Mentor Bigeskalibur

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Infinity

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
21.03.2019
1.785
10.208
358
Sve četri lista su na istoj visini, ova izduženost stabljike je od prije boxa, dobila liniju na prozoru:D
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Bboy44
Mozes ovaj preparat Vertimec-018-EC.jpg , rastvoris svega pola doze i isprskas i miran si dugo znas i plus sa njim malo okolo terase isprskas tu stavi vec jacy dozu za svaki slucaj pa prsni svuda po zidovima podu i gde mislis da moze ih imati,znaci slabija doza za biozu a za okolo pojacaj je malo i onda nema beda.A posle preventivno napravis brew kako bi ti rekao recept je sledeci: u 1l tople vode potopis neki sto losiji duvan odnosno sto smrdi vise to bolje imas na pijaci kakve oces -znaci 200g duvana,ekstrat ruzmarina i lavande,ceo beli luk iseckan na komade,30g tucane paprike,50ml deterdjenata za sudje ili sampon od koprive,2 kesice vanile secera i neem ulje ako nadjes svega 50ml,i sve to ostavis da ostoji 48h uz povremeno mesanje pa iscedis onda u neku flasu i prskas tako svakih 3 nedelje do neke druge ili 3 nedelje cvata i to je to,kasnije nemoj kad se formiraju vec cvetovi.
rasvjeta je na 65cm. Neki prijedlog, sugestija?
Tebi je jos panel bese od 50w,rekao sam ti da drzis na 40cm slobodno ajde ti onda da nadjemo srednji dogovor pa spusti na 50cm,moze tako,i p[rati nece biti Lb ako bude nesto samo dignes,sad sve znas gde su ti greske bile prosli put tako da opusteni ti njega spusti.
Dalje rekli smo zalivanje iskljucivo na 4-5 dana,sad ces povecati vodu na 0,8l i isprati mi dali je sta procurelo u tanjiric i koliko,i isprati za koliko je brzo popila ako iscuri mislim.Nista mi ne pricas jel stigao hesi.
MrLove
Odlicno je to,nek otpadaju listove to govori da ce brzo kraj,odbacuje visak sta ce mucenica istrecovala se opasno,sve joj je to visak.Podigni refletor za 5 cm nesto mi se cini da su pistili previse beli,da ti nebih duzio sta je i zbog cega to,digni samo slobodo panel za 5cm.Dalje sve po dogovoru samo je rokaj prehranom pa ce mo 10 juna odluciti sta dalje,jel ok.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: MrLove

Infinity

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
21.03.2019
1.785
10.208
358
Nisam još zalio ni onih pola litre, 4 dana prošla od prošlog, još ima malo težine u potu, pa ću sutra ili prekosutra. A spustit cu još, nego mi se par rubova diglo gore, pa mi vuna:D, imam još 80w, al nebi da je opterečujem dok još ne naraste. Hesi još nije stigo:(
 

zosefin

Aktivan Član
04.09.2018
133
509
93
Mentore pomoc ovaj moj lanras 13,5 nedelja ima neku muku . Sait je na obodu sume dosta vlaga jebemu. Ovo sam danas primetio. Pre tri dana poprskan bio fish 1ccm na litar mozda malo manje .
 

Prilozi

  • 20190602_173017.jpg
    20190602_173017.jpg
    288,6 KB · Pregleda: 19
  • 20190602_173024.jpg
    20190602_173024.jpg
    309,8 KB · Pregleda: 19
  • 20190602_173029.jpg
    20190602_173029.jpg
    342,9 KB · Pregleda: 19

