Mentor Bigeskalibur

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Planiram ih 9 staviti na panel za 40x40x120 ce bit dosta - 108W
kako nece celu vegetaciju mozes da odradis sa tih 108w i posle roknes zevs.
Imam teglu od 22L
e to volim da cujem.
Vidi sta bi ti preporucio ako si pri parama da probas da nabavis ovaj preparat cal-mag od 250ml on je oko 8-9e,moze i neki drugi brend,da malo unapredis arsenal prehrane,odlicno radi posao sa njim se pocinje 10 dana pre nego prebacis na 12-12 a odrzava tako dobar balans u biozi i daje super rezultate a moze da se mesa sa hesijem,cisto da idemo korak napred,tako da imas fore da skupis novce a videces da ce biti pun pogodak.
 

Prilozi

  • sensi-cal-mag-xtra-1200x630.jpg
    sensi-cal-mag-xtra-1200x630.jpg
    430,8 KB · Pregleda: 8
  • Sviđa mi se
Reactions: muljevina and gmed

gmed

Aktivan Član
23.07.2019
187
746
93
30
Jutro @bigeskalibur , danas je 6. Dan sušenja (odnosno večeras je 6 dana)
Znam da bi trebali stati 7-10 dana ali ne znam kakvo stanje bih trebao očekivati u ovoj fazi... nekakvog intenzivnog mirisa bez da ih diram nema, rekao bi da još uvijek više mirišu po običnoj travi s livade nego po vutri.
Temperatura je nekih 16-18 stupnjeva u ovom boxu
6F452799-F17F-414E-BF20-CE4E63BD96B9.jpeg DC9CA542-CC50-464E-8F0B-AB80358BFBBB.jpeg 311AB01F-2795-4D19-8D12-CC7F91057BD1.jpeg
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
7-10 dana ali ne znam kakvo stanje bih trebao očekivati u ovoj fazi.
kao pokosena trava,da znam,uzmi sad iseci ih sve na 5cm velicine i rasiri ih na karton ili neke novine da tako stoje rasecene 48h i onda ih rokni u tegle,kad ih stavis u tegle sledecih 2 sedmice svakodnevno otvaraj poklopac po 10min da se izliftiraju,kad prodje dve sedmice onda ne treba vise da otvaras bice kako treba,po slikama mi ne deleju presusene,jesi degustirao reci ti meni,kako radi koji je trip.daj neki smokreport cisto me interesuje.koliko te drzi kako pusta i tako to.:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Claudius and Nogud

gmed

Aktivan Član
23.07.2019
187
746
93
30
5cm veličine u smislu dužine ( s manjih kidam grane a veće režem po 5cm) ili da ih dodatno trimmam?
Hoću to danas (6.dan) ili da sutra to napravim, da bude tjedan dana.

Nisam još probao, mislio sam da moram čekat :confused::confused:
 
  • Haha
Reactions: Nogud

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
5cm veličine u smislu dužine
da da.Ti si to lepo istrimao nemas sta vise trimati sve si uradio full.
Nisam još probao, mislio sam da moram čekat
Pa u principu ja licno posle 10-12 dana susenja testiram gandju,tad je fino sve moze se mrviti i nije vlazna jako tako da ako mozes strpi se koji dan jos i onda test proba.Mislio sam da te je izdalo strpljenje pa da si slucajno probao,ok onda ako nisi jos koji dan i bice pravo za pusenje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Nogud and gmed

dawsongeek

Aktivan Član
13.02.2015
213
1.141
143
34
Eo ovako su nam odgovorile na hranu,runoffa je bilo jako malo mozda nekih pola deca i popila ga je do ujutro,sutra bi trebalo zalit opet,da na zute malo zato jel ae blizi kraj po papirima? jos nekih 10ak dana 20191220_140541.jpg 20191220_140546.jpg 20191220_140549.jpg 20191220_140552.jpg 20191220_140556.jpg
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Eo ovako su nam odgovorile na hranu,runoffa je bilo jako malo mozda nekih pola deca
ne primaju prehranu nikako,rekao sam ti odmah da ces morati da flusas bioze ali ti nisi u mogucnosti,blokiran je koren totalno,mora se isprati dobro zemlja i one ce se oporaviti 100%,tu ne pomaze nikakav cliner i cuda flusing je mama,nisu oni blizu zavrsetka imas ti da teras jos min dve sedmice,daj probaj nekako da uradis flus jbg,znaci treba dobro isprati zemlju vidis da nece da primaju prehranu,odmah u startu kad si mi se javio bio sam ti rekao da je to samo spas,ja ne verujem tim preparatima kao za ciscenje suprata i te fore,voda je voda i kad se ispere suspstrat sa 3x vise vode od zapremeni pota onda znas sta ti je ciniti ,plus sto prodise koren plus sto se skine nalagerovana so sa korena,to je tako druze.Jedino da ih sad pustis na cistoj vodi i da nastavis da ih zalivas sa 3,5l vode pa da isteras nekako dve sedmice,a to je sve posledica jer si mi se javio skoro,trebao si lepo od pocetka samnom da si prosao jedan grov jer bi ti ja odmah sugerisao na pocetku uzgoja sta i kako od prehrane da uzmes i kako sta da radis jer vidi:nisu se one zakljucale bzv znas negde si pogresio ranije vise puta za redom i blokirao koren,mozda ti je i ph los da ne nagadjamo sad ako mozes uradi dobar flus ako ne onda samo voda do kraja mozda eventualno damo jos jednom atusov PK cisto da probamo dal ce usvajaju kad probamo sad dva puta za redom da im damo cistu vodu,jer doze koje sam ti ja preporucio su svega 60-70% snage a nece ni to da prihvate,tako da su u banani zescoj.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: dawsongeek and gmed

dawsongeek

Aktivan Član
13.02.2015
213
1.141
143
34
ne primaju prehranu nikako,rekao sam ti odmah da ces morati da flusas bioze ali ti nisi u mogucnosti,blokiran je koren totalno,mora se isprati dobro zemlja i one ce se oporaviti 100%,tu ne pomaze nikakav cliner i cuda flusing je mama,nisu oni blizu zavrsetka imas ti da teras jos min dve sedmice,daj probaj nekako da uradis flus jbg,znaci treba dobro isprati zemlju vidis da nece da primaju prehranu,odmah u startu kad si mi se javio bio sam ti rekao da je to samo spas,ja ne verujem tim preparatima kao za ciscenje suprata i te fore,voda je voda i kad se ispere suspstrat sa 3x vise vode od zapremeni pota onda znas sta ti je ciniti ,plus sto prodise koren plus sto se skine nalagerovana so sa korena,to je tako druze.Jedino da ih sad pustis na cistoj vodi i da nastavis da ih zalivas sa 3,5l vode pa da isteras nekako dve sedmice,a to je sve posledica jer si mi se javio skoro,trebao si lepo od pocetka samnom da si prosao jedan grov jer bi ti ja odmah sugerisao na pocetku uzgoja sta i kako od prehrane da uzmes i kako sta da radis jer vidi:nisu se one zakljucale bzv znas negde si pogresio ranije vise puta za redom i blokirao koren,mozda ti je i ph los da ne nagadjamo sad ako mozes uradi dobar flus ako ne onda samo voda do kraja mozda eventualno damo jos jednom atusov PK cisto da probamo dal ce usvajaju kad probamo sad dva puta za redom da im damo cistu vodu,jer doze koje sam ti ja preporucio su svega 60-70% snage a nece ni to da prihvate,tako da su u banani zescoj.
A budem vcrs odradio nocnu smjenu onda i flushao to,sta se mora mora se,da flusam biljke?
 

dawsongeek

Aktivan Član
13.02.2015
213
1.141
143
34
::umirem::Tj nemoguce je flushat,budu one na vodi do kraja pa sta bude bude,javim se jos koji put u ovom grow tek tolko da vidis sta je nakraju ispalo,a onda poslje nove idemo odradit popravni,jbg sta je tu je:bocni::
 

