PC BigTower (Anubis & Wembley) + MidiTower (Cream Caramel)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.176
398
42
Tacna
Kako si bio počeo mislio sam da će te infarkt opizditi od uzbuđenja. Lijepo to izgleda i dobar odabir novog sjemena :thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: kengue

pocetnicki

Aktivan Član
31.12.2012
298
220
43
35
ssh tunneling
lol :)

ma mrsave su u biti, dobro tek je pocelo cvjetanje i tek sam se sad prebacio na 150w hps.

Sad, sjeme imam moram strainove detaljno prouciti i vidjeti koja dva automatika spiciti zajedno u veci server, a koji automatik solo stavljam umjesto Galaxya.

U biti mi i nije toliko napeto vise koliko cu dobiti, nesto ce biti valjda na 220w HPS sveskupa na 3biljke u skucenom prostoru hehehe :)

Jbg, neka se bore koja ce biti veca :) Galaxy me odeusvio kao jelka je brutalan je :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sativa Diva

Samuraj u čizmama

Aktivan Član
03.10.2012
302
467
63
stvarno sam iznenadjen koliko si ti love utukao,možda mi je promaklo nešto.od mene imaš poz.stavi nove fotke kad nađeš tajma. :rasta1:
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
jeli ti to cream caramel vech savijen na vrhu kuchishta??
rekla sam ti da je bujjna sorta i da trebash pripaziti sa njom...obzirom na prostorna ogranichenja..
koliko dugo si ih na kraju drzhao u vegetaciji ? cca mjesec i pol?
 

pocetnicki

Aktivan Član
31.12.2012
298
220
43
35
ssh tunneling
pa da mjesec i pol skoro... ali zato je super malo mjesta, i neznam sta mi bi da sam stavio 2foto u server....

ajd da su dva automatika al ja dve obicne stavim, sad za sljedeci grow samo automatike rokam.

ono, biti ce vise na galaxyu nego na te dve zajedno... samo jer sam bio proklet i nestrpljiv.

sad ovo sjeme sto imam kupljeno cu 1 automatik u jedan server, a dva u veci server a tamo je i 150w hps pa mi je steta stavit samo jednu biljku.

Uglavnom poenta je da je Galaxy puno ljepsi i puniji jer nije nista lst-an osim privezan za ljestve.

A ove dvije sam ipak sjekao grane... moro sam.... ali dobro je cvjetaju.

tako da sad sljeci grow, pazljivije idem i mozda budem stavio po 1 biljku u svaki server i bas usporedim koja je razlika u gramazi na 70w hps i 150w hps. :)

eto toliko., idem si sad srediti da mi ispod nicka bude link na ovu temu, tako da gdje god da postam...

necu vise pozdrav ljudi
 
  • Sviđa mi se
Reactions: PowerSeed

pocetnicki

Aktivan Član
31.12.2012
298
220
43
35
ssh tunneling
Galaxy - 55dana starosti. Ici ce do 80dana sigurno jos 25dana. - Taman je velicina servera i gore ima hedova samo sto se nevide. A nemogu izvaditi prije berbe to van pa slikati!


Ove druge dvije foto sorte su tek u drugom tjednu cvjetanja pa ih necu slikati svakih malo. Slikat cu ih predkraj.

Iduci grow idem na 18/6 idu 3 automatika tako da ce ici puno brze + jos jedne-dvoje ljestvice ubacim u svaki server imam neke nove ideje kako da dobijem na dodatnoj kolicini jer 150w hps zelim u punom izrazaju.

Jer zasad mi se cini da bolje posao radi 70w hps, ili brijem posto mi je on automatik valjda ide jednostavno brze...

hedovi su puno veci kod automatika, no dobro ono tek krece s pravim cvjetanjem ajmo reci.

Bilje jednom tjedno dobije nutrijente + plantella za cvijet neda mi se nabrajati sta sve stavljam + 30kapi limuna na 2 litre.

Za iduci grow koji sljedi cu svakako nabaviti drugo bolje gnojivo. Tu se dvoumim zasad jos.

Uskoro cu pojacati i ovaj 70w na 100w hps.

Tako da sam onda na 250w hps na dva servera i mislim da je to maximum na koji cu ici.