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
. Sait je na obodu sume dosta vlaga jebemu. Ovo sam danas primetio. Pre tri dana poprskan bio fish 1ccm na litar mozda malo manje .
Utice dosta vlaga znas,svi su u banani sa out ove godine tako da ne moj nicem da se cudis.Taj biobiz-fish nije los znas on ga dobro prehranjuje preko lista ja sam ga licno koristio ali u indooru, ali daj da vidimo kad se malo prosusi zemlja od ove kisurine da ih prehranimo ako se slazes.Samo mi napisi odavno nismo pricali sta raspolazes od prehrane pa da vidimo sta cemo dalje.Tu sam u svako doba i slikaj u buduce celu biljku da vidim.
Nisam još zalio ni onih pola litre, 4 dana prošla od prošlog, još ima malo težine u potu, pa ću sutra ili prekosutra
slobodno je sutra zali to bi onda bilo 5 ili 6 dan tako bese,zalije sutra opusteno.
imam još 80w, al nebi da je opterečujem dok još ne naraste.
ispravno 50w joj je sad dovoljno ali za 10 dana planiraj panel na ful gas i jos mi reci ovo dali si planirao da je presadis u veci pot i u koliki.
Spustio na 50cm
prijace joj verujmi nije to blizu nista 50w na 50cm je sasvim korektno.
 

zosefin

Aktivan Član
04.09.2018
133
509
93
Biobizz grow ,fish ,bloom. Valjda ce od vikenda da se prolepsa . Iskopao sam jednu rupu 20l eno jos voda u njoj . Nikako da se povuce da stavim jednog DWARFA od r.q.s.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Biobizz grow ,fish ,bloom. Valjda ce od vikenda da se prolepsa
Znaci cim se malo prisusi bibiz grow duplu duzo bez problema i nemoj da u isto vreme radis folijarno zalivanje i prehranjujes biozu jer mozes je pecnuti,ako vec tako hoces da prsces sa fishom ona idi izmedju dva zalivanja,
Javi dalje desavanje i kad mozes uslikaj mi celu biozu da imamo ovde radi uporedjenja napredka.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: zosefin

Infinity

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
21.03.2019
1.785
10.208
358
Jesam u veliku saksiju promjera 36cm, 10 do 15 litara, danas uzeo florabelu zutu, tak da je to spremno, samo još da dođe narudžba, hesi, perlit i folija. Sutra zaljevanje 0.5l i 5ml slavola
 
20.04.2015
19
29
13
37
Big ne mogu nigdje na netu naci cijenu tog cuda, samo 800kn od litru, sad koliko je 100ml jel znas otpr??Sutra odem pogledati sta ima pa ti poslikam ako nema tog Vertimeca, da nesto odaberemo..Daj mi jos samo reci kad napravim onaj pripravak koliko moze stajati u flasi?
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Jesam u veliku saksiju promjera 36cm, 10 do 15 litara, danas uzeo florabelu zutu,
odlicno super je to litraza taman bitno da nije ispod 10l,florabela moja omiljenja zemlja.Pravis miks znaci 80% -20% perlita a zemlju dobro izmrvi kroz ruke da bude rastresita i lepo nabijaj ali ne jako nego ono srednjom nekom snago jeli da moze koren normalno da pici a da se zemlja lepo slegne da ne ostavljas one vazdusne djepove.
Sutra zaljevanje 0.5l i 5ml slavola
Ne,odmah povecavamo vodu na 0,8l sa 10ml slavola tako rokaj i zovi te za hesi ganjajih odakle to putuje iz japana.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
.Daj mi jos samo reci kad napravim onaj pripravak koliko moze stajati u flasi?
moze dugo ako ga propisno drzis na neko hladnije mesto.
Cek stani aj uzmi onda ovaj preparat za prvu pomoc ali ga samo jednom isprskaj eventualno dva puta na 3 nedelje i to je sve,i to je to ostalo potrosi na okolinu,jer ja nisam prostalica ovog preparata 269221-c9c1b174a123f8f8e27a27f4f0e1848b.jpg da se stalno koristi,dati neobjasnjavam zbog cega samo prati upute pa cu u nekom drugompostu objasniti detaljno oko ovog preparata,ja ga koristim u out inace jednom ga samo isprskam na pocetak i to je to,posle sve koristim organik kao sto sam ti napisao.
armada copy.jpg Mozes i ovaj ako nadjes da je jeftiniji ovaj isto ide samo jednom i miran si dugo kao onaj na prvoj slici sto sam ti poslao vertomeca. amb_abastate_s.jpg i Ovaj ista prica,pa sad vidi sta nadjes ali mislim da ces najpre naci onaj neoperoxid.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bboy44
20.04.2015
19
29
13
37
moze dugo ako ga propisno drzis na neko hladnije mesto.
Cek stani aj uzmi onda ovaj preparat za prvu pomoc ali ga samo jednom isprskaj eventualno dva puta na 3 nedelje i to je sve,i to je to ostalo potrosi na okolinu,jer ja nisam prostalica ovog preparata Pogledajte prilog 279746 da se stalno koristi,dati neobjasnjavam zbog cega samo prati upute pa cu u nekom drugompostu objasniti detaljno oko ovog preparata,ja ga koristim u out inace jednom ga samo isprskam na pocetak i to je to,posle sve koristim organik kao sto sam ti napisao.
Pogledajte prilog 279747Mozes i ovaj ako nadjes da je jeftiniji ovaj isto
Ma bravo legendo, uzmem sta nađem da ih zastitim na vrijeme..Zivio ti meni!!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur

