Mentor Bigeskalibur

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Evo i male Bigi majstore, ponovo su đevojke na okupu hihi
primecujes kako je sad boja izjednacena na svima,to je odlican znak,tek ces sad videti sta ce rasi.Bitno je da mi se dan uvek pre zalivanje javis sa slikama naspises sta si zadnje davo i onda ja brzo pucam dalje,ali ovo je sad fantazija kako idu i izgledaju,bravo majstore:clap:::respect:
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Ova veca donji listovi su se osusili ali nisu do kraja
pustih ih tako ako su ostali listovi ok onda je sve u u redu,
jel bi mogao onako da razmaknem listove da dobijaju svi sunca ili je mlada ta jos da ne bi pukla..
nece puci slobodno razvalaci evo crteza i za tebe IMG_20190520_101410.jpg ,ja mislim da ce ti sad biti jasnije,samo cepaj slobodno sad je pravom vremenu za savijanje jer cemo je vec posle 1jula i topirati isto posto je foto jeli ni automat.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Osuseni list

Veštac

Aktivan Član
27.05.2019
142
130
43
47
Kada sam pokusao da savijem granu zicom sila zice koja je pritiskala stablo je otkinula prelep veliki fan list sa vrha krosnje. Zakasnio sam sa LST treningom, necu vise da pokusavam. Sledeci grou krecem od samog pocetka LST. Nadam se da nece da stane sa progresom zbog stresa otkidanja fan lista posto je automat proklijao 19-og proslog meseca :(

Apdejt:
Vrv sam imao predebelu i pretesku zicu :(

IMG-20190627-031404.jpg
 

Stanaccc

Banned
Banovan
03.10.2018
1.094
7.560
258
Danas joj je rođendan, 24.05.-24.06. :D
Dobila je mjesečnicu! Sad ::sex:: karam ba i fiju:)
@Osuseni list -ovdje se dobro vidi ist! 20190626_065602_HDR(1).jpg , pa kako rastu bočne grane i njih savineš. Ova slika je od kolege tu iz Bigkutka!
Savijanjem dobiješ ovo IMG_20180929_053914.jpg , pa ako imaš prostora, bočne grane, lagano spustiš u stranu, pa dobiješ ovo IMG_20180929_053730.jpg i kada se to popuni IMG_20181213_224504.jpg imaš pola m² krošnje!
Bigy, brišem stare slike, pa ih pohranjujem tu na sajtu:)
A, zajedno smo podizali ove biljke! Ovo je Royal gorilla od Barneya!
 

Prilozi

  • IMG_20190211_130612.jpg
    IMG_20190211_130612.jpg
    525,8 KB · Pregleda: 21
  • IMG_20181125_221335.jpg
    IMG_20181125_221335.jpg
    457,7 KB · Pregleda: 19
Poslednja izmena:
14.06.2019
97
36
18
37
pustih ih tako ako su ostali listovi ok onda je sve u u redu,

nece puci slobodno razvalaci evo crteza i za tebePogledajte prilog 283854,ja mislim da ce ti sad biti jasnije,samo cepaj slobodno sad je pravom vremenu za savijanje jer cemo je vec posle 1jula i topirati isto posto je foto jeli ni automat.
Jutro Bigi,mozda tebi nije...koliko sam shvatio gornji deo bioze kacim i vicem na jednu stranu,isto tako dole kacim i vucem na suprotnu stranu l,one listove kotoldione,,nikako ne znnam.jesam ubo iz preve sto se naziva tice,sta sa njima..?A imam donje liatove sto su izasli su pozuteli jel njih odstranjujem.....Trazio sam i nasao sam crtez ali se bojim ako sam ukapirao da je ne slomim....javi mi nesto,Mentore di beste.....
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
ma nesec da je slomijes samo polako savije i onda stanes,pa za par dana opet.idem na posao sad pa se kuckamo popodne
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stanaccc

