Ovo mi je skola - moj prvi grow HPS 400W

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
Mnogo bolje izgledaju nego na pocetku :D za prijatelje preko dana sve 5 ali sad ces nauciti da uz cvjetanje dolazi i paranoia mirisa ;) svakako je bolje da box radi nocu sve ti je objasnio usr. ;)


P.S. nemoras ispirati nista ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bosko3 and usrname

josipalisac

Aktivan Član
16.03.2013
169
348
63
44
Rio de Jeneiro
tvoj odgovor sam ceko Creative, i danas dame izgledaju jos ljepse, jos su malo dobile LST-a i malo sam jos zenu uputio da ih ona trenira dok me nema... odlucio sam ipak da ih zalije u subotu (to ce bit 5 dana od posljednjeg zalijevanja a tada su dobile 10 L vode ukupno i samo jednu kapljicu super vita) i da im doda jos po pola doze TNT-a, ROT-a i POWER-a i kapljicu S.VIT-a,, misim da bi trebale fino reagirat na to. a znam za miris, imam carbon filter za 300m3/h pa bi to trebalo da dosta dobro prociscava zrak koji izlazi :)
jos me samo interesira jeli moram napravit flush prije stavnjanja na cvjetanje illi ne treba? hvala frend LP
a evo jedna slicica upravo sad uslikana :)

mada se ne vidi bas najbolje al sta je tu je :)
P.S. ovo je usikano tocno prije 5 dana u isto vrijeme ko i ova danas i kad vidim kolko su napredovale sve me strah sta ce bit ovih 5 dana dok me nema :)
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Hoceš li radit flush il ne ovisi striktno o tebi...po meni netreba uopce radit flush ako nisi shebao stvar sa pregnjojavanjem...dio ekipe radi flush,kažu bolji im okus i miris i tako...e sad...eto vidjet ceš.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: josipalisac

josipalisac

Aktivan Član
16.03.2013
169
348
63
44
Rio de Jeneiro
ma nisam pretjeravao s gnojenjem nikako, nije bilo potrebe. svakako sam ih mislio flushat tjedan dana prije berbe (ako je bude :) ). jos me zanima od kojeg trenutka se broje dani cvjetanja; od dana kad prebacim na 12/12 ili kad uocim prve cvjetove?
 

josipalisac

Aktivan Član
16.03.2013
169
348
63
44
Rio de Jeneiro
josipa se vratila s puta! u boxu opci kaos, ali pozitivan :) proteklih dana dame su znacajno nabujale i narasle i sad je u boxu nastala mala guzva... jucer zalivene sa 10 l vode, po 2 l svaka s tim da je u vodu dodano samo gnojivo hesi bloom i PH podesen na 6,3. prije toga zalivene takodjer sa 10 l vode, s pola doze TNT-a, ROT-a, POWER-a i kapljica SUPER VIT-a,, dobro odreagirale vidi se znacajan napredak. jucer prebacene na rezim svjetla 12/12, temperatura i vlaga u normalnim granicama,, par slika:

Ruskinja

Mika

Jana (ona je najmanja)

Suzi F.

Violete

sve u boxu



i par izbliza



i par iz pticije perspektive





nadam se da ste zadovoljni sa slikama i da mozete vidjeti dovoljno da bi podjelili neki dobar savjet sta sad treba raditi, na sto obratit paznju najvise i trenutno me najvise zanima jeli mislite da je prevelika guzva u boxu i ako je kako je smanjiti, da rezem nesto ili sta? i molim vas ako vidite neku gresku i sta bi se moglo popravit da me opomenete na vrijeme da se to napravi :) hvala vam svima i ugodno vrijeme zelim! :pat:
 

Juno_Reactor

Aktivan Član
10.09.2007
67
87
0
36
Na talasima
Preporucujem da uradis na toj najmanjoj biljci aka Jana, LST, ja sam ga radio prvi put na sadasnjem growu i to na najmanjoj biljci i mogu ti reci kada je doslo cvetanje da se pokazalo kao dobar potez, nista te ne kosta a mozes nesto da dobijes :)
 

grga77

Aktivan Član
01.05.2012
409
231
43
75
auuuuuu, bice tu guzve i borbe za umjetno sunce..............
 

josipalisac

Aktivan Član
16.03.2013
169
348
63
44
Rio de Jeneiro
lljudi odkad sam prebacio na rezim 12/12 prije 8 dana bijke su mi narasle preko 20 cm i jos rastu. danas sam ih planirao zalit sa punom dozom hesi bloom-a jer me strah da ako ovako nastave rast necu imat dovoljno prostora. ako niije dobra ideja molim vas neki savjet ako postoji kako da im usporim rast ili je to normalno da u prvih par dana narastu jos za trecinu,,,, i jos jedn problem, na trakicu se lijepe neke muhe, jako male, poput usiju, ima ih 7-8 zaljepjlenih i ja sam js 2 rokno :) ali na biljozama se ne vidi nista, nisam mogao nista naci ali danas cu napravit potpuni pregled nakon gasenja svijetla,, trebam li dizat uzbunu oko muha ili da samo zaljepim js jednu trakicu?
a evo i svjezih slika
basca :)






molim vas malo uputa sta mi je cinit, hvala :maryjane:
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
bogme dzungla, trebao si ranije prebaciti na 12/12, normalno je da biljka raste, i rast ce i tokom cvetanja... sta reci, guzva je takva da ne vidim gde bi savijao, mozda da si toping odradio dok nisu procvetale, il super crop. ako ti radi posao, stavi slobodno jos jednu traku pa ces videti kako se stvari razvijaju dalje, begaj od bilo kakve hemije po biljkama sem kad postane neophodno
 

