Marihuana i dijabetes

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
27.05.2008
24
0
0
34
I mene je najvise ishrana zaintrigirala, jer kontam mozda povecan apetit kad se navarimo ima veze sa padom secera, a to mu nikako ne treba.
 

korjenko

Aktivan Član
19.12.2007
93
2
0
48
Dijabetes tip 1 znaci da je inzulin ovisni dijabetes, njegova gusteraca ne proizvodi dovoljno ili uopce inzulina. Kod svih dijabeticara 5 najbitnijih stvari su: terapija (inzulin), samokontrola ( redovito provjeravanje secera u krvi ), pravilna prehrana, tjelovjezba i zadnje, ali ne manje bitno edukacija.
On ce morati sam sve o svojoj bolesti nauciti i svih 5 stvari uskladiti, a kada to savlada moci ce kvalitetno zivjeti s tom bolesti i vjerujem bez problema zapaliti.
 
07.05.2011
1
1
3
Imam diabetes tipa 1.
Educirana sam u svim pogledima te bolesti. Ali nikada nam nitko nije rekao utjecaj droge (i marihuana i kemija i ostalo) na tu bolest.
:bong7bp: redovito.
Živim vrlo stresnim životom i ona mi pomaže da ga se oslobodim. Stres vrlo loše utječe na moje zdravlje.:eek:hno:

Jedina mana, da tako kažem, pušenja trave je što me ponekad fakat tjera da u sebe stavim sve što imam u frižideru, a o slatkom da ne govorim. To kompenziram dodatnom dozom insulina, trčanjem ili još bolje, sexom :smileysex:
 

Riblji specijalitet

Aktivan Član
16.11.2010
143
39
28
42
Najveći problem je obuzdati žderačinu kada želja dođe, za sve ostalo nema problema. Kakvih sve bolesti ima dijabetes je mila majka. Istina, nezgodno je stalno pratiti razinu šećera, brojati sve šro si pojeo ali to se sve nauči i dođe u dnevnu rutinu. Plavo oko, pikaš se pen-om ili imaš inzulinsku pumpu?
 
16.12.2012
3
0
0
32
Zanima me dali itko od članova foruma ima dijabetes, točnije dijabetes tipa 1.
Čuo sam razne priče i sve to stoji, ali kako da se oduprem munchies-ima, sve je super kad je neko voće u blizini ali kada toga nema, pojedem sve što mi se nađe na putu.

Volio bih čut tuđa mišljenja, pogotovo od dijabetičara.
 

WEEDetix

₴Ⱨ₳₥₳₦ - VⱤ₳Č - ĐⱤɄłĐ - ⱧɆⱤ฿₳Ⱡł₴₮
Urednik
Grow Support
11.10.2010
3.186
21.088
1.098
35
คภ๔г๏๓є๔ค
nisam diabeticar al od frenda mama je suzbijala uljem neke sative diabetes(dok trosi ima normalan nivo secera) ,mislim da se za diabetes uzima jako mala kolicina(namocis vrh cackalice u ulje i pocuclas ujutro i navecer i ono pocne pokretati rad gusteracu) znam da strainovi za diabetes su sative sa visim nivom Tetrahydrocannabivarin (THCV) koji pogoduje u slucaju diabetesa i smanjuje apetit imaju ga najvise sative africkih gena i naravno CBD ....

Biljke s povišenim razinama propil kanabinoida (uključujući THCV) pronađene su u populacijama Cannabis sativa L. ssp. indica (= Kanabis indica Lam.) iz Kine, Indija, Nepal, Tajland, Afganistan i Pakistan, kao i južne i zapadne Afrike. THCV razine do 53,7% ukupnih kanabinoida.
THCV je pokazala da se CB1 antagonist receptora, tj. blokira djelovanje THC
 
16.12.2012
3
0
0
32
Zaboravio sam nadodati da zadnji put kada sam išao na tromjesečno mjerenje guk-a rezultati su bili najniži do sad (Uzimajući u obzir da si inzulin nisam davao skoro pa uopće, 5% od koliko sam "trebao") a sve što sam konzumirao je bila ulična vutra.
Došao sam ovdje s razlogom da naučim malo više o tomu svemu i na svu sreću, započnem neki svoj mini-grow :]
 

WEEDetix

₴Ⱨ₳₥₳₦ - VⱤ₳Č - ĐⱤɄłĐ - ⱧɆⱤ฿₳Ⱡł₴₮
Urednik
Grow Support
11.10.2010
3.186
21.088
1.098
35
คภ๔г๏๓є๔ค
u svakom slucaju ako ides sa ciljem da si napravis ulje i skroz uklonis diabetes iz zivota postoje tip 1 i nije strasno ko tip 2 i 3 ,te u buducnosti mozes i konzumirati secer moj savjet je sljedeci -trebas sativu neku energičnog higha ,a to znaci da ces to tesko uzgojit u nekom pc kucistu posto spominjes mini grow treba ti nesto vislje u svakom slucaju barem metar imaj na umu to i mozes picit odma 12/12 svjetlo/mrak jer sativama je to prirodno i tako ce narasti preko metra i treba ce trening...

