Ovo mi je skola - moj prvi grow HPS 400W

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
Dobio si razne kvalitetne savjete iz kojih se može zaključiti da je growanje prepuno mogućnosti i varijacija na temu i u tome je ljepota i čarolija.
Ne može niko proći tvoju školu umjesto tebe, a tebi svakako hvala na hrabrosti i volji da nam prezentiraš svoj proces učenja. :thumb:
:respect: :signs040:
 

josipalisac

Aktivan Član
16.03.2013
169
348
63
44
Rio de Jeneiro
usrname je napisao(la):
Dobio si razne kvalitetne savjete iz kojih se može zaključiti da je growanje prepuno mogućnosti i varijacija na temu i u tome je ljepota i čarolija.
Creative je svoju školu prošao i nezahvalno je prebacivati odgovornost na njega ili bilo koga drugoga.
Preuzmi odgovornost za svoje biljke i ne boj se grešaka, dapače - iz grešaka najviše naučiš.
Ne može niko proći tvoju školu umjesto tebe, a tebi svakako hvala na hrabrosti i volji da nam prezentiraš svoj proces učenja. :thumb:
Siguran sam da ćeš ovaj post shvatiti dobronamjerno, inače ga ne bih ni pisao. ;)
Pozdrav prijatelju i sve najbolje do kraja! :)
znam dobio sam razne savjete, mozda sam dobio i previse savjeta pa onda covjek nezna sta da napravi dalje, kao i svatko drugi kad pocima.. naravno trudim se puno citat forum i sve ostale teme da izvlacim sam znanja bez da budem puno dosadan i naporan drugima.. nedaj boze da sam htio prebacit odgovornost na creativnoga niti bi kad to uradio, samo sam ga pitao sta bi on tu napravio jer covjek ima iskustva ko stotinu nas a postoji i ona stara izreka´´tko pita ne skita´´ pa ja uvijek radije pitam.. naravno da sam shvatio dobronamjerno i cjenim svaku kritiku jednako kao i savjet, mozda cak i vise jer kritike te cesto tjeraju da dublje razmisljas! i jos nesto, posto je meni bilo jako tesko na pocetku objediniti sve to oko growanja trudim se da napravim dnevnik nesto pristupacniji i po nekom redu tako da bi nekim pocetnicima bilo lakse shvatiti odgovore na neka pitanja koja su mene mucila... uglavnom hvala vam svima na savjetima i pomoci i moj iduci korak je da ih ne diram dok ne pokazu cvjetove pa cemo onda dalje vidit kako i sta... peace :bong7bp:
 

josipalisac

Aktivan Član
16.03.2013
169
348
63
44
Rio de Jeneiro
ljudi molim za malu pomoc... jucer i danas je kisovito vrijeme, znaci vlaga je porasla... kad lampa radi vlaga je izmedju 30 i 40% ali brine me onj dio kad je lampa ugasena, tada se vlaga zna popet i preko 80 %... glavni vent za izmjenu zraka je podesen da se pali po 20-ak min svakih sat vremea kad je lampa ugasena i tada se vlaga smanji na cca 70%.. btw curke su jutros pokazale prve znakove cvjetanja i do sada se vidi napredak cvjetova, znaci rastu...bijke sam danas pregledao i ipak sam se odlucio da porezem donji dio grana koje su daleko od svjetla i od kojih nista nece bit, nista previse, samo malo sobode za njih,,, PItanje: jeli bi mi velika vlaga mogla Uj..at sve ili nema potrebe da se sikiram? hvala..
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
za sada nema frke, moze biti cupavo jedino pred skidanje, kad hedovi budu puni, postoji mogucnost da krene budj... kriticne su ti poslednje 2~3 sedmice ako ti vlaga bude isla preko 60%
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

josipalisac

Aktivan Član
16.03.2013
169
348
63
44
Rio de Jeneiro
hvala za informaciju Power, ne sikiram se previse za vlagu u to vrijeme berbe jer ce do tada i temperature porasti i pasti vlaga u zraku, ako ipak bude problema snalzit cemo se nekako :) LP :)
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Ako te brine probaj zajedno sa ispuhom paliti i vent koji mjesa zrak u boksu (usmjeri ga u biljku)... On ce uvelike pomoci u "susenju" zraka. ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

