Moja misao o legalizaciji

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

CIKABAJA75

Banned
Banovan
12.04.2009
87
41
18
31
potpuno se slažem sa zelenim....
Pito sam svog starog o marihuani i on misli da se pusi lisce...shvaca da to nije teska droga i nije da se mos navuc ali misli da to jako przi mozak...

jbg...ovak se moramo skrivat
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
CIKABAJA75 je napisao(la):
Pito sam svog starog o marihuani i on misli da se pusi lisce...

to ti ne misli samo on,
većina ljudi kojima je svejedno dali se puši ili ne, i koji nisu pušili (ili jesu pa neznaju točno kaj ide unutra) odgovorit će tako, "PA ŠTA SE NE PUŠI LIŠČE" reko, ne kompa, lišče ne :sun2:

kad smo kod legalizacije, prvo djeco draga nemojte otvarati takve teme, naravno svako misljenje je dobrodoslo, ali ovakve stvari tipa Cannabis bog i te neke stvari, jok....

kao drugo, legalizacije nikad nece biti, što se tiče marihuane,
makar ja sa svojim ukučanima nemam te probleme i svima je to kao da se puše cigarete, ali opet puno ljudi je neinformirano i trpaju marihuanu u isti koš kao i heroin i te neke teže droge, što niti približno nije isto... jasno da bi ljudima trebalo nekako objasniti stvari ali to je jako teško, konzervativni smo i mislimo da je dobro samo ono kaj nam se stavlja pod nos.... jedina mogučnost pušenja trave kod nas je ista kao i do sad, "sakrij se i puši"
 

Noname_

Aktivan Član
26.03.2009
235
0
0
34
Slažem se sa Sikisajkom...takvo je i moje mišljenje...Kakva je situacija u državi po tom pitanju,marihuana i legalizacija,to znamo svi.Neće se to još dugo promjenit,nažalost.Zato kao i do sada, šuti i puši i nadaj se da ćeš i sljedeće jutro dočekat bez *****rija...
 

extranoize

Aktivan Član
04.01.2008
255
22
0
35
Luke Skywalker, vidjevši da Yoda mislima podiže njegov borbeni brod X-Wing iz močvare: "Ne vjerujem!"
Yoda: "Zbog toga i nisi uspio."

dobro bi došlo malo vjere u legalizaciju :icon_smile:
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
extranoize je napisao(la):
Luke Skywalker, vidjevši da Yoda mislima podiže njegov borbeni brod X-Wing iz močvare: "Ne vjerujem!"
Yoda: "Zbog toga i nisi uspio."

dobro bi došlo malo vjere u legalizaciju :icon_smile:

jedino ak si jedi master onda vjeruj u legalizaciju, drugo ti nista ne preostaje
ja sam sith lord tako da po meni to nije moguce:crash:

SF nema veze sa stvarnim svijetom, ali ajde bar si me nasmijao :bis::sun2:
 

euforija

Aktivan Član
24.05.2008
358
54
0
35
po meni se svako takvo negativno razmisljanje projicira u kolektivnu svijest pa bi ovakav stav bio najveca prepreka legalizaciji...
 

Bugi

Aktivan Član
10.11.2006
515
14
0
37
a i da maknes malo taj stav i tu vjeru i pogledas stanje u svijetu zadnjih nekoliko godina mogao bi vidjeti da se situacija razvija pozitivno sve brze i brze.
u samo nekoliko mjeseci 60ak drzava je legaliziralo u medicinske svrhe, nekolicina dekriminilizirala.
ako pogledas sadasnje stanje u svijetu viditi ces da je balkan medju najstrožima u svijetu, i sudeći po tome kako nam su nam razvijenije države uzor tako će ubrzo i kod nas biti lakše.
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
ljudi vjerovanje nema veze sa necim kaj bi mi htjeli,
ja ocu da mi padaju novci sa neba, ja cu u to vjerovati i usput zaraziti druge ljude s tim glupostima i odjadnom ce pocet padat novci sa neba..... nebi reko

slicno je sa legalizacijom, probudite se, mi smo balkan, mi smo malo primitivniji naspram nekim drzavama, kod nas to nejde, plus k tome, drzavu nam vode najvece seljacine

nisam reko da NEBI HTIO, nego da je NEMOGUCE,
malo promotrite situaciju, da se odjednom kazna 3 godine zatvora za jedan joint ponisti i sve to se pretvori u zaborav, kod nas to neide tako....

podrzavam sve one pozitivnog razmisljanja, i stvarno bi htio da se to sve ostvari o cemu mozemo ZA SADA i jos dugo samo sanjati
 
