Northern lights feminized 600W HPS

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

wave

Aktivan Član
24.12.2013
92
80
0
mičurin je napisao(la):
.Također,ne znam jesi li me poslušao po pitanju udaljenosti lampe? 80 cm udaljenost od vrha biljke bi bila idealna zato što bi je malo izdužilo,a to ujedno znači da bi laše te donje grane krenule kako treba.
Cijenim tvoje mišljenje jer uvijek nastojiš pomoći konstruktivnim prijedlozima, ali Sem mi je još prije preporučio da držim na 50 cm. Tako da i dalje držim na 50-60 ovisno koja se biljka gleda. Iako ima smisla ovo što veliš jer stvarno rastu gusto, osim jedne, pa ne bi bilo na odmet da se malo i rastegnu. Probat ću da postepeno dizat da vidim kako reagiraju.
p.s. koristim bocu od Donat mg 1 litra i mogu reći da je ovotjedno zaljevanje bilo super jednostavno i precizno, bez prskanja po listovima što mislim da je uzrokovalo dio problema o kojima sam pisao.
 

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
Sem zna da ga cijenim,i kad je on u pitanju može biljke zalijevat benzinom kod njega će bit savršene ;) ali mislim da je 600w na 50-60cm preblizu...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Marica Marić

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
ja samo nisam pristalica nekog prisilnog "izduzivanja" usled manjka svetla, vise steti nego koristi, biljka treba da ima fenotip kakav joj geni nose, sto se tice udaljenosti toliko ima izvora, al ni jedan nije naveo da je to preblizu (naravno, ako je ventilacija uradjena kako treba). izvinjavam se na malo duzem postu u nadi da su tabele razumljive

"Recommended typical OLH distances:
400w HPS: 1 foot
600w HPS: 1.5 foot
1000w HPS: 2 foot
1 foot = 30.5cm

24fegea.jpg
sdz6g7.jpg



2nga9a8.gif

30c67fc.jpg
 

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
Sem, ovo što si stavio je skroz ok! I što se biljaka tiče također,ali znaš i sam da ima razlika i između sijalica ;) Ja sam eksperimentirao sa 3 Phillips.Son-t, Agro i Master pia+.. Agro sam razbio?!?!Netko će reći da sam lud,možda i jesam,ali ne valja k***a u odnosu na Son-t,kojeg si mogao staviti na 10cm uz CT,a Master pia + je optimalna i ima nekako najumjereniji žuti spektar. Iste sorte sam utgajao pod sve 3 (GWS) i vidim da se i hibrid 50/50 ponaša jako dobro. Ne škodi probati.
Kad sugeriram nekom nešto,pnda napišem što bih ja uradio.Štetu napravit neće 100%
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Marica Marić

wave

Aktivan Član
24.12.2013
92
80
0
Već sam pisao o problemu s mirisom i nažalost svaki dan se sve više osjeti. Pokušao sam sve, dodatno sa valjda 5 metara patex trake obljepio spoj filtera i venta (mislim da ni nano čestice ne mogu tuda proći koliko sam zabrtvio), kako je Himalayan sugerirao, iako očito nije u tome bio problem, zabrtvio izvana sve rupice koje se vide npr na drugom pasivnom ulazu koji se nije koristio. Box ima negativni tlak jer su stranice blago uvučene i sistemom eliminacije ostaje jedino filter.

Sada dolazi pitanje, koliko je stresno za bilje ako idem mijenjati filter usred grow-a. Ako krenem u to, mislio sam skinuti neispravni netom prije gašenja svjetla, nekih 15 tak minuta prije. Dok su svjetla off, pripašem novi filter i vent i kad se upale ubacim to u box. Pri skidanju/ubacivanju biljke će provesti 15-20 minuta pod sobnim svjetlom. Može li to tramakanje izazvati hermafrodite? Neće biti temperaturnog, ali će biti uvjetno rečeno svjetlosnog šoka i biti će 6 sati bez ventilacije, samo sa unutrašnjim ventom za cirkulaciju.
Hvala na savjetima, jer stvarno moram riješti ovaj problem.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Pustolovac
25.09.2013
7
0
1
metalmaniac ti je sve reko :smoke18:
ja sam svoj box znao imat otvoren(kad im je bio mrak) i po 30 minuta i nije nista bilo...samo si sredi to s mirisom i nemaš brige :D
 

