Mjesto za Sadnju

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

gloss_zelenky

Vutra Veteran
01.09.2006
920
28
48
77
Našao sam nakon duge muke...ipak je malo uvuèenije u šumicu nego što sam to planirao,ali je fino èistina i ima optimalno sunca..ne previše(možda æe èak i falit) jer su mi se bagremi nadvili,a dosta su visoki pa ne mogu posjeæi grane koje smetaju(ni poštucati..),a da netko ne primjeti :x
Barem su malo rjeði ako niš drugo..
Sa strane sa koje dopire sunce nemože nitko ništa vidjeti,nema fuckin šanse...mora iskrèit pola šume da bi uhvatio barem djelomièan pogled na sajt! :wink:
Sa nasuprotne strane sa koje ja dolazim postoji jedan puteljak..dobro je utaban,ali vidi se da ljudi nisu veæ dosta tuda prolazili (ipak se radi o šumi)...
Pozicija je ajmo reæi nekih 20ak m zraène udaljenosti od te staze...
Dobro je što je zaraslo sve da te bog oslobodi pa ne bi trebalo biti toliko uoèljivo ni sa te strane... :wink: :wink:
Svaki put kada æu iæi do tamo iz pravca stazice moram izabrati drugi pristup...imam ih na izbor nekih 4-5 i trebam pripaziti kamo stajem!!!Ne gaziti nikakvo zelenilo i paziti na suhe grane da ih što manje polomim..da ne ostavim vidljivijeg traga!

8)
Veæ sam iskrèio travu i maknuo gornji sloj mahovinaste tvari u kojoj je korjenski sistem trave i okolnih drva,iskopao rupicu i uzeo uzorak za pH!Rezultati æe biti za par dana!Tlo nije karbonatno odnosno preko 8 jer sam isprobao veæ sa HCl razrjeðenom..samo se par kapi stavi i ako se poène pjeniti onda je problem..
Mjere su 70x70,a u dubinu æu 50..ne vidim neke potrebe za dubljim jer na kraju krajeva treba to i iskopati.. :cool_smoking:
Onda æu poèeti sa gnojidbom u par navrata...najviše æu staviti humusa kupovnog da poravna pH!
:lol: :lol: :lol:
Neznalice ako imaš još koji savjet dodati,slobodno to napravi! :D
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
pa imao bi prvo oko prilaza sjtu...nemoj da mu prilazis sa puta,probaj da napravis mali prilaz sa strane te sumice jer je mnogo teze primetiti trag u sumi nego u travi...jos nesto pokusaj da ne ides do sajta istom stazom jer ma koliko pazio ostaju tragovi
prilaz probaj da napravis kako sam ti gore naveo

to sto ti mislis da su ljudi zaboravili taj putic mozda i nije tacno ..pripazi malo,u stvari idi tim puticem dokle god mozes da vidis zbog cega on postoji i cemu koristi...ako vidis caure od lovackih pusaka ostavi taj sajt i trazi drugi.....lovci su 5 x gori fanatici od nas

sa koje strane(strane sveta) su ti ti bagrmovi ili sta si vec naveo da ti zaklanja sunce?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Aleks2309

gloss_zelenky

Vutra Veteran
01.09.2006
920
28
48
77
Nema tamo lovaca...zivim tu kako sam se rodio...ljudi se koriste da bi presjekli put do ceste,samo izgleda da su im zabranili jer je tu bila vojarna(koju netko èuva!),ali nije u funkciji veæ dugi niz godina,a nikad ophodnje oko nje nije bilo,1000% siguran..to je sad sve više manje urbanizirano!
I to æe u doglednih 10godina sve poravnat... :cry:
Bagremovi su nekih 6-7m od mjesta,ali nemaju niske grane tipa krošnje veæ su formirani samo u vrhu,a kažem da ih idem rezati ne dolazi u obzir...
vidjet æu kao se obraèunati sa njima..mislio sadit onako u šišljari kako si rekao,ali je preriskantno jer su blizu klinci i igraju se..nije da bi me vidjeli,ali nezgodno je raditi skroz potiho! :? :?
A ovaj koji sam odabrao je i mnogo èišæi što se tièe raslinja..nema ni kopriva ni korova pa je lakše kopati! :)
 

