Neodimiumske (neodymium) sijalice

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
26.05.2005
3
0
0
53
~) Pozdrav svima,
Evo i ja malo da se ukljucim mada sam i sam pocetnik.
Sijalice za unutrasnje uzgajanje su PHILIPS:
Master Son-T Pia Agro 400w i
Master Son-T Pia Green Power 400w
Ali uz ove sijalice idu jos i prigusnica, kondenzator i starter.{obavezno, posto prodavci nece da vam naglase}.
Sijalice tj. fluocevi za klijanje i uzgajanje su:
Master TL-D Reflex 36w
Master TL-D Secura 36w
Sve ovo prodaju u Beogradu dve firme:
VIZ KOMERC i NIMAX
A sve dalje informacije o ovim sijalicama{profi oprema koja se koristi u Holandskim staklenicima} imate na sajtu PHILIPS-a.
Nadam se da da sam bar malo pomogao. ::super
::super
 
20.05.2005
4
0
0
meni komp neradi pa me nema baš na netu : uglavnom ako si blizu hr imaš sijalice u vukovaru za kupit, sad adresu neznam toæno al tamo je zastupništvo phillipsa
 
05.11.2011
8
1
3
48
Mislim da je potreban plavi oko 6000K T8(ili nisam dobro upucen). Ali zanima me misljenje o ovoj zarulji. Inace sluzi za suncanje i grijanje gmazova i za rast bilja u terarijima. Ako ne uspijem naci odgovor,pred ljeto cu sam probati,pa cu obavijestiti javnost. Ali prije svega bih volio cuti misljenje strucnjaka za svjetlo.Hvala i pozzz...
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Ovo ti definitivno nije za vege fazu... Tebi za taj dio treba plavi (plaviji) spektar boja.... A inace o ovoj zarulji prvi put cujem.
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Slićan spektar halogenkama, odnosno, previše crvenog svjetla=toplina. Beskorisno u potpunosti kad je uzgoj u pitanju.
 
05.11.2011
8
1
3
48
Hm,da,previse crvenoga. mozda u kombinaciji za nekom CFL zaruljom bi dobio sav potreban spektar. Mozda bi bilo dobar za neki PC box ili sl. Cisto zbog malih dimenzija i cijene. To je sljedece sto cu isprobati sa jednom biljkom. Mini box sa tim zaruljama nakon vegetacije. Ovaj tekst sam izguglao,pa bih volio cuti jos misljenja.


Full spectrum light bulbs use a rare earth element called neodymium which absorbs the yellow spectrum from the visible light. Neodymium light bulbs enhance the blues and reds and cause colors to appear more vibrant. Ordinary light bulbs produce a harsh unnatural light that can contribute to glare and eye strain, but neodymium bulbs simulate full spectrum light similar to true daylight. Ovo je link gdje objasnjava svojstva neodium zarulje. U istom tekstu se govori i o tome da poboljsava plave i crvene boje.(a obje su nam jako vazne,zar ne)


eBay Guides - Anatomy of a Full Spectrum Neodymium Light Bulb