Mentor Bigeskalibur

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
  • Love
Reactions: jazilicious

virus76

Aktivan Član
14.10.2018
162
419
63
More
evo Bigi po dogovoru s obzirom da mi je otpalo i opet mi se pomijesali datumi umjesto growa pocetkom 2.mj. krenuo bih odmah. Onako kako smo preko pm razgovarali isao bi kako si rekao s Durban poison jer sam se dosta nacitao o njoj,nikad ju pusio i rekao idemo sad kad vec toliko dugo citam i slusam o tom strainu a zazelio sam se sative. Zadnje vrijeme samo hybride sad sam se dvoumio izmedu DP,uzeo ih x3(DUtch Passion) i uzeo sam 3Purple queena (RQS). Ljubicasti ce ormar pricekati ipaki iduci grow,a nisam imao nikad ljubicasti strain pa sam cekao haze ali nisam nasao kad sam trazio i onda me Durban Poison pridobila recenzijama i top sativi i odlucio se za nju a purple ce iza toga. Ici cemo onaj ormar gdje su bili smedi potovi
4E8C1A66-7BF0-4AA9-A319-749327758FE9.jpeg
Na iducoj je hranjivo i ostale potrepstine s tim da imam prilicno malo pzyma i tnt mi je na pola. Da ga narucim ili ne jos?
1EAE0C1C-D0B7-4135-9B14-47A96FCDCF8A.jpeg
96AA6885-D8E8-4582-8D47-B951AEB5999C.jpeg
a ovo radim vec par puta i odlicno radi taj easy plug,ubacim u rupicu sjeme zalijem vodom i pustim u mraku.2-3 dana i vani je klica,stvarno ok stvar.
Idem s njima vec danas u ep pa ako se slazes u composanu s perlitom pomijesanu kad izadu klice i pod lampu lagano
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Zdravo jedno pitanje samo sta kazes na ovu lampu jel bi odgovarala? Ako ne jel mozes da mi das preporuku koja je najjeftinija lampa koja bi radila posao?
Nista posebno nije to svetlo,moj ti je predlog recimo da na ta 3 soma dinara koliko kosta to svetlo dodas jos 1000din i kupis led sijalice od 15w 12 kom koje se mogu naci vec za 300din kom i napravis panel 4 reda po 3 sijalice jacine panel ti bude 180w,uzmes sve 2100k ili jos bolje 3000k i imas panel boli glava za male pare ispod kog mozes da radis dve bioze u 10l potovima u nekom satorcicu 60x60 a i manjem i da vidis veselja.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Nogud and Jojoman

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
tnt mi je na pola. Da ga narucim ili ne jos?
ne treba da narucujes ima i da ti ostane za sledeci grow,videces.
Idem s njima vec danas u ep pa ako se slazes u composanu s perlitom pomijesanu kad izadu klice i pod lampu lagano
moze tako,kad izbiju ne preteruj samo sa vodom i nema beda,tu sam za sve sta treba,vidim da si se naoruzao sa prehranom,svaka cast.
,neznam sto ih handri,koristio ova gnojiva
Ne znam sta si radio kako si radio,inace ja ne podrzavam monsanovu prehranu zbog GMO,isflusaj pa ces videti,verovatno si je pregnojio.Zamolio bih te samo da ne sasar po mentorskim odajama nego se odluci za jednom mentora pa tamo postavi pitanje kome zelis.Pozz
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Nogud and Jojoman

dawsongeek

Aktivan Član
13.02.2015
213
1.141
143
34
ne treba da narucujes ima i da ti ostane za sledeci grow,videces.

moze tako,kad izbiju ne preteruj samo sa vodom i nema beda,tu sam za sve sta treba,vidim da si se naoruzao sa prehranom,svaka cast.

