Oprema - razmena informacija

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
02.04.2022
58
152
33
zavisi koliko sreće bude imala...može automat komotno dati 100 suhog po biljci, pa i više, ako se fino odradi. Ali u pravu si, za početnika ne treba puno očekivat..ali samo neka se krene :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Zmia
28.03.2024
2
6
3
34
Ok, hvala svima na savjetima. Danas narucujem cijeli set. Kada dode, javim se za vasu pomoc, nadam se da ce je bit, jer sama sam nigdje. Malo me strah svega toga haha, ali bolje i to nego se po ulici navlacit okolo naokolo i gledat oko sebe svaki korak.
 

Peroooooo

rješenje je praštanje
Poznanik Foruma
02.12.2011
853
3.675
163
pozz svima
dolazi vrijeme "legalizacije" pa maštam o kušaonici vutre več neko vrijeme (da tu kod nas) ,razmišljam o ugljenim filterima i kako je ventilacija odrađena npr, u coffy shopu u Amsterdamu -tj. kako se rješava zadimljenost prostora od cca. 150-200m2 a da se na ulici ne osjeti -da nikome ne smeta:) pa ako imate-znate rješenje za to udimljeno udimnjeno pitanje???::listomahanje::
:spliff:
 
Poslednja izmena:
02.04.2022
58
152
33
Ok, hvala svima na savjetima. Danas narucujem cijeli set. Kada dode, javim se za vasu pomoc, nadam se da ce je bit, jer sama sam nigdje. Malo me strah svega toga haha, ali bolje i to nego se po ulici navlacit okolo naokolo i gledat oko sebe svaki korak.
Bit će pomoći..ne brini..i neboj se već samo pametno...niko o tom ne smije znati naravno..nema najboljih prijateljica i sl..soba pod ključ i mir...filter uklanja sve mirise.. sa srećom :)

E moj Pero...to će biti u sferi maštanja još puno godina...di ćeš kod nas to..mi smo balkanci :sun2:
 

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.339
9.906
256
Visina pota - cca 15cm
Razmak od vrha biljke do panela - cca 45cm
Razmak od vrha šatora do panela (osim ako ga ne zalepiš direktno na plafon šatora) - cca 10cm

Ostaje ti 20cm ~ 30cm za biljku da nesmetano raste :)
Patuljčica :)
 
09.12.2019
33
32
18
42
Ma moze se...vent za ispuh smjesti van satora,koristi gornji ili bocni otvor na satoru..za tu velicinu satora treba ti vet min. snage...ja sam zadnju biljku imao u kutiji 60*60...visine oko 120 cm...za izmjenu zraka ugradio sam stolni ventilator mislim da 15cm promjera pri vrhu kutije...na suprotnoj strani na dnu kutije sam izrezao otvor cca 20*15cm te ga prekrio mrezom protiv kukaca..moze i ona vecica za voce sta imas u sparu za kupit.Kutija je bila bez dna te sam tako mogao do biljke.Na vrhu kutije sam na drvenu letvicu objesio viparspectra v300.Vreca od 5galona(30x30x30)na dnu kutije bez ijednog venta za vjetar.Ubacio brakeup cake auto ...i uz lst dobio 180g suhog cvijeta.Mogao sam i bolje da nije bilo selidbe i da sam ubacio mrezu.Imao sam mogucnost ispuha veci dio ciklusa van jer nemam filtera te je zadnjih 30 dana mirisalo u spavacoj zesce.Da sam mogao ostavio bih ju jos bar 30 dana i bila.bi top.nazalost pobrao.sam ranije i bila je meni odlicna a i drugima koji su probali.Samo dobar lst na automatima i sto mani stres u prvih 20 klijanja.Lst mora bit njezan bez ostecenja stabljike.Svako stipanje,savijanje koje uzrokuje ostecenje tj.hst na auto.produzit ce vrijeme do berbe kao i ostali faktori. Hst na automatima meni.nikad nije izazvalo prerano cvjetanje..naprotiv..cvejetala.je.i.kasnije.Jedinu posljedicubstresa na autimatu sam imao zbog promjene nagle temperature i to da sam u 2,3 ccvjeta nasao ukupno 7 sjemenki.Googlaj tip pot...moze se bez problema izvest uz malo truda a nije hst ak pustis da biljka osradi sama.svoje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Shadowstep

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.339
9.906
256
Ovo je problem :)
Jer kolega je te grame izvlačio u:

60*60...visine oko 120 cm

Ne ulazeći dalje u detalje (ventilacija bi svakako trebalo da ide napolje, ja je ni nisam stavljao unutra u gornjem proračunu :) ) tih extra 22 cm mnogo znači...jer to je ipak biljka od skoro po metra.
U širokom plitkom potu, mnogo treninga i mreže, sa tom visinom se i može raditi
Ali 20~30cm finalna visina biljke? To nije baš toliko lako izvesti, i uvek je bolje imati prostor za manevar

Da ne idem dalje u spam, vraćam se na prvobitno pitanje -
90x60 ne igra za Lumatek kako god okreneš, ne samo zbog te visine 98...mora 60x60 osnova, nema pokrivenost za pravougaonik


:wave:
 

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.076
15.600
358
Web koji si izabrala je jedan od najpovoljnijih u eu. A set je ok za početak. Trebaće ti još samo ovlaživač neki.
Nisam još sve pročitao,ali ovaj dučan je opisan u temi "Loša iskustva sa shopovima i koje treba izbjegavati",taj je br.1
Neki su dobili šator bez dvije prečke,neki čekali svjetlo 2 mjeseca i na kraju dobili povrat,nakon tko zna koliko mailova. Zato i je jeftin:)
E sad,to je bilo prije 2,3 godine,nadam se da su bolja iskustva!

