Mjesto za Sadnju

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Ograz

Aktivan Član
02.05.2007
68
4
0
50
Svi Vi koji mislite sadit vani posadite u proljece ili gotove biljke(uzgajane vegetativno, pa ih pustite da odcvjetaju vani tjekom 4-5 mjeseca) ili zasadite vec poraslu biljkicu ali na raznaku oko 100 metara jednu od druge , pa kad cete se ic setat i pogledat kako ide imate jednostavno opravdanje-samo shetam pasa... Ne zezajte se sa sadjenjem previshe biljkica na jednom , mjestu, nije dobro..
 

Tripco

Aktivan Član
23.11.2005
312
99
0
suptropia.4t.com
TorcidaSpalato je napisao(la):
Imajte u vidu da neke sorte procvjetaju već na manje od 16 sati svjetla. Mislim da bi kolega Tripco mogao reći nešto više o tome.

Kako da ne. Eh, moj spori metabolizam, tek sad vidim ovo (mislim da sam vam dosadio sa kašnjewnjima na neke odgovore, al šta ćete, ta pusta rakija mi neda da vidim dobro).
No, ovde vidim zapravo 2 različite teme, tj. početak sadnje i kraj sazrevanja.
Za početak sadnje je odgovor jednostavan: ako znate vaše lokalne klimatske uslove, znate i početak sadnje.
Za početak sadnje pogledajte SLO Erine postove ovde, mada bih ja dodao da pojedine indika sorte (naročito one koje su striktno vezane za Kush, kao najrašireniju indika liniju) mogu da počnu da rade i na nekih +12+13C. Noćne temp. su jednako važne i tu je prvenstveno najbitinije da noću ne ide ispod +3C za ogromnu većinu sorti, ali generalno gledano, najbitnije je da ne idu u nikakav minus. To kad će vam stoći u najvećoj meri zavisi od fotoperioda, tačnije, od njene sposobnosti da isti prevari (Thnx Torcida/S, tačno si to rekao). One danske indike (bez ruderalisa) zaista stižu ranije, kao i kanadske sa ruderalis genetikom. Izbor je po tom pitaju jasan. Malo Googlanja o tomu, please.
 
15.02.2008
9
0
0
44
bok ljudi...
ja živim dosta blizu sela pa se orjentiram na seoske šume i obližnja brda.
uvjek sadim pored nekog izvora vode(potoka,bara,jezera)da si bar opskrbu vode osiguram jel ih obilno zaljevam,nije mi teško otič na brdo imam cross motor pa se mogu popest na bilo koji vrh brda.
posadim je blizu grma ili drveta da nisu uočljive,a jednom sam posadio u koprive i kak su koprive rasle tak je i ona rasla sve do negdje dva metra onda je prerasla koprive totalno se sklopila s koprivama nebi nikad reko da je to vutra.
a na kraju kad sve zbrojiš uz malo trudapušiš dobar djigiridjiks,svake godine praksa radi svoje,još mi nikad niko nije našao biljke trudim se dobro ih kamuflirat i to je to...........
 
22.04.2008
32
0
0
34
ja sam posadio preko puta kuce,trava(obicna) je visine 30 do 40 cm..dnevno ce imat minimalno 5 do 6 sati direktnog sunca..zanima oce to utjecat na njen rast.
 
22.04.2008
32
0
0
34
ok,nadam se da ce nes izrast...trebalo bi..ma neije bed za mjesto to je sam privremeno dok ne naraste malo pa cu je premjestit na drugo mjesto..nije prometno a i nema bas puno ljudi,tesko se dodje do tamo moras se provuc kroz neki sumarak da dodjes do te livade.
 
27.04.2008
20
0
0
63
:sun2::icon_lol::sun2:moje mesto je prilicno blizu do ljude.....dali bi mogla da dobro prikrijem leptice...vec su poceli da ugojavaju.plasim se da ce to zavrsiti HAPPY.....molim za odgovor dali da napravim neku skrivnicu ili da ih ostavim...PA STA BUDE NEKA BUDE..:icon_lol::icon_lol::icon_lol:
 
27.04.2008
20
0
0
63
elephant0r je napisao(la):
Zena bi rusila kolibu radi vutre..
Aj dolazi amo da te zhenim.. srusit cemo kucu, zasadit vutru i boli nas uvo.. ^^
:wave:EEEEJ....druze..koliba je stara kao moja baka....vec je to uradzeno.samo reci -te dali bi boglo da ih izvadim na svetlinupa krov ce da leti i to jos danas...samo dali je to pametna ideja ........koliba je stara....u nutra ima zemlju .samo bitam dali moze pokrov da srusum.to su 5 daske okovane.:matrix:
 
10.05.2008
2
0
0
31
ciao ljudi....meni je ovo prvi put da uzgajam vutru s moje 2 frendice....budući da nemamo baš tolko para kolko pušimo vutre....pa ako ima neko iz RH ko je uzgajao i kakvo mu je to sve skupa ispalo....
 

DirtyDeeds

Aktivan Član
18.12.2006
415
11
0
....ima tu puno ljudi iz HR i dosta ih uzgajalo..... Ti baš i neznaš puno o vutri niti išta o uzgoju, jel? Citaj po forumu i dobit ces sasvim dovoljno informacija za pocetak.
 
03.06.2008
12
1
0
37
cime se mjeri HP zemlje? probao sam s lakmusom ali boja ostaje ista nista se ne mjenja , ne vjerujem bas da mi je zemlja drito 5-5,5 . i zanima me da li je pametno prije sto biljke iz caše idu u na sajt, taj sajt pognojit s NPK? ako da koliko? sadio bih na krku di je zemlja (osim vrbnisckog polja) veoma losa pa najmeravam oko svake biljke natrpat dosta humusa ali se brinem oce li to biti dosta. ovo mi je prva biljka tako da pomagajte plizzzz!
 

pecko88

Aktivan Član
26.04.2008
235
4
18
45
striko je napisao(la):
cime se mjeri HP zemlje? probao sam s lakmusom ali boja ostaje ista nista se ne mjenja , ne vjerujem bas da mi je zemlja drito 5-5,5 . i zanima me da li je pametno prije sto biljke iz caše idu u na sajt, taj sajt pognojit s NPK? ako da koliko? sadio bih na krku di je zemlja (osim vrbnisckog polja) veoma losa pa najmeravam oko svake biljke natrpat dosta humusa ali se brinem oce li to biti dosta. ovo mi je prva biljka tako da pomagajte plizzzz!

Najjeftinije ces proci ako kupis one PH metre za akvariume, mnogo su tocniji od Lakmusa, a ako zelis da se obezbedis za duze vreme kupi si digitalan PH metar.
Gnoji tek kada biljka malo naraste, minimu da ima tri sprata listova.

Probaj malo pretrazivati po forumu, ova su pitanja odgovorena vise puta, a i monogo tacnije i opsirnije.

Pozdrav :maryjane:
 
03.06.2008
12
1
0
37
evo uspio sam nekako urediti mali "growroom" ispod kreveta , nakon klijanja ,stavio bih biljcice u pitare da narastu nekih 10 cm pa da ih mogu preseliti na sajt. koliko kuzim za to nije potrebno jako svijetlo , nabavio sam neonku od 8W , bijela svijetlost, pa me zanima oce li to biti dovoljno za osvjetliti 10 malih pitara i da li je udaljenost od svjetla i pitara dobra ( cca 15-ak cm).

http://img339.imageshack.us/img339/1048/dsc00031bg6.jpg
http://img527.imageshack.us/img527/7659/dsc00032mp4.jpg

evo pa pogledajte:watchplant: