Mentor Bigeskalibur

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Nabasao sam na još jedno potencijalno dobro sredstvo pa mi kažeš hoće li biti dobro kombinirati za zalijevanje:
ja nisam zadovoljan sa tim gardenom,imam kolegu koga vodim na pp koristio je stabilizator njihoh celu biljku smo poremetili jel ne znas kako tacno da doziras jer ima 5 nacina primene,kako i ona mikoriza gardenova,ja bi ti pre preporucio proverene stvari,plantela,fitoster,fertico i tako to od jeftinijih,od malo dibljeg djepa Hesi je neprekosnovena prehrana i sigurna kao i canna i biobizz donekle.
U tacni je ostalo 1dcl nakon 2h ,
odlicno sledeci put ostavi to je ok 1dc,kasnije ce sve brze piti.
Koliko sam izbrojao ima 2 veća žuta osušena lista
te listovi sto su totalno suvi skini ih.
Sljedeće zalijevanje je 28.06, prije ovog šoka s dušikom trebala je biti čista voda po rasporedu, pa se dogovorimo i za to.
nisam zadovoljan kako izgleda mozda cemo jos jednu dozu,koliko ono rece da si stavio prehrane na 1,2l vode.27 predvece mi posalji nove slike da vidim kako je usvojila i dali cemo jos jednu dozu dusika odnosno prehrane za vege.
malene su super nih ne preteruj sa vodom stelah ph i o,2dl je dosta i to iskljucivo na 4-5 dana razmaka,kao bebe im neprija uopste mnogo vode sto redje zalivas to bolje.Moze se deseti da se izduze priblizi ih svetlu makar na 40cm.
idecu danas da zamenim, jos ga nisam montirao a imam racun, valjda ce zameniti
jesi video sta sam ti pisao za onu bele fleke vOjkane.
Da li vi kontrolisete kolicinu Ugljenika-CO2 u boxovima?
ma jok brate ko to radi,mi smo homemade sto vise biljki u sto manjem prostoru to su boljke vecinom growera,ja imam filozofiju jednu biozu na 40x40 na 60x60 dve maksimum i eto ga moj calakulator.
 
17.11.2015
252
118
43
moguce jer bila ti je bas velika vlaga,nije nista strasno daj samo gas ventilaciji na ispuh i luftiraj prostoriju.
video sam, rekoh ti, vlaga ide do 60, 70 po noci maks.. danas je npr bila 55, ventilacija sljaka non stop, i sad kad stavim karbon i dalje ce raditi non stop, osim ako sutra eventualno ne naletim na dobru ponudu pa da mogu jos jednu turbinu da uzmem, da mi bude samo za karbon.. ako si na to mislio, da li sam procitao?

EDIT

To je pepelnica ili Powdery mildew
sad videh.. pa planirao sam svakako sa h2o2, jer ne videh nigde vise sem na tom jednom listu, pa kapiram da ne dizem paniku, a h202 rastvor je dobar i kao preventiva a i ovako.. al videcu svakako sta ima od tih preparata da se kupi
 
Poslednja izmena:

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
@vojka
izucuvao sam ono belo sto si me pitao sta je na listu,i nasao odgovor.
To je pepelnica ili Powdery mildew ,jedan oblik gljivica nista strasno,trebao bi ta isprskas bioze sa fungicidom,pa nebi nilo lose da istretiras jednom,to nije skup preparat a imas ga svugde u prodaju po apotekam poljoprivrednim.evo ti neke koji rade dobro posao pa sta nadjes od toga,imas pocetni stadijum ali mozes spreciti na vreme.


Prilozi


ovo sam ti pisao Vojka
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stanaccc and vojka

Claudius

Aktivan Član
16.05.2019
182
842
93
Druze mentore, odradjen lolipop, vracena u box. Onu sam ostavio na prozor nek se grane izduze jer su jos pod listovima. A hocu ovu da malo povezem jer se razletila u stranu pa da u boxu imam vise prostora.vcrs i onu vracam..
Evo fotke pa vidi valjal ovo sta, dosta sam listova skinuo i pokoju grančicu..
20190626_065602_HDR(1).jpg 20190626_065545_HDR(1).jpg 20190626_065632_HDR(1).jpg
Malo mi se čini mršava, hocel se ovo malo zgusnuti i podebljati? Ili je takav strain, od pocetka je bila neka mršavica..
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Malo mi se čini mršava, hocel se ovo malo zgusnuti i podebljati? Ili je takav strain, od pocetka je bila neka mršavica..
hoce naravno ugojice se samo stpljivo,dobro si je osisao,sad rokamo prehranu.
jesi davao po dogovoru prehranu pre sisanja i onu za veg i onu za cvat po 3m na 1,2l vode.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stanaccc