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
a rast će još malo veži ih nekako a ovo za ove mušice neznam nađi sliku istih na google-u pa vidi šta rade u tvom box-u ;) te kako ih potamanit....čisto moguće da su to mlade muhe koje su se izlegle u tvom box-u....
 

josipalisac

Aktivan Član
16.03.2013
169
348
63
44
Rio de Jeneiro
imam ja jos prostora, lampu mogu dizat spustat bez problema, samo neznam oce li one narast jos recimo vise od pola metra, ako naratu pola metra jos od sadasnje visine imat cu jos 30 cm prostora za lampu i ostalo... ali neznam jeli to dovoljno... a razlog sto nisam odradio nista od gore pomenutog je bio taj sto sam pitao za savjete ali nitko nije odgovorio pa sam mislio da je ok to sve, ta ti ga ja znam sad.. za satak cu napravit detaljniji pregled pa cu vidit za musice, i nisam mislio kemiju koristit jos niti imam u planu osim krajnje nuzde...
 

josipalisac

Aktivan Član
16.03.2013
169
348
63
44
Rio de Jeneiro
jel im steti ovo sto su povelike ili? sad sam zakljucio da je za box ovih dimenzija dovoljno 4 ili cak 3 biljke kad se radi LST. uglavnom, danas su zalivene opet i dobile su punu dozu bloom-a pa cemo vidit reakciju... pregledane su kompletno i nisam uocio nimalo stete na njima, sve je komplet zdravo s tim da sam skuzio par musica medju njima se vrti pa cemo vidit sta ce se iskotit iz toga, stavio sam ispred boxa jos jednu trakicu da vidim jeli se unutra mnoze il dolaze izvana...! evo jos par sllikica da ukrasim dnevnik :)









eto ga, do sljedeceg napretka ili problema uzivajte ljudi, hvala na savjetima i pomoci :vb_wave:
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
nije problem sto su velike po pitanju zdravlja...po pitanju uroda rodit ce ti samo gornji dio biljaka.....sasvim normala pojava kod svakog pocetnika ;)
Smijes slobodno porezati sve krzljave doljne grane i isto tako tamo di ima jako puno izduzenih izdanaka malo prorjediti one koje vidis da nece doci do izrazaja..
doljni dio mozes odmah a sredinu ne bih previse rezao dok nevidis skoji ce se vrhovi poceti puniti pa onda eliminiras visak ako ga bude...
a opet mozes ih ostaviti ovako kako jesu ;)
slijedeci puta ce biti bolje nema sekiracije :D
 

XsmokemashineX

not careful whit dosage
28.04.2013
689
1.053
163
Pozdrav josipalisac,ovo ti je par mojih savjeta.Imaj ljepe biljke i super si vegu odradio,ja bi to sve rasirio da sam na tvom mjestu ako si dobar sa prostorom,a ako ne to onda ih supercropaj.Uzmes granu i izmedu 2 node stisnes tok necujes kvrc,i tako uduz cjele grane,to simogootpocetka radit,uspori ti glavna granaa sporedne krene terat.Znaci stavi palac na sredinu 2 node neka palac bude okrenit tako da su grane od lisca nasuprot palcu,jer ako konta stisnes mozes shebat stabljiku,i onda kaziprsetm zdrobistabiljku,nemoras se sekirat uopce za to ja sam svoje nekad znao sakljestima drobit kolko budu tvrde.
Na tvom ih mjestu ne bih cvako nikako jer ces imat jos vecu guzvu u boksu kad to probuja,rade ti njih supercropaj,a ako ti se to ne da onda uzmi jednom rukom izmedu 2 node za glavnu stabljiku uhvati,i drugom rukom uhvati za glavnu stabljiku ali 2 node nize i sa jednom rukom naglo zavrti u ljevo a sa drugom u desno,to tije jedna versta cropa.
I jos jedna stvar vidim da si dosta dugo root stavljao,vise ne moj jer dokle god tera korijenje teze ce krenit u cvijetanje.
Kao sto je Creative rekao mozes doljnje grane porezat,ali nemoj sve dok ne vidis koje ce ti grane dat dobrog heda,to ti se zove lolipop,satres sve donje grane da bi gornje imale snage za isterat vise heda.I nemoj puno gnojit,steta bi bilo da popusis neki nut problem kad su ovako lijepo izvegetirane.
Sve u svemu sretno,nadam se da sam barem malo pomogao.
 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
josipalisac je napisao(la):
a sta bi ti napravio Creative na mom mjestu? ostavio ovako il cakccak? :pat:
Dobio si razne kvalitetne savjete iz kojih se može zaključiti da je growanje prepuno mogućnosti i varijacija na temu i u tome je ljepota i čarolija.
Creative je svoju školu prošao i nezahvalno je prebacivati odgovornost na njega ili bilo koga drugoga.
Preuzmi odgovornost za svoje biljke i ne boj se grešaka, dapače - iz grešaka najviše naučiš.
Ne može niko proći tvoju školu umjesto tebe, a tebi svakako hvala na hrabrosti i volji da nam prezentiraš svoj proces učenja. :thumb:
Siguran sam da ćeš ovaj post shvatiti dobronamjerno, inače ga ne bih ni pisao. ;)
Pozdrav prijatelju i sve najbolje do kraja! :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.