Oprema - razmena informacija

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
15.10.2007
23
1
0
44
pozz...

Evo posto su me napale muske biljke odlucio sam se za novi box gdje bi drzao majku i klonove prvih 15-20 dana...
E sad.. nasao sam u baumax-u reflektor za dvije neonke(cool white) od 36w (svaka oko 3300 lumena)..
znaci 2 neonke i reflektor za 295kn ja mislim ... pa vas pitam koliko je to isplativo...?
Dali za te pare mogu bolje proc? i kako?
Te neonke pojedinacno dodju 40kn... kada bih se odlucio da ih sam spojim sta mi je sve potrebno?
Kad bi na to zbrojio jos dvije neonke (16w - 1200 lm) to bi bilo oko 9000lm..
jel to dovoljno za tu vrstu box-a?
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
Ako već ne možeš MH, štedne žarulje su puno isplativija investicija od neonki. Ne treba ti armatura, a mislim da je čak i više lumena po W u nekim varijantama ... i da, jednostavnije je hendlati sa njima, nisu tako lomljive, itd ...
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
328
108
Bosnia
Ko što ti reče Torca, neonke je tesko održavati i mogu na početku (i sa klonovima) znači sami početak, kasnije već neće moći... a najbolja varijanta je što se mene tiče da kupiš MH 400W i naravno prigušnicu, i dok radiš vegetaciju, skupiš za HPS lampu, i samo je zamjeniš... to je najbolje i najisplativije/po učinku ... jer kad skontaš, ne znam kolika je cijena ovih štednih, al' bi ti za 2 (3max) trebalo 4 komada... eh skontaj da je MH od 400W oko 20€ (19-21€) i naravno prigušnicu svakako moraš kupiti (kako god okreneš....) tako da ti je ovo najbolja varijanta....
Strpi se dok ne skupiš za MH lampu (400W) i prigušnicu isto, i onda počni grow, za to vrijeme sigurno ćeš skupiti još 20-tak € za HPS sa kojom će ti faza cvjetanja ići....
Mislim da je to najbolje rješenje.... Ne treba žuriti, bolje se strpi i kupi ovo (ako si pravo slab sa lovom) uglavnom prigušnicu računaj oko 40-40€ ......
Jedino ako misliš samo jedan grow uraditi.... aaa ako uzmeš ovo gore, vjeruj kako će ti biti drago kad budeš radio drugi grow....
Ovo je moje mišljenje, naravno uvijek preostaje varijanta sa štednim sijalicama...
veoma dobre rezultate sa njima se može postići....(vegetiranje...)
 
15.10.2007
23
1
0
44
fala na brzim odgovorima...
Ma odlucio sam da cu kupit MH od 150w ili 250w... bas sam zvao zaruljoteku i procijena je da ce me doc oko 350-400kn.. sta mi se cini jeftino s obzirom na onaj reflektor i kolicinu lumena...
@bezze - vec imam hps250w sa svim potrebnim i ona je smjestena u box za cvijetanje...
Ovu MH cu koristit za majku , klonove i vegetaciju... i kad dosegnu odredjenu visinu prebacit u box za cvijetanje .. zelim imat kontinuitet i samo zene! hehe

i da... hps bi radila 12 sati dnevno a MH skoro 24... jel to prevelika potrosnja struje? jel se tream brinut ?
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
328
108
Bosnia
12tri je napisao(la):
@bezze - vec imam hps250w sa svim potrebnim i ona je smjestena u box za cvijetanje...
Ovu MH cu koristit za majku , klonove i vegetaciju... i kad dosegnu odredjenu visinu prebacit u box za cvijetanje .. zelim imat kontinuitet i samo zene! hehe

i da... hps bi radila 12 sati dnevno a MH skoro 24... jel to prevelika potrosnja struje? jel se tream brinut ?

Eh to ti je super, mislim za HPS 250W (i sa njom se čuda rade :) nemoj brinuti.... samo uzmi MH250W istu (da mozes zamjeniti kad dodju u fazu cvjetanja...) aaa ako mislis "kontinuitet", onda mislim da ce ti trebati jos jedna prigušnica (ako misliš naravno da u isto vrijeme jedne cvjetaju dok druge vegetiraju... (ne mozes obje na jednu prigušnicu...)
Što se tiče struje, nemaš se tu šta brinuti .... i slobodno nek ti MH radi najmanje 20h i bice džungla :)
pozz i sretno
 
