Northern lights feminized 600W HPS

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

wave

Aktivan Član
24.12.2013
92
80
0
PowerSeed je napisao(la):
ne znam sta ne kuzis, normalno je da vlaga pada, jos tu nema lisnate mase, kanije ce biti bolje... ako se izduzuju to je zato sto je lampa visoko, trebalo bi da stavis na 45~50cm

probao sam staviti na 55 cm pa mi je žarišna temp bila preko 32.

Kako da tumačim ovu sliku - sigurna točka udaljenosti- da gusta biljka treba žarulja biti na 45, a kod rijetke (mlade) 66 cm . Lako da je to biljka od mjesec dana, pa da ima lišća, ali ako spalim tek niklu biljku nema oporavka.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
mozda ti ovo bude jasnije, u svakom slucaju moras podesiti ventilaciju tako da ti malo "ohladi" prstor izmedju lampe i biljaka

fwrvcw.jpg

f4hfgj.png
 

wave

Aktivan Član
24.12.2013
92
80
0
PowerSeed je napisao(la):
mozda ti ovo bude jasnije, u svakom slucaju moras podesiti ventilaciju tako da ti malo "ohladi" prstor izmedju lampe i biljaka
Hvala ti. Ovo je stvarno odličan prikaz. Noćas ću je sniziti na 50 cm i onaj mali vent staviti da puše nekako više pod žaruljom.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
naravno, ja uz 400w imam samo jedan "dupli" pc vent koji siba izmedju biljaka i lampe i lampa mi je na nekih 30cm bez problema, experimentisi malo sa ventilcijom
 

wave

Aktivan Član
24.12.2013
92
80
0
evo današnjih slika, nakon što sam uspio spustiti lampu na 50 cm od vrha. Biljke od 03.02. nisu narasle u visinu, ali su udvostručile ako ne i utrostručile provršinu lista. Evo redom u boxu









i pitanje zašto se središnja biljka (5) nekako nakosila?
 

wave

Aktivan Član
24.12.2013
92
80
0
Da li je moguće da još ne moram zaljevati. Prvo zaljevanje je bilo 01.02., zemlja je još na 5 cm na opip vlažna , probao sam vagati tegle još su oko 6,5 kg (a prije zaljevanja su bile 5.5 kg. Znači mlade biljke se zaljevaju jednom tjedno jer nema lišća koje bi popilo vodu iz zemlje. Da li ja to dobro rezimiram?
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
moguce je i ravnaj se samo po tome koliko je zemlja vlazna nemoj brojat dane...ja sam zalio isto 1.2 i jos uvijek nemam potrebu zemlja je vlazna a imam 2.5 L potove
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mičurin and wave

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
wave je napisao(la):
Da li je moguće da još ne moram zaljevati. Prvo zaljevanje je bilo 01.02., zemlja je još na 5 cm na opip vlažna , probao sam vagati tegle još su oko 6,5 kg (a prije zaljevanja su bile 5.5 kg. Znači mlade biljke se zaljevaju jednom tjedno jer nema lišća koje bi popilo vodu iz zemlje. Da li ja to dobro rezimiram?
korijen kod tako male biljke je mali i nema potrebe zaljevati sa velikom kolicinom vode zato i je najbolje tako male imati u malim posudama pa tek nakon 15-ak dana presaditi u vece.
korijen je mali znaci neide duboko a voda procuri do dna i tamo se najduze i zadrzava a tebi korijen ostane suh ...jer mislis kako netreba zaljevati jer je posuda jos uvijek teska.
Htjeo sam reci da kolicina vode ovisi o velicini biljke a ne o velicini posude.
Tvojim biljkama trenutno nije potrebno vise do 2dcl svaki 3-4 dan ...biljka se razvija i raste a ti povecavas kolicinu vode. u skladu s njenim rastom.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mičurin

wave

Aktivan Član
24.12.2013
92
80
0
opa cupa je napisao(la):
korijen kod tako male biljke je mali i nema potrebe zaljevati sa velikom kolicinom vode zato i je najbolje tako male imati u malim posudama pa tek nakon 15-ak dana presaditi u vece.
korijen je mali znaci neide duboko a voda procuri do dna i tamo se najduze i zadrzava a tebi korijen ostane suh ...jer mislis kako netreba zaljevati jer je posuda jos uvijek teska.
Htjeo sam reci da kolicina vode ovisi o velicini biljke a ne o velicini posude.
Tvojim biljkama trenutno nije potrebno vise do 2dcl svaki 3-4 dan ...biljka se razvija i raste a ti povecavas kolicinu vode. u skladu s njenim rastom.
i to mi je palo na pamat, ono mala biljka, mali (plitki) korijen. Znači da zalijem večeras sa cca 2 dcl svaku.


Inače jel ovo OK veličina za 5 dnevne biljke?

Čini se da se sadnjom male biljke u veliku posudu dobije usporeni rast jer biljka prvo popunjava korijenom posudu, sredina zemlje ostaje mokra sa manje kisika što opet daje sporiji rast. Ali šta je tu je idem sad kako je. Narast će one da budu taman .... Vidjeti ću ujutro kako su reagirale na malo vode.
 