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
Hahaha,ja sam znao promijeniti kompletan setup,nekad i po dva puta u jednom danu i nisam imao nikakvih problema
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Marica Marić

wave

Aktivan Član
24.12.2013
92
80
0
Dan 25.
Večeras ide 3 zaljevanje, u biti je trebalo možda još i jučer,ali dobiti će danas.
Razmišljam da možda stavim 1/3 plantelle list ili da ipak pričekam barem petak/subotu (četvro zaljevanje, posude 12 lit).
Htio bi čuti vaša iskustva s gnojenjem tj gnojivima. U vegetaciji mislim koristiti plantelu, a možda kasnije i platell cvet ili je hesi bolji u smislu da sam pročitao da je teže spaliti biljke s njim.
Iako uzgajam za ulje o organiskim gnojivima mi više nema smisla razmišljati (tipa plantella organic žuta) jer nisam počeo s organskom zemljom, a i ionaku se na kraju flusha(koliko god to tesko bilo s s obzirom na broj i veličinu posuda :icon_lol:

Dilema o gnojivima:

Vegetacija

HESI TNt (npk) 6 2 4
ili
Plantella list 6 3 6

Cvjetanje

Plantell cvet 6 8 8
ili
Hesi blom 4 3 5 (značajno različiti postoci u odnosu na plantellu)
+ Hesi fosfor+ 8 4
 

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
Dileme nema ni u kom slučaju!!! Vegetacija TNT compleks+ powerzyme+ supervit,a cvjetanje Bloom+ powerzyme+booster+ supervit+nakon trećeg tjedna phosporus+. Svaki novac uložen u ovaj Hesi program se višestruko isplati! baci oko na dnevnik špajz grow 2x 400w
 
  • Sviđa mi se
Reactions: wave

wave

Aktivan Član
24.12.2013
92
80
0
mičurine, bacio sam ja oko i na taj i na tvoj gdje koristiš baš ta gnojiva i zato sam i pitao, a i sve mi se više čini da je problem s listovima zbog nedostatka dušika jer je nekolicina listova doljnih požutila. E sad je li ph off ili je stvarni nedostatak to još nisam siguran, večeras obzirom da nemam još gnojiva ide samo malo obilnije zaljevanje sa 2 do 3 litre po posudi, inače im je dosta i jedna (ionako sam pročitao da se ph zemlje zbog stresa prema biljci da ga je najbolje regulirati po 0.5 koracima), a onda u vjerojatno subotu ili petak krećem s gnojivom. Nabavit ću taj hesi.
 

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
Ne želim nešto isticati moj trenutno aktualni dnevnik.Mislim da je koristan i razumljiv,a na forumu ima puno boljih i edukativnijih,ali još jedan dobar nije na odmet.Namjera mi je da bude kao neki tutorijal i zato pišem malo detaljnije što i kako i kad radim...Često koristim dušik u sitnim bijelim granulama,ali samo kada ne koristim TNT compleks(Growth za hydro koristim,ista stvar) za 12L pot je dovoljna količina volumena filtera od cigareta.Pospeš ga malo po površini i onda ga lagano prskanje otapaš i biljka dobije ono što joj je u vegetaciji najpotrebnije.Ph bi držao na 6.5,a u kasnijoj fazi podigao na 6.8. Ovaj ph je iza mene novost jer prije sam išao sa čistom bunarskom vodom bez mjerenja i nisam imao nikakvih problema...Prvo gnojenje obavi sa umanjenom dozom nego ti piše na ambalaži,recimo 1/2 ili max 2/3 od propisanog,a kad biljka krene ono kako treba onda ide puna doza po uputstvima osim u 5-6 tjednu pojačavaš fosfor+ za 50% od propisanog.Supervit svako drugo zalijevanje po jednu kap ili svako treće po dvije. Eto ga ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: wave

wave

Aktivan Član
24.12.2013
92
80
0
Nakon što sam ih zalio sa 3 litre vode svaku ph 6.5, procurilo je otprilike 2 litre i mogu reći da su biljke napokon malo živnule što me navodi na to da im je ipak potreban jedan dobar flush jer ili je zemlja prejaka (dušik) ili je ph off.
Izlazna voda je bila 6.9 do 7.0 iako po čitanjima sa stranih foruma ovi naši "čajna" digitalni ph metri nisu pouzdani po pitanju testiranja izlazne vode (bilo je neko objašnjene zašto ali sam zaboravio šta).

