Moje biljke,dnevnik

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Mislim da bi bilo vreme da i ja otvorim svoj dnevnik.Prve fotografije koje ću postaviti su loše ,fotografisano je telefonom,jbg,crko mi digitalni.Kad budem kupio novi biće bolje fotke,za sad ovakve kakve su.

U uzgoju sam početnik,ali baš,prvi razred osnovne.Prvi put ove godine reših da se oprobam.Jes da imam popriličan staž u druženju sa našom biljkom,oko 25 godina skoro svaki dan.Nekad nije bila skupa,prodavala se na šibicu,puna kutija hedova,i to stisnutih.I bila dobra,gde god da sam uzeo.E onda se oženih,pa inflacija,ebeni ratovi,pa deca,obaveze i tako dan po dan polako prolazio dok nisam nabasao na vas.E onda reših, ajde da se i ja oprobam...

Dnevnik nisam otvarao zato što nisam hteo da vas smaram.Na forumu sve lepo piše,sažvakano do u najsitniji detalj,i šta onda ja tu da postavljam.Em sam početnik u uzgoju,em imam sve napisano,lepo,sa slikama.Mislio sam,dok vas nisam našao,da znam dosta.Kad sam video šta se radi,uuuu...Rekoh sebi sedi,čitaj,uči,pokrij se ušima i ćuti.

Sinoć me Matia pita- Hooker kad će dnevnik od tebe? Evo ga...

Imam tri biljke.Jedna je na slici,druga je maltene ista,samo nije blizu pa nije fotografisana.Kad dodjem do aparata lepim lepe fotke a ne ovako_Od treće mislim da neće biti ništa,nešto je slaba i svenula.Semena su uzeta od kupovne domaćice,stvarno je dobra.Proklijala lepo,kako ste me učili,od pet proklijalih tri izrasle,presadjene iz saksija napolje krajem marta ,pregurale su hladnoću i kiše i evo ih sad.Od tri izbačene dve su uspele a za treću se borim.Zemlja je pre sadjenja nadjubrena kozjim djubrivom.I to je to.



Eto.Kad budem imao bolje fotografije sve tri biljke dopunjavam.Ako budem imao nešto konkretno da pitam,pitaću.Ako imate neki komentar na ovo,dobrodošao je.

E da,nisam napisao.Kao što i vidite,ništa nisam dirao,podsecao i slično.Neka je takva kakva je za prvi put.Nisam smeo da se usudim.Polako.Praksa je čudo,za koju godinu biću majstor,a sada mi je savršena i ovakva kakva je...
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
i meni se čini da izgledaju pomalo žedno... navečer ili rano ujutro ih zalij i ubaci 5ml hidrogena na 2 litre vode (poslje dugih kiša je zemlja ko beton i nema puno zraka pa hidrogen jako dobro dođe)

inače, drago mi je da si iti konačno otvorio dnevnik, biljke izgledaju jako lijepo (sve su dobrim dijelom sative) i nadam se da ćemo u 10. mjesecu gledati drva od 3 metra i hrpu bombona :D
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
slobdno im daj svaki dan po kantu vode dok su ovakve zege...i moj je utisak da im vise pase ako ih polijes navecer nego ujutro ...bit ce to ljepotice do kraja ..sretno :)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
jesam strpljivo cekao, al' ko ceka doceka, evo osvanuo je dnevnik, samo napred stari i kad vec svi pitaju pitaj i ti ako negde zapne, sretno i nek bude bar jedna cura (i daj ubuduce zarotiraj fotke, usinucu vrat gledajuci ;) i nek ti ta na fotki izraste bar do krova, ne mora preko
 

matia

Aktivan Član
13.04.2011
590
260
83
45
To hooker :thumb:. Jesi to bure stavio za usporedbu?
Inače fino izgledaju a ekipa ti je rekla već za vodu, malo su se objesile :)
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Nixa86 je napisao(la):
biljke su odlicne samo mi reci koliko cesto zalijevash izgledaju mi zedno ?.. lp

metalmaniac je napisao(la):
i meni se čini da izgledaju pomalo žedno... navečer ili rano ujutro ih zalij i ubaci 5ml hidrogena na 2 litre vode(

Creative je napisao(la):
slobdno im daj svaki dan po kantu vode dok su ovakve zege...i moj je utisak da im vise pase ako ih polijes navecer nego ujutro ...bit ce to ljepotice do kraja ..sretno :)

Bile su velike kiše do skoro.Kad malo odkopam pored biljki,na nekih 5-10 cm dubine zemlja je vlažna,a čitao sam po forumu da ne treba preterivati u zalivanju.

Poslušaću vas i pojačaću....


