Mentor Bigeskalibur

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
E sad,ti se trebas malo informirati i videti tacno kako se kalibrira tvoj model i sa kojim puferima odnosno rastvorima,imas na forumu tema oko toga pa ne bih bilo lose da pitas,ovo je bilo cope-paste cisto da te uputim o cemu se radi.evo ti neke od teme pa prelistaj mozda nadjes sta i kako,ja nisam puno upucen oko kalabrizacije odnosno ciscenja tih digitalaca pa ih zato i ne koristim,ja sam old sckol jos:)https://www.vutra.org/threads/ph-metar.11219/
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: dawsongeek

Сјај

Oбаока оkа око
Poznanik Foruma
27.11.2015
935
5.970
233
Шчбћа
,a onda nahnadno zalivanje idi voda+powerzum.
Evo Bigi redovni update, jedina promena je da ce vodu i zyme dobiti sutra kada joj pocinje 7.nedelja cvetanja. Izgleda da joj je booster bas godio jer zadnja dva tri dana kao da je poludela.
Da pokusam objasniti odgovor na pitanje kolege @dawsongeek oko zalivanja prvo vodom pa tek onda hrana. Da, i ja sam to procitao negde na forumu a kao razlog navedeno je da biljka prvo popije vodu, da se zemlja nakvasi pa tek onda zalivanje hranom kako je ne bi pecnula neka dupla doza koju bi unela u sebe ako bi bila zedna. Svejedno, bila to istina ili ne, ja ne zalivam tako ali i ne dajem jake doze hrane. Evo slika trenutnog stanja u boxu.
IMG_20191222_101711.jpg IMG_20191222_101702.jpg IMG_20191221_100445.jpg IMG_20191221_150053.jpg
 
Poslednja izmena:

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
\\\\\\\\\
je da ce vodu i zyme dobiti sutra kada joj pocinje 7.nedelja cvetanja. Izgleda da joj je booster bas godio jer zadnja dva tri dana kao da je poludela.
naravno da je poludela,booster je stimulans cvetanja odnosno aditiv za poboljsanje cvetanja,takao da nece nista pretiravati sad zali sa zumom+vodom a onda posle 6=7 dana kad ti padne opet zalivanje idi sve full bloom-booster i p+,znaci skolski rad idemo jednom voda sa bakterijama pa jednom prehrana to je najsigurniji ritam za siguran uspeh,i jos nesto podigni panel za 10cm kao da imas neke LB sad dali je to od ranije ili nesto novo ali svetlo przi zesce da ne bih gatali slobodno podigni panel penetracija svetla ce biti ista a njoj ce odgovarati da je neprzis,jesmo se razumeli sve oko zalivanja.
da se zemlja nakvasi pa tek onda zalivanje hranom kako je ne bi pecnula neka dupla doza
duple doze nisu nikad bile moja preporuke,kod njega je dublji problem oko ph,najednostavnije je sto ja i uvek preporucujem a i sam praktikujem u svojim growovima je da voda ostoji pola sata u koju stavim prehranu pa onda izmerim ph da vidim dali je ok i sve zalijem polako od gore kako se redovno zaliva.
 

dawsongeek

Aktivan Član
13.02.2015
213
1.141
143
34
E sad,ti se trebas malo informirati i videti tacno kako se kalibrira tvoj model i sa kojim puferima odnosno rastvorima,imas na forumu tema oko toga pa ne bih bilo lose da pitas,ovo je bilo cope-paste cisto da te uputim o cemu se radi.evo ti neke od teme pa prelistaj mozda nadjes sta i kako,ja nisam puno upucen oko kalabrizacije odnosno ciscenja tih digitalaca pa ih zato i ne koristim,ja sam old sckol jos:)https://www.vutra.org/threads/ph-metar.11219/
20191222_121957.jpg Mislim da je metar tocan provjerio sam ga s tim papiricima
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Mislim da je metar tocan provjerio sam ga s tim papiricima
ok,nista drugo mi onda ne pada na pamet sta bi moglo biti a da tako negoduje prehranu odnosno da ne usvaja koren nutrijente bas najbolje,ocigledno ima lock to smo zakljucili,jedino nam ostaje mogucnost sledeca:da uzmes kanister od 6-7l vode da nariktas ph na 6,5 ali sa lakmus papiricima i da polako zalivas bioze i kako se cedi voda u tanjirice ti tako prazni tanjirice u neku posudu cisto da malo isperemo supstrat,jel mozes makar takvu akciju da napravis,ako ne onda idi dva puta za redom 3,5l vode koliko zalivas redovno sa nariktanim ph 6,5 ali sa lakmus papiricima meri pa da probamo kroz zalivanje da ocistimo malo sistem i onda na trece zalivanje da daj full dozu PK samo i da posle toga vidimo sta dalje jer imaju one jos da teraju,da nemas slucajno mikroskop da pogledas trihome da vidimo dokle su oni stigli i koja je tu prica.Zaista se trudim da ti pomognem na sve nacine bar nekako da ih otkljucamo,jer recimo one dve pozadi sto su na 600w hyd i nisu lose da ti kazem ali ove dve prednje nesto negoduju odnosno one su i problem,u svakom slucaju prijace im par puta za redom cista voda sa ph na 6,5.
 