Dakle, prije nego ih krenem gnojit napraviti ću flush, kada se zemlja dobro osuši što bi trebalo biti u petak ili subotu, na slijedeći način (9 posuda od 12 lit)
Priremiti oko 40 litara vode koja će odstajati da ode klor jedan dan i potom skinuti ph na 6.5 i ta voda će ići kao zadnjih 4 litre flusha po posudi
Ostatak potrebne vode (12x3/posudi je flush) , za početak flusha će ići direktno iz špine i vodu ću skidati na ph 6.5 s par kapi limunske kisline ili nekog drugog sredstava u posudi od litre.

Pitanje vezano uz prvi dio flusha, da li će smetati klor iz vode i voda iz špine je dosta hladna, da li da točim i malo tople tako da voda ne bude ledena jer sam čitao da korijen ne voli hladnu vodu (do sada sam zaljevao sa vodom sobne temperature)

@ mičurin , upravo tako i ja pišem detaljno i možda sam nekima smješan , pa čak i dosadan, ali uz to što s pravim pitanjima rješavam nedoumice cilj mi je da uz to ovaj dnevnik bude jedan dobar tutorial za sve buduće pogotvo first time growere, pa će nadam se, jednog dana biti dobar vodič za sve koji nemaju blagog pojma o uzgoju (kao i ja). Reći ćete pročitaj si dnevnik northern..... i sve će ti biti jasno :icon_lol:
 

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
Ako ti je izlazni ph cca 7 to je skroz ok. i mislim da nije u tome problem...Također dušik ne bi trebao biti problem iz dva razloga: jer ga biljka obilno koristi i jer čisto sumnjam da ga u zemlji, bez da si ga dodavao ekstra, ima toliko da bi mogao naškoditi biljci u ovoj fazi.Problem bi se pojavio dosta ranije ;)
Ako ti je u vodi klor,onda ne bi bilo loše malo je iskuhati. Najbolje uzmi vrelu vodu iz bojlera i u što veći lonac pa neka malo iskuha. Nakon što se ohladi na temp između 20-25c radiš flush ili zaljevaš,svejedno. Nikada ne idi sa prehladnom ili pretoplom vodom!!! Ako ti uvjeti dozvoljavaju pokušaj od nekud nabaviti kišnicu ili neku bunarsku čistu vodu,jer u njima nema ni kamenca ni klora,a malo limunske treba da spusti ph...I još jedna jako bitna stvar,obavezno provjeri je li ti ph metar dobro mjeri !!! Jako korisno bi bilo da kupiš akvarijsku pumpicu za zrak i pustiš da ti preko umjetnog kamena upuhuje kisik u vodu. Na taj način korjen dobija kisik,i isparavaju štetne tvari iz vode.Meni nnon stop bubla 10-15 L vode..
sretno :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: wave

wave

Aktivan Član
24.12.2013
92
80
0
ne znam, neke biljke imaju jako zagasito tamno zelenu boju, neke samo djelomično, suše se doljni listovi (one koje su bili načeti i šta su puzali po podu sam maknuo kako si me savjetovao) i u ,manjoj mjeri svaka biljka ima nekolicinu listova s pandžama a to su sve simptomi previše dušika. Problem je krenuo odmah nakon prvo zaljevanja, 15 dan, danas su 28 dan u boxu. Sada samo čekam da sve biljke spustve listove i ide flush (ne želim ih prezaliti ako bi išao prerano), mislim da neće štetit, a nakon toga kada se osuši zemlja krećem s laganim dozama s hesijem kako si savjetovao.

A što se samog flusha tiče, treba mi minimum 330 litara za 3x flush tako da će dio vode morati biti iz špine, samo ću tusvaku litru mješti s malo prokuhane vruće vode da joj mu povisim temperaturu na sobnu, na prihvatljivih cca 20-25 c.