josipalisac

Aktivan Član
16.03.2013
169
348
63
44
Rio de Jeneiro
hvala nikve! kali ovo funkcioira, zahvaljujem, danas je suncano vlaga se ipak digne na 70-ak + % ali kad se upali vent (na 5 min svakih sat vremena dok spavaju) koji mijesa zrak, vlaga bude 60 %, curke uzivaju :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: iSensation

josipalisac

Aktivan Član
16.03.2013
169
348
63
44
Rio de Jeneiro
ljudi moji evo mene opet s nekim vjrovatno vama dosadnim i glupim pitanjima, ali kako je tako je, ipak je ovo moj pvi grow i trudim se svim silama da ga odradim najbolje sto mogu jer ove svoje nprosto obozavam a nemam sta pusit trenuto pa nonstop visim na vutri i razmisljam sta bi mogo napravit (unaprijed se ispricavam sto sam naporan ko magarac u kasnim dvadesetim)... sad mi se po glavi vrti gustoca i previse ovih novih tankih izdanaka... jucer su pocele cvjetat i na svakoj grancici pojavio se cvijet, ali ima previse tih tankih grancica i strah me da dodje do zagusenja.. imam i par slikica ali nisu bas neke kvalitete jer ih nisam htio stresirat blicom... ima ono i velikih vrhova dosta koji su snazni i sve to ali ovi maleni, dugi i tanki koji takodjer imaju cvjetove me nekako zabrinjavaju zesce a zao mi ih cakecake.. :) dali da to prorjedim ili da ostavim ovako pitanje je sad? voio bih da cujem par misljenja i jeli netko imao slican problem... evo par slikica, ako se dobro ne vidi ucitat cu nove veceras poslije 11 h, samo vas molim da mi netko nesto kaze o tome ako moz jer cili dan pretrazujem i vutru i yutub i nisam uspio naic na slican roblem... hvala svima


 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Ostavi za sad tako... Nek pocnu cvijetat normalno. Kasnije (nedje 10. dan cvatnje - od pojave pistila) porezi garane za koje mislis da ne dobivaju dosta svijetla. Posto ti je gusto... Lisce ne diraj! Prouci metodu prunning iliti lolipop. Samo nemoj mene kasnije krivit ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

josipalisac

Aktivan Član
16.03.2013
169
348
63
44
Rio de Jeneiro
no sikiriki, ne krivim nikoga niti imam zasto niti bi kad! ipak kako naslov kaze ovo mi je skola a ja volim ucit o svacemu necemu :) ; tako sam i ja planirao nesto ali opet bolje pitat iskusne nego se pravit pametan... je da imam veliku glavu ali jbg treba je napunit hehehe hvala kali ;)
 

josipalisac

Aktivan Član
16.03.2013
169
348
63
44
Rio de Jeneiro
cijeli dan pregledavam sve tehnike, ne samo danas nego vec ihihi odavno.. lollipop sam skuzio skroz, napravio sam ga na svojim biljkama, puno bolje izgledaju, samo mene brine gornji dio biljke jer se dogadja da u gornjem dijelu raste previse tih novih tankih i dugih grancica, i fino izgledaju samo sto ih ima puno, a svaka cvijet ima, ali kao sto je kali rekao treba pricekat pa vidit di ce se pocet nakupljat ´´med´´ pa onda rezat ako bude bas veliko zagusenje, ali rijesit cemo nesto vjerujem, neka vrijeme odradi svoje sadzasad pa cu vam onda opet bit dosadan :) hvala power :snooze: :maryjane:
edit: upravo sam pojeo komad dobre torte pa me boli briga :) :nana: hahhha peace bit ce sve 10 :) hvala svim dobrim ljudima za zivce i pomoc
 

grga77

Aktivan Član
01.05.2012
409
231
43
75
ma dobro je to nije pregusto samo vezi listove i grane za koje mislis da nedobijaju dosta svijetla pa ih rasiri......tak i ja radim na onoj mojoj salati od WR....a on je fakat gust a razmak internoda 2-3cm...vidio bi te onda
 
  • Sviđa mi se
Reactions: josipalisac

josipalisac

Aktivan Član
16.03.2013
169
348
63
44
Rio de Jeneiro
raja sta mislite ako sam radio bubble hash jeli valja zalit biljoze sad s onom vodom sto je ostala, msm jeli ima koristi jeli bi mozda bilo dobro illi stetno? neka logika mi govori da bi joj samo vratio ono sto sam uzeo od nje, barem dio... sta vi mislite?
 