Ne znam sta si radio kako si radio,inace ja ne podrzavam monsanovu prehranu zbog GMO,isflusaj pa ces videti,verovatno si je pregnojio.Zamolio bih te samo da ne sasar po mentorskim odajama nego se odluci za jednom mentora pa tamo postavi pitanje kome zelis.Pozz
Sory,tek sad procitao pravilnik mentorskog kutka,eo volio bi da mi ti budes mentor ako moze
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
,eo volio bi da mi ti budes mentor ako moze
moze nije problem,izvini se samo Zelenku i reci da si kod mene u mentorskom,da se ne bih covek uvredio nesto slucajno.
Moraces prvo da mi das neke podatke o samom growu,dali su foto ili autosu,u kom danu su,vidim da su usle u cvetanje,koja je rasveta u pitanju i na kom rezimu svetla rade dali su na 12-12.Treba mi podatak sa koliko vode ih zalivas i koji je razmak izmedju zalivanja i sta si i kako davao zadnjih puta od prehrane,ova sto ti je pozutela treba da uradis flus odnosno da isperes biozu i supstrat sa 3x vise vode u odnosu na velicinu pota.Imas ako toga dosta pisano na forumu a mozes i da ukucas u pretragu svaki pojam pa nadjes sta te zanima.Dugo si na forumu nadam se da si malo povatao stvari,gde zapne ili sta ti ne bude jasno pitaj slobodno.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: dawsongeek

dawsongeek

Aktivan Član
13.02.2015
213
1.141
143
34
Eo ovak,bilje je proklijalo 25.11i radi se autoflowerima (gorila glue fast buds 8-9 tjedana),zemlja potground h,rezim svjetla 18/6,prvih 20 dana je bilo samo na vodi,onda su dobile ovo po preporucenim dozama 15762960096158581875907337079044.jpg izgledale su sretno,zaljevane su s otprilike 2ipo l vode svakih 2 dana a velicina pota je 25l a prije tjedan dana krenulo se desavat zutilo pa im peomjenio i hranu,dao sam im prvo ovo desno kao neki pk booster isto u preporucenim dozama pa sam tek poslje skuzio da uz to treba i neka osnovna hrana pa je neki dan dobila i ovu flora novu uz taj monster 15762961717773884993074614060552.jpg i kao da je malo bolje,bytw pozicija boxa u kuci mi nikako ne dozvoljava klasicni flush dali mi ovo moze pomoci 15762962885793030692661900177815.jpg ,temperatura i vlaga u boxu je u konstantno u granicama normale a od svjetla je nutra hps 600 i led 400w,i zahvaljujem se unaprjed na vasoj pomoci i pristupacnosti.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
nikako ne dozvoljava klasicni flush dali mi ovo moze pomoc
prvo cemo krenuti odavden posto je to hitnije,kako sam malo proucio stvari flora kleen je za ciscenje nalegerovane soli na korenskom sistemu ili se koristi za zavrsnu fazu bioze za ispiranje prehrane.Uradices sledece i to odmah: u 3l vode razmuti 9ml flore klina i polako zali tu biozu koja ima zute listove.
Dalje:podicices hps panel 600w na 70cm od bioza a led panel od 400w takodje na 70cm,cisto da se osiguramo da nedodje do lajt burnova,u buduce od prehrane koristices samo flora bloom 4-8-7 npk,nisam nasao tacan podatak koliko ona ide u mililitrima na litar vode jer proizvodjac kaze od 1/2 do 3 kasike na 1 galon vode,mi cemo sledece uraditi u buduce-davacemo 2ml na 1l vode za pocetak,nabavi spric tako ces najpreciznije da meris.2l vode sa kojim trenutno zalivas u 25l potovima je izuzetno malo,to ces promeniti.Sada ides ovako u buduce,vodu ces da povecas na 3l i zalivati na svakih 3 dan za pocetak,kad budes zalijo bioze sa tih 3l vode obavezno ces mi ispratiti dali je uopste nesto vode iscurilo u tanjirice i koliko je iscurelo,to ces mi reci da bi znao dali da povecavamo vodu.Sada u sledecem zalivanju ides svima znaci cistu vodu 3l sa stelovanim ph na 6,5 pa cemo posle tog zalivanja dogovarati se za prehranu,obavezan si da mi se javljas dan pred zalivanja da bih mogao da ispratim stvari i da stobom polako uhvatim ritam zalivanja i samog growanja,slike su obavezne.Ako ti nesto nije jasno od ovog sto sam ti napisao reci da bih lakse ostvarili komunikaciju.
 