dawsongeek

Aktivan Član
13.02.2015
213
1.141
143
34
ok,nista drugo mi onda ne pada na pamet sta bi moglo biti a da tako negoduje prehranu odnosno da ne usvaja koren nutrijente bas najbolje,ocigledno ima lock to smo zakljucili,jedino nam ostaje mogucnost sledeca:da uzmes kanister od 6-7l vode da nariktas ph na 6,5 ali sa lakmus papiricima i da polako zalivas bioze i kako se cedi voda u tanjirice ti tako prazni tanjirice u neku posudu cisto da malo isperemo supstrat,jel mozes makar takvu akciju da napravis,ako ne onda idi dva puta za redom 3,5l vode koliko zalivas redovno sa nariktanim ph 6,5 ali sa lakmus papiricima meri pa da probamo kroz zalivanje da ocistimo malo sistem i onda na trece zalivanje da daj full dozu PK samo i da posle toga vidimo sta dalje jer imaju one jos da teraju,da nemas slucajno mikroskop da pogledas trihome da vidimo dokle su oni stigli i koja je tu prica.Zaista se trudim da ti pomognem na sve nacine bar nekako da ih otkljucamo,jer recimo one dve pozadi sto su na 600w hyd i nisu lose da ti kazem ali ove dve prednje nesto negoduju odnosno one su i problem,u svakom slucaju prijace im par puta za redom cista voda sa ph na 6,5.
A smisluo sam nekakav nacin da uradim flush samo ga moram radit usred noci de mi reci samo jel vodi s kojom flusham isto treba riktat ph
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
jel vodi s kojom flusham isto treba riktat ph
e ovako,ako resis da odradis flus on se radi sa 3x vise vode od same zapremine pota,prvo isperi zemlju sa obicnom vodom iz pipe pa kad se ona iscedi riktas ph na zadnjih 5l vode,znaci uradis flus sa vodom direktno iz cesme a stelas zadnjih 5l koje sipas na ph 6,5.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: dawsongeek

dawsongeek

Aktivan Član
13.02.2015
213
1.141
143
34
isperi ih sve kad vec radis i onda idemo iz pocetka sve kako treba,posle flusa cekacemo 4-5 dana da se lepo osusi supstrat i onda krenuti sa pola doze blooma i celom dozom atusovog PK.
20191222_181413.jpg eo sve biljoze su isprane sa avaka po 70l vode iz pipe i 5l vode ph6,5 ove biljke sto su najvise nadrapale su najlakse propustale vodu a ove dvije malo zelenije full tesko propustaju,ovo su cvjetovi od male biljoze ocemo i nju hranit jos dosta su joj nabijeni i veliki cvjetovi 20191222_181454.jpg da malo poakidam ovo full zuto lisce ?
 

Prilozi

  • 20191222_181445.jpg
    20191222_181445.jpg
    280,7 KB · Pregleda: 12
Poslednja izmena:

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
da malo poakidam ovo full zuto lisce ?
pocupaj to zuto lisce ali samo ono od dole ovo visljee nemoj da diras,hranicemo ih u sledecem zalivanju sve pola doze blooma i full dozu PK sa 3,5 l vode,vidis te sto kases da je lako isla voda tu ti je prozracan supstrat lose si nabio zemlju pa se verovatno prave vazduzni djepovi koji nisu dobri za biozu,zato obrati paznju u sledecem growu kad radis da dobro nabijes zemlju kad sipas zemlu u pot finisni idi sloj po sloj.ostavi ih sad da se susi supstrat pa se cujemo u sredu sa slikama da vidimo sta se desava ,ako pocnu da blede odmah cemo ih nahraniti,to je znak da su se isprale dobro.
 