Growimir

Aktivan Član
10.07.2006
309
17
0
Nadjite mjesto koje je suncano i do kojega se moze stici neprimjetno.Napravite ogradu (medju) od kamena i na medi posadite kupinu ili nesto bodljikavo sto ce cuvati vrt od napasnika (dvonoznih )i kakvo bilje koje ce sakriti vas vrt..U medji napravite prolaz kojega ce te zatvarati tako da neko ni slucajno nemoze uci.Vrt sredite i iznutra tako sto cete ga napunit kvalitetne zemlje a u zemlju umontirajte par vecih plasticnih boca ili biduna koji namjestite tako da ga lako mozete zamjeniti u slucaju suse i napravite male slivove od najlona i kamena koi ce puniti boce u slucaju kise.Jednom dobro pripljemljen site moze sluziti godinama dok ga ne otkriju.Na prilaznima putevima obavezno postavite slamcice ili krenu od najlona da vidite jeli ko dolazio na vas site.kad biljke malo narastu pokrijte zemlju oko njih bijelim kamenim plocama koje ce cuvati vlagu i reflektirati svijetlost.Dobro je uz site imati i kakvu biljku sto rastjeruje kukce a najbolje je koristit ljepljive ploce na koje ce se ljepiti kukci ali pazite s njima jer su zute i jako uocljive.Takav site je vidljiv samo iz zraka.takodje postavite bijele ploce sa strane koje ce reflektirati sunce.Ja sam imao takav site od par kvadratnih metara i imao sam dovoljno za svoje potrebe.Al napravio sam najvecu gresku jer sam pokazao site sad vec bivsoj curi a ona sestri sestra momku....i ode moja vutra.Sve mi pocupali dvonozni nametnici a i site je postao neupotrebljiv:(
 
  • Sviđa mi se
Reactions: HazeOfForgetting

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
pa sada nisam siguran da te razumem na kojem ces mestu saditi,pominjes jos jedno...
u svakom slucaju drzi se istok-zapad,visine siblja 1,5m i svega ostalog o cemu smo razgovarali...
ako sve to budes uradio o cemu je bilo govora moci ces da sadis tu do 3 godine a onda ce ono siblje da poraste mnogo visoko tako da ce ti saj biti neupotrebljiv...
primeni sve ono iz proslih postova i nemoj da se brines...jos nesto ako su ti deca u blizini nemoj pored nekakve vocke da sadis u kupinama ili cemu vec...narod u muci kakva je na balkanu dovija se na razne nacine da dodje do novca tako da nije iskljuceno branje navedenog...

Iskljuci sto vise mogucnosti da bude sajt otkriven,nije lako napraviti dobar i profi sajt ali nije ni neizvodjivo...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Aleks2309

gloss_zelenky

Vutra Veteran
01.09.2006
920
28
48
77
Vratio se upravo iz šume..kopao i iskopao rupu..izriljao kak se kaže! 8)
Umoran sam ko pas i skoro se jedva vratio kad je mrak krenuo padati... :? Ono jebeno šiblje i piè.. mat..!Samo se nadam da æe mi se koliko tolko nagodinu nešto i vratiti!!! :eek: :eek: :eek:
Neznalice..uradio sam sljedeæe---Dimenzije su 70x70 i u prvu ruku sam uspio iskopati do 30-35cm dubine(mislim do nekih 50 ako æu imati snage); povadio sam nešto korijenja,nisam baš bio temeljit....
Idem sljedeæi tjedan ponovo sa nekih 20L humusa za cvijeæe i ðubrivom da poravnam pH malkice prije zime,a u proljeæe isto ide gnojidba... :D
Samo mi reci koliko bi mogao biljèica staviti na takvu površinu..?? 3-4? Nije mi uopæe problem to sve skupa malo proširiti,ima mjesta (a i Volje!)! 8)
Ljudi dragi..tek dok krenete kopati rupu u šumskoj zemlji i naletite na korijenje debelo poput palca vidjet æete da li imate toliko Ljubavi prema Biljci ili æete odustati u startu... 8) 8) 8)
Makar sam se namuèio mogu reæi da stvarno osjeæam nekakvu toplinu oko srca...sam pogled na mjesto gdje æe ako Bog da nagodinu rasti biljèice mami smješak na lice...zaista,kažem Vam! :wink:
Nego..ja razvezao...neznalice..prepuštam ti rijeè i sorry ako te gnjavim..kad imaš vremena odgovori... :wink: :wink: :wink:
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
hahahaha a lepo je kada covek radi ono sto voli :wink: ...ja volim prirodu u prolece i jesen...tada umem dnevno da prepesacim i po 5-6km

e pazi sta bi ti ja predlozio...