Ph korekcija se podrzumijeva, utvrdio sam omjer kapi limunske kiseline po litri vode tako da nema problema. Ph metar radi ispravno jer kad sam ga kupio i testirao na puferskim supstancama šta dođu uz njega bio je off za 0.1 , te sam ga kalibrirao i sada kada ga metnem u test supstancu 4.0 i 6.9 pokazuje točno. Primjetio sam da ovisno što se koristi za snižavanje ph treba mu duže vremena da izmjeri vrijednost. Uglavnom čekam dok ne prestane očitavati novu vrijednost, da stane i ostane na 6.5.

I još nešto, kupio sam pumpicu kako si predložio u upravo bubla oko 90 litara vode (nije sve u jednoj posudi) što je nešto više od 25 % potrebne količine i tu ću isto ph korigiranu i oksigeniranu vodu koristiti za završnih 9,5 litara flusha po posudi tako da će i eventualni klor otići van. Biljke moraju malo bit spremne i na kompromise. Nije u životu sve idealno. Jake su one :icon_smile:
 

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
Bit će to ok. Napravi kako si napisao i mislim da bi sve trebalo biti ok.
Moj slučaj sa biljkama ide toliko daleko da imam osjećaj da smo telepatski povezani?!?! Nekom će ovo zvučati glupo,ali gotovo sam uvjeren da je tako!Naprimjer jučer je išao red voda + nutrijenti.. Išao sam slijedećim redom:bloom,booster,i kad sam primio bočicu supervita,prva misao u glavi je bila NE!!!Ok,vratim ga natag i uzmem powerzyme,i taman da ću otvoriti bocu opet isto!??! Na kraju je išlo samo ono dvoje s početka...Ph spustim na 6.5 i imao sam osjećaj da su mi se biljke zahvalile :) Nakon sat vremena sam bacio pogled na njih,kad ono listovi pod kutem od 30 upijaju svijetlo sretno i zadovoljno!Kad sam otišao spavati malo sam razmišljao o tom i bilo mi je logično da im ne treba peviše hrane tj vitamina i minerala,jer su sada u odnosu na položaj mjeseca u sporijoj fazi rasta..Uglavnom ih treba osluškivati i postupiti intuitivno. Uopće ne sumnjam u to da će tvoj grow na kraju dati jako dobar rezultat !!!
Samo naprijed,i opušteno :)
 

wave

Aktivan Član
24.12.2013
92
80
0
Dan 31.
Prije 3 dana odrađen flush sa 36 litara vode po posudi i biljkama se to jako svidilo, nabujale su u zadnjih dva dana. Toliko da razmišljam da ih uskoro prebacima na 12 sati. Najveća je 55 cm neke tj. većina je nešto sitno ispod 50, a jedna je 40 i ta lijepo izgleda samo je mala.
Nabavljen je hesi i sad neznam dal da gnojim odmah prvo zaljevanje nakon flusha ili tek drugo, jer imam dojam da u zemlji ima još snage ili se varam (jer su biljke uočljivo buknile nakon flusha)?
U ostalom slike same govore da im je flush dobro došao.

 

wave

Aktivan Član
24.12.2013
92
80
0
Molim pomoć oko problema. Flush je super došao no i on nosi svoje probleme, a to je da je vlaga otišla visoko, do 78 % možda je u jednom momentu bila i više jer prva dva dana nakon flusha (kad je off svjetlo) sam čak primjetio na par listova vodu što znači da biljka (koja inače upija osim kroz korijen upija i kroz list) više nije mogla uzeti vode, nije extremno izraženo ali bilo je ne 4-5 biljaka na par mjesta, to sam osušio i danas nije bilo te pojave iako je vlaga već sada 78% kada je off, kada je on kreće se od 45-55 što je ok.
Šta će tek biti kod finalnog flusha, ovakva vlaga uzrokuje plijesan i truljenje budova.
Šta predlažete kao rješenje? Da još pojačam grijanje da izjednačim dan /noć temperaturu. (21/26C)
Provjetravati prostoriju mogu samo kad je svjetlo upaljeno jer inače bi jako rušilo temp. Vlaga u prostorije gdje je box je 65 i sve je ok dok je svjetlo on. Mogu li u box ubaciti onaj bison air max skupljač vlage, jel to šteti biljkama? Love za električni skupljač vlage nemam, pa da rušim ulaznu vlagu. Prvo sam metao mokre krpe, a sad bi morao isušiti zrak???
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Možeš ubacit, samo obrati pažnju da ti previše ne izsusi. Isto koristi kad budeš ispirao.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.