Mjesto za Sadnju

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

outdor@c

Aktivan Član
20.02.2007
98
7
0
..........ako je neko tu poziciju već zauzeo....nemoj riskirat bježi odatle.........zajebat ces se vjeruj mi...........
 
26.02.2007
8
0
0
42
hehe mrzim vanjsko sadenje zato se i bacam na unutarnje.........

ovako;

sadio sam vani dosta puta.........

zivim nadomak sumetine a ne sume...........

koliko god sam trazio mjesto ljudi uvijek kroce tamo......kad tad.........samo je pitanje hoce li vidjeti biljku.......
imao sam sistem, doma posadim biljku i pustim je da naraste 20 cm............
u tom trenutku je presadim u prirodu.......
ali i dok sam je sadio doma bila je vani, u krugu od svog vanjskog mjesta sadenja, na sve prilazne puteve stavio bi najlon ca pecanje ( najtanji ) s tim da ga nebi skroz pricvrstio.....
na visinu od cca. 150cm i kada bi neko prosao tim putem nebi mogao osjetiti da je zakacio najlon .............
tako bi znao kada prilazim dali je neko prije mene prosao tim putem......
imao sam psa......i ako je neko prosao, pas bi odmah isao njegovim tragom, tako bi ja znao dali je isao prema biljci ili ju je nezamjetno zaobisao.......
i masu puta sam sadio i uvijek bi u nekom periodu neko primjetio biljku......
dali za 1 mjesec ili 3 nikako da dodem do kraja :icon_mad:



toliko o mom vanjskom sadenju
 

hah

15.02.2007
25
4
0
Nadite samo visoke koprive napravite prostora izmedu kopriva, brijem da se ne4ce prokuzit razlika ak su koprive dovoljne velike...:icon_wink:
samo pazite da vas neko ne vidi jel ce mislit da ste prolupali kad beres koprivu:icon_lol:
 

hah

15.02.2007
25
4
0
Znam ali i pece pun *****, a brijem da nebi osto tak hladan da vidim nekog sa smjeskom na licu golih ruku prčka po koprivi...

Ipak kopriva i pece pa ljudi bas i ne vole ic blizu koprive, drugo puno teze se primjeti vutra kad je medu koprivama nego kod drugih biljka...
 
05.11.2007
12
0
0
37
Prvo da vas sve pozdravim posto sam nov na forumu...
Za svoje prvo uzgajanje izabrao sam polje kukuruza kao jedinu realnu opciju pa me interesuje sledece:
1)Kad se seje i kad je berba kukuruza?
2)Koliko puta bih nedeljno trebao da licno zalivam biljke u susnim mesecima i ostatku godine?
3)Dali je moguce da kada uzmem seme iz paketa koji kupim kasnije se ispostavi da je to seme neka indoor sorta i neuspe da prezivi napolju (mozda vam je ovo smesno ali bolje da pitam sada nego da se posle za*****)?
4)Dali je 100% sigurno da se kada kukuruz malo ojaca nista vise ne radi na njivi?
5)Koliko traje celokupan uzgoj (od kada posejem biljku pa do berbe)?
6)Koliko se otprilike dobije wutre od jedne biljke?
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
bolje da si pitao na forumu agrosaznanja :)
googlaj malo o kukuruzu po domaćim poljoprivrednim sajtovima
tamo imaš sve informacije vezane za setvu i žetvu
zavisi kakva ti je zemlja i temperatura,možda ima neki kanal blizu ako je tu i kukuruz pa ne bude problema sa vodom
teško da ćeš naći sjeme u paketu neke indoor sorte,indor se gaji da ne bi bilo sjemenki (sem namjenski)
ciklus vegetacije i cvjetanja napolju isključivo zavisi od majčice prirode
tj koliko sati dnevno je svjetlost a koliko mrak
ako budeš išao logikom koliko dobijaš količinski
nećeš dobiti ništa
zavoli da gajiš,ostalo će ti se samo kazati
i pročitaj forum,sve odgovore imaš,vjeruj mi
gud lak maj frend,ol d best
 
16.09.2007
26
0
0
31
naso si ja super mjest:) sve okolo sikara a unutra ko stvoreno komad zemlje,jos se to mjesto vdi s mog balkona a okolo nema ljudi,tamo mozda prodje jedan covjek u 6mjeseci,ali je problem sto se objim zmija a posto je to dalmacija ima tu puno poskoka i riđovki tako da...dal da idem tamo saditi ili da se maknem pa da odem jos blize svojo kuci
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Mozes i umjesto sunca stavit HPS vani, samo pazi da ti se ne smoci po kisi jer se moze desit da zarulja pukne..

Sretno!
 

Crass

Aktivan Član
02.12.2007
134
0
0
39
Pa nekuzim sta ti brijes, u tegli ce ti neko odmah skuzit biljke ak sadis vani, a i biljka ce ti vise narasti ako normalno stavis sam u zemlju...
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
Svirač_Trube;45691 je napisao(la):
Ja sam mislio posaditi biljke vani,ali da ih nestavljam u zemlju nego u tegle... moze li to biti uspjesno i sto mislite o tome?:sun2:

Ja osobno znan par ljudi sa Brača šta svako lito sade u kante od jupola, imaju ručku i uvik mogu nabrzinu prebacit biljke. Ako si mislio na to, da možeš i može biti uspješno ...
 

Rade

Aktivan Član
10.11.2006
445
549
93
Svirac zasto da kopas rupu kad mozes da posadis u kofu i drzis tako biljke.
Ako ih nosis negde u prirodu samo ih dobro sakrijes, cisto da prolaznici ne vide.
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
Svirač_Trube;45956 je napisao(la):
Ali ja sam mislio iskopat u zemlji kalup za pitare(tegle,saksije) i onda pitare sa žižom stavit unutra...:thankyou:

Možeš i tako, obrati pažnju na mix zemlje, sve imaš na forumu, potraži malo ...
Ne znan koliko godina imaš, i iz kojega si mista, znaj samo da masu Bročana sadi outdoor liti. :icon_mrgreen: Budeš li sadija na svojoj, tuđoj zemlji ili u šumi, drži oči otvorene, raspitaj se ko šta di i zašto.