Mentor Bigeskalibur

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
33
Amsterdam
Cipovi su izleteli brze nago su usli. Osetio sam smrad u sobi,a panel sa cipovima je bio vreo,jedva ga skidoh. Ostajem sa 10 grla e27
Ja htedoh da ti kazem da ti cipovi zahtevaju svaki zasebno hladjenje, i moraju biti na nekoj metalnoj podlozi tj na heatsinku, takodje imaju problem ako su to oni cobovi bez drajvera da trepere i zbog toga im je zivotni vek dosta kraci, tako bar kazu.
u sledecem zalivanju ukljucices i TNT,stim da:povecavas vodu na 2l i tnt daj svega 4ml za sada i root full dozu.
Dogovoreno
 

Igorče

Član iz separea.
Poznanik Foruma
14.04.2016
966
3.761
163
42
Uverio sam se i ja ,ponovo je isto ko do sad.
Bigi planiram da uskoro prebacim na 12-12 . Da odmah zamenim sve plave za zute ,a ostavicu 2,-3 od 4000K.
Kupio sam jos jednu saxiju vecu,tako da cu da presadim i topiranu u veliku. Ima isto 5-6 L.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Dzanki
25.01.2020
69
43
18
38
Proslo je 4 dana od zalivanja ove sto je pohermila i ja po dogovoru dan ranije pre zalivanja uzeo biljku da izbacim u sobu da slikam kad ono pot lagan ko perce sto bi ti rekao i blago joj se spustili listovi. Znaci da je vec ozednela. E sad ako stignes da mi smislis ishranu za veceras super. Ako ne stignes nema veze zalicu sutra ujutru pre gasenja svetla ili sutra uvece sta da se radi.
Zalivena pre 4 dana sa 2l vode, rhizotonic i boost.
Lepo je krenula da popunjava grane ali su donji listovi poceli da zute. Da li treba da joj uvedemo opet canna vegu ili da nastavimo sa floresom pojma nemam. Cekam da kazes.
Evo slika:
20200403_210234.jpg 20200403_210326.jpg

Druga biljka ona sto je bila zuta nije jos za zalivanje a nece biti ni sutra sigurno s obzirom da je zalivena dan kasnije od ove sto je pohermila tako da ti sutra saljem slike nje.
 

Prilozi

  • 20200403_210234.jpg
    20200403_210234.jpg
    473,4 KB · Pregleda: 3
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Dzanki

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Zalivena pre 4 dana sa 2l vode, rhizotonic i boost.
idemo sad ovako sobzirom da joj malo hvali dusika pa ces sledecu doze:
ova sto je pohermila:2l vode+canna vege 5ml+canna flores 5ml+4ml boostera jos ovaj put pa cemo ga odloziti na dve sedmice kad bi trebali da ga ukljucimo za pk 13-14,ali cemo videti tacno sta kazu cure za tajming,
za ovu drugu ti pisem sutra prekosutra kad bude spremna za zalivanje i kad vidim slike.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Cekam da kazes.
ej jos ovo sam zaboravio,ustvari sad sam video,malo je nakostresila ivice listova ako vidis,sto znaci da joj je malo toplije,i ako ti mozda temp.pokazuje ok temperaturu,verovatno ti neki ventilator u boxu lose pozicioniran i gura ti topao zrak na biljke,pa vidi ti podigni panel za 5cm i pogledaj kako ti tuku unutrasni ventovi ako treba i njih malo podigni ili pojacaj ventilaciju na izduvni vent.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Dzanki
25.01.2020
69
43
18
38
ej jos ovo sam zaboravio,ustvari sad sam video,malo je nakostresila ivice listova ako vidis,sto znaci da joj je malo toplije,i ako ti mozda temp.pokazuje ok temperaturu,verovatno ti neki ventilator u boxu lose pozicioniran i gura ti topao zrak na biljke,pa vidi ti podigni panel za 5cm i pogledaj kako ti tuku unutrasni ventovi ako treba i njih malo podigni ili pojacaj ventilaciju na izduvni vent.
To ti ni ne pominjem posto sam se tim problemom zanimam vec duze vreme. Nema sanse da joj je toplo s obzirom da termometar pokazuje 27 stepeni a nalazi se na pola puta od sijalice do biljke a drugi termometar koji je na drugom kraju prostorije koja je mala retko kad dodje do 25 stepena maksimum.
Moguce je da je neka sorta koja ne trpi bas toplotu. Ne znam posto su semenke nepoznatog porekla iz kesice.
Ono sto zadnjih dana citam oko vpd vapor pressure deficit i vlaznosti vazduha i vidim da je moguce da je zbog bas niske vlaznosti koja mi je do 25% maksimum da listovi to rade jer usporavaju transpiraciju i zadrzavaju vlagu ako se tako kaze na nasem (transpiration).
Veruj mi da me to jako nervira i veceras sam ubacio jos jedan ovlazivac vazduha. Sad imam dva. Bas da vidim da li ce prestati to da radi sa listovima kad malo skoci vlaznost.

E da zaboravih da ti dodam da kad sam je zalio prosli put runoffa je bila manje od 100ml sigurno(nisam merio). I ph runoffa je bio 6.7
Ne znam da li je taj ph ok ili ne ali biljka ne pokazuje nista osim ovoga sto joj fali N-a
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Dzanki

kek

Aktivan Član
09.03.2020
191
849
93
Mentore jučer sam ja na svoju ruku zalio biljčice prije tvog odgovora, pošto mi se svjetlo palilo u 18 pa sam na svoju ruku (oprosti) išao s sljedečim:

Jack je dobio 1.5l + 6ml seaweeda + 5 ml plantelle list ( barem sam ml pogodio :D)
Dva quicka sam samo išao sa 1.5 vode + 6ml seaweeda...
Nije mi još došao ph test, pa ostavim vodu nekih 30 - 60min.
Ispričavam se ::poguzi::
Ja redovito radim LST na Jacku, svaki dan neku grančicu spuštam...

Javim ti se sutra pridvečer da se dog za zaljevanje u ponedjeljak večer....

Quick one 1&2
IMG_5338.jpg IMG_5339.jpg

Jack

IMG_5340.jpg IMG_5341.jpg IMG_5342.jpg IMG_5343.jpg IMG_5344.jpg
 
Poslednja izmena:

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Jack je dobio 1.5l + 6ml seaweeda + 5 ml plantelle list ( barem sam ml pogodio :D)
Dva quicka sam samo išao sa 1.5 vode + 6ml seaweeda...
ako si tako uradio,nista strasno,samo da ja prokuzim jacku sta se desava,sad me interesuje posle plantele kako ce odreagovati,quicka je ok rekao bih po slikama,vazi javi se ti sutra uvece da se dodgovorimo za dalje i napisi mi sutra jos jednom sta sve imas od preparata ono bese,znam da imas seaweed i plantelu list da nemas jos nesto slucajno cinimi se da si mi pokazivao bese.
Nije mi još došao ph test,
kad bi otprilike trebao da ti toce ph test.
 

kek

Aktivan Član
09.03.2020
191
849
93
Samo još imam bio bloom.
A ne znam, naručeno je prije 15-20 dana iz UK i još ništa... užas.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.