Moj prvi indoor !!!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

ZmijugaLoma

Aktivan Član
20.03.2007
176
25
0
41
HEhehe drug, ja je vise cekam, vjeruj mi :) heheheh
Sad je mnooogo teze uslikati pod HPS nego pod MH!!! a i primjetio sam da HPS vise grije. Biljke su digle listove (pogotovo vrhove) gore, ona sto sam je savio, jutros ko nova, ko da nista nije bilo (3) dana se oporavljala, sad eno isto zeleni duuugi listovi a uski (sativica neka) tj. vise genetike jer ove su ukrstane 2-3 puta sigurno.
Vidim 3 razlicite malte ne biljke, na istom mjestu (jedna pored druge) ispod lampe direkt, i razlika ooogromna, jednu moram na CDove dizati, ali listove ooogromne ima, ne vidi se zemlja, razmak izmedju internoda nema 1cm !!! uslikacu jednom samo nju! Evo friskih slika:



Ova druga slika, isto ko da je procvjetala i ko da je zensko, ali nije, to su novi mali vrhovi, to sam jednom vidio i dok je bila pod MH, ujutro rano, trznulo me praaavo !!! I na trecoj je onaj vrh koji sam savio (3) dana se "oporavljao" i sad je ko "zemlja" !!!

Evo ih sve zajedno, (morao sam se izmaci malo)


Samo ne znam jesu li ove saksije dovoljne, da ne trebaju vece neke????? Ne kontam to u L nikako, moram ja nju fino izmjeriti i nacrtati. Tako je najbolje i najsigurnije, em ne znam ja, em ne zna ni ona u prodavnici
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
ako zaljevas svaki dan i svaki dan se susi zemlja biti ce ti dovoljno, jer neki korijeni od biljke od 2 metra su 20 cm samo, a neka biljka u susnim djelovima moze doc do 2 metra korijen, preporucio bi ti svejedno da presadis u neke vece vaze... :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mr.dr.Smok

ZmijugaLoma

Aktivan Član
20.03.2007
176
25
0
41
Evo nacrto sam na brzaka, ne pitah nam "kolegu" za ovo, vrti mi se po glavi ima nekoliko dana, a zaboravim uvijek i ovdje pitati a i kolegu ... evo slike: 20x20x15cm (duzina, sirina i visina saksije



Znam ja da je bolje u sto vecu saksiju, to bolje za korjen, a cim je korjenu dobro, bice i biljci. Mislim vise bi granala se, pa sad posto ce cvjetanje trajati jedno od prilike 2 mjeseca (od oka...) da cim uhvatim nekog :balls: njega napolje, a zenku u vecu saksiju.
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Ne znam što se opterećivaš sa tim, jesmo li se fino dogovorili da čim vidiš mudonju, svakako ih zagledaš stalno hehehe njih ukloniti, i onda presaditi u veće ženke one koje budu najbolje razvijene, sa što više grana. Pazi na vrijeme kad pališ i gasiš. TAČNO 12h svjetlo i 12 mrak. 1h gore. ti može produžiti sve za 15 dana, pa ti vidi



EDIT: Da ne tipkam novi post, samo da dodam još, pod hitno se moraš mirisa rješiti, sve zaboravim ti reći. Osjeti se opasno, pogotovo kad se udje, i to ne onaj miris od pušenja nego baš "oštri" onaj "fini" miris vuve...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mr.dr.Smok

ZmijugaLoma

Aktivan Član
20.03.2007
176
25
0
41
Niko da kaze jesul ok ove saksije,
eee kad ces doci, moras svratiti hitno da vidis jednu biljku. Izgleda da je hermic, ali opet iz donjih koji su isti bili, kao cvjetic krenuo, vrh se bijeli sa svakim novim vrhom onim listicima jos dok su mali (sami vrh) kasnije potamne i rega boja, ali ova non-stop je bijela, vidio sam neki dan te kao "****", ali opet danas im je 4-ti dan tek, mislite da moze pokazati za 3 dana (ne racunati danas)
Ne znam, pokusacu uslikati da vidite, ako budem mogao da ne bude mutna slika, (ima onih klinaca samo treba namjestiti kako treba i vidjela bi se sigurno)! !!! ! !
Bezze_sa ozbiljno, naleti da zapalimo i da vidis ovo, nadam se da ce i drugi (ako uspije slika) mi pomoci, jer volio bih cuti i druga misljenja (naravno)...