I vise necu stavljati dva automatika u jedno kuciste nikako.

lijep pozdrav svima na greskama se uci.

sad sam tek skuzio koliko je u biti spasilo stvar ovaj improvizirani cooltube cak cu olako i na 100w u ovaj server gruniti na placi, zasad se ne przi nista svaka lipa ulozena se vratila na zdravlju bilja.
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
puno si uložio u jedan običan PC box, 1000 kn je i više nego previše...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: No Joke

pocetnicki

Aktivan Član
31.12.2012
298
220
43
35
ssh tunneling
Strogo za experimentalne i alternativne medicinske svrhe(razne bolesti lijeci).

Update:
Galaxy je prekrasan jedino sto sam mozda pretjerao mrvicu s AN Sensigrow part b iliti fosorom i kalij + Plantellacvijet1/2doze + Composana Guano 1/2doze, jer krajevi listica kao da su opeceni, neznam, sad cu je jace zaliti 2 puta bez icega s iscijedjenim limonovim sokom, iskusni koji savjet je dobrodosao.. Ako obratite paznju na drugu sliku, vidjet cete bebu koja je zamjeniti Galaxy, Auto super hush, a u dr serveru su druge foto sorte i njih cu pustiti jos mjesec dana tako da nista od slika mada i tamo kuha situacija.
Galaxy skidam dolje za 25dana. Tako opojan miris na prstima nisam duuugo osjetio.





Drugi server ce zasada pricekati s updateom, znaci vidim neki da se gube.

Ovo je automatik, i odsada samo automatici, biti ce to iduci put jedan automatik pod 150w hps lampom a jedan pod 70w lampom.
Ovo su zasad osakacene verzije California Dream i Cream Caramel, biti ce od svake dvije po nesto malo cicaka :) slikat cu i to za dva tj neki update opet napravim, mada hraniti cu ja to dok ne nabuja samo sto su to foto sorte tako da necu biti nestrpljiv. Dakle, ovo je Galaxy na 70whps + 2cfl cooldaylight Osram(46w).

Pozdrav svima koliko god vas ima! :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname and weedoye

pocetnicki

Aktivan Član
31.12.2012
298
220
43
35
ssh tunneling
Drugi server 150w hps.
Oprzeni cali dream + cream caramel u dobrom stanju.
Danas cu prebaciti ovaj 12cm u plexi od cooltube-a ipak je veci cooler, malo je oprzeno al sta je tu je. Jbg, bolje da sam uzeo 100w hps...
SweetSeeds Cream Caramel foto - 4tj cvjetanja.



Opeceni California Dream od Mandala Seeds.




I evo, znaci da je temperatura vrlo malo previsoka ali dovoljno, recimo evo primjera iznad cooltube-a vrh jedan je uspio.




pozdrav, malo cu usavrsiti cooltube, hrana an + plantella cvijet + composana guano, dobilo je svasta dosad.

Ove dve cu ostaviti jos jedno 40 dana svakako.

I iduci put u ovaj server ide solo Critical Rapido + jos ljestvica sam kupio + privezivanje. :)

evo izgubio sam 2sata sigurno ali sam prosirio cooltube cijev malo + podigao nos tako da ima nagib prema gore umjesto da pada prema dolje.


i odlucio sam umjesto ovog 80mm venta na 2000 o/min preci na 92mm Scythe Kama PWM koji ima protocnost na 2500 o/min. jos dodatnih 8€ za obicni pc vent, mada posto ce sluziti svrsi mislim da novac nije bacen. Ovaj sad sam platio 3€ i nije to to.

tako da tu ocekujem smanjenje temperature za dodatnih 5°c sto ce biti taman dovoljno da ne stvara hot-spot.

neznam kako drugi uspijevaju ohladiti 150w hps.
 

grga77

Aktivan Član
01.05.2012
409
231
43
75
biče to dobro druže samo tijeraj po svom, jer ti si jedan od onih koji vole da uče na svojim greškama..............hahaahaa ima nas......btw: bitna je volja a ostalo če sve doć sa iskustvom,
 

pocetnicki

Aktivan Član
31.12.2012
298
220
43
35
ssh tunneling
Auto Galaxy - 80 zivota dan skinuto lisce slijedi zadnjih 15dana.
Da da da, potukao rekord gledanosti 5600 puta pogledano, evo i zasto... :)
Uspio sam u formiranju 5 centralnih budova... i svi su uspjeli ima i s druge strane jos... ovo je slika s guza... Automatik u 8L Composane...
Mislim sta reci 70w hps + an hrana + puno truda. :) 12/12 otpocetka. Biljku sam flushao i slijedi zadnjih 15dana biti ce to bomba jos ce se napumpati. Brutalno za 70w hps + 2cfl 23w.



