Northern lights feminized 600W HPS

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.675
35.016
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
Po meni previse razmisljas a to vodi prema katastrofi.
Nisam neki iskusan grower ali ja mojoj nisam dao vode prvih 10tak dana!
Sad kad je stara preko 40 dana dva puta je tjedno zaljevam sa 2l vode a posuda je 20l,probo sam 2.5l i bilo je previse.
Na silu je ne mozes natjerati da raste,zaboravi malo na njih i bit ce sve ok,samo slusaj ljude sta ti pisu i ne zuri nikud!
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
ako si polio dobro prvi puta a 2,5 je uredno ...onda nediraj ..skorz dok ona sama nespusti listove i pokaze da je zedna ....te fore deci,dva kad malo razmislis na tu kolicnu zemlje su bzv. :)
imas vece posude ,natopio si zemlju , ona se susi od gore prema dolje ...tebi je trenutno na dnu kalja jako vlazno i svakim novim poljevanjem samo jos vise natapas to ....korjen ce biti u mulju na kraju i biljka ce patiti jako

ovako ako nediras korjen ce ici prema dolje za vodom kako se kalj bude susio i biljka ce uzimati vodu kako joj je potrebno ,malo ce se sporije siriti kojen u dubinu, dok se ne povuce visak vode ali to je u paketu ako preteras sa vodom :D
to je mala biljka i trazi malo vode ...opusteno samo i nemudruj previse oko njih ;)
LP


PS. nema potrebe citirati post ispod kojeg pises ...dovoljno je da se malo procita i vidi se na sto odgovaras :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: userNomore

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
To sa brdašcima i sl je nepotrebno,samo ako treba da malo "učvrstiš" biljku. Inače puno je lakše i bolje ići s malim posudama(Power ti je zaista sve lijepo napisao) i onda nema greške.Čak i ako malo previše zaliješ,drugi dan se sve dovodi polako na svoje,a za sadnju u velike posude treba imati malo iskustva i naći neku mjeru. Imao sam prilike radit u 30L iz početka i nikad više...Kao da se muči u blatu?! Zalij litrom vode,čak možeš stavit H202 3% 5ml/L da ubaci malo kisika korjenu,ili je lagano okolo okopaj.Samo pažljivo da je ne oštetiš po korjenu. Dat joj malo zraka u ovom momentu puno znači!
 

ljoVe

Aktivan Član
02.09.2009
119
94
28
40
Ovo che biti iscrpan dnevnik smrdi mi na to :D Malo se opusti....imash tu negdje novu temu vezanu za valerijanu... :) Ako ces tako kidati zvice zbog svakog centimetra biljke u cvjetanju ce ti doista trebati neka pomoc za živčeke...Nemoj vodikov peroksid iz zajebancije,glup savjet...ubije sve dobre bakterije u zemlji...nabavi akvarijsku pumpicu te sa njom obogatiš vodu dodatno sa kisikom, dovoljno je da 5-6 sati pumpa zrak u vodu za zaljevanje....
 

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
super izgledaju.. samo naprijed,opušteno :)
jedino pokušaj podići postotak vlage pod svjetlom nekim ovlaživačem,tanjurićima,mokrim ručnikom...
 

wave

Aktivan Član
24.12.2013
92
80
0
Evo mali update. Biljke su prilično narasle zadnjih par dana. Večeras (njihovo jutro) ide prvo zaljevanje jer je biljka 1 i 4 malo spustila listove, pa mislim da nije prerano jer je prošlo 14 dana od prvog zaljevanja. Najveće su biljka br 1 (vrh ljevo boxa) i 6, slijede redom 4,5,7,8. Biljke 3 i 9 su malo manje ali isto napreduju.

Na jednoj tegli korijen je izašao na rupu za drenažu. Da ga uguram unutra ili da ne diram?

Udaljenost lampe: 48-50
Žarišna temp: 27-29 C
Temp boxa: 26.5 do 27.5c
Noćna temp: 20 do 22c
Vlaga : 42% dan, noć 65%

Evo i slika
 

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
baš tako,probaj drugi dan nakon zalijevanja nekim štapićem malo oko biljaka pročačkati zemlju da bude kao okopana. Biljke to jako vole,a i na taj način smanjuješ isparavanje vode. Probaj podići nivo vlage kad im je dan na bar 60%. između njih na potove stavi tanjuriće s vodom i vješaj mokre ručnike po boxu.. Jedan savjet kako zalijevati! Meni se najbolje pokazala plastična boca od mlijeka 1.75l sa čepom kojeg sam izbušio vrućom iglom da prska kao tuš i onda ne izliješ sve odjednom,jer suha zemlja ima pukotine i sva voda ide odmah dole,nego u 2-3 navrata zaliješ i sva voda ostaje u zemlji ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: wave

wave

Aktivan Član
24.12.2013
92
80
0
vlaga je danas oko 46 %, probati ću staviti mokru krpu da visi jer ovo što sam sve pometao na pod djeluje koliko djeluje. Kod zaljevanja sam koristio mali zaljevalnik šta ima na vrhu raspršivač mlaza, ali priznajem da mi se ova ideja s bocom sviđa jer jer praktičnija za prilaz direkt ispod biljke, pogotovo u boxu. Inače svaka posuda je progutala oko 0,8 lit vode prije procurivanja.