dawsongeek

Aktivan Član
13.02.2015
213
1.141
143
34
pocupaj to zuto lisce ali samo ono od dole ovo visljee nemoj da diras,hranicemo ih u sledecem zalivanju sve pola doze blooma i full dozu PK sa 3,5 l vode,vidis te sto kases da je lako isla voda tu ti je prozracan supstrat lose si nabio zemlju pa se verovatno prave vazduzni djepovi koji nisu dobri za biozu,zato obrati paznju u sledecem growu kad radis da dobro nabijes zemlju kad sipas zemlu u pot finisni idi sloj po sloj.ostavi ih sad da se susi supstrat pa se cujemo u sredu sa slikama da vidimo sta se desava ,ako pocnu da blede odmah cemo ih nahraniti,to je znak da su se isprale dobro.
Vidis ja mislio da se zemlja uopce nemora nabit uvjek samo tresnem teglu od pod jedanput dvaput kad ju punim i to je to,jos dosta toga moram naucit cini mi se,samo da ne zakljucas mentorski kutak dok ne odradimo jos 1 grow makar:djede:,nista mentore hvala na svem pa se cujemo u srijedu pozz
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
ocemo ih s ovim mozda prihranit sljedeci put
cek dok proucim sta je sta,prvi put vidim ova gnojiva,znam za aptusov PK i cal-mag to sam licno koristio ali ostalo nemam pojima,moram da prostudiram inace su odlicna linija prehrane,malo preskupa ali jako dobra.Daj mi malo vremena da se konstatujem sa kolegama i da vidis sta kako pa ti javljam do sytra uvece sve sta i kako.Mislim da je ovaj liqvid za vege fazu sa povisenim postatkom dusika ali nesmem da tvrdim nista,daj mi samo malo vremena i imaces infor.iz prve ruke sve kako treba.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Regulator pomaže u unosu hranjivih sastojaka, jača biljnu strukturu i povećava sposobnost biljke da se nosi s različitim stresima u okruženju (abiotskim i biotskim). Regulator je kamen temeljac svakog programa prehrane biljaka.
Povećava apsorpciju i bioraspoloživost svih ostalih hranjivih sastojaka, djelujući kao učinkovit prijevoz za druge elemente.
To povećava opću čvrstoću, zdravlje i prehranu biljaka.
Ovaj proizvod pruža pristup za apsorpciju i korištenje ostalih hranjivih sastojaka u programu hranjivih stvari. Patentirana formula djeluje s prirodnim biljnim mehanizmima da osiguraju pravu prehranu u pravim količinama u pravo vrijeme.
Ovaj regulator ne deluje kao los preparat,samo da jos provalim koliko ide na 1l vode,pise li sta na njemu koje su doze u pitanju na ambalazi,Nasao sam on ide 1,5ml na 10l vode ,sto znaci ti zamutis 1,5ml u 10l vode i odspes koliko tebi treba u tvom slucaju 3,5l samo na koje dodas PK.REDOVNO DOZU KOJA IDE NA 1L VODE TO JE BESE 2,5ML na 1l vode tako bese.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Tekućina All-in-One je 100% mineralno gnojivo pogodno za sve medije i sustave. Može se koristiti od vegetativne faze sve do faze cvatnje / sazrijevanja. Jedinstveni proizvodni postupak čini All-in-One Tečnost manje osjetljivom na pH-promjene i zbog toga je primjenjiva u širokom pH području. Sadrži esencijalne elemente: dušik, fosfor, kalij i magnezij, a također i mikroelemente: bor, molibden, željezo, mangan, cink i bakar. Ovo je vise neki univerzalno gnojivo moze od pocetka vege do sazrevanje cveta,e sad to moze funkcionirati jer vamo dodajes PK onda bi ja ovo gnojivo isao konkretno samo pola doze a aptusov PK rokao full dozu a regulator svako trece zalivanje sa njim ne treba preterivati,sta ti mislis,mozes li da se snadjes sta ti pisem,ako ti je sta nejasno reci mi da znam.
 

dawsongeek

Aktivan Član
13.02.2015
213
1.141
143
34
Tekućina All-in-One je 100% mineralno gnojivo pogodno za sve medije i sustave. Može se koristiti od vegetativne faze sve do faze cvatnje / sazrijevanja. Jedinstveni proizvodni postupak čini All-in-One Tečnost manje osjetljivom na pH-promjene i zbog toga je primjenjiva u širokom pH području. Sadrži esencijalne elemente: dušik, fosfor, kalij i magnezij, a također i mikroelemente: bor, molibden, željezo, mangan, cink i bakar. Ovo je vise neki univerzalno gnojivo moze od pocetka vege do sazrevanje cveta,e sad to moze funkcionirati jer vamo dodajes PK onda bi ja ovo gnojivo isao konkretno samo pola doze a aptusov PK rokao full dozu a regulator svako trece zalivanje sa njim ne treba preterivati,sta ti mislis,mozes li da se snadjes sta ti pisem,ako ti je sta nejasno reci mi da znam.
Savrseno si jasan i glasan,sve kuzim za sad,eo sad gledao biljke dosta su pozutile od flusha,samo evo sad citam ovaj aptusov manual i koliko kuzim da taj regulator ide od samog pocetka do kraja svako zaljevanje,evo slike od dns 20191224_115223.jpg
Evo i ove tablice 15771852553194685930659525890631.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur

jazilicious

Aktivan Član
19.07.2019
240
1.633
143
36
Pozdrav Bigi
Ajmo mi zapocet novu avanturu :)
Sve je zasad odrađeno po dogovoru. Sve znaš. Eto ih 2.dan danas.
Ocemo opet po naredna 3 zaljevanja u razmaku 4 dana? Ph 6.5?
::listomahanje::
 

Prilozi

  • IMG_20191224_222213.jpg
    IMG_20191224_222213.jpg
    459,5 KB · Pregleda: 5
  • IMG_20191224_222205.jpg
    IMG_20191224_222205.jpg
    393,8 KB · Pregleda: 5
  • Sviđa mi se
Reactions: gica-prasica
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.