Mentor Bigeskalibur

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
04.06.2016
96
68
18
42
Vozdra Bigi!
evo biljoze su tretirane sa pesticidom jučer ujutro,dobro izgledaju al me brine to da na nekim listovima ima neke točkice,evo slike pa pogledaj šta joj fali i kako to riješiti. hvala :) 284027 284028
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Claudius
14.06.2019
97
36
18
37
Ja cu uradi
odlicno Likce,sledece zalivanje voda samo,pa ce onda posle te vode mozda povecati malo vodu,ekstra ide boja joj je odlicna.
Ja cu probati uraditi lst pa ti pos.sliku u toku dana a nisam ni hteo da secem nista,nego sam pitao sam,otkud znam.....Kad sledece talivanje 27.bilo zadnje tj.juce.A reko si da od 1jula moze da krene i vega ali konsultacije s tobom,naravno....E da i onaj mali da skinem isto sto se isusio,onaj za disanje....?Onako kako si ti nacrtao,donju zicu sto vise pri dnu i zatezem na jednu stranu a gornja isto tako pri vrhu,kontra strana..hvala
 
04.06.2016
96
68
18
42
Bigi,evo me opet,još jedno pitanje.
Frend mi dao gnojivo koje mu je ostalo od prošle godine,jel to još dobro za koristit,strah me da se to ne pokvari...i dal je opće to gnojivo dobro za biljoze...evo slika 284062
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Osuseni list

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
dobro izgledaju al me brine to da na nekim listovima ima neke točkice,evo slike pa pogledaj šta joj fali i kako to riješiti. hvala :)
vidi nista to nije strasno,mozda malo reagira da ti je losiji ph vode,jesi skoro merio ph kad zalivas biozu posto ti je u potu,a mozda i mali nedostatak kalija,nista strasno zaista,ali bi trebao da reguliras ph da ti bude na 6,5ph posto je u potu.Ono gnojivo plantela univerzal nemogu da znam dok mi ne kazes koji je NPK te prehrane,de mi napisi kad si zadnju put hranio biozu i sa cim i u kojom je danu.
.A reko si da od 1jula moze da krene i vega
prehrana za vegetaciju odnosno dubrivo koje se koristi za prehranjivanje biljaka u vegetaciji,ali posle prvog jula slike sve lepo pa onda budemo videli dalje.
.E da i onaj mali da skinem isto sto se isusio,onaj za disanje....?Onako kako si ti nacrtao,donju zicu sto vise pri dnu i zatezem na jednu stranu a gornja isto tako pri vrhu,kontra strana..hvala
ne moras taj za disanje,kotiledoni se zovu samo one suve listice skini dva i to je to,ostalo nista ne diraj.Tako jednu zicu dole deblju znaci da drzi samu stabljiku a u kontra stranu zatesez.
Jutros smo trenirali, sada smo fit
Bravo majstore,vidis kad se sve lepo uklopi od prehrane i treninga nema nikakvih nuspojava,tako treba ,bravo jos jednom,moj naklon majstore.:respect:
 
04.06.2016
96
68
18
42
Bigi,biljkice su niknule 28.4. znaći 2 mjeseca su stare...hranio ih nisam jer mi još do sada nisu pokazivale glad,a i na zemlji je pisalo da ima prihrane za 8 tjedana pa nisam htio ništa forsirat dok ne pokažu da im nešto fali,a u potu su nekih mjesec i nešto sitno dana...evo slika di se vidi sastav NPK...znaći to sw ne može pokvariti il tak nešto?makar je to gnojivo godinu dana staro? jebe me i kako da doziram konjsko gnojivo?strah me da ih ne spržim a navodno je bomba 284098
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
samom vrhu jer izbijaju jos 2 nova i to,kako dobijes novu granu kos sto si napisao.? Mislim to je ekstra.....
kad budes poceo da savijas sve ce ti se samo reci,budi strpljiv i uci polako iz svog rada i ne beri brigu,kako raste videces i sam nove grane pa cu te ja polako uputiti sta dalje.
jebe me i kako da doziram konjsko gnojivo
nista to batali molim te,da radis out u zemlji pa da probamo nesto,to treba brew da pravis 21 dan da ostiji redovno da mesas pa da razblazujes sa vodom,molim te ne koplikuj ni sebi ni meni zivot,posle ces da dodjes sa problem daj Bigi cupaj stvari.
Slusaj biljka ti je gladna da znas samo,ovoja NPK je dobar za veegetaciju,sledece uradi:
na sledece zalivanje uzmi 2,5l vode i sipaj ove prehrane 10ml i zali biozu,to je to.kad sve usvoji posle 48h mi posalji slike da ti kazem dalje mozda je jos jednom prehranimo sve zavisi od boje listova.
 
17.11.2015
252
118
43
bigi, svaki dan skinem po 5 6 lista sa biljke, zute se i suse, uglavnom odozdo, ali i po koji gore pomalo zuti..
1.jpg 3.jpg 2.jpg
juce su mi se ove dve oklembesile po dnu, kapiram ozednele, pa sam im sipao po malo u tacnu, i danas su se digle.. nasao opet po mozda 4 5 onih crvica sto se uvijaju i bacaju, jos su tu, ali sasvim zanemarljiv broj.. razmisljam se da sledeci put kad bude zalivanje, prvo sipam po litar jos jacek rastvora h2o2 u tacnu bez prehrane, al se plasim da ce da se odrazi na njih jer ce do tad bas da ogladne..
i reci mi oko tog lolipopa, ovakve vrhove, koji nisu izbili u visinu sa ostalima, da skidam ili samo skidam lisce do od dna pa do ola biljke otprilike? mada se oni sami po sebi nekako gube u tom delu i opadaju..
4.jpg 5.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Claudius

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
razmisljam se da sledeci put kad bude zalivanje, prvo sipam po litar jos jacek rastvora h2o2 u tacnu bez prehrane, al se plasim da ce da se odrazi na njih jer ce do tad bas da ogladne..
i reci mi oko tog lolipopa, ovakve vrhove, koji nisu izbili u visinu sa ostalima, da skidam ili samo skidam lisce do od dna pa do ola biljke otprilike? mada se oni sami po sebi nekako gube u tom delu i opadaju..
brate nemoj vise da sipas taj h202 dosta je i on hoce zbog ucestale upotrebhe da sjebe runoof,ocajne su gladne i ocajno im fali dusika,ne moj vise da to peckas vodom ili zali lepo to ljudcki 2,5l vode da popije dal od gore dal od dole iz tacne kako hoces,full dozu prehrane za vege daj i pola doze blooma,porezi to lisce dole 2/3 i skini grane koje ne dobijaju svetla i to je to,uhvati lepo ritam zalivanja na 4 dan i polako,prehrani to i ne beri brigu,uzimaju ti napasnici danak a ti nehranis biozu dusika joj fali neznaju kud ce jadne vise,daj im makar hrane da ne trpe gladne i onaj h2002 izbaci iz upotrebe.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Claudius
14.06.2019
97
36
18
37
Hvala a samo jos jedno pitanje,taj mali kotedilon je 1 sam otpao a jedan stoji,ona 2 sam skinuo iznad njih jer su skroz se sasusili....ok....Ta gornja zica pri samom vrhu jer izbijaju jos 2 nova i to,kako dobijes novu granu kos sto si napisao.? Mislim to je ekstra.....
Ok.mentore bigi.....!!!Valjda ce ave biti ok....A za zalivanje ces mi javiti,nadam se i za tu prihranu ako bude trebalo od 1jula po tcom misljenju......✌
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur

Kalpsiz

Ma hajte molim vas
15.04.2019
392
1.923
143
31
Vozdra @bigeskalibur Biobiz all mix jeste jaka zemlja po. mom misljenju tnt nije im ni trebo ali hajd sta je tu je neka sljakaju isljakale su svaceg pa i ovo ce. malo smo ih pecnuli gnojivom ali gone nove listove uvijek. odradio sam danas i jak LST. zemlja se odvojila malo od rubova ali poteski su potovi tako da ce im biti do utorka ili srijede dosta vidjet cemo evo slika pa procjeni sam
 

Prilozi

  • IMG_20190629_121048.jpg
    IMG_20190629_121048.jpg
    449,4 KB · Pregleda: 19
  • IMG_20190629_121004.jpg
    IMG_20190629_121004.jpg
    459,1 KB · Pregleda: 18
04.06.2016
96
68
18
42
kad budes poceo da savijas sve ce ti se samo reci,budi strpljiv i uci polako iz svog rada i ne beri brigu,kako raste videces i sam nove grane pa cu te ja polako uputiti sta dalje.

nista to batali molim te,da radis out u zemlji pa da probamo nesto,to treba brew da pravis 21 dan da ostiji redovno da mesas pa da razblazujes sa vodom,molim te ne koplikuj ni sebi ni meni zivot,posle ces da dodjes sa problem daj Bigi cupaj stvari.
Slusaj biljka ti je gladna da znas samo,ovoja NPK je dobar za veegetaciju,sledece uradi:
na sledece zalivanje uzmi 2,5l vode i sipaj ove prehrane 10ml i zali biozu,to je to.kad sve usvoji posle 48h mi posalji slike da ti kazem dalje mozda je jos jednom prehranimo sve zavisi od boje listova.
dobro bigi, bez nervoze :) jbg moram u potovima uzgajat jer sam u sjebanom području,prije par godina sam prvi put sadio i chilli me vodio kroz sve,jbg neznam ti ja puno toga pa te malo gnjavim,sorry, al važno mi je da mi to uspije jer mi sestra jako bolesna pa da si malo olakša bolove...sorry još jednom
 