Kalpsiz

Ma hajte molim vas
15.04.2019
392
1.923
143
31
Vozdra Big nabavio sam CalMag od aptusa
nabavio sam i biobiz all mix zemlju. nabavio sam i nove potove kockaste od 11l bolje mogu stati u box i bice vise prostora za biljke sad su u 6l potovima.
vrijeme je zalivanju opet i veceras cu da presadim biljcice i da povadim onr drenazne kuglice. pa sad kazi mi recept
imam i H2O2 kako koliko cega pucaj mentore sav sam se u uho pretvorio
 
15.11.2017
90
89
18
35
koliko ono rece da si stavio prehrane na 1,2l vode.27 predvece mi posalji nove slike da vidim kako je usvojila i dali cemo jos jednu dozu dusika odnosno prehrane za vege.
Znači stavio sam u 1L 4ml po uputstvima,onog za vege od homeogardena što sam pribavio. Evo i slika od dns:
283947 283948
Poskidao sam one skroz žute listove i njih par koji su se u protekla dva dana osušili. Po priloženom izgleda da joj je godilo dušika fino. Evo i bočnih strana:
283950
283951
Na ovim žutim listovima što su ostali, nisu dalje počeli žutiti već im se vrh malo posušio kao što vidiš. Isto sam primjetio u zadnjih par dana pojačani miris :) :) i zadebljanje budova i to lijepo. Znači po rasporedu je sutra 28.06. trebala biti čista voda prije ovog tretmana za vege, pa procijeni situaciju.
Također evo i update-a za malene s trenutnim uvjetima u boxu:
283952
283953
Još malo i presađivanje? Približio sam ih panelu na 45cm, prestale su se izduživati i malo sam ih zatrpao zemljom. Za anubisa auto tj. za njegov pot (18L) imam zemlje, perlita, stiropola i onih kuglica za drenažu i njega bi ostavio u boxu. A ove unk 1,2 i 3 bi presadio u šumu pa mi kažeš jel mogu s ovom količinom zeemlje koliko imaju u malom potu tj presaditi direktno u zemlju. Pošto su mi to nepoznate menke(pa mogu biti i muški), nije mi baš da bacam novce na kupovnu zemlju pa onda ne bude ništa. Ako im mogu davati ono što imaju u kupovnoj zemlji tih prvih 20-ak dana kroz zalijevanje i obilaženje, onda super. Mislio sam ih zalijevati s onim gnojivom od homeogardena za vege i slavolom pa mi kažeš jel to izdvedivo vani. Također ću si pripraviti ono sredstvo od duhana, deterđenta itd. što si spomenuo na prethodnim stranicama za nametnike pa da nemam s njima problema.
 