Samuraj u čizmama

Aktivan Član
03.10.2012
302
467
63
pripazi to u svezi zaljevanj ,dobro je što si malo spustio lampu,stavi bi ja zemlje do prvi list.izgleda da je kod tebe visina lampi još uvijek visoka,no tu su i druga mišljenja,nebi se bavio sa zaljevanjem jer nema lisnate mase inaće nije loše,imaš dobre uvjete i opremu izvuci naj bolje,kasnije se pzabavi sa eventualnim treni.biljoza,pozz pratim tvoj rad :rasta1: :RastaBong:
 

wave

Aktivan Član
24.12.2013
92
80
0
samuraj je napisao(la):
pripazi to u svezi zaljevanj ,dobro je što si malo spustio lampu,stavi bi ja zemlje do prvi list.izgleda da je kod tebe visina lampi još uvijek visoka,no tu su i druga mišljenja,nebi se bavio sa zaljevanjem jer nema lisnate mase inaće nije loše,imaš dobre uvjete i opremu izvuci naj bolje,kasnije se pzabavi sa eventualnim treni.biljoza,pozz pratim tvoj rad :rasta1: :RastaBong:
ti kažes ne, Opa da.... stvarno neznam, možda samo minimalno ono 1 dcl
 

wave

Aktivan Član
24.12.2013
92
80
0
PowerSeed je napisao(la):
imaj strpljenja malo, kad krenu onda ces kukati gde sa njima, ne znam sta ocekujes za 5 dana, grane na koje mozes da se kacis ;)
nikad nisam kvacio smajlije po forumima al ovo me ono od srca nasmijalo. (koji bio bio prikladan za to ?)
Ma maslio sam da stagniraju zbog manjka vode i prevelike posude pa zato jel ok ta veličina, ima ona izreka strpljen spašen
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
sve je ok, u pravu si da nesto sporije rastu ali si u pravu i za to da je dosta zemlje i da se razvija korenov sistem, zato ti rekoh, strpljivo pa kad krenu budes video kako rastu na ocigled (rastu one i ovako ali je velika posuda pa to vizuelno ne dozivljavas kao da su u casama od jogurta, samo opusteno)
 

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
Ide to kako treba ;) vodi računa da ti u boxu ima dovoljno vlage i da je temperatura u okviru normale.Za 7 dana ćeš vidjeti razlike :) Sad je u toku razvijanje korjenja,a kad on krene,list poludi :dada
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
stavi malo zemlje jos oko stabljike onako napravi brdasce u sredini kalja ....ako su veliki kaljevi a polio si dobro prvi puta ,nemoras poljeviti i od 2,3 tjedna .
 
  • Sviđa mi se
Reactions: wave and userNomore

wave

Aktivan Član
24.12.2013
92
80
0
Creative je napisao(la):
stavi malo zemlje jos oko stabljike onako napravi brdasce u sredini kalja ....ako su veliki kaljevi a polio si dobro prvi puta ,nemoras poljeviti i od 2,3 tjedna .
ovo s brdašcem sam već napravio prijed 2 dana (poslije ovih zadnjih slika) jer se jedna biljka nagnula, pa sam zaključio da je to najbolje. Kako sam to napravio lijepo su ojačale listove. A što se tiče vode (posude 12-13 lit/2,5 lit prvo zaljevanje) tu sam još u dvojbi, ono ne bi htio prezalit ali ni da ovako male biljke posahnu. Prekjučer sam sam kad se pali rasvjeta stavio samo 1 dcl po sredini i sad ni sam nisam siguran dali da večeras opet dam 2 dcl, pa onda mir 5,6 dana, jer tek na 5-6 cm dubine osjećam blagu (ne jaku) vlažnost zemlje.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
nema smilsa zalivati na deci ako su posude preko 12L, zali da procuri, ostavi da se osusi, zali da prrocuri, ostavi da se osusi... sta imas od tog zezanja sa po deci~dva, kao da su biljke u pola litre
 

wave

Aktivan Član
24.12.2013
92
80
0
PowerSeed je napisao(la):
nema smilsa zalivati na deci ako su posude preko 12L, zali da procuri, ostavi da se osusi, zali da prrocuri, ostavi da se osusi... sta imas od tog zezanja sa po deci~dva, kao da su biljke u pola litre
neznam zbunio me je post 48 od Opa cupa. Znači bolje da se još malo posuši pa onda jedno pravo zaljevanje.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
radi kako hoces, ako zalivas samo povrsinski sloj koren ce ti biti suv, u tolikim posudama koren im je bar dva puta veci od stabljike i jos se razvija, naravno u dubinu, ako je tamo suvo ne znam sta dobijas. u svakom slucaju ne komplikuj previse, zabi prst i vidi jel vlazno, ako jeste ne treba zalivati, i imaj strpljenja, za 7 dana si vec na trecoj strani dnevnika a pred tobom je bar jos 70 dana, zapravo vise ;)

edit
mozda je opa u pravu, ja presadjujem iz manjih u vece i nikada nisam kretao u tolikim posudama, ali ako je vlazno kad zabijes prst ne treba zalivati jer koren mora biti dublje nego sto je tvoj prst... uostalom creative ti je lepo napisao, daj neku fotku da osvezis malo dnevnik, eto krenula i IV strana ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.