Northern lights feminized 600W HPS

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
Da se ne ureknem,nisam nikad imao takvih problema,pa ti ne znam ništa više pametno napisati.. Ne bi se puno sekirao na tvom mjestu ;) Da su moje biljke skinuio bi im te listove,i idemo dalje.Inače bi skinuo one najdonje sa tri lista da budu malo odmaknute od zemlje.
 

wave

Aktivan Član
24.12.2013
92
80
0
Evo i jedne sheme box-a i ventilacije



a= pasivni upuh
b= ispuh
C= mali clip vent za cirkulaciju zraka monitran na šipku boxa
min= minimalno puhanje zraka, max.....

edit:
Među ostalim stavio sam ovaj prikaz ventilacije jer mi trava svaki dan se sve više osjeti u prostoru pa se pitam jer li ovakav setup ok jer čini mi se da prinicip negativnog tlaka ne funkcionira čim se toliko osjeti miris.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: budjavBud

wave

Aktivan Član
24.12.2013
92
80
0
dan 21 ; večeras ide drugo zaljevanje, vodu sam regulirao limunom prvi puta ali nakon prvog zaljevanja su i počeli problemi s listovima, proširilo se i na još neke listove (zakruženo crveno). Večeras ću mjeriti i ph izlazne vode pa postam da čujem vaša mišljenja.
evo i slika problema, slikano van boxa bez hps da se bolje vidi, sa i bez blica :icon_sad:






 

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.676
35.022
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
wave je napisao(la):
edit:
Među ostalim stavio sam ovaj prikaz ventilacije jer mi trava svaki dan se sve više osjeti u prostoru pa se pitam jer li ovakav setup ok jer čini mi se da prinicip negativnog tlaka ne funkcionira čim se toliko osjeti miris.
Vec sam te jednom pito,koliki ti je taj filter?
Nekako mi malen izgleda i mozda ti je premalen za tvoju turbinu.
btw taj vent sto ti puse po biljozama je po meni malen za taj promjer boxa i 9 biljaka,ja koristim isti ali za jednu i biljku i puno manji box!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: wave

wave

Aktivan Član
24.12.2013
92
80
0
mičurin
misliš ako poskidam nema ih - ne vidim ih- nema problema :)

šalu na stranu gdje da ih caknem, samo te bolesne listove da caknem kao da sam ubrao list ?

himalayan
što se tiče cirkulacijskog venta slažem se s tobom da je premali, morati ću nabavti ili još jedan takav ili da uzmem da bude jedan ali veći, a za filter mogu samo reći da je takav došao u kompletu s boxom, možda me je trgovac zeznnuo....
promjer priključka 100
promjer filtera 200
idealni protok zraka 250
max 360
montiran na turbinski fan vk 100 koji ima 250m3/h
 

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.676
35.022
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
A onda se nebi smio osjetiti miris,pogotovo ne u tako ranoj fazi.Sta ce biti tek kasnije.
Provjeri jesi dobro poljepio spojeve filtera i cijevi.
 

wave

Aktivan Član
24.12.2013
92
80
0
upravo tako, šta će biti kad procvjetaju. Dobro sam spojio obujmicom i još dobrano obljepio patex trakom (ona armirana), tako da stvarno neznam... jel može pomoć ona gel ili nešto slično? Uzeo sam northern lights zbog medicinskih svojstava a još je k tome pisalo negdje i da nema jak miris.... e pa moje iskustvo je drugačije
 

Puff Puff Pass

Aktivan Član
20.02.2013
120
178
43
Ne znam za ove fleke po listovima. Nije riješenje capnut ih da ne vidiš problem nego shvatiti čega fali... Nisam expert ali u zadnjih par dnevnika sam vidio takve probleme zbog terra magme. Treba vidjeti čega točno fali u toj zemlji ako nečeg fali ;-))
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Marica Marić

XsmokemashineX

not careful whit dosage
28.04.2013
689
1.053
163
Nemoj sjec te listove ph ti je previsok.Moras podesit tocan ph inace ce to lagano krepavat,nece moci apsorbirat nutrijente na nestabilnoj razini ph vode.Sa limunom je tesko pogodit,kupi limunsku kiselinu ili ph minus,i sa nastimanom vodom flusaj sa 3 puta vecom kolicinom vode nego sto je kalic.I u zadnje prociscavanje vodom stavi pola doze dusika u proflusaj s tim.To bi ti trebalo rjesit ph i dat malo hrane nakon flusa da zive jos koji dan.I kad se zemlja prosusi nastaavi sve kako si planiro samo sa nastimanim ph.
 