Claudius

Aktivan Član
16.05.2019
182
842
93
Da mentore, sve sam uradio kako smo se dogovorili i kako si odredio. Nista na svoju ruku, sad me narocito strah da sta ne zajebem, tako da sve po uputama. Drago mi je da je lolipop uredu.
Ocemol naredni put vodu i slavol?

Za onu malu mi odredi prehranu, zadnji put je bila voda i slavol 1.5l, 15ml.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stanaccc

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Ocemol naredni put vodu i slavol?
vodu1,2l slavol 15ml i svega 3ml 7-3-5 za vege bese.slobodno tako i onda od sledeceg zalivanja ukljucujemo 6-8-8 do kraja,ali za to se dogovaramo uz put
Sto se tice male da joj nije puno 1,5l da ne procuri mnogo,kako ona pije vodu de mi reci pa ti kazem onda
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stanaccc

Claudius

Aktivan Član
16.05.2019
182
842
93
Pa jest joj bilo visak, mislio sam da i nju na 1.2 litra odredimo. Ajd pucaj dozu..
Nemam sliku trenutno, izbacila je nekih petnaestak pistila, ne previse.

Za prvu sve razumio, uredu, tako cu naredno zaljevanje. Hvala, ziv bio!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stanaccc

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Pa jest joj bilo visak, mislio sam da i nju na 1.2 litra odredimo. Ajd pucaj dozu..
Nemam sliku trenutno, izbacila je nekih petnaestak pistila, ne previse.
Znaci malo pistila ima ,to je znak da je tek krenyla.znaci idemo na 1,2l vode 6ml onog za vege 7-3-5 bese jeli i ph naravo uvek stelas to nemoram da te podsecam.vodu inace ne izrucuj vise iz tacni sad nek sve piju
 
14.06.2019
97
36
18
37
Nisam nabio,nego brzo dam sipao a u tome je stos,ok......Nisam pravio pauze od sad cu praviti i jos sporije sipati...
Druze ima li vrucine ovde samo kisa jebena a sunca po malo.....Hteo sam ti pos.slike da vidis,sutra je dog.za zalivanje a onaj zadnji put popilo je iz tacne vodu....Imam 2 male 3dan bioze izasle,kako njih da tretiram da ne zajebem ko prosli put one 4
 
14.06.2019
97
36
18
37
Ova veca donji listovi su se osusili ali nisu do kraja a cini mi se ko da ima i onih braon pega ali ne puno......Ali od kako sam poceo pratiti upus.ide odlicno,makar se meni cini,tj.djika ide raste a jel bi mogao onako da razmaknem listove da dobijaju svi sunca ili je mlada ta jos da ne bi pukla....sve bajbolje Bigi.......B.I.G NATORIUS
 

Claudius

Aktivan Član
16.05.2019
182
842
93
Posto je ova mala bas lisnata, sedmolist ko šaka bez pretjerivanja, vegetacijom ubija naspram ove prve, zanima me hoce li onda i cvjetovi biti takvi glomazni i veliki? Ima li to veze kakve?
Mozda je glupo pitanje, al ne znam sta da ocekujem..
 
Poslednja izmena:

Veštac

Aktivan Član
27.05.2019
142
130
43
47
Zalio juce na 3L vode - puna doza TNT(12ml) i 1/2 doze Bloom-a(6ml). Zbunasta 4 dan bez vode obesi fan listove i sva uvene :( - evo slika ispod. Posle TNT su nacisto poludele - bas su krenule jako obe - evo i slike od malo pre.

Razgledam polako plasticne potove za sledeci grov.



