Northern lights feminized 600W HPS

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
samo pojačaj ventilaciju ili ostavi da radi 0-24,ustvari ako su u vegetaciji,ili mi je promaklo cvijetanje ;) to je ta vlaga koju i trebaš....ako te muče "mlohavi" listovi samo pojačaj vjetar... :)
 

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
Neće im ništa biti od ovog trenutnog povećanja vlage...do budova je dalek put...
 

wave

Aktivan Član
24.12.2013
92
80
0
ma znam da im neće ništa biti, ali kad sam vidio vodu na listovima znao sam da je vlaga prešla tolerantu granicu, a i velika vlaga utječe na efikasnost filtera. Taman sam stavio novi filter, 3 dana savršeno radio od mirisia van boxa ni "m" , a sad se opet diskeretno malo osjeća i to je zbog onih "peak-ova" u vlagi kad je rasvjeta off. Ipak ću ja stavit unutra taj bison sakupljač vlage da vidim kako će djelovati....
 

wave

Aktivan Član
24.12.2013
92
80
0
ide fino, pa onda svako toliko neko sr.... Ovog danas nije bilo i večeras kad se svjetla upalila vidim ovo.... koliko se meni čini to su spotovi od reflektora, zahvaćeno par grana(listova na njima) na dvije biljke ispod reflektora i jednoj gore ljevo u kutu, na koju foru ne znam jer reflektor nije bio preblizu (nekih 50 cm) i to nisu vrhovi, možda je do ventilacije. Ne vjerujem da je nedostatak nečeg iako je odrađen flush. Možda malo liči na nedostatak bora. Sutra navečer vjerojatno ide zaljevanje pa ću dodati pola doze gnojiva za start...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: userNomore

wave

Aktivan Član
24.12.2013
92
80
0
mičurin je napisao(la):
Prvo gnojenje obavi sa umanjenom dozom nego ti piše na ambalaži,recimo 1/2 ili max 2/3 od propisanog,a kad biljka krene ono kako treba onda ide puna doza po uputstvima osim u 5-6 tjednu pojačavaš fosfor+ za 50% od propisanog.Supervit svako drugo zalijevanje po jednu kap ili svako treće po dvije. Eto ga ;)
33 dan
prvo zaljevanje i gnojenje nakon flusha. Dobile 50 % preporučene doze hesi tnt, supervit (isto 50 % tj 1 kap na 10 lit), 50% powerzyme i 30% root complex i mogu reći da im se svidjelo.
Dal mogu i sljedeće zaljevanje tako po pola doze sve jer sam nakon tog zaljevanja mislio prebaciti na 12 h. Prvo zaljevanje na 12 h samo voda, pa onda početi s bloom complex, za prvo 50 %, a onda svako drugo zaljevanje sa 100% preporučene doze.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mičurin

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
Root komplex možeš slobodno spremiti na hladno i mračno mjesto,više ti nema potrebe za njim... Po biljkama se vidi da im je korjen prva liga.
Ne znam kakve su im potrebe za nutrijentima,tj. vole li više, manje ili taman?!? Po simptomima koje si imao na početku bih rekao da vole manje,jer inače ne bi morao raditi flush,tako da bi sljedeću turu dao samo vodu,a onda bloom i powerzyme po uputstvima, a supervit svako treće zaljevanje po dvije kapi/10L
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Big L

wave

Aktivan Član
24.12.2013
92
80
0
Ide to . Dugo nisam postao jer nisam imao vremena, ni volje. Danas je 21. dan od kad su na 12/12, budova ima svaka po 14-17 , srednji su već ljepi inače svako zaljevanje poskidam dosta požutjelih listova, za jednu manju salatu, većinom doljnih gdje nema svjetla, neke fan listove koji su radili sjenu, a počeli su pokazivati žutilo sam isto maknuo. Dvije biljke imaju dosta izraženo žutilo, ali i dalje napreduju, S ove vremenske udaljnosti mogu reći da je flush bio nepotreban jer su tri dana nakon ,flusha sve biljke probljedile i dobilo kao spržene listove, a ustavri to je bio nagla pojava nedostatka nekog elementa, ni sam neznam kojeg, a u temi nisam dobio odgovor..
Uglavnom više se nesekiram i ako treba skidati požutjele listove skidam, valjda ću nekako dogurati do kraja, vjerojatno uz manji prinos od željenog ali glavno da izguram do kraja.
Mislim da bi bilo vrijeme da ih počnem hraniti hesi fosfor plusom, to bi moglo riještit žutilo, ako se dobro sjećam treći tjedan od prebacivanja na 12/12 je vrijeme kada se uvodi.