Odavno nisam video napravio heheheh mogao bih neki od 2-3 minute, da vidite onu koju sam savio, kako se razgranala kao tri ove biljke, kasno je sad, trebao sam SVE odmah da savijem
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mr.dr.Smok

ZmijugaLoma

Aktivan Član
20.03.2007
176
25
0
41
Niko da kaze jesul ok ove saksije,
eee kad ces doci, moras svratiti hitno da vidis jednu biljku. Izgleda da je hermic, ali opet iz donjih koji su isti bili, kao cvjetic krenuo, vrh se bijeli sa svakim novim vrhom onim listicima jos dok su mali (sami vrh) kasnije potamne i rega boja, ali ova non-stop je bijela, vidio sam neki dan te kao "****", ali opet danas im je 4-ti dan tek, mislite da moze pokazati za 3 dana (ne racunati danas)
Ne znam, pokusacu uslikati da vidite, ako budem mogao da ne bude mutna slika, (ima onih klinaca samo treba namjestiti kako treba i vidjela bi se sigurno)! !!! ! !
Bezze_sa ozbiljno, naleti da zapalimo i da vidis ovo, nadam se da ce i drugi (ako uspije slika) mi pomoci, jer volio bih cuti i druga misljenja (naravno)...

Odavno nisam video napravio heheheh mogao bih neki od 2-3 minute, da vidite onu koju sam savio, kako se razgranala kao tri ove biljke, kasno je sad, trebao sam SVE odmah da savijem, mozda ovu jos uvijek mogu (jos jednu ovu tamo skrooz u cosku...) evo klip jedan od 1min.

[video=youtube;hCvIPctAfug]http://www.youtube.com/watch?v=hCvIPctAfug[/video]

Bas sam izmaknuo jednu, da se vidi kolika je ova i sve grane gore, ova sto sam je savio i vrh je sad extra, vratio se, (malo je "tugovala" :icon_lol: heheheh ali super je sad... Odmah do nje lijevo je neka opasna indica, vidi se koliko je mala a nabijena, listovi ooogromni, odmah prvi, ali i ona se nesto grana izmedju onih listova, ali ne uzima prostor sekunde, ali i nece biti nekog uroda od nje. Ova na kraju (gdje je kraj klipa) ona je hermi, pokusacu je na normala svijetlu uslikati da vidite. Interesuje me ako je muzjak da ga odmah liferujem, jer je prvi a ventilator direkt u nju puse, ima da polen svugdje razbaca, a ovo sto se cuje u klipu to je vent, jer je ooodmah direkt iza glave mi bio :icon_lol:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: HazeSeeker

ZmijugaLoma

Aktivan Član
20.03.2007
176
25
0
41
Evo nakon 5-tog dana:



ali ona gore mi je bas lijepo krenula, nekako... :)



Evo ih zajedno :)
P.S. Pravo je tesko sad napraviti dobru fotku pod lampom, jedino ujutro kad ih budem zalijevao pa cu ih slikati, 1 po 1, pogotovo ovog hermica, (ali iz njega izlazi listic, - ne kontam nikako majke mi!!!!)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Blodeuwedd

ZmijugaLoma

Aktivan Član
20.03.2007
176
25
0
41
EVo upravo sam dobio nesto jos lakmusa, i vinsko sirce (ocat), i ovo jabucno (prirodno jos) dovoljno je 35-40 kapi, dok ovoga vinskog oko 10ml da bi se postigao isti rezultat:
Voda iz pipe, pH izmedju 7,0 - 7,5 (od prilike 7,3 jer boje nisu ni na jednom ni na drugom podioku)
Uradio test, voda sa kojom zalijevam stavio u desnu, a ovu na lijevu stranu. Mnooogo vise je potrebno visnkog octa (sirceta) nego jabucnog za smanjivanje pH. Ovo je smanjeno na 6,5 (obje su identice boje)