dawsongeek

Aktivan Član
13.02.2015
213
1.141
143
34
Dali je moguce da su se gluposti krenule desavat zato jel nisam pustao vodu da odstoji?inace voda je gradska i puna je kamenca...
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
zato jel nisam pustao vodu da odstoji
voda dirkno sa pipe je puna hlora,moze da napravi problem ali ne toliki bas da zakljuca koren,kamenac inace hoce da blokira cal-mag ali opet nije do toga bas toliko,ima svega po malo da ti kazem najveci faktor obicno je grower,tako da verovatno ti se negde na prelazak na 12-12 u tom periodu poremetio ph koji mozda nisi pratio i to je eskaliralo kasnije u losem odnosu davanja prehrane gde sa nakupila so na korenu i to jos radis sa prehranom od koje mozes sve ocekivati pogotovo koja je mineralna i brze nakuplja soli na korenski sistem.Moras se sam prelistati sta si i kako si radije ranije pre nego si se javio ovde,ne lomi glavu sta je tu je,najveci je problem sto nemas dostupnost da flusas bioze e to je bedak,kako da ti sad naucis nesto i ispravis stvari kad je flusing jedan on cestih nacina da tako kazem lecenja same bioze prvo od pregnojenosti drugo sto u flusingu imas mogucnost da nariktas roonoof na 6,5ph i onda krenes dalje normalno. Dali ti meris uopste ph vode pre zalivanja de mi reci.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: dawsongeek

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
growa voda iz pipe mi je 7,4 i spustam ju ph minus tekucinom do 6,5
aha dobro,a sa cim meris,dali cistis taj ph merac ako imas digitalac odnosno dali ga kalibriras na svake dve nedelje tri,jer ako imas kamenac u vodovodu on zna da se brzo zakaci za sonde i zna da te prevari u merenju.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
kalibrirao ga samo jednom kd sam ga kupio na pocetku growa
vids tu moze da lezi problem,probaj da izmeris ph sa njim sad tako kako je sad pa ga ocisti pa probaj u istu casu sa istom vodom opet da izmeris,videces da ce ti pokazati drukciji ph 100%,i tu se poremetilo ceo proces ph ti je mozda visok bio i biljka odnosno koren ne moze da usvaja pa se blokirao,ja zato radim jos sa lakmus papirima namestim boju na papirici koja mi odgovara i gledam da je drzim u opsegu 6,2-6,5 i nikad nisao imao problema,los ph zesci problem moze da napravi pogtovo kao sto kazes da ti je iz pipe 7,4 plus si odmah zalivao bez cekanja da ispari hlor i sve se to po malo nakupilo vremenom.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: dawsongeek

dawsongeek

Aktivan Član
13.02.2015
213
1.141
143
34
vids tu moze da lezi problem,probaj da izmeris ph sa njim sad tako kako je sad pa ga ocisti pa probaj u istu casu sa istom vodom opet da izmeris,videces da ce ti pokazati drukciji ph 100%,i tu se poremetilo ceo proces ph ti je mozda visok bio i biljka odnosno koren ne moze da usvaja pa se blokirao,ja zato radim jos sa lakmus papirima namestim boju na papirici koja mi odgovara i gledam da je drzim u opsegu 6,2-6,5 i nikad nisao imao problema,los ph zesci problem moze da napravi pogtovo kao sto kazes da ti je iz pipe 7,4 plus si odmah zalivao bez cekanja da ispari hlor i sve se to po malo nakupilo vremenom.
S cim da ga cistim?A evo bas gledam malo biljoze sad poslje ovog zaljevanja kao da su zivnule malo,i vrhovi se definitivno pune.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
imas ove takozvane pufere.
Milwaukee pufer za kalibraciju pH mernih instrumenata na vrednost 7.01. Koristi se prilikom manualnog i automatskog kalibrisanja pH vrednosti svih pH merača. Ovaj kalibracioni rastvor najčešće se koristi prilikom kalibrisanja merača na jednu kalibracionu tačku. Proizvodi se u pakovanjima od 20ml i 230ml.
NAČIN PRIMENE

1: Sipajte rastvor u menzuru ili sličnu posudu
2: U posudu sa kalibracionim rastvorom uronite sondu merača
3: Ukoliko je merač sa manualnom kalibracijom šrafcigerom ili potenciometrom podesite pH vrednost merača na 7.0, odnosno 7.01 kod merača sa vezom preciznošću
4: Kod merača sa automatskom temperaturnom kompenzacijom potrebno je samo da uronite sondu merača u rastvor za kalibraciju i aktivirate kalibracioni mod merača
5: Nakon merenja bočicu sa kalibracionim rastvorom zatvorite dobro i odložite na suvo i tamno mesto
 

Prilozi

  • 7.01-20ml.png
    7.01-20ml.png
    44,2 KB · Pregleda: 2
  • Sviđa mi se
Reactions: dawsongeek
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.