IMG-20190625-170203.jpg


IMG-20190626-143125.jpg


IMG-20190625-141347.jpg


IMG-20190625-141550.jpg
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
.Imam 2 male 3dan bioze izasle,kako njih da tretiram da ne zajebem ko prosli put one 4
zato polako sa vodom,tim malima je sad dosta svega 0,5l vode na 4 dan i polako ima da ih podignes.
skinu tu alu foliju i stavi pokosenu travu okolo da ti cuva vlagu to je najbolje,da se ne reflktuje neko svetlo pa da napravimo opet neki problem,Super ti raste ova,pocni sad polako da joj radis lst,idi nazad polako 10str i nadji na dva mesta sam crtao ljudima kako da pocnu lst da rade,ajde da se sad ja necimam pa da ti crtam,pa idi polako unazad stranicu po stranicu i ces da nadjes,planiraj tu vecu posle 1 jula ide prva doza prehrane za vege,naravno prvo se samnom konstatujes,nista na svoju ruku.
bas su krenule jako obe - evo i slike od malo pre.
odlicno sad ne zuri sa sledecim zalivanjem treba popiti 3l,pusti je bar 4-5 dana i onda idemo sledecu dozu ,znaci pola doze svega tnt i pola doze blooma
jeli koliko rece da su u cvetanju one,jel to bese autosi tako,nemogu da ucitam tvoje poruke da napravim pregled.moram da vidim sta je u pitanju.
potove te uzmi sto pokazujes rukom bas te,kockaste a visoke da moze koren da putuje te su odlicne ono vrh brate.
veliki? Ima li to veze kakve?
ma sve je to induvidualno,verovatno ti u toj manjoj dominira indika gen 100%,samo nek su zdrave, ostalo ne treba da te brine,polako uci i svremenom ce doci kako kvalitet tako i kvantitet
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ludi Gonzales
14.06.2019
97
36
18
37
zato polako sa vodom,tim malima je sad dosta svega 0,5l vode na 4 dan i polako ima da ih podignes.

skinu tu alu foliju i stavi pokosenu travu okolo da ti cuva vlagu to je najbolje,da se ne reflktuje neko svetlo pa da napravimo opet neki problem,Super ti raste ova,pocni sad polako da joj radis lst,idi nazad polako 10str i nadji na dva mesta sam crtao ljudima kako da pocnu lst da rade,ajde da se sad ja necimam pa da ti crtam,pa idi polako unazad stranicu po stranicu i ces da nadjes,planiraj tu vecu posle 1 jula ide prva doza prehrane za vege,naravno prvo se samnom konstatujes,nista na svoju ruku.

odlicno sad ne zuri sa sledecim zalivanjem treba popiti 3l,pusti je bar 4-5 dana i onda idemo sledecu dozu ,znaci pola doze svega tnt i pola doze blooma
jeli koliko rece da su u cvetanju one,jel to bese autosi tako,nemogu da ucitam tvoje poruke da napravim pregled.moram da vidim sta je u pitanju.
potove te uzmi sto pokazujes rukom bas te,kockaste a visoke da moze koren da putuje te su odlicne ono vrh brate.

ma sve je to induvidualno,verovatno ti u toj manjoj dominira indika gen 100%,samo nek su zdrave, ostalo ne treba da te brine,polako uci i svremenom ce doci kako kvalitet tako i kvantitet
Ok...Skinuo dam bas danas a bas cu videri za taj LST,tako bese pa cu naci kako se radi
 

Claudius

Aktivan Član
16.05.2019
182
842
93
Evo i male Bigi majstore, ponovo su đevojke na okupu hihi :banana_rasta:
Ovoj starijoj sam opet glavni vrh oborio i izgleda da cu je ukrug goniti. Uporedjujem slike od jutros i vcrs, nastavila je rasti kao da se loli nije ni dogodio. :)
Biće da ce mala biti strašnija, al su isto kao djeca, ne mogu jednu vise voliti naspram druge.
Dimenzije sirine boxa su 75x50, jel se mogu obje izgurati ovdje? Visinu imam na pretek..
I sta kazes, jedna bi mogla biti sativa, druga indica a?

20190626_221812_HDR~3.jpg 20190626_221824_HDR~2.jpg 20190626_221909_HDR~2.jpg 20190626_221806_HDR~2.jpg
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Infinity
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.