wave

Aktivan Član
24.12.2013
92
80
0
Nikad nisam gnojio, pa kako je od jednog zaljevanja toliko zeznut ph. Čitao sam da flush ide samo ako nešto grdno zezenš s gnojenjem i na kraju grow-a. Inače imam 9 kom 12 lit posuda, pa po ovoj računici moram imati 324 litrre vode reguliranog ph. Šta bi sad trebo nakrcat 5 bačvi vode u stambeni prostor???
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Maximuspain

XsmokemashineX

not careful whit dosage
28.04.2013
689
1.053
163
Ne!Nego kupi ph minus kiselinu i lagano teraj sa reguliranom tekucinom pod flush.Znam i ja sam znao u stambenom prostoru flusat i do 500l
I nije njih gnojenje shebalo nego to sa tim limunom nikad nije tocno.
 

wave

Aktivan Član
24.12.2013
92
80
0
XsmokemashineX je napisao(la):
Ne!Nego kupi ph minus kiselinu i lagano teraj sa reguliranom tekucinom pod flush.
ajde mi molim te objasni step by step kako izvesti ovako opsežan flush (reguliranje vode) jer mi i dalje nije jasno :knockknock:
 

XsmokemashineX

not careful whit dosage
28.04.2013
689
1.053
163
Kupis ph minus,posto ne znam kolika je ph vrijednost tvoje vode iz pipe reci cu ti kako sam ja radio.Moja voda iz pipe je oko 7.3ph ja sam koristio 83% octenu kiselinu kao minus ph.3 kapi te liseline i snizi mi ph na 6.5.Kada sam fluso uzimo sam bocu 2 litre u nju stavljo vodu i sa 6 kapi sam fluso.Taj postupak mi je trajo satima posto sam znao imat kalice od 15l.I da napomenem uvijek flusaj sa 3 puta vecom kolicinom litraze vode nego sto ima litara tvoj kalic.Eto jesi sad zadovoljan?Mozes kupiti i limunsku kiselinu ali prvo doznaj ph vrijednost vode pa polako dodaji limunsku kiselinu i mjeri ukoliko budes imo mjerac za ph koliko je otrpilike potrebno te kiseline.
 

wave

Aktivan Član
24.12.2013
92
80
0
mičurin je napisao(la):
izludit ćete čovjeka...
mičurine legendo
.....

creative imaš pravo ne diram ništa jer nakon drugog zaljevanja prije 2 dana dobro se drže, novi listovi samo rastu

e sad koliko smisla ima neki lst, jer kako mi sve ide mogo bi nesto zeznut, i koliko ću stranica dnevnika tek tada nanizati , možda samo da razgrnem grane. Koliki prinos po biljci (suhe tvari) mogu očekivati ako nista ne diram i gurnem i cvjetanje za 10 dana (sutra postam nove slike)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: lauba

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
AAAaaahhahahhahahaaaaa,proplakao sam i skoro su ugušio :thankyou: Jack
Wave, ajmo još jednom par stvarčica,jer vidim nije ti lako... .Manje napetosti i prelistaj još jednom kompletnije dnevnike indoora i polovi ono što je bitno. Skini tih par donjih listova da biljka ima zraka,a ne da puže po zemlji.To što ih skineš,neće ama baš na nikakav način naškoditi biljci.Onaj koji me argumentirano uvjeri u suprotno nek od mene traži što god ga je volja!!! Iz vlastitog iskustva znam da ovo drži vodu,i možda baš zbog toga nisam nikada imao takvih problema..
Biljke su grmolike i jedan lagani LST ne bi bio na odmet.Ja bi samo vrg biljke konopćićem savio u jednu stranu,tako da donje grane krenu.Također,ne znam jesi li me poslušao po pitanju udaljenosti lampe? 80 cm udaljenost od vrha biljke bi bila idealna zato što bi je malo izdužilo,a to ujedno znači da bi laše te donje grane krenule kako treba.
Prinos će sigurno biti veći nego u istom periodu prošle godine ;)
Sad na posao :wave:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: wave
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.