Mentor Bigeskalibur

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
ako si iz ovog grada ili okoline evo ti dva mesta gde ces naci zemlju da valja.
Ne znam zaista kako ce da radi ta zemlja nit mogu da se najbolje orjentisem po parametrima po vreci.Ja te zemlje koje proizvode mali privrednici bezim od njih jer stavljaju sve i svasta samo da prodaju pa mi sam proizodjac sve govori,malo igluglam vidim pa razmislim sta dalje.
Mozemo da probamo rasad da odradimo pa da vidimo ako nejde opet ces u prodavnicu,ph nije los sad ovaj ostali sastav trebo bi da sednem i proucim jbg,dao sam ti slike cinimi se koje zemlje u okvirno da trazis.Znam ja da je frka ne moze se naci mozda zivis u malom mestu,apoteke nisu opremljenje ali imas dostavu sa neta na kraju narucis makar zemlju ako se tripujes da bilo sta narucujes na adresu gde zivias to nije providno prolece je sade se baste ide povrtarstvo nema nista cudno naruciti zemljy sa neta, jbg ostalu prihranu mogu da ti iskomponujem od kakvih hoces NPK mineralna ili organik nebitno,cak i neki kompos mogu da ti napravim od koprive,gaveza i ostalih bilja,stajskih djubriva,kokosije,zecije,ovcije ma sta hoces pa da imas prehranu ali kad je supstrat los ma djaba ti najbolja prehrana onda,zato se radi u proverenim zemljama sve ima svoje pogotovo kad je indoor u pitanju out i moze da se ispegla nekako ali opet i u outu se preporucuje da se radi sa proverenom zemljom.
Probacemo sa tom zemljom pa sta bude,najbolje se uci na svojim greskama.Evo ti jos jednom zemlje koje lako mozes nabaviti u SR.
 

Prilozi

  • plagron_lightmix_360x.jpg
    plagron_lightmix_360x.jpg
    11,1 KB · Pregleda: 6
  • zemlja-plantela-za-orhideje-3l_10932.jpg
    zemlja-plantela-za-orhideje-3l_10932.jpg
    75,5 KB · Pregleda: 7
  • zemlja-za-cvece-10l-florabela_3202.jpg
    zemlja-za-cvece-10l-florabela_3202.jpg
    14 KB · Pregleda: 6
  • biobizz-all-mix-prefertlised-soil-for-indoor-growing_Img_Principale_9324_360x.jpg
    biobizz-all-mix-prefertlised-soil-for-indoor-growing_Img_Principale_9324_360x.jpg
    10 KB · Pregleda: 4
  • Sviđa mi se
Reactions: MrLove
29.05.2019
81
59
18
a da sam u Zrenjaninu lako bih ja sve nasao i nedeljom...Znam da si mi poslao sliku imam je i u telefonu ali nemam veliki izbor ovde moracu da potrazim neku ozbiljniju prodavnicu! Nemam frku nista da narucujem i to je jedna od opcija u buducnosti. Ti ces mi reci sta i kako!
Ako nadjem drugu zemlju uzecu, ako ne probacu sa ovom. Kako mislis ti mozes da mi iskombinujes prihranu?
Izvini sto te davim ovoliko, covek!
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Kako mislis ti mozes da mi iskombinujes prihranu?
za male pare solidan rezultat,ono tipa sa jeftinijim gnojivima,jer ne znam sta ti je sve dostupno jer vidim da imas problem nabaviti jer su tu kod tebe mozda apoteke slabo opremlje,pa ti onda odes lepo slikas ili zapises sta ima od prehrane ili ti ja kazem pa to prilagodimo tvom djepu.Ja radim sa svim i svacim pogotovo u vege ali u cvat sam iskljucivo sa Hesijem i An prehranom kad je indoor u pitanju a u outu nema sta nisam probao sta mi je bilo dostupno naravno.
 
01.07.2010
68
84
18
36
Pozdrav Big,evo par slika zumiranih hedova,u 94-om danu autos,po tvojoj proceni koliko jos joj treba da sazri,na vodi je dve sedmice?
 

Prilozi

  • 20190601_212425.jpg
    20190601_212425.jpg
    214 KB · Pregleda: 25
  • 20190601_212413.jpg
    20190601_212413.jpg
    224,8 KB · Pregleda: 26
  • 20190601_212350.jpg
    20190601_212350.jpg
    205,9 KB · Pregleda: 25
  • 20190601_212328.jpg
    20190601_212328.jpg
    188,1 KB · Pregleda: 26
  • 20190601_212239.jpg
    20190601_212239.jpg
    181,8 KB · Pregleda: 25

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
,u 94-om danu autos,po tvojoj proceni
vreme ja omastis brke sto bi rekli,mozes skidaj to stari,to je to rekao bi,lepo otrimaj i na susnje 20190307_201601_BEST.jpg ,gledaj da ti temp. bude od 20-23 u susioni 6 dana je drzi tako okaceno negde u mraku,u nekom oramaru recimo odskrini vrata cisto 5cm da ima svezeg zraka i to je to,javi se posle 6 dana da ti kazem sta dalje i kako lepo da ih iskurjas,Eto brat.
 