31.08.2009
38
4
0
36
konoplja je ilegalna ne zato jer su ljudi u zabludi i puni predrasuda, nego prvenstveno zato jer je nekome odgovara da tako i ostane... taj neko stvara svijet, u stvari nije stvaran, već je kvaran, šareni paravan... iz tog prljavog interesa se sve izvodi - zataškavanje prave istine, dezinformacije putem medija... tako da su obmanjeni i dezinformirani ljudi samo posljedica, oni nisu glavni problem, glavna prepreka je ta svjetska elita...

i vjerujte, situacija da su neke države legalizirale konoplju u ove ili one svrhe nije stvar koja im se otela kontroli, nego samo dio scenarija - kad staviš stopostotnu zabranu na nešto, onda se stvara onaj efekt zabranjenog-najslađeg voća, ovako se stvara jedan zavaravajući dojam da biljka nije u potpunosti etiketirana kao nešto loše, jer kao, ima mjesta i država na planeti di je to okej...

a masovnija popularizacija im ne odgovara zato jer se boje da će se ljudi probuditi, početi promišljat svojom glavom, dakle izać iz nekih nazovi programiranih shema i ustaljenih kalupa razmišljanja...


a za malog iz uvodnog posta se vidi da je 16-godišnjak, ali isto tako i da odudara od prosjeka svojih vršnjaka ;)
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
sikisajko je napisao(la):
ljudi vjerovanje nema veze sa necim kaj bi mi htjeli

A jel?
Znači vlast u državi nije rezultat uvjerenja (vjerovanja) koje glasači iskazuju na izborima?
A to je samo najjednostavniji primjer...

sikisajko je napisao(la):
ja ocu da mi padaju novci sa neba

A očito da ne želiš to dovoljno jako... jer da želiš, nešto bi učinio po tom pitanju...
Ali u pravu si... novci ti sigurno neće pasti se neba hehee...

sikisajko je napisao(la):
nisam reko da NEBI HTIO, nego da je NEMOGUCE,
malo promotrite situaciju, da se odjednom kazna 3 godine zatvora za jedan joint ponisti i sve to se pretvori u zaborav, kod nas to neide tako....

Nije nemoguće, štoviše, kolektivna svijest svijeta lagano shvaća da je situacija s vutrom čista dogma... Analogno tome, dolazi do promjene.

Što se tiče zakona u HRV... Da sabor nije zameten s rebalansom proračuna, i da nisu svi političari na godišnje, novi bi zakon već bio stavljen na glasanje i posjedovanje lakih droga za osobnu upotrebu bi već bilo tretirano kao prekršajno djelo..
Dakle, pitanje je mjeseci, ako ne i tjedana kada će posjedovanje biti prekršajno djelo, znači nikakvih 3 godine za joint..
A i taj zakon o 3 godine nitko od zakonodavnih osoba nije provodio jer su shvatili da je apsurdan i da je besmisleno nekome uništiti život zbog jebenog jointa


E i nemoj misliti da ti sad seruckam, ili da ti pametujem, samo ti želim objasniti da nije sve tako crno kao što misliš...

:sun2:
 

Melange Reflections

Aktivan Član
01.07.2008
188
21
18
39
Plava Planeta
mnogo komplikovano...


Ljudi,mislim da sikisajko zeli da kaze da u ovom trenutku nece biti legalizacije jer ima mnogo vecih problema u svetu koji treba da se rese..
znaci prvo se temelj postavlja pa tek onda zidovi i prozori,a ne obrnuto...

iz tog prljavog interesa se sve izvodi - zataškavanje prave istine, dezinformacije putem medija
bas tako Karl...evo jedan klasican primer kada se doktori namecu kao boje na vrh cetkice kako bi i oni zas(a)rali paravan...

Lekari se nadaju da kanabis neće biti legalizovan jer statistika kaze da vodi ka narkomaniji.
a ja KAZEM da statistika KAZE da su problemi krenuli od kafe,cigareta,coca-cole,red bula,secera,itd,itd,itd...
radi se o socioloskom "problemu" koji se iskazuje kroz pojam - UZIVATI!

ja licno tvrdim da su CIGARE i KAFA droga broj jedan u svetu i kada pogledas strukturu licnosti koja to koristi,
vidis da su ti ljudi istinski zavisnici i veoma malo se razlikuju od onih sto konzumiraju droge.A oni nama pricaju kako mi rusimo zdravlje sebi ili nismo produktivni clanovi drustva.

Na mojem fax-u ima brdo ljudi koji puse cigare i meni je lose kada ih vidim kako se pate kada ih nemaju.
Kada mi se zale kako im je tesko da ostave cigare onda samo kazem:"nije valjda tako za....je...bana cigara za ostaviti" odgovor je svima isti:"e moj Melange nemas pojma koje je ovo zlo".U momentu se iznerviram i kazem da je nemoguce da ti jedna cigara kontrolise zivot.
Uostalom svako zna kako izgledaju ljudi kada nemaju cigare i kafu.Zalosno.
Ja licno ne moram da zapalim dzoint ni kada ga imam ni kada ga nemam.
A da moram da zapalim istog trenutka bi ostavio ganju jer ja ne dozvoljavam da me nesto kontrolise.
Najsmesnije je kada kazu da ne mogu da popiju pivo jer nemaju da zapale.
I ko je tu zavisnik i ko tu sebi rusi zdravlje?!