Desno je voda sa kojom zalijevam i ona je oko 6,3 (napravio je prije par sati, ujutro ce biti taman) a lijevo je 2L iz pipe i dodato CAK 10ml na 2L da bi se postigao isti pH !!!! Ovo sto sam dobio, nece mi dugo trajati ehehehheeh, vise ce mi trajati jabucno ovo malo sto imam hahahahaha. Kasnije cu isprobati onaj iz apoteke, ima fino da se kupi "Jabucni ocat" eh, sad ne znam koliko je jak, koliko % ,
 
29.05.2010
38
8
0
38
svaka cast :-D
dao bi ti rep+ al mi neda XD tebi sam zadnje dao,pa moram nekom drugom prvo XD

pozzz
 

Blodeuwedd

Aktivan Član
25.03.2010
101
10
0
44
Lijepo majstore to ti sve uredno objavljuješ, redovito i opširno.
A bilje samo raste i dok si rekao keks budu završile svoje cvjetanje
kao prave zabetonirane debeljuce..
repka+ za veliki trud.. :)))
 

ZmijugaLoma

Aktivan Član
20.03.2007
176
25
0
41
Hvala, hvala puno... :)
Nasao sam jednog :balls: izbacio ga vani, i jednog hermija, njemu sam poskidao one sitne bobice (2 samo) i gore, i stisnem, ono samo voda, jos nije valjda gotov, ne znam jel moguce da ovako rano pokazu spol, mada znam sta je mudonja i sta je zenka, nisam lud... sad sto se tice hermija, njega sam vratio u box, jer ne znam sta da radim sa njim, mislim da imam jos 3 zenke najmanje, a i ona jedna (mala a siroka ona) vide se fino dlacice, (to je 4) dok mislim da ce biti jos 1-2 :balls: 100%, to je taman ono sto sam i kontao, mislim i ona mala, jos uvijek sto stoji u maloj saksijici, mislim da je i ona zenka :) (5 kom.) sutra idem po vece saksije, i zemlju, gnojivo za cvetanje...
Mislim da od 11 ce biti 5-6 zenki, tako i muzjaka, tj. od 10 (tu malu ne brojim) nije se razvila, ali bude li prostora, stavicu je u ovu sadasnju saksiju gdje su ove velike, pa neka je tu, koliko god...
 

ZmijugaLoma

Aktivan Član
20.03.2007
176
25
0
41
Ah, trudim se, mozda malo previse slika, opet dnevnika ima gdje na 5 strana nema niti jedne slike... umjereno, zato sam odlucio par dana stati sa uploadanjem, (naravno ja ih imam rega svaki dan :) i video i slike....:) ali evo ovdje mozete normala pogledati od sjemenke, tj. od kako je nikla do "grdosija" sve popraceno svakim danom slikom.
Uklonio sam 2 muzjaka (fino se vidjela :balls: i imao je onaj ostri miris) takodje mislim da imam jos 1 i 2 nisu dale jos nista, a tu je ona sto sam je savijao, ona je razgranata najvise, ona ako okrene na zenku, dace kao dvije uroda 100%, ne znam sta ce biti sa njom, al ovog sto sumnjam (treba mi rece da ga ostavim iako nije skroz pokazao :balls: nego se otvaraju "vrhici" sa strana gdje ide internoda, a vrh opet sav u onoj "finoj" boji i kao da bijeli, ili mi se pricinjava. Nemam nikakvih povecala, PRIJATELJ kad mi treba nema ga !!! Ne dostupan !!!! U pravoj sam ne izvjesnosti sto se ovog tice. Kad legnem navece, mislim o njima.
Ne to da li ce biti zenka ili musko, nego samo da pokaze, sve jedno nek bude musko, da ove mogu onda malo rasiriti jer svaka se razgranala ko budala dole, tako da im dam dole svjetla. Bilo bi 6 biljaka na kraju, kad bi ovo sto "cekam" sve muzjaci bili, ali ove bi mi tako zao bilo da ne mogu reci, jer nju sam prvu i savio i razvio je najvise od svih ostalih i bas sam je ono nekako najvise i pazio
Necu jos slike vam stavljati dok ne vidim sta ce biti sa ovim, sutra eventualno prekosutra cu znati na cemu sam!
 