ja ne bi stavljao humus sada, vec bi uzeo isto ono djubrivo koje ljudi koriste recimo za psenicu ...psenica se sadi sada a to djubrivo joj pomaze da prezivi zimu...e tako i ti uradi (ako imas mogucnosti)

sledece ne moras sada da riljas (ili kako to vi zovete) do 50cm...(bilo bi bolje ako to sada uradis ali) kazem mozda i ne moras sada jer te na prolece opet ceka riljanje
e sada koliko bi mogao da stavis na 0,7 x 0,7m..hmmm ako mene pitas celu 1 biljku :D
kada pravis "sajt" racunaj na 1 x 1m po biljci...jer ako je sativa (a ja ih volim) onda imas problem sa prostorom ako je manje od 1x1 po biljci jer zaklanjaju sunce jedna drugoj...ali ako je indica i napravis zbunice od njih mozda bi mogao nekako da naguras 3 na 1,5 x 1,5m
super sto si isekao korenje...ono je stetocina u gajenju jer pojede sve sto ti namenis biljci

i ne gnjavis me,ako mogu da pomognem tu sam
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Aleks2309

gloss_zelenky

Vutra Veteran
01.09.2006
920
28
48
77
Danas je bio zadnji posjet sajtu prije proljeæa.. 8)
Samo što sam se danas jebaèki nakopao...ono od prošlog tjedna je ništa naspram ovoga! :lol:
Spojio sam 4 one vreæe od smeæa da mogu na njih nabacat zemlju...iskopao rupu do nekih 40cm..dalje stvarno nisam mogao.. :cry: isjekao korijenje isto koliko sam uspio,dobar dio... :D
Tko god je prije kopao ili gledao kako se kopa,može zakljuèiti da zemlja (pogotovo ona koja se nikada nije obraðivala),kada se iskopa..usitni..poprimi mnogo veæi volumen..tako da je problem svu zemlju vratiti natrag u rupu..hehe.. :D
Zato sam onu zemlju pri dnu koja je daleko siromašnija hranjivima fino iskopao i bacio u jarak... :wink:
Nisam mogao tražiti to gnojivo za pšenicu pa sam ubacio 20ak L humusa i 10ak L ðubriva stajskog(koje je malo odradilo..)!!! :D :D :D
Pred kraj sam bacio,ali malo polyfeeda jer æe sutra kiša pa da otopi..
Ipak æu staviti 2 indike, a ako im neæe bit dosta mjesta nek se lagano jeb.. :twisted:
Naravno da æe trebati i na proljeæe ponovno štijati,ali æe zasigurno biti lakše.....samo se nadam...neki su likovi danas mjerili da æe izgleda potezat ogradu blizu sajta... :x :x :x
Èuo sam ih kad su prièali..èak bi i odgovaralo jer nitko praktièki nebi mogao tuda prolaziti,a ja bi prek ograde ujutro skakao...hahahahaaaaaa :wink:
Moram èekati njihov sljedeæi potez..valjda æe mi izaæi na ruku..molim se!!! :wink:
Rupu sam zatabao,prekrio travom,bacio dvije divlje kupine prek toga,zameo svaki trag da je netko tu boravio (tipa,gazio travu ili vadio korijenje)! 8)
A sad æemo vidjeti...
Yyyyyyhaaaaaaa :djavo_tuki: :banana_jahach: :not_nice:
:talas:
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
Pa ne znam koliko je pametno i kakva je situacija sa tom ogradom..koliko je blizu sajt..ne znam ja licno ne bi tu sadio

Ako imas biciklu idi malo vozikaj se...vidi iz radoznalosti gde puteljci i putici zavrsavaju,gde je zaraslo...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Aleks2309

Growimir

Aktivan Član
10.07.2006
309
17
0
Bogami i ja cu se sad pripremiti nasao sam super mjesto gdje ljudska noga nije krocila 50 godina.Najbliza kuca je 5-6 kilometara o suncu da ne pricam jedini problem je voda.Tamo je zivi kamen "bjeli" i malo polje 5 x 2 metra taman za moje potrebe mjesto je na litici i nema sanse da ko dodje.Planiram par dana provesti tamo okopati,napraviti sliv naime iznad polja napravit cu malu cisternicu i naplov za skupljanje vode ima vec prirodno samo treba jedan dio "betonirati" a to nije problem...ima ljepilo za keramicke plocice koje je lako prenjeti i na licu mjesta zamijesati..ako uspijem naci par onih keramickih za vodu bit ce jos bolje u svakom slucaju posadit cu Afgan kojemu voda nije problem ,relativno mali i brzo gotov ..nema ljepse stvati nego lijepa biljka outdoor ove indoor su krzljavice prema ovima samo ko ce cekati proljece :(
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
Evo ti moje misljenje ako ti nesto znaci....

Veruj mi da ja nikada nisam siguran kada nadjem dobar sajt da li neko zna za njega.Ovo se namece kao jedno realno i normalno pitanje : "zar sam ja prvi koji je krocio na ovaj komad planete?" i uvek je odgovor koji dam sam sebi da 99% nisam.

Pa sad voda na 5-6 km malo je mnogo...a ako planiras da betoniras izvodis kanale stavljas plocice,onda po meni bolje zaboravi trud oko biljki.

Pominjes beli kamen,prvo sto bi ja uradi proverio bi da li je to kamenje krecnjak,ako jeste imaces VELIKE pobleme sa PH zemljistem.

Jos nesto ako sve sto si planirao da radis budes radio u prolece zaboravi na "sajt" jer ces mnogobrojnim dolascima i odlascima napraviti putic do sajta i unistiti sve oko njega tako da ce "sajt" biti na izvolte.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi and Aleks2309
21.09.2006
12
17
0
Evo vam par savjeta :)

Zivotni vijek nase biljke u outdooru je oko 5-6 mjeseci. (4. - 9.). Najriskantnije doba je sazrijevanje cvjetova tj tih 1.5 - 2 mjeseca jer cvijet i miris mogu zainteresirati prolaznike. Dok biljka raste, ona je vrlo neprimjetna i tesko se prepoznaje vec i sa vise od 10 metara.

Jedna od vecih gresaka je aranzirano sadjenje, tj. sadjenje sa nekim pravilnim izgledom. Npr. 5 x 5m u kojem su biljke jednako udaljenje. I da ne zna sto je, vecinu ljudi ce zanimati sto je to posadjeno i prvo ce im pasti na pamet Cannabis. Jer svojim pravilnim oblikom "odskace" od okoline koja je uglavnom zapustena.

Probajte saditi u nepravilnim oblicima. Rastrkajte biljke. Po mogucnosti blizu drveca ili nekog grmlja slicne visine. Ja volim saditi Indice (uglavnom "indoor" vrste u "outdooru") jer su grmaste i niske pa se lagano "uklope" u okolis.

Otprilike 4. mjeseca dok biljka raste (vegetira) najvecu joj opasnost predstavljaju zivotinje. Dokle god place ne privlaci paznju (lijepo okopan, obrezano okolnje granje, uredno i pravilno formiran zasad...) ljudi ga nece primjetiti. Koliko ste vi puta hodali sumom ili se vozili u autu i gledali u "zelenilo"? Tesko je prepoznati drvo a kamoli grm (osim ako nije ogromna Sativa u polju maka) :) Ako vec odete "bogu iza nogu", zasto se ogranicite na neki pravilni oblik? Pokraj svakog drveta posadite jednu. Razbacajte ih. Bar zemlje ima :)