Kad kolegica pita savjet,pa gdje ste stigli toliko ispisat:)
@Zmia , uvijek idi na veči box. 80ka minimalno,jer u 60ki staviš dva mala ventilatora i može se jedna ozbiljna biljka izvuč,dok u 80ki može punooo više!
Ovo dolje je 60ka(60×60×180) i meni je za igrat se....u večem možeš više strainova uzgojit i prije nači strain koji ti najviše paše. Sretno

Ovaj pero ga isto drobi,majko moja....nikad biljku uzgojio nije,a kušaonica bi bila na način,da mu se donosi,on proba kao hoče nam pomoći :lol:
Kad se registrirao,ispitivao me o LED rasvjeti,kad sam sve objasnio,daj me još malo nagovaraj:) oa da mu dam broj mobitela,da mu lakše objasnim,a nikad ni nije namjeravao uzgajat!?
Ako nemaš ta pušit,kreneš kao kolegica,a ne tražit broj,što se ni ne smije po pravilniku,ali nekako ga nitko ne čita!?
A ventilacija u 200m²+ se rješava pomoču ventilacije. Šta če coffy shopu filter,šta če susjed prijavit?
On mašta....maštam ja o Pameli,pa je več stara,sva se objesila,a ja još maštam:idea:

Onda čitam 2 posta ispod,pa što ja toliko loše uzgajam,da ne mogu izvuč kao kolega??
Ili vaga ne valja ili to suho,nije bilo baš suho...
ČIro,to može pisat nekome tko ne uzgaja,ali nekome tko uzgaja vipe od godinu dana,tako ja ribe lovim,fučkajuči a one uskaču u čamac. Časna riječ
 

Prilozi

  • IMG_20240328_061624.jpg
    IMG_20240328_061624.jpg
    872,5 KB · Pregleda: 16
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Cyric and h0nda
02.04.2022
58
152
33
Nisam još sve pročitao,ali ovaj dučan je opisan u temi "Loša iskustva sa shopovima i koje treba izbjegavati",taj je br.1
Neki su dobili šator bez dvije prečke,neki čekali svjetlo 2 mjeseca i na kraju dobili povrat,nakon tko zna koliko mailova. Zato i je jeftin:)
E sad,to je bilo prije 2,3 godine,nadam se da su bolja iskustva!
Ima mjesec dana kako su mi poslali paket u HR i sve stiglo u rekordno kratkom vremenu...besplatan shiping..super cijene..još neke poklončiće ubacili...sve 5...tako da eto..možda sam ja imao sreće...
Ovaj pero ga isto drobi,majko moja....nikad biljku uzgojio nije,a kušaonica bi bila na način,da mu se donosi,on proba kao hoče nam pomoći :lol:
Hahaha..možda nam čovjek stvarno želi pomoć..
rofl2.gif
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 0Marac0

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.076
15.600
358
Tema se ovako zove" Losa iskustva sa online shopovima" i kolaga koji nekako uvijek ima problema tokom kupovine je to objavio. Nebi se uopće ni sjetio,da nisu još neki dopisali kako su imali probleme,ali kad pogledaš datum,to je bilo oko lock downa i čisto sumnjam,da bi opstala,da je toliko loš shop!
A cijene su stvarno ok,ja sam za "mix by Beštija" uzeo sve u Igrowu,uštedio sam 50ak€ ,jer neke stvari su 5-10€ jeftinije nego u drugim Zagrebačim shopovima!
Ima još jedan,ali nije sponzor,niti vrijedan spomena!!
 
28.12.2021
8
6
3
@SAINT GERMAIN primljeno je sve na znanje i bilo je u procesu realizacije, u meduvremenu sam skupio mononukleozu, i htio ne htio, morao sam sve stavit na hold.

Jedino ovo sto si me pitao za 20l, je bio plan stavit 4 5 fem sjemenki u 20 l, ako koja lose ispadne da mi svejedno nesto ostane.

Odvlazivac ce mi trebat 10000% posto al sam ga zaboravio navest tamo i zapocetak cu pokusat bez njega jer mi je velika prostorija, a cjene im nisu bas male.

Vidio sam pp i htio sam ti poslat ovo tamo da nespamamo ovu temu, ali neznam jesam tolko nepismen ili nemogu poslati poruku.

Kad sve kupim i kad se bacim na to otvaram dnevnik definitivno. hvala ti puno na korisnim informacijama, i nemoj mi zamjerit sto nisam odgovorio odmah, ali nekako sam imao osjecaj da je odgovor nepotreban.
 

Shadowstep

Aktivan Član
23.09.2014
86
659
83
Radi li iko AC Infinity dostavu za Hr sa normalnim cijenama?
Mozete li mi preporuciti neki drugi vent slicnog kvaliteta od 100mm, koji najmanje buke pravi i sator 80x80x160 (otprilike, nebi smio visociji). Svijetlo mi je Lumatek 200w pro.