Critical Rapido natopljen u Veganic Bio Root complexu (ici ce solo u onaj veci server na 150w hps obradu) i ceka se klijanje dok ovo finisiram i imam jedan autosuperhash mali star 7dana necu jos slikati on je nasljednik ove tu ljepotice... Dakle hps + cool tube puni pogodak, samo da ostane ovako da ne zuti lisce i sl... :)

skidam uskoro, ovo su sve vrhovi debeli kao kutija cigareta skoro... tj skoro 3 debela bic upaljaca svakako... ali i puni iznutra, unutri kao da ima jos djusa i da jos nije zrela. Tako da cu je necu ni pozurivati, morat cu i po mikroskop da vidim trihome...

Sljedeci g jedino imam Composanu za vrtnice neka univerzalna... 20L kupio 8€.

Tako da sada samo vracam ulozene pare kad pogledam... Ko je ono reko da sam previse para utukao u obicni server? I jos x2?! ...

O strainu - zanimljivo, kod mene je 80dan zivota i jos ce 10 dana biti ziv... mjesec dana je on u biti bio u vegetaciji i formirao se, a cvjetanje izgleda da je 60dana, kod mene je ukupno 80 dan zivota...

Sativa: 20% / Indica: 80%
Harvest Outdoor: End of September
Flowering Indoor: 55 - 60 days
THC: 15%

Dali ce skoditi jos 15 dana sada ovako ogoljen da sazrije jos...
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
ako ti lisce ne zuti nista nisi uradio pa ono treba da pozuti da biljka povuce hranu iz
listova i smanji hlorofil koji daje taj los ukus kad se pusi inace odlicni hedovi a
lik ko ti je rekao da si mnogo para dao za pc je vrv mislio da si sa tim novcem mogao veci boks
napraviti, pare ces svakako vratiti posto je gr na ulici nije jeftin...

edit. nabaci jos koju sliku, sta si se stiso, da vidimo kako izgleda u kucistu,
slikaj biljku ispred kucista, use your imagination :D
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
dobro je frend, imas strpljenja i to ce ti se vratiti... i treba da ti menjamo nick, vise nisi pocetnik ;)
edit:
nisam siguran da ti treba jos dve sedmice nakon sto si poskidao vecinu listova, 3~5 dana, plafon 7 i skidaj, ja obicno drzim 2 dana + 1 do 2 mraka i to je to... mislim kad vec poskidas solarne panele ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: pocetnicki

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
jedino shto bi ti ja rekla ( a mogao bi me i poslushati sada-poshto si se imao prilike uvjeriti da sve shto sam ti u privatu rekla stoji i obistinilo se )..je da malo smanjish dozhivljaj sa gnojenjem ubuduche...koliko sam vidjela svaka biljka ti je pomalo spaljena...

neka mu netko stavi neki link gdje je "nutrient lockout" fino objashnjen....
ili pochetniche..ako ti se da-pogledaj si malo sam tjč proguglaj taj pojam....pa ti bude jasno zashto sa vishkom gnojiva postizhesh samo kontraefekt tj. biljka e mozhe potpuno prestat razvijat/rast/debljat....

ajde de...sretno do kraja...

edit: nemoj toliko poljevati nadzemni dio biljke-pogotovo cvjetove/vrhove kada flushash...nema potrebe za tim a mozhe ti napraviti veliki problem ta vlaga shto se zadrzhi na cvjetu..pogotovo ako mislish biljke drzhati josh 2 tjedna..
 

pocetnicki

Aktivan Član
31.12.2012
298
220
43
35
ssh tunneling
Dakle, evo i mjesto u kojem je bio Galaxy, sada je tu Auto Super Hash, Critical Rapido klijam za drugi server jer nevolim prazan hod...



Za jedan server je super, moj naum je bio jedan server malo mi je za osobne potrebe, tako da sam osposobio 2 servera, drugi je jos veci i tamo je opeceno zbog 150w hps a mozda je i pogodovalo pregnojavanje, mada sam isao sa propisanom dozom. Drugi put cu ici pola doze...

Vjestice, temp je bila 60°c ispod tube dok je nisam sredio tako da je to oprzilo... Ova je pod 70w hps lampom + 2 cfl i nije se ispekla, jedino sto sam poskidao lisce koje je bilo zuto..

