Nestrpljivost - mana ili vrlina?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.742
358
Da li ste nestrpljivi, i kako "trenirate" svoje strpljenje?
Kaže stari svijet:
"Strpljen - spašen" :djede:

Ali, da li je baš uvijek tako? Živimo u vremenu u kojem je jedna minuta dragocjena i danas je teško imati strpljenja za bilo šta.
Meni je kanabis po tom pitanju puno pomogao. Prije decenije, nisam mogao ništa zadržati u sebi, puknem u trenutku tipa, "šta ja imam nešto čekati" i slično...

Danas mi je to smiješno, jer, pobogu, vrijeme ne mogu ni da usporim, a kamoli da ga zaustavim.
Pa, kad je tako, da bar onda uživam u njemu, kad ne mogu drugačije.

Šta vi kažete? :spliff:
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
Strpljenje je "vrlina" izgubljenih insana koji ne znaju sta ce sa sobom, pa ko fol nesto cekaju.
Ako se nesto treba desiti, znaci da je to nekakva buducnost, jelte, i najveca glupost je propustati uzivanje u zivotu i onom sto se trenutno desava, jer smo oplemenjeni strpljanjem, pa nam se da cekati nesto sto tek treba da se desi.
Ko uziva u cekanju, izgotivi se upravo dok ceka, pa kad dodje to sto ceka, tada nije sposoban da uziva u tom sto je docekao, jer se nauzivao dok je cekao.

Definicija - strpljenje je futur projektovan u prezentu da bi se trenutno uzivalo u necemu cega nema :D :D
 

prosto oko

Ne znam i ne zanima me.
31.10.2016
214
629
93
45
Kucha
Nekako mi se ne sviđa ovo trpljenje u strpljenju. Cudo jedno kako narod moze biti glup i genijalan istovremeno. Strpljen-spasen. Kroz tvorbu rijeci jasno definira prirodu necega, i onda negativni aspekti uzme kao vrlinu.
Savršen primjer toga je rijec sukob.
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
kako ono rece ivo andric

Zaraziti nekog čekanjem, to je najsigurniji način vladanja njime, to znači učiniti ga nepokretnim i bezopasnim potpuno i zauvek, i ta obmana čekanja tvrđa je od svakog zatvora i jača od najjačih bukagija, jer se, sa mnogo sreće i veštine, iz zatvora može pobeći i okova se može čovek osloboditi, ali te obmane – nikad ni doveka
 

Vujsprer

Hodajuća Marihuana
18.07.2018
178
929
93
37
Planet Earth
Ko uziva u cekanju, izgotivi se upravo dok ceka, pa kad dodje to sto ceka, tada nije sposoban da uziva u tom sto je docekao, jer se nauzivao dok je cekao.

Točno tako! Doživio to... dobio nešto a izgotivio ga u čekanju više nego ikad poslije!

Možda se samo na naše biljoze ne može primjeniti ta tvrdnja smiley9934
S njima je jednostavno dobro od početka pa do kraja!
 

Herb Gardener

..micro..
Poznanik Foruma
17.02.2014
1.480
8.749
258
out of space & time
Ko uziva u cekanju, izgotivi se upravo dok ceka, pa kad dodje to sto ceka, tada nije sposoban da uziva u tom sto je docekao, jer se nauzivao dok je cekao.
Kralju moj opet se necu slozit s tobom:ajnstajn:
Cekao sam dva mjeseca i spojio se sa pravom ljubavi, i nikad nisam bio sretniji u zivotu nego sad;) Sad cu da je strpljivo sacekam jos koji dan, da se opet sretnemo i znam da cu biti jos sretniji. A kad uskoro docekam da se vise ni ne rastajemo.. Pa ni nebo nece biti granica:D

Mada, treba i znati kako biti strpljiv, ali jbg ne znam to sad da vam objasnim..
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.742
358
Mada, treba i znati kako biti strpljiv
Ključna stvar...
Često nisam vidio smisla u strpljenju, pa sam donosio ishitrene odluke. Neke su se pokazale kao dobre, a neke ne.

Kako naučiti biti strpljen? Da li može to da se nauči, ili je ipak stvar genetike?
Postoje ljudi, koji ni ne znaju šta je strpljenje, a kamoli da budu strpljivi.