E sad, biljka broj 4 je jučer prije zaljevanja imala spuštene listove (ovi koju su sad zaokruženi zeleno na slici). Dobila je vode kao i ostale, ali listovi su od jutros sada gornji (zakruženo crveno) nekako povijeni , iako nisu mlohovi, već samo povijeni. Doljni kao da su se izravnali. Dao sam joj jutros još malo vode jer sam mislio da nije dobila dosta možda(jer je imala povijene gornje listove, a prije samo donje) Ne znam šta bi to bilo, da li je možda od lampe? Možete vidjet kako je izgledala jučer, to je prva u sredini biljka.
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
ne dodavaj vise vode......biljka prirodno uvije tako listove ako je dobila vecu kolicnu vode ....cim se smiri malo vlaga vratiti ce se u normalu ...
 

wave

Aktivan Član
24.12.2013
92
80
0
Sem, ma pomislio sam i ja na riječi od Himalayana, u pravu je. Ali reko svjedeno da pitam. Evo manje ću razmišljat :)
 

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
Ne znam jesi li primjetio kolika je razlika u 6 dana!??!? Ide to tebi odlično :) Sada ćeš vidjeti kad krenu ludovati :dada
 

wave

Aktivan Član
24.12.2013
92
80
0
17 dan u boxu. Parametri manje više isti, vlaga po svjetlu (danu) uz sve tanjuriće i krpa koja visi u razini reflektora ne ide preko 44 max 45, nekad padne i na 40.
Evo slika najveće, prosječne (srednje) i najmanje biljke.

Najveća (pozcija u boxu 1)


Najmanja(pozicija 9)


Srednja (pozicija 5)


Nije da sad previše razmišljam, ali čini mi se nakon što sam proučio druge topice, među ostalim i https://vutra.org/topic/7562-raspored-hranjenja-ph-nutrijenti-voda-flora-feeding-schedule-for-soil/ da sam uspio spaliti oko 5 listova na 3 središnje biljke (ispod reflektora 4,5,6,). To se manifestiralo odmah nakon zaljevanja drugi dan i te smeđe fleke se ne šire i samo su na tim listovima. Lampa nije bila preblizu. Ili je to nedostatak kalcija, ali da je onda bi bilo na svim biljkama. Pretpostavljam da sam pokapao vodu po listovima pa da je efekt povećala bio uzrok


Pročito sam sve topike koje sam mogao naći o problemima ali jednostavno još ne razumijem što biljka govori, pa tako jedna biljka (pozcija 2)ima blago uvijene listove prema gore (navodno pokušava nešto zadržati, možda zbog niske vlage)



, a jedna (pozicija 8) ima ove fleke koje neznam kako da protumačim da li kao početak paljenja ili nedostatak nečega



Eto previše simptoma da bi ja uz pomoć vodiča sam detektirao u čemu je problem.

Inače biljke poprilično miriše kad se otvori box, pitam se šta će tek biti u cvjetanju. Čak i u stambenom prostoru ujutro (nako što lampa radi 6-7 sati od paljenja, jer ispuh je unutar prostora) osjetim miris unatoč filteru. Po danu se miris ne osjeti ili gotovo ne osjeti, čak ni kad se dođe izvana.

edit
Sada ustvari kada gledam promjene su na biljkama koje su na liniji ispod reflektora i prve koje na okomitoj liniji, po shemi +
 

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
Ide to super,ne znam koliko ti je lampa udaljena od vrhova? Ja bi je stavio na minimum 70cm,možda i 80cm... Indica ionako ide u bush,a ovako će dobiti malo visine. 600w je jako svjetlo ;) Ne vjerujem da im fali hrane,jer su još relativno male i imaju dovoljno iz zemlje,a ako ti baš smetaju flekice odreži škarama.. Baci pogled ispod lista i po zemlji,ima li kakvih malih baja...

edit:
peti element me pretekao :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: beštija and wave

FantomSB

Aktivan Član
10.10.2012
275
691
93
41
btw. NL ti je odlićna pljuga :smoking-banana-smiley-emoticon: :smoking-banana-smiley-emoticon:, šora na euforiju :facesjump: i hiperaktivnost......... :kenny_revenge: :whacky023: :slapping:
Samo hrabro.....
 

wave

Aktivan Član
24.12.2013
92
80
0
mičurin je napisao(la):
Baci pogled ispod lista i po zemlji,ima li kakvih malih baja...

edit:
peti element me pretekao :)
Provjerio sam nema malih baja, ni ničega ispod, a ni na listu. Bit će da je to ipak početak spaljivanja.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.