06.12.2007
26
1
0
44
Prvo pozdrav ovom sjajnom forumu i svim gerilcima :respect:! Htio sam pokrenuti svoj topic ali kad pokušam ne mogu pisati, nema kursora i ne reagira, a piše da mi je dozvoljeno... Čitam vas već danima, neke teme i dvaput jer namjeravam prvi put nabaviti/napraviti growbox, a o uzgoju ne znam ništa. Znam samo da volim dobru ganju, i da mi je dosta skupog plaćanja, pušenja smeća, i da to moram sređivat okolo. Ideju o uzgoju imam već više godina, ali zadnju godinu intenzivno, samo nisam baš bio pri parama dosad (mogao sam već imat cijeli plastenik da ne trošim na smeće).
Situacija je sljedeća: imam ogroman prostor u sobi koja se ne koristi, a ciljao sam na 1.2x1.2x2 ili 1.5x1.5x2 dimenzije, ipak neću megalomanski početi, a i radim to samo za sebe. Uštedio sam pare i spreman sam uložiti koliko god je potrebno da imam uvjete za kvalitetni skunk. Prvi grow bi posadio neke sjemenke šta sam uzeo iz skunka i neke dobre trave šta sam imao, tek toliko da ih potrošim i da se naučim prije nego naručim pravo sjeme.
E sad, imam neke dvojbe i puno toga ne znam:
1.Aeroponic - čitam da je to profi, nikako za početak, i iako najbolji način, dosta zajebano. I da li je stvarno toliko bolje od zemlje? I da li je tako zajebano? Mislim, postoje valjda negdje upute za to mješanje substrata... Bude samo veći urod, ili ima i više THC? Zanima me ova tehnika, čak bi i kupio sve sastavljeno, mislio sam ovako nešto: GENERAL HYDRO AEROFLO 14 Super oxygenated hydroponics. http://www.hempatia.si/index.php?cat_id=33&catname='GENERAL%20HYDRO%20AEROFLO'
2.Lampe MH i HPS 600W i cooltube planiram, (da li trebam još neonke za mlade biljcice ili MH 600W od pocetka?
3.Kako da čuvam klonove za sljedeći grow kad mi je box zauzet cvjetanjem, da li bi trebao imati 2 growboxa, 1 za veg i 1 za cvjetanje?

Eto zasad toliko, ostalo mi je koliko toliko jasno za početak šta mi sve treba ( bar što se tiče opreme, samo ne znam za taj aeroflo jel da se zajebavam s tim). Znam da su vam dosadni početnici ali ja što više čitam, imam više dvojbi.
 

mr.skunk

Vutra Veteran
16.01.2007
831
44
0
35
Aeroponic zahtjeva jos puno opreme koja ti je neophodna tako da ti to nikako ne savjetujem pogotovo u pocetku uzgoja.
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Opremu za Aero ces nabaviti / napraviti ali ne postoji nigde smesha supstrata koje treba staviti ... jer svaka biljka / vrsta trazi drugacije a potrebno je dosta iskustva da prepoznash shta fali biljci u kratkom roku jer ako ne uspesh ode sve u propast.

Ne preporucujem za pocetak... imash dosta prostora i dobro svetlo tako da mozesh imati lep urod. a Aero ostavi za kasnije.
 
04.01.2008
6
0
0
38
Pozdrav narode imam jedan problem prijatelj mi je nabavio lampu 250w hps ali mi je sumljivo grlo jer nije oblozeno keramikom ili plastikom pa me strah da vlaga ne napravi kratki spoj
0401081419ps6.th.jpg

i je moguce nabavit refleksivni lim u zeljezariji.
Ovo je moj prvi indoor grow pa unaprijed hvala.
 

gargamel

Aktivan Član
25.11.2007
385
18
18
ja imam takvo limeno grlo (e40) za hps od 400w,
unutra imas keramicku izolaciju i kratki spoj ce
ti doc samo ako ga polijes vodom. i ovaj vanjski lim
ti nije pod naponom, i nesmije bit. i tamo gdje radi
hps nema bas vlage, ni priblizno toliko da provodi struju.
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
Nema vlage na sijalici rode tamo je pakao a samim tim i na grlu!
Ako se nesto i navata ispari za sekund ali neka te vlaga ne sekira nece je biti previse!
 
06.01.2008
15
0
0
44
sta mislite o stednim sijalicama bugarske firme ,,VITOONE,, na kojima pise dnevna svetlost i imaju 5000 limena. koliko nih da stavim na metar kvadratnih na kojem sam planirao da stavim 9 biljaka skunka. ovo im je oznaka i imaju osamdeset pet vati potrosnju.4U SERIJA / VO-11485 4U E27 85W>.
 

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17
Najmanje 4 - 5 komada, što se tiče snage i molim te potrudi se da više ne postaš jedno te isto pitanje na tri različite teme.
PS nisu limeni nego lumeni :)
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
u drugom threadu sam ti rekao da stavis 5-6 komada sto bi bilo idealno .

preporuka ti je da si sastavis jedan reflektor za njih , nije komplicirano , ustvari mozes od bilo cega .

slobodno mozes i od plasticne kadice, ona tvrda plastika . iznutra je oblozis folijom i na vrh kamo ti dodu sijalice stavis 3 ipsilom grla. znaci po dvije zarulje na svako grlo i to ti je tih 6 komada . to ti je primjer stim zaruljama koje si ti nasao .

ali sad si pogledaj cijenu malo . da li ces proc jeftinije sa 3 ipsilon grla i 6 zarulja (te sta si nasao) ili sa jednom MH zaruljom od 250 w !

pozdrav !