mazar vs Multipla Skleroza (MS)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
Ajde da ufatim malo vremena i da vas ažuriram :read:
Ovaj citat samoga sebe je nadasve potreban (moram paziti šta pišem...)
mazar je napisao(la):
Već me mjesec dana muči jedan simptom koji sam dobio od silnog uspavljivanja najmlađe. Kad ju idem uspavati obujmim je desnom rukom i ona se nasloni na desno rame i onda malo sjednem i hopsam po pilates lopti i uspavam ju..
Dešava mi se totalni površinski ispad osjeta. Kad se umirim onda počnu žmarci po desnom dijelu tijela, po prsima, leđima, ramenu - pogotovo prije spavanja. Užasno neugodno...
Tu, nažalost, ni ulje, ni vutra ne pomaže. Ali....
Našao sam nešto.
Prije samog spavanja spustim se s kreveta na pod i napravim 50 sklekova. Onda se vratim na radnu temperaturu i ne osjećam trnce..
I tako 3, 4 puta svaku noć :b_woot:
http://www.youtube.com/watch?v=eJTi_I_Q_tU
A uz to obavljam svoje svakodnevne vježbe... :vb_wave:
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
Neki dan sam pričao prijateljima kako ubijam simptom površinskog ispada osjeta...
Bilo je zanimljivo jer su me sasuli sa drvljem i kamenjem da zašto ne pijem neke proteine.
I odmah mi kupili http://www.herbioplus.com/#!protein-konoplje/cpza (Bog blagoslovio sponzore)
Kao to su pravi šamanski :ninja: ...
Ajde, te ću piti, ti me itekako zanimaju kad znam od čega su...
Inače dobio sam i Jackicu (trmtrm sponzore) i gle čuda, nakon njega ništa ne trne spavam ko beba,, onda parne datume sklekove, neparne Jackica....
Vratilo me u doba kad me mučio mjehur, dobri stari jackica :respect: ....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Big L and mario339

FantomSB

Aktivan Član
10.10.2012
275
691
93
41
Ma okani se ti sklekova preko noci. Rokaj jackicu preko noći a sklekove radi po danu, kad se i rade. ....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mazar

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Mazar prijatelju vibra s moje strane i dalje stize? :) Isao sam vidjeti koliko dugo ovdje nema posta i iznenadih se. Btw Jackica je klasik :) Keep smile!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: weedoye and mazar

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
Okanio sam se noćnih sklekova, vratio se na svakovečernje :smoke18:
Neću opet hvalospjeve jackiju, makar mi i z7 (dobro skjurani) isto dozvoljava san...
Ola Oprah, osjećam ih, vibre stižu, ali se teško probijaju kroz guste oblake dima...
ma nikako da se ostavim dnevnika.... I uz čopor dece...
Uvijek se nešto desi, a imam potrebu podijeliti....
http://www.index.hr/black/clanak/od-covjeka-do-heroja-ima-multiplu-sklerozu-ali-to-je-nije-sprijecilo-da-otrci-366-maratona-u-365-dana/720748.aspx
:respect:
 

FantomSB

Aktivan Član
10.10.2012
275
691
93
41
Evo našio sam na jedan post, pa ako kojeg sapatnika zanima neka proba nema šta izgubit. :ridinghorse:
Ne znam hoće li ovo tko vidjeti, ali evo moj način za savršen život unatoč dijagnozi multiple, i vjerujem da se isplati napisati makar jedna jedina osoba vidjela :)
Ujutro na tašte i navečer prije spavanja jedna šalica čaja od VRKUTE (pola male žličice preliti s kipućom vodom i neka odstoji 5 – 10 minuta) s dodatkom jedne žličice ŠVEDSKE GRENČICE (kupite u ljekarni, vrhunskastvar za liječit sve moguće) i 10 kapi tinkture RUSOMAČE (kasnije ću objasniti kako ju pripraviti).
Možete tijekom dana popiti još koju šalicu istog čaja, ali bez navedenih dodataka, eventualno limun jer dosadi uvijek isti okus.
Također, navečer namočiti manje od pola žličice IĐIROTA u otprilike pola deci vode te ujutro popiti normalno zagrijana (ali ne prokuhana) po dva gutljaja prije doručka (po mogućnosti voće ili sirovno povrće) te dva gutljaja nakon pojedenog. Isto tako navečer, s tim da ne smijete ponovno grijati na plinu nego zajedno sa šalicom zagrijati u toploj vodi.

Nadalje, najmanje pola litre čaja dnevno u mješavini ili zasebno od navedenih biljaka: gospina trava, majčina dušica, stolisnik, kopriva, kadulja, matičnjak, jaglac. Dakle, možete piti ili po jednu vrstu posebno ili kombinirati kako želite, slobodno staviti limuna po želji.
Svi čajevi moraju biti topli kad se piju, ako imate termosicu ovih pola litre od raznih čajeve možete skuhati i ostavit u njoj pa tijekom dana po gutljaj dva otpiti kad poželite.

Sve biljke ako ih ne možete pribaviti sami imate u ljekarni po stvarno niskim cijenama.