Jack The Ripper
Primary Cannabinoid: THCVRatio Rarity: 42%
Form: Raw Plant MaterialMoisture: 6.98%

Calculated Active Cannabinoids
CBD: 0.38%
CBN: 0.42%
THC: 20.22%
CBC: 0%
THCV: 5.05%
Total Active Cannabinoids: 26.06%

Strain Name: Jorge’s Diamonds #1

Genetics: A Unique Resin-Packed Indica-Dominant Strain
Breeder: Dutch Passion Seed Company
Origin: Holland
Character: Indica-Dominant CBD-rich
Flavor: Fruity & Sweet
Flowering: 8 – 9 weeks (indoor)
Outdoor Harvest: Mid-October
General Tips: Easy to Grow, Somewhat Fertilizer Tolerant, Resistant to Powdery Mildew
THC Level: 16-18 %
Medical Uses: Pain Control, Anti Insomnia, Anti Nausea
Effects: Tranquilizing
THC percentage was calculated at 16 to 18%, while the strain (medical note) is high in THCV, CBD and CBN.



ovako nesto ili neka Haze ,Thai genetika glavno daje sativasto jaca energican i euforican high to znaci daima dosta thcv jer on neutralizira sedativni efekat THC-a sto nasem mazaru netreba :D
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
WEEDetix je napisao(la):
Strain Name: Jorge’s Diamonds #1

Genetics: A Unique Resin-Packed Indica-Dominant Strain
Breeder: Dutch Passion Seed Company
Origin: Holland
Character: Indica-Dominant CBD-rich
Flavor: Fruity & Sweet
Flowering: 8 – 9 weeks (indoor)
Outdoor Harvest: Mid-October
General Tips: Easy to Grow, Somewhat Fertilizer Tolerant, Resistant to Powdery Mildew
THC Level: 16-18 %
Medical Uses: Pain Control, Anti Insomnia, Anti Nausea
Effects: Tranquilizing
THC percentage was calculated at 16 to 18%, while the strain (medical note) is high in THCV, CBD and CBN.



ovako nesto ili neka Haze ,Thai genetika glavno daje sativasto jaca energican i euforican high to znaci daima dosta thcv jer on neutralizira sedativni efekat THC-a sto nasem mazaru netreba :D
ne treba mi ulje od diamonda, ali mi je na crnoj listi onih medicinskih sorti koje želim probati:bale...



soon...
back to the subject
ukoliko se odlučiš za uljarenje, ne moraš na Simpsonove doze ulje
simpsondiabetes - YouTube
 

WEEDetix

₴Ⱨ₳₥₳₦ - VⱤ₳Č - ĐⱤɄłĐ - ⱧɆⱤ฿₳Ⱡł₴₮
Urednik
Grow Support
11.10.2010
3.186
21.088
1.098
35
คภ๔г๏๓є๔ค
perobukvic je napisao(la):
...dijabetes i điđa....
PA KAKO DA OBUZDAM ŽELJU ZA ŽDERANJEM,K A K O ????????

vidim da nisi ni procito nista kad to pitas pa evo Tetrahydrocannabivarin (THCV) koji pogoduje u slucaju diabetesa i smanjuje apetit imaju ga najvise sative africkih gena i naravno CBD ....

Biljke s povišenim razinama propil kanabinoida (uključujući THCV) pronađene su u populacijama Cannabis sativa L. ssp. indica (= Kanabis indica Lam.) iz Kine, Indija, Nepal, Tajland, Afganistan i Pakistan, kao i južne i zapadne Afrike. THCV razine do 53,7% ukupnih kanabinoida.
THCV je pokazala da se CB1 antagonist receptora, tj. blokira djelovanje THC i time ne utjece na porast apetita
 

nenash

Aktivan Član
14.11.2011
225
69
0
98
Mislim da je Pero mislio više u globalu.Kako se riješiti gladi praktično, ne koji kanabinoid šta pospješuje/suzbija...
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
Nekako sam skeptičan prema smanjenju apetita kod cbda, na momente pojedem hrpu slatkoga, tako da se u praksi ne mogu pomiriti s time da CBD smanjuje apetit...
Ulje je najbolje rješenje...:banana_rasta:
Uopće ne vidim razlog zašto oboljeli od dijabetesa ne bi svaku večer uzeli po zrno i otišli spavati:kauch...
Osim stupidnih zakona....:violent018:
I načina provođenja istih....:assshaking:
:bong7bp::vb_wave:
 

WEEDetix

₴Ⱨ₳₥₳₦ - VⱤ₳Č - ĐⱤɄłĐ - ⱧɆⱤ฿₳Ⱡł₴₮
Urednik
Grow Support
11.10.2010
3.186
21.088
1.098
35
คภ๔г๏๓є๔ค
THCV i THCA smanjuju ucinak thc i time smanjuju ucinak rasta apetita

inace diabeticari ne konzumiraju ulje kasno navecer jer se kod diabetesa korise energicne sative
 
27.11.2015
1
0
1
25
Blago vama ko pusi neka pusi dok moze ali ne u velikim kolicinama i ne svaki dan jer je stetno u velikim kolicinama. Ja je pusio svaki dan od 7 razreda do 3 pocetkom skole a sada odjedom mi bude neki pritisak u glavi al bi je zapalio al me je starh makar mi krvna slika uredu,secer i sve uredu to mi se prije nije desavalo dok odjednom nije pocelo al ko moze i ko voli nek izvoli i ja biii..:)))