Oprema - razmena informacija

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
voodooSO je napisao(la):
e vako ljudi prvi put se upustam u indoor grooove pa bih vas molio za spisak apsolutno neophodne opreme


si dobio odgovor ?? pa bas i nisi :))

prije nego postavis takvo pitanje...pogledaj malo po forumu , nema sanse da ne nades odgovor ! !

odgovaram ti ukratku i potom se smijem sam sebi :)))

moras imat mjesto, dakle box ....osim ako neces opremit room ! unutra ti trebaju svijetla kojima "zamjenjujes" sunce .... obavezno ti trebaju ventilatori...koji ubacivaju svhez zrak i izbacivaju toplinu van . treba ti zemlja u koju ce sposadit....potovi u koje ces stavit zemlju...dobra sjemenja...koje gnojivo....i spremant si za pocet...
to sam ti sad rekao ...kao kad malo djete ucis hodat :))

P.S. nemoj shvatit kao uvredu ! peace !
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
328
108
Bosnia
klark kent je napisao(la):
sta mislite o stednim sijalicama bugarske firme ,,VITOONE,, na kojima pise dnevna svetlost i imaju 5000 limena. koliko nih da stavim na metar kvadratnih na kojem sam planirao da stavim 9 biljaka skunka. ovo im je oznaka i imaju osamdeset pet vati potrosnju.4U SERIJA / VO-11485 4U E27 85W>.

Samo bih dodao, da je 9 biljaka PUNO na 1m2.....Neće imati prostora da se fino razviju u vegetaciji....a ni svjetla (ukoliko bi svih 9 stavio...)

šteta sjemena!!!! :eek:hno:
 
03.03.2008
2
0
0
40
di bi mogao kupit ovakav reflektor u zagrebu???

t_reflector.jpg


http://www.***********/files/reflektor%20long%20gloss_120x100_m.jpg

znam da ga mogu sam napravit, al nemam ni alata ni vremena za to...a trenutno imam novaca i htio bi to sto prije kupit, prije nego ti novci odu u dim.
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Moram si kupit PH mjerac.. zanimaju me vasa iskustva.. trazim nesto povoljno, a da je precizno i dugotrajno.

Zanimaju me vasa iskustva.. gdje ste kupili, jel valja il ne valja, koliko korisno se pokazalo itd.

Thx.. svaka pomoc dobrodosla.
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
za ovaj kojeg si nasao iskreno nemam pojma , ali recimo duplo je jeftiniji od fastecovog

kojeg ja koristim :


ali nedostatak mu je da ovaj kojeg si nasao mjeri od 3,5 do 8 , što baš i nije neki rang .

ali opet ti si iskusan pa mislim da nemas problema sa jako niskim ili previsokim ph-om

tako da tebi je mozda i dovoljan .

pazi samo da isto uzmes calibration fluid jer svako toliko ga treba kalibrirati pogotovo

prije pocetka koristenja . barem ovaj moj .

fastecov je isto na baterije , unutra idu one kao za npr laser a PH 707 ih ne treba zato mi

bas i nije jasno kako radi i odrzava preciznost .
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Mislim da 707 radi na nekim mehanickim principima.. tj analogno a ne digitalno..

3.5 do 8 je i vise nego dovoljno.. pa da mi izmjeri vrijednost ispod ili iznad toga vjerovatno bi biljke bile vec pokojne :)

Ako i ima odstupanje malo pri mjerenju.. nadjem PH neutralno nesto, izmjerim, i ako mi pokaze da je to 6.7 znaci da odstupa za 0.3 i samo to uracunam kad budem mjerio zemlju ili vodu npr.

Bas bih volio cuti ako je itko imo iskustva sa tim uredjajem ili neki koji radi na slicnom principu.
 
18.04.2008
1
0
0
29
pozdrav ljudi!ja se tek bacam u te vode pa me zanima gdje bi bilo najbolje da držim biljčice i kako da ih maknem od pogledam svojih staraca.gčedala sam neke od prijedloga onaj kaj se tiče kompijuterskog kučišta je super ali su moji starci pre-informirani.molim prijedloge i unaprijed hvala!