josipalisac

Aktivan Član
16.03.2013
169
348
63
44
Rio de Jeneiro
CISCENJE BOXA I ZALIJEVANJE (POSAO OD 3 SATA ALI DRAGA SRCA :joint2: )
evo danas nakon 5 dana zemlja se posusila pa sam odlucio da malo zalivam i provjerim nametnike i zdravlje cudnovatih biljki... mogu vam rec puno pozitivnih iznenadjenja i lijepih prizora!; pa sam zato odlucio napravit malo opsirniji upload da vam prikazem ljepote koje zive u istoj prostoriji samnom, moze se rec obitelj :)
emojte zamjerit ako ih previse gotivim ali sam naprosto obozavatelj prirode, kako zivotinja tako i biljki :)
nekima sam mozda dosado sa svojim cestim uploadima, ali jbg, sta je tu je, cekam na poso i trenutno su mi ove cure glavna zanimacija pa se trudim da im podarim ugodan zivot a usput to i svima ostalima koje zanima detajno prikazem... glupa pitanja (poput ovog gore na pocetku posta) mozda ne leze ali vjerujem da su nekome takve stvari padale napamet.. nebitno, pocet cu lagano sa svojim postupcima danas pa ako vam se da citat izvolite i uzivajte!
prva stvar: nekako mi je sumnjiv bio PH metar i kalibracijske tekucine koje su dosle uz njega pa sam se malo zado i otisao kupit nove tekucine (mogu rec nisu jeftine ai isplati se - bocica 9,80 eur) kalibrirao sam PH meter, srecom nije bilo velikog odstupanja (0,17 je pokazivao manji PH) ali sad radi ko sat :) usuo sam tekucinu PH 4,0, ustimao i sedmica je bila tocna



nakon toga pripravljanje smjese gnojiva, posto su biljke vec dosta velike stavio sam svega pomalo, mogu podnijet ;) na 10L vode dodano 20ml TNT-a, 30ml Bloom-a, 10ml ROT-a (radi stresa od lollipopa), 2 kapljice S. VIT-a (odavno ga nisam stavljo) i 20ml P. ZYME-a koji stvarno ne pamtim kad sam stavio zadnji put, neznam zasto :knockknock: pa cemo vidit kako ce curke reagirat na to, ako bude problema tu sam pa cemo flushat :) temperatura nocu oko 22-23 0C a dok lampa radi izadje preko 31 0C, ali na vrhovima. mjerim temperaturu i u samom centru biljki (u granju oko polovine) i ona je takodjer i kad lampa radi oko 22-23 oC, takodjer mjerim temp. na ulazu zraka koja se mijenja kako vrijeme vani zapovjeda. vlaga vecinom izedju 50 i 60 %, kad spavaju zna izac na 80 + % ali turbina se pali svako malo pa padne na 60-ak %
lampu drzim uvijek oko 15 cm iznad vrhova
evo kakoto odpriike izgleda
- postepeno cu povecavat PH na 6,5



- fin pogled kad se izvade iz box-a

primjetio sam razliku u visini u sortama (3 White Russian i 2 Herijuane, , Ruskinje su mnogo vece, oko 20 cm u visinu i imaju vise vrhova dok Herijuane imaju manje ali snaznije vrhove, pa ce vidimo sta ce se iskoti iz toga)

MUHE!! detaljan pregled biljki sam napravio - zdravije nemogu biti, muhe nisu po nima, ali sa otkrio da trckaraju po zemlji okolo. trakice gore sto vise, pa eto, naleti koja zaljepi se ai ima ih poprilicno pa sam napravio ovo u nadi da cu ih prorijedit
(ako bude napretka po pitanju ovo izvjestit cu)


Btw ovo je 14. dan kako su prebacene na 12/12 a prve cvjetove pokazale prije 2 dana.. sad par slicica curki



vrhovi Herijuane, nema ih puno ali snazni ko žankladvandam :dada


ovako to izgleda sa strane na vecini, zato me strah bilo da je pregusto, ali msm da ce se priroda izborit za svoje uz moju malu pomoc

vise puta se zapitam kako ovo uspijevaju u malom prostoru

povratak u dom, iscekivanje daljnjeg razvoja :)



toliko do mene za danas, ljudi uzivajte u zivotu, peace

P.S. ukoliko grijesim u necemu slobodno galamite na mene da mijenjam to :) . . . . . , , HVALA SVIMA!! LP
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.