Oprema - razmena informacija

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
18.10.2016
135
240
43
Prije 3 dana su mi biljke počele cvjetati i kada uđem u prostoriju gdje se box nalazi, unatoč filteru osjeti se lagano miris...jel to normalno ili nešto nije u redu sa filterom? Strah me kada počne još jače mirisati, da se neće osjetiti i van prostorije.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Captain Fantastic

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Flisa ti negdje. Ili na spoju filtera i turbine ili ti je cijev stara pa joj mikroporoznost nije vise mikro. I ja sam imao isti problem unatoč tome sto sam kupio 3-4 cijevi, ovisno o strainu, skoro Nemoguce je da se ništa ne osjeti. Kako sam napravio da se ne osjeti? Riješio sam problem sto sam okrenio instalaciju i turbina puse u filter a ne vuče kroz njega, sto bi značilo da je i j cijevi podtlak pa nemoze miris van kroz mikroporoznosti na cijevi. Probaj ubaciti sijalicu u cijev i napravi mrak u sobi pa ces vidjeti koliko flisa.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Dr. Greeenthumb
18.10.2016
135
240
43
Oblijepio sam filter i turbinu duck tapeom iz tog razloga, ali došao danas i opet se osjeti. Mislim nije da mi smeta, ali ako krene miris van mogao biih biti u problemu.
Izbjegao bih prespajanje filtera, crijeva ako je moguće, ali sljedeći grow se probam poigrati s tim da filter i turbina budu vani kako bih dobio prostora za još podići lampu...nakon mjesec dana growa već vidim što ću u startu popraviti sljedeći puta, ali jbg ovaj prvi sam išao odraditi što jednostavnije samo da što prije zapalim svoje :D
 
18.10.2016
135
240
43
Malo mi je problem prepsajati sve dok su biljke pod lampom, a dok iih zalijevam čim otvorim box skače vlaga, pa ne bih čačkao ništa ako ne moram u ovoj fazi.
Filter mi je direkt spojen na turbinu, pa bi valjda sve trebao vući kroz filter,a kroz crijevo bi onda trebao ići pročišćeni zrak, tako da moguće da je i do boksa...uglavnom nebitno, samo da se ne pojača miris, pa da se vani osjeti, onda ne znam što ću.
 
06.01.2023
31
99
18
48
Prije 3 dana su mi biljke počele cvjetati i kada uđem u prostoriju gdje se box nalazi, unatoč filteru osjeti se lagano miris...jel to normalno ili nešto nije u redu sa filterom? Strah me kada počne još jače mirisati, da se neće osjetiti i van prostorije.
Probaj malo smanjiti otvor gdje ti ulazi zrak u box....stvoriti će se veći podtlak unutra. Ja sam tako riješio.
 
18.10.2016
135
240
43
Probaj malo smanjiti otvor gdje ti ulazi zrak u box....stvoriti će se veći podtlak unutra. Ja sam tako riješio.

Ulazi mi zrak kroz crijevo od 150 mm, tako da bih mogao evenualno probati sa crijevom manjeg promjera...

Nemoguce. Cisti zrak kroz cijevi ide unutar boxa kroz cijev i kupi zrak koji nije filtriran. Ako imaš podtlak ponavljam, fizički je nemoguce zraku putovati kontra tlaka.

Imam podtlak, boks se usukao u sebe što je predpostavljam uzrokovano podtlakom.
Za sada probam ostaviti kako je i moliti Boga da se ne osjeti van miris...danas čak i kada sam otvorio vrata ništa ne izlazi van, ali kada uđem u prostoriju, onako fino se osjeti, a cvjeta tek 4 dana.
Probam eventualno cijelo crijevo u boksu oblijepiti ducktapeom....samo da ne moram gasiti turbinu, čupati crijevo i sl., da ne stresiram biljke više nego što sam ih do sada istresirao.
 
Poslednja izmena:

Misko21

Aktivan Član
21.06.2020
371
775
93
35
Ljudi koliko je bezbedno narucivati iz lokalnih grow shopova ,da budem precizniji iz srb .
Narucio sam panel i jos neke stvari ,dao lazno ime i adresu za dostavu ,medjutim broj koji sam kupio specijalno za te svrhe slučajno sam poslao poruku samom sebi hahahah
Jedina poruka od tog broja je poslata na moj broj
Radi me paranoja odkad sam uzeo opremu ,jel imao neko iskustva da iz policije salju za dostavljaca ili da iz dostave prijave opremu koju voze itd ..
Takodje me zanima da li policija proverava fakture iz grow shopa adrese i brojeve kupaca ..
Nadam se da gresim i da sam samo paranoičan
 

sone1

Coco Loco
Poznanik Foruma
14.12.2019
1.332
7.046
258
Pere te sativa sto si je rano ubro, a ? smiley9934
Zamotaj neki indie style i predahni :D a sta da growas cbd? il paradajz? mani se corava posla
Sto je najjace iz rizla shopa decko namerno napisao pogresan broj i podatke, pa sam se jos i vijao sa kurirom ;) :)

edit: inace to si njihovi da kazem "licni" podaci, kontam da bi trebo da doguras do sudjenja sa jedno 100tinak nedokazanih kila, pa da oni idu da utvrdjuju jes ti to itd

Ne brini dobro je to kad opere sa vremena na vreme, znaci svima na forumu :)
 

JohnnyJohnny

Aktivan Član
21.05.2023
208
833
93
Pozdrav raja :)
Treba mi preporuka za lupu, mikroskop ili okular koji moze obaviti posao. Ne treba nista high-end naravno.
Za oko mi je zapao mikroskop sa USB prikljuckom i LED diodama (verzija od 1000x do 1600x), postoje varijante koje se mogu prikljuciti i na mobitel, a posto ne pustam ni laptop ni telefon iz ruku, kontam da spojim ugodno sa korisnim... Sta vi mislite?
 

Prilozi

  • 234.png
    234.png
    323,3 KB · Pregleda: 21

Milic355

Doctor Oz
22.06.2023
178
940
93
Ovaj uzmi ,imaš i kod nas kupit al je 150kn
Btw možeš skinut ovo za gledat preko moba
 

Prilozi

  • IMG_2630.png
    IMG_2630.png
    879,6 KB · Pregleda: 28

Milic355

Doctor Oz
22.06.2023
178
940
93
Evo usput da pohvalim xiaomi mi -očitava temperaturu i vlagu i bilježi u aplikaciju sve promjene ,jednostavno jeftino i ne
Morate stalno u box ,bluetooth -10eura (toliko dođe inače najobičniji termostat čak i skuplje pa dajem +)
 

Prilozi

  • IMG_2631.png
    IMG_2631.png
    703,7 KB · Pregleda: 16
  • Sviđa mi se
Reactions: Jolly Joker

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.398
28.014
1.098
Trøndelag
Pozdrav raja :)
Treba mi preporuka za lupu, mikroskop ili okular koji moze obaviti posao. Ne treba nista high-end naravno.
Za oko mi je zapao mikroskop sa USB prikljuckom i LED diodama (verzija od 1000x do 1600x), postoje varijante koje se mogu prikljuciti i na mobitel, a posto ne pustam ni laptop ni telefon iz ruku, kontam da spojim ugodno sa korisnim... Sta vi mislite?
Ovaj je top samo kosta i objektiv nije kao zrnce pijeska.
IMG_4216.jpeg