ZmijugaLoma

Aktivan Član
20.03.2007
176
25
0
41
Evo danas je sedmi dan cvjetanja.

Prihranio sam jednim gnojivom od komsije uzeo (sa "B") pocinje, uglavnom je za cvjetajuce biljke. NPK 15-25-25 sa jos nekim mikroelementima i nekim algama (kakvim, neam pojma jer ne pise), tako da sam citav cep stavio na 2L (kako pise), pogledao pH, (obicna voda i djubrivo) kad izmjerih 7,5 !!! i brzo sam taj mix. smanjio na 6,5 i jutros su "prihranjene" nisam puno zalijevao, taman ono... malo vise sam pumpicom sto rasprsuje vodu vise dobro pokvasio, gornji sloj zemlje, tako da je "jednomjerno" bas dobila svaka...
Jos jedan mudonja se pojavio (onaj bas sto sam mislio da i hoce ...) a ona koju sam ja savio i koja se extra razvila, izgleda da je ZENSKO !!!! Ona sama mi vrijedi ko 2 sigurno... Evo nekih slika (upravo uslikao: Prve dvije slike je ona, ta koju sam savijao JA... heheheh




Par vrhica koji mi se svidjaju pravo ono, gusti, nekako "bucmasti" ... heheheh






Sad imaju vise prostora, Primjecujem da rastu preko noci praaavo, cak i do 2-3cm neke, ne sve, ove sa veeelikim listovima, sirokim, ispod njih (2 imam) sam stavio 15-20 CD-ova, da bi bile na istoj visini. Ove sve ostale su izbacile pistile tako da ovo sto ima je zensko !!! :) hhehehe ipak zadovoljan sam, da je bilo vise zenki, ne znam sta bih, bilo bi zao ih izbaciti, a opet pretrpano bi bilo, tako da niti jedna ne bi bila ono - kako treba (ako kontate sta mislim), tako da je ovo taman !!!! Mozda jos jedan da bude muzjak ali jos nije izbacio :balls: tako da neka ga jos danas :)

Toliko za ovaj put, slijedeci update i slike kad se bude vidjela razlika :)
 

razvratnik

Aktivan Član
29.04.2010
57
22
8
57
www.i-am-flying-so-high.me
Druze ZmijugaLoma (ovo zvuci malo bzvz, ali sam si biro nick), pratim tvoj dnevnik od pocetka i stvarno je super sto se tice materijala... Inace si oko 7 dana ispred mene sto se tice grow-a.
REP + and keep up with good work :hehe: :leafblunt:
 

ZmijugaLoma

Aktivan Član
20.03.2007
176
25
0
41
razvratnik je napisao(la):
Druze ZmijugaLoma (ovo zvuci malo bzvz, ali sam si biro nick), pratim tvoj dnevnik od pocetka i stvarno je super sto se tice materijala... Inace si oko 7 dana ispred mene sto se tice grow-a.
REP + and keep up with good work :hehe: :leafblunt:

Heheheh se tice nicka, nije problem :) heheh naravno takvog sam ga birao, ali "Zmijuga" dovoljno je kad mi se obraca.... Mada ni komplet nick nije problem, ja se ne ljutim :) hehehhehe :joint:

Hvala za rep, i pohvale... mnogo mi znace, necete vjerovati, znaci da neko ipak prati ovo sto tipkam, mada me je i Bezze_SA upozorio da ne postam previse slika i velike postove (niko nece to citati !!!)
Zato sam napravio malu pauzu, i u postovima, i u slikama (zadnje vrijeme)... ali evo danas nove posto sam jutros uhvatio tj. sam se otkrio :balls: tako da imam 8 zenki, dobar prosjek od 11 biljaka, 8 zenki, i svaka je pustila dlacice cak i nize, kako idu grane pa na glavnoj stabljici, vec ima skoro 1cm na nekim duge i uvijene, i ako se bolje pogleda vidi se da su "oblozene" necim jer kao svjetlucaju pod lampom (ono kad se mrdaju od vent-a). Ovog :balls: jutros sto uhvatih, taman mi je dao dovoljno prostora, sad SVAKA biljka ima extra mjesto, i svaka ima skoro do saksije svjetlo dopire... malo ih rasirio sad. Kontam jednu da kvrcnem na pola, ne znam gdje sam procitao, ono samo da stabljiku pritisnem lagano, i da je "oborim" dole, jer na zadnja 2 :balls: za 20min pocne se oporavljati tj. dize se vrh, pa kontam da probam, jer ima bas jedno kao manje mjesto gdje nema nista i tu bih je mogao saviti, to da kvrcne i da je savijem tu,
Ne znam jel problem posto su 9-ti dan u fazi cvjetanja, pa kontam da cu je sjebati nesto...????

Evo slika (da peglam vise) :) upravo uslikane...



I evo ih zajedno, komplet :)



Toliko od mene, i ako mi neko moze reci, smijem li je "kvrcnuti" kako bih je savio, metoda LST-a sad nema sanse, stablo glavno je kao moj mali prst !!! Smije li radi cvjetanja, to me interesuje, ali tek je pocelo pa imajte i to na umu... jos naravno nisam ni poceo gnojiti... a planiram ih drzati oko dva mjeseca najmanje....
 

ZmijugaLoma

Aktivan Član
20.03.2007
176
25
0
41
Samo imam problema oko visine nekih (2 kom), jer ujutro kad otvorim, iznenadim se koliko su porasle, preko dana nista, al' po noci to je ludilo. Pa dizem neke, ispod CD-ovi, improvizujem kako znam i umijem :) da bi sve bile ravnomjerne. Kvrcnuo sam jednu, pa sta bude nek bude, ako sam toliki peh, onda nek ostanem bez jos jedne, ako mudonje se oporavljaju odmah (kao da im nista nije ni bilo) pricekacu jutro pa cu vidjeti sta ce biti, jer prije toga na dva sam :balls: to isto uradio, i vrh se digao rega, u istom danu odmah, evo onog jutrosnjeg sto se pokazao, kvrcnuo sam ga oko 11-12:00 i on vec digao vrh, inace na njega sam i onako sumnjao.... Evo uslikao sam namjerno da se vidi:




Pored kante, Sad cu ga izrezati skroz, u kesu i u kontejner !!!
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Pa naravno da će ti se vrh dignuti :) heheheheh pa jesam ti objašnjavao i rezanje, ali pazi, nemoj previše da stisneš pa da se odvoje niti glavne grane, samo ono što čuješ, radije osjetiš pod prstima i unutra kvrcne, i samo je spusti na stranu gdje ti je taman. Time dobijas vise, naravno ukoliko ti vox to dopušta, ta će uspjeti 100% jer je početak cvjetanja, ali kasnije ne bih ti preporučivao da to radiš, ili sad sve ili nemoj više !!!! Ta bi ti se trebala ispraviti normala i srednji dio "buknuti" i imati grana dosta sa vrhovima, plus glavni!!!
Ne znam ja to sam radio samo dok su u vegetaciji bile, čak ni u početku cvjetanja nisam to radio, ali mislim da će ti se oporaviti i jesam ti rekao da nećeš imati 5-6 mužjaka. Mislim od 11, imati 7 ženki je dobra sreća (naravno preko sjemena!) ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.