Kao doručak je najbolje što svježije voće ili povrće (posebice ono korjenasto) primjerice celer, peršin, mrkva, jabuka, naranča, zapravo što god uspijete...
Navečer je dobro pojesti izribanu jabuku kao zadnji obrok.

Švedsku grenčicu možete udisati kad god se sjetite iz bočice, kroz nos i usta.

Zatim na vrat prethodno namazan nevenovom masti ili nekom hidratantnom kremom da ne bi ostale mrlje, staviti oblog od švedske grenčice (dakle, jednostavno stavite par kapi grenčice na površinu koja prianja vratnoj kralježnici i to omotate oko vrata) s tim prespavate ili nosite najmanje 4 sata, dakle kad se sjetite, barem jednom tjedno...

Orašasti plodovi su poželjni za grickati također kad god ste u mogućnosti.

Osobno koristim uglavnom maslinovo ili suncokretovo ulje, mliječne proizvode obavezno s manje od 1% masnoće, bez sireva, vrhnja i sličnog jer oni iako su kao posni i nemasni opet imaju strahovito puno masnoće, pretežno piletina i riba što se tiče mesa (gotovo uopće ne jedem crveno meso), pijem Omega 3 masne kiseline, B vitamin i D vitamin.

Obavezno (što je i meni pomoglo za noge kad su mi trnule i bile teške) masirati noge tinkturom od RUSOMAČE. Prestala mi je težina u nogama.

Postupak njene pripreme ću Vam pojednostavljeno napisat:
Dakle, rusomaču kupite u ljekarni (3 kutije tog čaja). To istresti u bocu od jedne i pol litre, dodati otprilike 2 decilitra čistog alkohola (70%-nog, također u ljekarni pribavite) i na to još uliti do vrha boce rakije komovice. To treba odstajati 14 dana na toplom (sobnoj temperaturi) isvakodnevno protresti bou 2 do 3 puta. Nakon toga ocijedite i koristite kako sam navela. Dakle 10 kapi u čaj od vrkute, te kad god možete masirati noge, ruke, tjeme, zapravo bilo koji dio tijela s tom tinkturom. To ne treba bit dugotrajna masaža, doslovce samo protrljate tijelo da koža upije. Ponavljam, noge su mi bile jako teške i utrnjene, nakon par mjeseci mogu trčati... Vjerujem da je upravo zbog toga.

Ja pijem i kobilje mlijeko, što naglašavam kao izuzetno bitno, svako jutro (pola deci) pa ako možete to pribaviti bilo bi izvrsno, ono je nevjerojatno zdravo a za samu multiplu se navodi gotovo ako izlječivo..ali mi se molim Vas javite da Vas preciznije uputim kako to koristit i konzumirati.

Tjelovježba vjerojatno i znate da je neophodna.

Znam da sve navedeno zvuči jako komplicirano, ali kad uđete u štos predobro je J Ja na početku isto sam zaprepašteno gledala jer za pola toga nisam nikad čula, i izgledalo je prekomplicirano i neizvedivo, ali zapravo sve ili raste oko nas u prirodi ili se prejednostavno nabavi u ljekrani. Naravno i ja prekršim ponekad to i zaboravim na neke stvari, ali napominjem da je VRKUTA i taj čaj neizostavan, dakle preskočite bilo šta ponekad, ali ovo po mogućnosti nemojte nikad J Dakle: VRKUTA I RUSOMAČA su glavne!

I da, ovakve prehrane sam se nakon godine dane prestala tako striktno pridržavati, i dalje tako jedem ali dopustim si ponekad sir, kolače, margarin i slično, ali u malim količina, čisto za želju.

Na kraju postane baš zabavno! Puno sreće i zdravlja svima i nadam se da će se barem dio Vas odvažit pokušat s tim, uvjerena sam da će Vam pomoći i zovite ako ikako možemo pomoći! J
Znači ja imam 20 godina, studiram jako težak faks, bilo mi je jako teško, uz interferon kao najbolji lijek sam redovito imala ispade, sad sam na copaxoneu, ali čajeve i sve navedeno pijem već godinu dana i osjećam se preporođeno,posebno što se tiče umora – toga više gotovo da ni nema. To je sve prema knjizi Zdravlje iz Božje ljekarne. Vjerujte u to i bit će dobro! Ako se netko odluči za nešto slobodno se obratite, mogu Vam pomoći i u nabavki potrebnih preparata. Znači, sto posto sam sigurna, da je meni već godinu dana dobro upravo zbog toga (a do tada sam imala u 2 godine 6-7 pogoršanja više ni ne znam)

Zvuči sad kao da se javljam s nekim glupostima i vjerojatno su mnogi skeptični, ali osobno premlada sam da ne bih probala sve moguće da mi bude dobro, i ovo zasad izvrsno funkionira i živim svoj život najnormalnije kao svi vršnjaci od kojih većina niti ne zna da imam dijagnozu... Ne bih podnijela da to ne podijelim s Vama, na koncu kad se sve sagleda radi se samo o zdravom načinu života, koji ne zahtijeva nikakva silna odricanja niti troškove niti trovanje lijekovima, baš naprotiv!

eto...
 