Po meni je najbolji place izmedju nekih malih sela (40ak obitelji) koje nemaju previse mlade populacije. Starci ionako nece previse obracati paznju. Opasni su ribolovci/lovci/mladi. Sto dalje od bilokakve obradjene zemlje. Ako je trava (ona zelena :) ) niska/pokosena/jednolika (ista sorta) - to je pasnjak. Ako je zemlja preorana - to je njiva. Ako je put utaban - to je lovacki put. Trazite zapustene terene kojima se moze doci jedino pjesice. I onda nemojte bas "na kraju puta" napraviti place. Svejedno skrenite malo u sumu i vidite. Najbolje je ici tamo gdje ni sami nebi otisli ;)

Ako lijepo aranzirate svoj vrt, onda se moze dogoditi da netko primjeti more zelenila i ode vidjeti. Shvati o cemu se radi, pozove policiju ili sam pokosi. Nemojte zaboraviti da ste uglavnom na tudjoj zemlji i ako vlasnik slucajno naleti i vidi nesto uredno, sigurno ce otici vidjeti sto je to.

Ako imate 10ak biljki i netko ih nade i pozove policiju, policija nece raditi nikakve zasjede jer im se ne isplati. Oni koji rade plantaze od 200-400 biljki.. oni su im zanimljivi. Ionako se nadam da medju nama nema komercijalnih growera.

Nemojte se opterecivati toliko vodom. Ako je susa, onda je dovoljno 1-2 puta mjesecno zaliti biljku sa 5-10L vode. Ne znam koliko vas poznaje sumu, ali ujutro je uglavnom rosa i vlaga, cak i ljeti. To daje dovoljno tekucine biljkama. Ako je na vasem placeu sve zeleno, nece biti problema sa vodom. U pocetku rasta ima dosta kisa jer je proljece. Sredinom 6. i do kraja 7. je jedino manjak vode (bar u hrv) i tu bi eventualno trebalo malo zaliti. 8, 9 i 10 mjesec obiluju padalinama. Zemlja je mozda suha i vani je mozda vruce, ali vec na 2 metra dubine je dovoljno vlazna. Ako i nije, ona ce spustiti korjene dok ne dode do vlage. Bitnije je gnojenje od stalnog zalijevanja.


Toliko za sad, idem spaliti i spavati ;)

Zapamtite:

Nemojte previse lijepo obradjivati zemlju osim ako nije vasa i sigurni ste 100% da nitko nece proci tuda. Lijepo i obradivano privlaci paznju ;) Probajte pratiti okolis gdje je place. Sto bolje "uklopite" biljke, to ce biti neprepoznatljivije. Naravno, sto vise ih sklonite od direktnog pogleda sa vise od 5m jer kad ce cvjetati, onda bi mogle biti trn u oku (posto na ovim prostorima u divljini nema takve biljke, biti ce "neobicno"). I svakako izbjegavajte prevelike neprirodne cistine. To lovci krce zbog zivotinja ;) I obicno prate takve cistine iz onih malih kucica :)

Kasnije cu napisati i malo o sigurnosti dok radite berbu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Anti-prohibitor

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
U dosta stvari se slazemo oko izgleda "sajta" ali ...

Sajtovi blizu autoceste/glavne ceste su beskorisni.

Sa ovim se definitivno ne slazem i preporucio bi da se trazi sajt kako sam vec opisao i dodao bi da su mesta pored Autoputa veoma dobri zato sto malo mesta ima za stajanje i velika je brzina...ja licno imam jedan pored jednog autoputa...na samo 30 metra od njega

Ako imate 10ak biljki i netko ih nade i pozove policiju, policija nece raditi nikakve zasjede jer im se ne isplati.

Ni sa ovim se ne mogu sloziti,prvo zato sto su policajci a pogotovo njihovi pretpostavljeni obicni ljudi.Oni nisu operisani od osecanja zavisti i zelje da ih neko pohvali za svoj rad.
Ako primetite otiske cizmi koje su vecinom prepoznatljive zbog otisaka koji su dubokih sara i sigurno nece biti samo jedan otisak cizme.U svakom slucaju ako primetite ovakve otiske ZABORAVITE SAJT ili ZABORAVITE PAR GODINA ZIVOTA ...sve u svemu vi treba da odlucite
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
Ja sam prošle godine bacijo jedno 56-70 semenki sve razlièite sorte na AC BG-Zg Srem pre same granice uz parking :D :D :D

neki me glup predoseèaj pranoje uhvatijo i bacijo pred granicom sve-zanima sta je izbilo...
Kad smo veè kod AC :wink:

Nego, zalio mi se jedan èlan foruma,kako su mu na sam kraj maznuli biljke-okaèene su njegove na forumu
:cry: èesta pojava-najèešèa na samom kraju
ko
prolaznici,prijatelji,šumar,....?????????? :?:
 
21.09.2006
12
17
0
Ni sa ovim se ne mogu sloziti,prvo zato sto su policajci a pogotovo njihovi pretpostavljeni obicni ljudi.Oni nisu operisani od osecanja zavisti i zelje da ih neko pohvali za svoj rad.
Ako primetite otiske cizmi koje su vecinom prepoznatljive zbog otisaka koji su dubokih sara i sigurno nece biti samo jedan otisak cizme.U svakom slucaju ako primetite ovakve otiske ZABORAVITE SAJT ili ZABORAVITE PAR GODINA ZIVOTA ...sve u svemu vi treba da odlucite

svakako, ako vidite "tudje" tragove na sajtu, nikada se vise ne pojavljujte tamo. ipak ne zelite biti necija "cura" u zatvoru ;)

mislim da se policiji ne isplati raditi zasjede za 10ak biljki. ipak oni moraju placati 24/7 (sto ukljucuje puno prekovremenih) ljude koji sjede i cekaju da netko dode. a to moze trajati dosta dugo. svejedno, opreza nikad dosta.

ima jos jedna stvar oko izbora sajta koja je jako jako jako bitna. posto je na ovim prostorima bio nedavno rat, mnoga podrucja su minirana. pazite na to. trebali su radje saditi marihuanu umjesto mina :D

sto se kradje uroda tice.. pa nemojte odavati da sadite. pogotovo ne lokaciju gdje sadite. a eto, svi smo ljudi.. kad netko pohvali joint nase trave, volimo naglasiti kako smo mi to uzgojili :) to u tim krugovima donosi prestiz u drustvu sto naravno svakome pase. ipak smo od krvi i mesa ;) sto je opasno jer su ljudi po prirodi ljubomorni i ako to saznaju oni koji vam nisu prijatelji... mogli bi vas cak i tuziti. sto ljudi, sto cudi.

Sa ovim se definitivno ne slazem i preporucio bi da se trazi sajt kako sam vec opisao i dodao bi da su mesta pored Autoputa veoma dobri zato sto malo mesta ima za stajanje i velika je brzina...ja licno imam jedan pored jednog autoputa...na samo 30 metra od njega

kad razmislim, imas pravo. ako se dode sa "druge strane" onda je dosta sigurno. to je uglavnom drzavno vlasnistvo (mislim na sume) i privatni posjedi. ali muci me nesto... moj kolega je sumar i oni redovito krce drvece i zelenilo blizu (uz) autoceste zbog opasnosti od pozara i vece preglednosti. i to sto kazes, ljudi se brzo voze i ako netko slucajno primjeti, velika vjerojatnost je da ce si reci "ma sigurno mi se ucinilo" 8)
 

outdor@c

Aktivan Član
20.02.2007
98
7
0
.............mislim da je najbolji sajt za outdor mjesto gdje ima puno drače(kupine)...........jer tu je gusta suma i jako malo ljudi..............normalno da treba biti puno udaljeno od ceste i lokalnih puteljaka..........kako zbog ljudi tako i zbog lovaca prvenstveno........
 
10.08.2006
23
2
0
Danas sam iso raditi par novih sajtova i cudio se da sta tolko ljudi pije jogurte u sumi.Ustanovljeno je da u doticnom sumarku ima toliko pokazatelja na bivse growove(prazne razrezane case od jogurta,posude za cvjece,motika bez drske ,kanisteri...).Pa se sada vise ne brinem zbog vode(naso potok,hehehe...),nego mi je frka da mi njihove biljke ne oprase moje fine curice.Morat cu da cupam,a nema sanse da da nadjem sve spotove,nece oni ni moje,nadam se.