Inace mogu ovako do sutra da iznosim banana primere..ali sreca da ima ljudi koji slicno razmisljaju pa ce oni da nastave...

bilo kako bilo,ja kazem da ce biti legalizovana ali ne sa ovim sistemom vec sa novim koji dolazi
:maryjane::maryjane::maryjane:
 

chupo

Aktivan Član
19.07.2009
195
33
28
37
i ja mislim da ce s europom prije doc do legalizacije, al prije europi moramo pokazat da kaznjavamo kriminal i to znaci da ce nas kriminalce ganjat sve vise...

samo sto nama ta europa stvara puno kvarniji i šareniji paravan.
 
09.07.2009
42
5
0
33
Ja vjerujem da ce se stanje prominiti sto se tice vlade i trave i nacina vodjenja ove drzave, nemozes vjecno farbati ljude kad tad ce se narod dignut na noge i reci sad je dosta. No naravno to se nece desiti sutra ni za koji dan ipak treba vremena, ima previse zatucanih ljudi koji previse vjeruju medijima i vladi a da uopce ni malo ne razmisle o tome. Ali opet kad pogledas stanje trave sada i prije pun qurac nemozes reci da se stvari ne mijenjaju na bolje.
Treba samo vjerovati i sve ce doci na svoje SVE!!!
 

TrueDimSino7ni_ašiš

Banned
Banovan
23.05.2009
29
2
0
82
Melange Reflections je napisao(la):
Ja licno ne moram da zapalim dzoint ni kada ga imam ni kada ga nemam.
A da moram da zapalim istog trenutka bi ostavio ganju jer ja ne dozvoljavam da me nesto kontrolise.
:maryjane::maryjane::maryjane:

Yo man, odaj nam tajnu,,,imaš mogučnost da je pušiš kad hočeš il?
ja se previše prepuštam osjetilno slabokrvnoj napasti pa ne uspim!
al čekam na vedrije dane, kad će mi sunce biti dovoljni afrodizijak!

a da baš nebude oftopic :p ...moja misao o legalizaciji je jednostavna,
pušite u svome miru ljudi kako najbolje znate, jer kad svi budu mogli,
neće biti užitka kao dok nam je zabranjena=) biti će slobodna uskoro.
osjećam u zraku.........:leafblunt:
 

Melange Reflections

Aktivan Član
01.07.2008
188
21
18
39
Plava Planeta
Pogresno si postavio pitanje!da vam odam tajnu?ili da ti odam tajnu?rekao bih,da ti odam tajnu!!!
e pa nema tajne...ispada da ja sada treba da dajem neke dokaze-primere,ajde


Reci cu da mi je marihuana kao neko staro vino koje ti stoji na polici.
Svaki dan prolazis pored njega ,a nikada ti ne pada na pamet da ga otvoris.
A i kada ga otvoris neces ga popiti kao nezasita svinja vec lepo,jedna-dve casice.


Ili jos jedan primer...kupis parfem,zove se npr. "Dune pour homme" - C.Dior i kada krenes u prodavnicu po hleb...
da li stavis parfem na sebe?pa naravno da ne,vec u nekim specijalnim prilikama.

Onaj koji kaze da je navucen na travu,nije navucen na travu vec na duvan koji pusi sa travom.I veoma lako se pomesa sa pravim krivcem.

i jos nesto da dodam na
Lekari se nadaju da kanabis neće biti legalizovan jer statistika kaze da vodi ka narkomaniji.

evo kako ja nisam odveden ka narkomaniji,niti cu tamo da idem!!!

i uvek ce se naci doktor koji kaze...pa dobro ti nisi ali ima ko hoce..sa tim se slazem ali postavio bih sledece pitanje...za koliko jos ljudi moze da se kaze:"pa dobro ti nisi ali ima ko hoce"?
ja bih rekao puno!!!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: wicca
30.10.2008
8
9
0
35
..samo da ubacim jednu pozitivnu misao :p :

weedgreenlight.png


sad se SVI skoncentrirajte :D
 

Panawa_King_Bong

Aktivan Član
24.10.2008
244
5
0
37
ma treba vjerovat sid nemoj tako ispadas bad guy s tim mislima ....legalizirat ce se prije nego sto mislis i stvarno u zadnjih par mjeseci dosta drzava je legaliziralo jesmo mi drzava od k al ce i to doci brzo i trebalo bi se stavit malo u vezi legalizacije