PowerSeed je napisao(la):
i daj ubuduce zarotiraj fotke, usinucu vrat gledajuci ;)

Dogovoreno :)

opa cupa je napisao(la):
e sada mi je ovaj forum jos drazi......:thumb:

:thumb:

matia je napisao(la):
To hooker :thumb:. Jesi to bure stavio za usporedbu?
Inače fino izgledaju a ekipa ti je rekla već za vodu, malo su se objesile :)

Da,bure je tu zbog toga,a kao što rekoh poslušaću vas i više zalivati,hvala
 
17.12.2011
18
1
3
35
super izgledaju samo napred :thumb:
eh ja nažalost nisam nabavio sjeme pa su od dvije sjemenke jedna nikla i kasno zasađena
neka samo bude cura i ima da i ja skupa s njom procvjetam:vb_kez::dada
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
sto manje kompliciranja ,bolje ce ispast na kraju.sretno stari. btw , predpostavljam da si biljke pred vecer slikao jel?
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
sharplaninac je napisao(la):
sto manje kompliciranja ,bolje ce ispast na kraju.sretno stari. btw , predpostavljam da si biljke pred vecer slikao jel?

Jesam...

Neka ovo bude jedan netipičan dnevnik uzgoja.Koliko sam ja shvatio dnevnici treba da služe kao pomoć u uzgajanju onima koji,kao i ja,počinju.E sad,ja sam iskren,da li je to mana ili vrlina,nije za ovu temu.Za ovu temu je priča o uzgoju našie biljke i o tome hoću da pričam.


Postavio sam fotke jedne od mojih biljki.Lepo me ljudi savetuju da treba malo više da zalivam.OK.Ja zalijem više sinoć,pogledam jutros,digli se listovi ,lepe biljke,čak i ona treća što je zaslabila nešto mi deluje svežija.Pomislim,danas,predveče zalivanje,ima sve da bude tip-top.Odem na posao a priroda posla mi je takva da sam non stop u kontaktu sa ljudima i gde ćeš se dogovarati o svemu nego u kafani.Zaredjalo danas dogovora,pivo tu,pivo tamo i bogami ja se zapih.Zalio sam sebe a biljke nisam.Jbg.Nema šanse sad da odem da zalivam biljke.Em sam pod gasom em je mračno ko u *****.


Sutra ujutro ima da poranim,da ih pogledam i zalijem.Baš sam neodgovoran.A rastu,baš,koliko će ono ići u visinu,moram da smislim neki način da ih bolje sakrijem.Gledao sam jutros.Znam,naučili ste me,ne mogu još da odredim da li su muške ili ženske.Koliko su se razlistale mislim da su ženske.Krenulo je sitno izmedju grana,postaviću fotke ujutro,ali opet telefonom.

Kad mi se žena poradjala sa prvim detetom nisam imao ovoliku frku da li je muško ili žensko.Pošto imam dve divne ćerke,nadam se da ni ovaj put nisam omanuo.

Eto toliko...Neka ovo posluži kao loš primer novopečenog uzgajivača...
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
e ovako stari. to sto se listovi objese pred vecer, ne znaci da im vode fali. jednostavno spremaju se za spavanje. ja moje isto imam iza kuce pa sam to proucavao. ujutro ce im listovi stajat prema suncu bez obzira na to dali jesi ili nisi zalio.
nije dobro precesto zaljevati bez obzira na visoke temp. , ako ih budes precesto zaljevao ulijenit ce im se korijen(nece se razvijati u potrazi za vodom i hranom). drzi se ritma od svakih 4 do 5 dana zaljevanje.
edit:
slikano prije pol sata, vodu dobila u 7 ujutro.
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.384
2.598
sharplaninac je napisao(la):
e ovako stari. to sto se listovi objese pred vecer, ne znaci da im vode fali. jednostavno spremaju se za spavanje. ja moje isto imam iza kuce pa sam to proucavao. ujutro ce im listovi stajat prema suncu bez obzira na to dali jesi ili nisi zalio.
nije dobro i precesto zalivati bez obzira na visoke temp. , ako ces ih precesto zaljevao ulijenit ce im se korijen(nece se razvijati u potrazi za vodom i hranom). drzi se ritma od svakih 4 do 5 dana zaljevanje.
e sad Hooky, a sto se tice zaljevanja pivom....najbolje je jednom tjedno u vecernjim satima zbog sparine u mom slucaju zbog Jagode.... ja obicno nišanim petak a ako ga fulam...pisem, pa nadoknadim sljedeci put.
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
Kad mi se žena poradjala sa prvim detetom nisam imao ovoliku frku da li je muško ili žensko.Pošto imam dve divne ćerke,nadam se da ni ovaj put nisam omanuo.

ovo me fino nasmijalo... :thumb:

i ja svakako navijam za cure, uvijek su mi bile draže od muških (u svakom slučaju) :dada
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sativa Diva