14.06.2019
97
36
18
37
Evo ti sa druge strane,jedan taj mali je otpao sam a kao sto vidis ostao 1...Jel taj lst radi samo zatezanje,nikakvo seckanje kad kazes dobijas drugu granu....
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Vozdra Big nabavio sam CalMag od aptusa
nabavio sam i biobiz all mix zemlju. nabavio sam i nove potove kockaste od 11l bolje mogu stati u box i bice vise prostora za biljke sad su u 6l potovima.
vrijeme je zalivanju opet i veceras cu da presadim biljcice i da povadim onr drenazne kuglice. pa sad kazi mi recept
imam i H2O2 kako koliko cega pucaj mentore sav sam se u uho pretvorio
kad ih presadis,treba da ih prehranis malo,ali prvo da ti kazeem za cal-mag njega dajes svako trece zalivanje od danas pa do kraja 70% doze samo,pto se tice prehrane samo pola doza tnt i sledece zalivanje onda voda i taman da malo se odomaci koren u novoj zemlji i onda spremamo koktela za cvet imenjamo rezim na 12-12 ako se slazes.2.5l vode ove velike nejdi vise ovu manju mikro sa 1,5l za sada.
. Znači po rasporedu je sutra 28.06. trebala biti čista voda prije ovog tretmana za vege, pa procijeni situaciju.
e ovako,kako mi se cini i secam mi zalivamo sa 1,5l vode,tako da ces dati jos jednu dozu vege ali svega 4ml i 3ml blooma zajedno,pa cemo onda cistu vodu,da jos malo poguramo taj dusik i posle smo mirni do kraja sto se tice dusika.
Još malo i presađivanje?
ja bi ih jos jednom zalio sa o,2dl vode i onda kad se osusi dobro potici presadi u out.
i onih kuglica za drenažu i njega bi ostavio u boxu.
sve ovo moze samo te kuglice nestavljaj za dreneza,to shvati pod obaveznim,moze samo sranje kasnije da ispadne ako ne napravis kako treba dreneza samo ce te boli glavu,mix zemlje i stiropopa-perlita sta imas pravis 80%zemlje 20% perlita.
nije mi baš da bacam novce na kupovnu zemlju
mozes da ali onda kad iskopas rupu tu zemlju na sajtu usitni dobro i zabodi te biozice.
Mislio sam ih zalijevati s onim gnojivom od homeogardena za vege i slavolom pa mi kažeš jel to izdvedivo vani. Također ću si pripraviti ono sredstvo od duhana, deterđenta itd. što si spomenuo na prethodnim stranicama za nametnike pa da nemam s njima problema.
moze ta za vege prehrana ali ne prehranjujes nista dok malo ne porastu tipa 4-5 sprat dajes samo slavol za out vece doza ide slavola 15ml na 1 vode i mozes svako zalivanje,pa cemo kasnije ukljuiti prehranu po dogovoru kad za to bude vreme.
Evo ti sa druge strane,jedan taj mali je otpao sam a kao sto vidis ostao 1...Jel taj lst radi samo zatezanje,nikakvo seckanje kad kazes dobijas drugu granu.
te zute listove skini od dole,lst je zamo zatezanje nema rezanje ,tamo gde rezes vrh to se zove topiranje.
prouci malo ove teme,ali pod obaveznim da si citao.
e da i trudi se da nepises post za postom.
 

Kalpsiz

Ma hajte molim vas
15.04.2019
392
1.923
143
31
@bigeskalibur ovako presadjene su napunio sam do vrha ispod stavio 5-6cm zemlje prvo. ej moram reci kvalitetna zemlja. cal mag sam dao pola doze. root sam dao punu i power zyme punu tnt. 7,5ml na 2.5l. H2O2 nisam davao zbog power zyme nekako sam imo osjecaj ako to dadnem skupa ne ide pa bi slijedece zalivanje dao H2O2 sa vodom. imam malo problem sa prostorom fale mi 3cm... malo sam naguro vratima sta ces ali nema veze u subotu budem izrezo sa steaznje strane da pot. moze izvirit nema veze biljka je svakako iznad pota.
ako si primjetio da sve prije je zalivati moram prije je bilo svake subote sad svaka 4 dana. doduse kod mene su temperature sad do 40c box je bio pretezno stabilan 31-32. Voda i prehrana im je bila prijeko potrebna pa reko hajde da ih nagradim za sve strestove samnom sto su prosle
 

Prilozi

  • IMG_20190627_222207.jpg
    IMG_20190627_222207.jpg
    408,2 KB · Pregleda: 13

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Voda i prehrana im je bila prijeko potrebna pa reko hajde da ih nagradim za sve strestove samnom sto su prosle
ja bi onda sledece zalivanje isao bez prehrane i onda kad se osusi da vidimo gde smo i dali cemo prebacivati na 12-12.
sad svaka 4 dana
sad drzi na 4 dana 2,5l taj ritam od 4 dana cemo ostaviti a samo svojovremeno povecacati vodu,za sad je 2,5l sasvim ok.Javi ces mi se prekosutra sa slikama da vidimo kako su se adaptirale i dali im sve pija ovo nove ali ja mislim da hoce i te kako.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.