Mozda sam vec trebao skinuti Galaxy, no sto je tu je, trihome cu vidjeti u pon...

Mada kazem biljka je stara oko 2 i pol mjeseca, znaci 80 i kusur dana za automatik... :)

pozdrav svima kad otrimam stavim fotke. Drugi server cu tek berbiti za 3 tjedna tamo su foto sorte pod 150w hps.

Dali je ovo zrelo?








Evo i automatika nasljednika, on ce grijati klupicu na balkonu iducih 7dana, pa se onda seli u server kad maknem Galaxy koji je nocas bio u wc-u i ispran nekoliko puta, sad ce jos u serveru biti jos 4-5 dana.

Lisce je s druge strane isto vecina zuto, jos 5 dana da se istiska sav toliko potrebni thc, pa sacekam i 7 dana ako treba jos :) ali necu 5 je dosta... treba to i kjurati :) a prvi maj se blizi :) to mi je bila i zelja imati nesto svoje osobno :)

dnevnik se nemora brisati... moze se ovdje nastaviti sto se mene tice svakako...
Auto Super Hash



Ovaj super hash cu ici na provjereni sensigrow a + b i sensibloom a + b + Veganic bio root complex. Dakle izbacujem composanu guano i plantella cvijet.

Lijen sam kupiti Bud Candy jer ima od pola litre i preskupo mi je... Da mi je manje pakiranje... ako ima netko tko moze pomoci moze na pvt informacija htio bih Bud Candy 250ml...

svakako ide i ovaj pravokutni kalj kad skinem Galaxy, kao sto sam naveo jedino je Composana za vrtnice ovaj puta i žute i crvene ruže su na slici nema perlita cini mi se stavit cu ja mozda stiropora ne mozda nego sigurno... ali dosta je skupa i ima minerale itd...

@zlavjestica u pravu si potpuno, ali ukrmili su se hedovi. Dali bi trebalo da je gladna? :) jbg malo sam pretjerao i skidam ovo dolje za 2-3 dana kao sto je i power rekao mislim da moze ici dolje...

Jer ovo je prvi 2 flush jucer napravljen tako da cu sacekati i drugu stranu biljke suncati sada 3-4 dana... I onda trimanje i kjur... 2 teglice spremljene.

I dve za drugi server.

Znam ljudi da bi bilo idealno sve u jednom boxu, ja sam ogranicen na full stealth varijantu ali sta je tu je...

napravim sad jos efikasnije nesto u ovom growu...

mozda sam pretjerao s dugackom kobasicom...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname and weedoye

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
vidim da su ti vrsci listova karamelizirani tj. spaljeni..i ne izgleda kao posljedica visoke temp..iako mozhe biti da je visoka temp uchinila da izgleda gore nego shto realno jeste...
ali ipak...ajde prochitaj malo o tome..jer..sorry..ali do sada si opravdao svoj nick i uchinio gotovo sve pochetnichke greshke...a i pregnojavanje je jedna od najcheshchih greshaka ( dodushe ..mozhe se dogoditi svakome..pogotovo kada se prelazi na nova gnojiva )..
to ti kazhem zato shto si nabrojao par vrsta gnojiva i ,koliko sam skontala, sve ih koristish..ili ih imash u planu koristiti (???) zajedno-kombinirano..a nema potrebe za tim..pogotovo kada je rijech o gnojivima slichne formulacije ( N:p:K )

druga stvar na koju bi ti skrenula pazhnju je visoka temperatura...dolazi ljeto..temperature rastu..pa si i po tome trebash planirati raspored sadnje...
ja nemam iskustva sa pc growom....ali mi logika govori - ako je teshko kontrolirati/spushtati temperaturu u puno vechem boxu...onda mora da che biti teshko i malenom, metalnom pc boxu..

proshao si neke djechije bolesti...pochetnichke greshke si apsolvirao...(josh samo kada bi koji puta poslushao shto ti ljudi kazhu..)...mislim da bi se mogao iseliti iz pc/server boxova ( eventualno ih zadrzhati za klonove ili vege ) tj.."apgrejdati" na neki ormarich ili kupovni shator ( kada vech troshish lovu na to...)
velim...pochni planirati selidbu..jer..ochito je ( barem meni ) da se mislish zadrzhati u ovom hobiju..
sretno dalje..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.