01.07.2010
68
84
18
36
Vazi Big,sutra ujutru je skidam,imam jednu sobu od 25m2 viska pa cu je zamraciti i ubaciti veliki ventilator da mesa vazduh. Javljam se krajem nedelje kad se prosusi.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur

MrLove

Aktivan Član
17.01.2019
151
381
63
ako si iz ovog grada ili okoline evo ti dva mesta gde ces naci zemlju da valja.
Ne znam zaista kako ce da radi ta zemlja nit mogu da se najbolje orjentisem po parametrima po vreci.Ja te zemlje koje proizvode mali privrednici bezim od njih jer stavljaju sve i svasta samo da prodaju pa mi sam proizodjac sve govori,malo igluglam vidim pa razmislim sta dalje.
Mozemo da probamo rasad da odradimo pa da vidimo ako nejde opet ces u prodavnicu,ph nije los sad ovaj ostali sastav trebo bi da sednem i proucim jbg,dao sam ti slike cinimi se koje zemlje u okvirno da trazis.Znam ja da je frka ne moze se naci mozda zivis u malom mestu,apoteke nisu opremljenje ali imas dostavu sa neta na kraju narucis makar zemlju ako se tripujes da bilo sta narucujes na adresu gde zivias to nije providno prolece je sade se baste ide povrtarstvo nema nista cudno naruciti zemljy sa neta, jbg ostalu prihranu mogu da ti iskomponujem od kakvih hoces NPK mineralna ili organik nebitno,cak i neki kompos mogu da ti napravim od koprive,gaveza i ostalih bilja,stajskih djubriva,kokosije,zecije,ovcije ma sta hoces pa da imas prehranu ali kad je supstrat los ma djaba ti najbolja prehrana onda,zato se radi u proverenim zemljama sve ima svoje pogotovo kad je indoor u pitanju out i moze da se ispegla nekako ali opet i u outu se preporucuje da se radi sa proverenom zemljom.
Probacemo sa tom zemljom pa sta bude,najbolje se uci na svojim greskama.Evo ti jos jednom zemlje koje lako mozes nabaviti u SR.
Mentore Da nebude reklamiram Plagron je znas i sam fantastican prozracan kiseonik dostupan nema vodenih dzepova voda prodje kroz supstrat ko vreo noz kroz puter hrane kazu ima za 7 dana u mom slucaju prihrana nije trebala posle trece sedmice ni tada nije bilo deficita na damama...jedino bih dodao gresku koju sam napravio ja sa plagronom potrebno ga je uzeti vise od 20% na 5 potova od 18l je otislo 100l plagrona pa sam dodao jos 10l potgrounda ...i jos je fali slijeze se nenormalno mislim da mu je to koliko mana toliko i prednost dolazi sa i bez prelita treba i na to treba obratit paznju prilikom kupovine...... toliko od mene i plagrona nadam se da sam bio od koristi ;) trihome gledamo za 7 dana nazire se oko 20% mlijecnih....
 
17.11.2015
252
118
43
flusnuta i progledala :D za 24h se videlo da joj je prijalo
1.jpg
ostalima dato po 1,5l sa plantelom, ful doza.. ona najveca biljoza je krenula da smara
2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg
tako da kontam da cu sledeci put da odvojim vremena, pa i ostale 3 da flusnem, cisto da ih resetujem malo, i dam dozu voodoo juicea i slavola? onda planiram jos jedno zalivanje ali sa jungle juiceom ovim za vege sto imam, i da prebacujem na 12/12.. tu je negde boks, skoro pa popunjen, ove dve critical biljoze su mi se nekako same po sebi strecovale u sirinu, ne bunim se naravno :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ludi Gonzales

