

Before sexing your plants make sure they are not already cramped in their containers. Rootbound plants suffer from stress and this can increase the ratio of male plants or trigger male flowers on females.
 

josipalisac

Aktivan Član
16.03.2013
169
348
63
44
Rio de Jeneiro
negdi sam procitao prije da nasim biljkama bilo koji veci stres moze promijeniti genetiku spola, a ovo je jedan od najcescih razgloga. valjda se zato na svakom cosku spominje da biljke sto prije treba u sto vece kaljeve presadit. sreca da su barem ove dvije pretrpile i ostale zene :) ja sam napravio gresku ovaj put i stavio 5 komada, iduci put idu 3 ili 4 jer curke su toliko flexibilne da se svasta s njima moze napravit! opet ce tu bit lipo za pobrat, fino to skroz izgleda, sretno dalje!
 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
hehe,bome jesam...ako preživi do kraja,svaka čast... :) al ne da se,žilava je.


edit: danas su malo duže ostale budne...čisto onako iz dosade sam im opalio flush da ih malo osvježim...nema nikakvih problema s njima,ovo je da se malo trgnu kad im osvježim korijen....ne znam kojom količinom vode sam ih isprao,nije mi se dalo čučati pored kade,pa sam zalijepio tuš na teglu,pustio lagani mlaz da zemlju ne baca van i pustio svaku po cca.pola sata da se natapa i ispire. razmišljam da im uklonim par ovih velikih listova,jer zaklanjaju ove male vrhove unutar biljke,samo ne znam jel bi im puno škodilo da odrežem sa svake po jedno 5-6 komada da svjetlost bolje piči po vrhovima?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Creative

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
tako sam i ja mislio,svega par komada sa svake biljke,imam par baš ono velikih lepeza.. :)
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.997
34.379
2.598
marihuana prijatelju moj ..kod tebe se to fino zamastilo sada se vec osjeti miris i uskoro ces osjetiti kako ganeshica vozika jedino je steta sto si imao toliko jajana.Nemogu se sjetiti kada sam ja skidao ganeshu ..mislim negdje 65 dan ako se nevaram.Jednom sam skinuo ranije i nije bila niti blizu onoj koju sam cekao do kraja tako da budi strpljiv, isplati se;) jos malo u ciljnoj si ravnini;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sativa Diva

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
taman ulazim u zadnju šikanu pred ciljnu ravninu... :) ovu lst-iranu ću još cca 10-ak dana do dva tjedna max.držati.a ovu cropanu ću i duže...ona mi je zanimljiva,ovaj glavni vrh i sporedni vrhovi oko njega su dosta dobri,ali ovi udaljeniji su još bijeli skroz...nju ću morati i više od dva tjedna držati..sad kad gledam i dobro da su dvije ženske,ne znam kud bi sa trećom... :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
89.dan ukupno,63.dan 12/12:

evo par fotki iz boxa,nije mi se dalo izvlačit biljke van...fino to meni izgleda,bit će tu materijala za pušit,i baš sam sretan što ću konačno imati pravi vlastiti dim...ova mrcina od glavnog heda ove lstirane me ugodno iznenadila,fino se popunjava,mada mi se nekako čini da ima tu još prostora za pumpanje,još bijeli pistili izlaze,onako odokativno trihomi su mlječni/bijeli još uvijek,tako da ni govora o branju još,ova lstirana če biti pod svjetlom do 75.dana 12/12 otprilike,onda ćemo vidjeti šta ćemo, a ova polomljena još ostaje,ona če se tek raspojasat kad oberem ovu napredniju. :)



 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
hehe,žena moli boga da oberem više biljku,smeta joj miris,a bome ovo čudo miriši...još od vege faze. :) zato iduću turu najvjerojatnije u box ide NL automatik,koliko sam upoznat,to je sorta koja se najmanje osjeti.

p.s. hvala,Rolipop :thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

pocetnicki

Aktivan Član
31.12.2012
298
220
43
35
ssh tunneling
bome super za 150w se vec moze za svoje potrebe u satoru fino voziti, za pohvalu, stedno a efikasno, vidim imas debele cvjetove dosta, ugojene mrcine :) nisi stedio hranu i to se i vidi :))
 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
istina,da je manji box bilo bi bolje,jer dosta svjetla se gubi,i mislim da bi taman pasala hps250W,ali i ovo je super,barem meni,a vidim da je i drugima dobar grow. :)
a gnojivo sam baš suprotno,štedio do maximuma,jer inače Mandala sorte ne traže puno gnojiva,tako da sam ih možda 2 ili 3 puta pognojio sa Plantelom cvet,iako je i to puno,ali srećom im nije ništa bilo...i svako drugo,treće zaljevanje(zavisi kako se sjetim,hehe) sam dodavao Slavol,ali u manjim dozama.


edit

laaaaaaaaaagano postajem nestrpljiv,mislim da neću izdržati do berbe,da ću jednostavno capnut neki manji vrhić čisto da probam kakvog je okusa,rad,koliko joj još treba i tako to.... :vb_kez: :watchplant: :bale


 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.