MrLove

Aktivan Član
17.01.2019
151
381
63
Bboy44
Mozes ovaj preparat Pogledajte prilog 279711, rastvoris svega pola doze i isprskas i miran si dugo znas i plus sa njim malo okolo terase isprskas tu stavi vec jacy dozu za svaki slucaj pa prsni svuda po zidovima podu i gde mislis da moze ih imati,znaci slabija doza za biozu a za okolo pojacaj je malo i onda nema beda.A posle preventivno napravis brew kako bi ti rekao recept je sledeci: u 1l tople vode potopis neki sto losiji duvan odnosno sto smrdi vise to bolje imas na pijaci kakve oces -znaci 200g duvana,ekstrat ruzmarina i lavande,ceo beli luk iseckan na komade,30g tucane paprike,50ml deterdjenata za sudje ili sampon od koprive,2 kesice vanile secera i neem ulje ako nadjes svega 50ml,i sve to ostavis da ostoji 48h uz povremeno mesanje pa iscedis onda u neku flasu i prskas tako svakih 3 nedelje do neke druge ili 3 nedelje cvata i to je to,kasnije nemoj kad se formiraju vec cvetovi.

Tebi je jos panel bese od 50w,rekao sam ti da drzis na 40cm slobodno ajde ti onda da nadjemo srednji dogovor pa spusti na 50cm,moze tako,i p[rati nece biti Lb ako bude nesto samo dignes,sad sve znas gde su ti greske bile prosli put tako da opusteni ti njega spusti.
Dalje rekli smo zalivanje iskljucivo na 4-5 dana,sad ces povecati vodu na 0,8l i isprati mi dali je sta procurelo u tanjiric i koliko,i isprati za koliko je brzo popila ako iscuri mislim.Nista mi ne pricas jel stigao hesi.
MrLove
Odlicno je to,nek otpadaju listove to govori da ce brzo kraj,odbacuje visak sta ce mucenica istrecovala se opasno,sve joj je to visak.Podigni refletor za 5 cm nesto mi se cini da su pistili previse beli,da ti nebih duzio sta je i zbog cega to,digni samo slobodo panel za 5cm.Dalje sve po dogovoru samo je rokaj prehranom pa ce mo 10 juna odluciti sta dalje,jel ok.
Ok ok mentore cujemo se 10 og ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur

Infinity

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
21.03.2019
1.785
10.208
358
Treba mi savjet, planiram još jedan mali box, da se mogu igrat sa regular sjemenom, dimenzije su 40x40x70cm, visina 70, ne mogu višlje. Da li da pucam led ili cfl?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.