Mičuriine, može neki savjet vezano uz hesi fosfor plus, koliko i kako često?

I još nešto mogu reći s vremenskim odmakom, sa 9 biljaka je prilično gužvovito u boxu i to je razlog zašto doljni listovi žute, iako kažem dvije iskazuju opću bljedost listova.
Dakle, evo savjet svima za box 1.2x1.2 , idealno ali i maximalno je 6 biljaka. I nije mi jasno kako neki imaju više sorti s obzirom da svaka sorta drugčije podnosi i zahtjeva gnojenje. Ja imam sve istu sortu , a opet dvije biljke su konstanto drugačije.

Inače ova sorta bez problema guta punu dozu svega po uputstvima, svako drugo zaljevanje (bloom, poweryme, supervit).

Eto tolliko za sada , slike kada budem imao vremenna i hvala svima koji su mi do sada pomagali.
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Fosfor ti nece rijesiti zutilo.Zute su zbog lose prehrane u vegetaciji ...poslije flusha ide full doza i tu si zahebo stvar.
Sljedece zaljevanje full doza bloom+F+kap Super v. na 5l vode.prije nego im to das pusti da se zemlja dobro osuši ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mičurin

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
Nemoj davati supervit svaki put. svaki drugi put po jednu kap na 5l ili svaki treći put po 2 kapi na 5l. Opa ti je lijepo napisao.
Ovim žutim probaj dati malo tnt-a,bez obzira što su u cvjetanju,možda im fali dušika? Imao sam biljaka koje imaju genetski poremećaj i stalno žute vrhove,ali pičile su do kraja kako treba!Powerzyme je jako dobra stvar također. Litra je za 2-3 growa,a o boosteru da ne govorim ;) oni idu jednom u 7-10 dana. Ja sam ih davao naizmjenično.. Nabaci neku slikicu,i živni malo :ridinghorse:
samo naprijed
 

wave

Aktivan Član
24.12.2013
92
80
0
himalajan oprosti, ali stvarno sam stavljao dosta puno slika, prolistaj stranice.
opće žutilo se i dalje nastavlja, zadnje zaljevanje je bilo full doza bloom, power, i fosfor plusa. Smijem li i danas ponovno dodati gnojivo ili bi to bilo previše? Ako neko može pomoći bio bi zahvalan, a slike nemam vremena danas kačiti, evo obećajem da ću ih u petak navečer staviti, mislim žutilo je žutilo, odzodo prema gore....
Hvala na pomoći
 

wave

Aktivan Član
24.12.2013
92
80
0
Ok stavit cu ja sliku, ali j..i ga dosad sam poskida vec dvije vrecice pune listova sta se uzmu u konzumu kaupujes povrce i voce,evo sinoc pol vrecice. Pa sta stvarno nitko nezna sto bi bio uzrok. Mozda onda lock teme da mogu pitati na drugim temama, a da mi se ne da ban
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
tesko je bez slike dati nekakav komentar.
Uglavnom nemoj nista vise prehranjivati dok nevidimo biljke :)
 

wave

Aktivan Član
24.12.2013
92
80
0
evo slika, vidi se koliko su dolje biljke već ogoljene od poskidanih požutjelih listova i kakvo je to žutilo, dolje su obješeni listovi jer je danas zaljevanje...



nadam se da će mi sad neko napokon pomoći jer još ima oko 22-25 dana , pa ne bi bilo dobro da nastave žutjeti , da ne ostanu bez listova....dolje žute više, ali žuti i gornji listovi isto
 
  • Sviđa mi se
Reactions: userNomore and CilI

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Guzva u boxu, sto si več sam zakljucio.
Za kemiji ti ne mogu savjetovat, jer radim bio.
Ako pogledam slike, mi izgleda manjak dušika/ vege gnojiva/
sacekaj jos komentarje od kolega opa i micurina.
 

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.393
27.929
1.098
Trøndelag
prijatelju ima tu jako puno do kraja a ne 25 dana,izgleda da su tek pocele cvjetati.
meni djeluju ok i mislim da im fali hrane
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.