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
za 24h se videlo da joj je prijalo
Vidis ma idi, majstori smo pravi.Milomi je sad nemas pojima.
ostalima dato po 1,5l sa plantelom, ful doza.. ona najveca biljoza je krenula da smara
super sad sacekaj da to sve lepo usvoje a tu vecu biozu savijaj sto vise mozes da bude u ravni sa ostalima.
tako da kontam da cu sledeci put da odvojim vremena, pa i ostale 3 da flusnem, cisto da ih resetujem malo, i dam dozu voodoo juicea i slavola? onda planiram jos jedno zalivanje ali sa jungle juiceom ovim za vege sto imam, i da prebacujem na 12/12.. tu je negde boks, skoro pa popunjen,
Znaci kad se sad dobro ali bas dobro osusi zemlja pusti i koj dan duze izflusaj sve ostale i onda lepo znamo sve sta kako ,sto kazes resetovali smo sve i ulazimo u cvetanje cisti i spremni za pravljnje monstruma.E sad nisi mi rekao koji jungle juice imas 235-large_default.jpg ovaj ili onaj drugi,daj sliku da vidim jer ovaj ide u cvetanje da znas.Jer vidi druze ja bi pre kad isflusas da das svima po pola doze plantele i slavola nego ove djuseve i zezancije a vuudu ostavi za kasnije pred ulaz u cvat ili cak i u prve dve nedelje cvate da dajemo vuodu.
Rasvetu inace kako bioze rastu tako je dizi da bude na pristojnoj visini,to znas jeli.Obavestavaj me oko svega nadalje sta radis,jel vazi tako.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: vojka
15.11.2017
90
89
18
35
Prijatelju jucer si mi spomenuo da se javim ako budem imao problema ili pitanja u vezi ovog pineapple-a autosa 279632
S obzirom da je star vec 2mj, jel bi bilo pametno napraviti flush i kada? Htio bih ga zavrsiti ovdje kod tebe u mentorskom kutku ako se slazes, a i saditi cu ovih dana anubis auto od pyramid seeds-a pa bih prosao i to od prvog dana ovdje, da bude to najbolje sto moze biti tj. masno i debelo :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ludi Gonzales

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Prijatelju jucer si mi spomenuo da se javim ako budem imao problema ili pitanja u vezi ovog pineapple-a autosa
Dobro dosao ti meni pre svega.
S obzirom da je star vec 2mj, jel bi bilo pametno napraviti flush i kada? Htio bih ga zavrsiti ovdje kod tebe u mentorskom kutku ako se slazes, a i saditi cu ovih dana anubis auto od pyramid seeds-a pa bih prosao i to od prvog dana ovdje, da bude to najbolje sto moze biti tj. masno i debelo
Nemas potrebe za flusom bioza ti je u odlicnom stanju,rekao sam ti lajt burnevo imas malo si je izgoreo svetlom nista strasno.
Dalje ono sto je bitno da bi poceli lepo da saradjujemo,napisaces kao prvo,dali ti radis indor ili out,koja ti je zamisao growa,reflektor koje jacine,gabariti boxa,temperartura koja ti je,neke osnovne parametre ces mi dati,sta imas od prehrane i sta si zadnje davao od klope i sa koliko vode,dali meris ph i tako to,kratki updejt mi napravi pa da krenemo_Ovo ti je znaci automatik,napisi isto sta kaze breder oko strajna i papiri kad zavrsava i malo da j o genetici.Potrudi se da odgovoris na sve sta sam te pitao i sliku koju nabaci da vidim box,pozicije ventova,gde ti stoji termometar i tako to.Tu sam za sve sta treba,bioza to je super da znas za sada nema beda mozemo samo jos bolju da je napravimo.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jojoman
17.11.2015
252
118
43
e bigi, cuj, posto imam par onih zenki anonimnih, a one su mi u onim grow bagovima od po 10 l, pa nemam gde zicu da kacim da ih savijam, uradio bi im neki toping ili fim, kazi mi do kog sprata imam fore to da uradim, posto mi je par njih odmaklo vec u visinu, skoro su pa iste kao ove, samo sto njih nisam topirao do sad, pa nemaju kao ove u saksijama po vise vrhova nego samo 1
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
samo sto njih nisam topirao do sad, pa nemaju kao ove u saksijama po vise vrhova nego samo 1
daj slike pa cu ti kazem,kako ne moze da kacis zicu,napravi neki ram okruglu pa stavi u te potove ako su od tkanine jeli pa vezes za taj ram jbg,kako bit ti objasnio sad,ako ne ukapiras onda sacekaj da napravim neku kopiju svega pa da ti slikam da ti bude jasnije,sve moze brate samo malo mucni vuglom imas i na forumu vise dnevnika sa tim potovima pa sam i ja tako pokupio foru,ali elem daj ti slike pa cemo da vidimo ako ne cu ti pokazem kako.
 
17.11.2015
252
118
43
pvc su begovi.. najlon onaj debeli.. ma znam ja kako mogu, samo mi delovalo lakse, mogu i ukrug tejpom da zalepim poicetke savijene zice, pa gore samo da je razapinjem, al kazem ti ovo mi delovalo lakse.. aj bacim sliku danas sutra, mislim da imaju vec 4 sprata sigurno
 
20.04.2015
19
29
13
37
Ej stari, daj mi reci cime da preventivno zastitim malecke, neopitroidom ili da bolje koristim neem ulje??Samo da napomenem, nalaze se u potovima 25-30l, na terasi(stara vikendica obrasla drvecem)..Sto se tice puzeva sam miran heh, ali ostala gamad me brine..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.