Claudius

Aktivan Član
16.05.2019
182
842
93
Pozdrav mentore, Trebao bih zaliti, pot je pravo lagan i mislim da ce sutra ujutro biti idealno. Sutra je 6ti dan.
Zadnji put je receno da sad idemo sa 1.2l vode, 15ml slavol i 3ml 7-3-5?
Dalje me interesuju ove tackice na na donjim listovima, sta je ovo?
Za onu malu si rekao isto 1.2l vode i 6ml 7-3-5. Pistile bas polako idu, nema ih jos na ostalim granama.
 

Prilozi

  • 20190629_180754_HDR(1).jpg
    20190629_180754_HDR(1).jpg
    304,2 KB · Pregleda: 14
  • 20190629_180709_HDR(1).jpg
    20190629_180709_HDR(1).jpg
    351,2 KB · Pregleda: 15
  • 20190629_180516_HDR(1).jpg
    20190629_180516_HDR(1).jpg
    581,5 KB · Pregleda: 14
  • 20190629_180709_HDR.jpg
    20190629_180709_HDR.jpg
    398,6 KB · Pregleda: 14
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Infinity
14.06.2019
97
36
18
37
Pozdrav mentore, Trebao bih zaliti, pot je pravo lagan i mislim da ce sutra ujutro biti idealno. Sutra je 6ti dan.
Zadnji put je receno da sad idemo sa 1.2l vode, 15ml slavol i 3ml 7-3-5?
Dalje me interesuju ove tackice na na donjim listovima, sta je ovo?
Za onu malu si rekao isto 1.2l vode i 6ml 7-3-5. Pistile bas polako idu, nema ih jos na ostalim granama.
Poz.mentore a nikako da se kuckamo✌Napokon sam uradio lst a pos.cu ti slike pa da vidis jel valja ako nesto nije ok,da prepravim.Zadnje zalivanje bilo 27.kad cemo sledece zalivanje i rece da te podsetim od 1.sad da ce ici prihrana ali prvo s tobom dogovor kad vidis sta se desava sa biozom....Cekam da odg.pa da krenemo dalje polako...Sve kontam da sam te smorio,itd.a nadam se da gresim
 
14.06.2019
97
36
18
37
Poz.mentore a nikako da se kuckamo✌Napokon sam uradio lst a pos.cu ti slike pa da vidis jel valja ako nesto nije ok,da prepravim.Zadnje zalivanje bilo 27.kad cemo sledece zalivanje i rece da te podsetim od 1.sad da ce ici prihrana ali prvo s tobom dogovor kad vidis sta se desava sa biozom....Cekam da odg.pa da krenemo dalje polako...Sve kontam da sam te smorio,itd.a nadam se da gresim
 

Prilozi

  • 20190629_191541.jpg
    20190629_191541.jpg
    345,5 KB · Pregleda: 12
  • Sviđa mi se
Reactions: Ludi Gonzales

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
.A za zalivanje ces mi javiti
kad si zadnji put zalivao i sa koliko vode.odlicno si je savio.
slavol nista do kraja?
slavol obavezno svako drugo zalivanje 10ml na 1l vode ide.
ti ja puno toga pa te malo gnjavim,sorry, al važno mi je da mi to uspije jer mi sestra jako bolesna pa da si malo olakša bolove...sorry još jednom
uspece ne brini,moras prhranjivati biozu,samo je ti prehrani kao sto sam ti rekao kad dodje na red zalivanje.
.Cekam da odg.pa da krenemo dalje polako...Sve kontam da sam te smorio,itd.a nadam se da gresim
sutra je zali jos jednom ipak sa vodom i slavolom ako imas pa cemo onda tamo oko 4 jula poceti prvu prehranu ako se slazes,samo ces mi napisati sta imas za vege jel bes plantela list,zadnji put si zalivao sa 2l vode jeli.
Zadnji put je receno da sad idemo sa 1.2l vode, 15ml slavol i 3ml 7-3-5?
tako je slobodno je sutra zali i onda cemo poceti zalivanje na 5 dan da znas samo a drzati vodu na 1,2l a ti sad isprati koliko je iscurelo i za koje je vreme popila istu vodu is tacni.
Dalje me interesuju ove tackice na na donjim listovima, sta je ovo?
Za onu malu si rekao isto 1.2l vode i 6ml 7-3-5. Pistile bas polako idu, nema ih jos na ostalim granama.
los ti je ph vode,nasteluj ga na 6,2-6,5 da bude nista strasno ali ipak obrati paznju.Isto i za malu da sve kako smo se dogovorili.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.