dawsongeek

Aktivan Član
13.02.2015
213
1.141
143
34
20191213_074153.jpg znaci 2 biljoze su u problemu,mala u sredini pot 18l i prva ljevo pot 25l znaci ako sam dobro shvatio njima dvoma cemo sad dat flora klen a ostalima troma cistu vodu ph 6,5 po 3 l i javim dali ima runoffa,taman mi box radi do 11h a danas trebam zaljevanje obavit eto, kd je najbolje zalit,dok jos radi ili?
 
Poslednja izmena:

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
znaci 2 biljoze su u problemu,mala u sredini pot 18l i prva ljevo pot 25l znaci ako sam dobro shvatio njima dvoma cemo sad dat flora klen
tako je,znaci te koje su u problemu daj flora klen na 3l vode kako sam ti napisao.
a ostalima troma cistu vodu ph 6,5 po 3 l i javim dali ima runoffa,taman mi box radi do 11h a danas trebam zaljevanje obavit eto, kd je najbolje zalit,dok jos radi ili?
tacno i javis mi imali funoffa,zali kad se ugasi svetlo.
 

dawsongeek

Aktivan Član
13.02.2015
213
1.141
143
34
Paneli podignuti cekam da se box ugusasi pa pocinje akcija spasavanja,primjetijo na gornjoj desnoj jedan list isto malo u problemu da i njoj dam floru kleen ili,makar napreduje full.eto sad jos vise volim ovaj forum,jako mi je drago sto si azuran oko pomoci,svaka cast:wave::vutra:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur

dawsongeek

Aktivan Član
13.02.2015
213
1.141
143
34
Jos jedno pitanje da ovoj prvoj desno odmah damo ovu flora bloom djeluje mi malo svijetlija od ostalih 20191213_074153.jpg
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: vladomar

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
desno odmah damo ovu flora bloom djeluje mi malo svijetlija od ostalih
kad si joj zadnji put davao prehranu de mi reci,cek da vidimo prvo,iznad njih je led panel vidim,na koliko je on razdaljine bio od vrhova ranije pre nego si danas podigao panel,sa desne strane vidim da je kao malo i ona pecnuta.Jer kako vidim one dve pozadi koje su pod 600w hyd rasvete nista im ne fali.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: vladomar

dawsongeek

Aktivan Član
13.02.2015
213
1.141
143
34
kad si joj zadnji put davao prehranu de mi reci,cek da vidimo prvo,iznad njih je led panel vidim,na koliko je on razdaljine bio od vrhova ranije pre nego si danas podigao panel,sa desne strane vidim da je kao malo i ona pecnuta.Jer kako vidim one dve pozadi koje su pod 600w hyd rasvete nista im ne fali.
A taj panel je postavjen ukoso da tuce prema one 2 biljke iza bio je na nekih 45 cm od biljoza,dobile hranu prije 4 dana ja mislim zadnji put
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
dobile hranu prije 4 dana ja mislim zadnji put
nemoj onda davati sad,nek ide voda samo kako smo se dogovorili,moguce da se i ona zakljucala,stavi i njoj flora klen takodje,pa cemo videti onda na sledece zalivanje sve prehraniti od jednom.I onda ici jedno zalivanje prehrana jedno zalivanje voda.Ph stelaj na 6,5.
 

dawsongeek

Aktivan Član
13.02.2015
213
1.141
143
34
nemoj onda davati sad,nek ide voda samo kako smo se dogovorili,moguce da se i ona zakljucala,stavi i njoj flora klen takodje,pa cemo videti onda na sledece zalivanje sve prehraniti od jednom.I onda ici jedno zalivanje prehrana jedno zalivanje voda.Ph stelaj na 6,5.
Eh kasno danas obavio sve onako kako smo rekli,runoffa slabo skroz na 3l bilo,oko 1dcl mozda,znaci javim se za dva tri dana prije sljedeceg zaljevanja,pozz
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.