Petar Pan

Aktivan Član
18.07.2006
228
55
28
samo da se nadovezem na famozni z7, pazite o kojim se fenotipovim radi jer neki imaju 0% CBD-a. ta sorta poput Cannatonic-a i Dieseltonic-a nije stabilizirana. 'samo' 75 % biljcica imaju CBD, a tek nekih 50% u omjeru barem 1:1. malo ljudi ima mogucnost provjere omjera THC-a i CBD-a u gotovim vrhovima, a samo iskusni mogu na temelju konzumiranja znat razliku. stoga nije pogodno za vecinu pacijenata. prosjecnom bolesniku koji se odluci na lijecenje cbd-om bogatim sortama, bolje se drzat stabilizianih cbd-crew sorti. posebno obratiti pozornost na nove dvije
http://cbdcrew.org/varieties/cbd-medihaze/
http://cbdcrew.org/varieties/cbd-mango-haze/
jer im je omjer THC:CBD izmedju 1:1 i 1:2.
I naravno, ocekujte poplavu novih sorti na trzistu koje nastaju stabiliziranjem cannatonica, z7 i slicnih nestabiliziranih cbd-ovki.
sretno!
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
Petar Pan je napisao(la):
a samo iskusni mogu na temelju konzumiranja znat razliku.
Ej Perica
imam već godinu dana iskustva sa Z7, a jučer probao i Z8 (i kod njega osjetio CBD) :smoke18: .
Sad ćete reći kako se ovaj pravi pametan :nana: ....
Postoji onaj filmić sa ženom i intravenoznim uzimanjem čistog THCa i kombinacije CBD i THC.
Slično je i sa mnom, ali u puno blažem obliku (ponekad mogu i reći šta mi je na pameti, odnosno biti ozbiljniji).
Oni koji su me vidjeli u takvim stanjima mogu to apsolutno potvrditi.... :dada
 

Petar Pan

Aktivan Član
18.07.2006
228
55
28
Ej mazar, dušo babina,
nisi valjda pomislio da je post namijenjen tebi.? ne sumnjam ja u tvoje sposobnosti :)
nego, ne znam koliko si svjestan popularnosti ove teme medju obicnim smrtnicima.? pitali me neki ljudi (za koje nisam ni u snu pomislio da bi me mogli takvo nesto pitat) gdje se moze nabaviti taj z7. :) pa sam samo zelio napomenit ostalima da je početnicima pametnije nabavit nesto sa stabilnijim omjerom thc-a i cbd-a

mazar je napisao(la):
Sad ćete reći kako se ovaj pravi pametan :nana: ....
e, bas to :nana:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mazar

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
Koliko nas ide u ilegalu.... si vidio? :ridinghorse:
Još nije kritična masa postignuta, ali još malo....

E sad ću još da svoje isklesano tijelo pokažem :nana: Tako da nisam samo pametan, već i markantan, svaka majka za zeta :kackepieksen:
 

g4b

22.11.2012
7
9
3
41
Bok Mazar,

Svaka cast na ulozenom trudu za ovaj dnevnik!
Ja isto imam MS i zanima me hemp oil jer sam svjestan da danasnja medicina ne nudi nista.
Vidim da ti se svidja da se super osjecas kad ga konzumiras. I ja sam probo i meni je super.
Osjecas li promjene na bolje nakon onog jakog tretmana od R.S.?
Dali si isao na M.R. nakon toga i vidio dali ima promjena sa lezijama?

Puno pozdrava
Sve najbolje
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mazar

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
Evo 1000. odgovor u temi, jubilarac, ko bi rekao :thewave:, :common028: svima...
Nisam još skočio do Svetica (http://www.jutarnji.hr/superheroj-boris---bio-sam-nepokretan--nisam-ni-kosulju-mogao-zakopcati--sad-radim-sklekove--vozim-bicikl-i-napokon-grlim-sina-/1133691/)
Ali...
14. dan mi je danas...
Odlučio sam izdurati 21 dan pa i duže, vježbam otkad znam za sebe, ali nikad nisam u komadu, uvijek sam radio pauze
http://i-kakosmrsaviti.blogspot.com/2011/05/endorfini.html
http://www.intimatemedicine.com.hr/seks-i-zdravlje/cudesna-moc-endorfina/
uz one proteine od konoplje, ali su me malo zeznuli
„Proteine od konoplje koristimo kao dodatak prehrani. Vrlo su korisni kod oporavka mišića nakon treninga, za izgradnju mišićne mase, kod smanjivanja potrebe za šećerom, te nas drže sitima, a pritom na zdravi način gubimo i težinu.“
Pao sam na 80kg (ali mišića), nisam toliko od srednje škole imao...
Zanima me šta će biti nakon tih 21 dan....
Javim... :sun2:
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
ne znam na cemu bi prije cestitala..na jubilarcu ili na zavidnoj formi tj. radu i rezultatu..
u svakom slucaju...cestitke mazar
( ne znam zasto osjecam poriv da te zovem - mazo :) )
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.