PC Grow (Domacica)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Pocetnik_cro

Aktivan Član
12.10.2011
80
38
0
33
Lijep pozdrav svima ,


dakle prvi grow je propao ali volja, zelja i ljubav su jos uvijek ovdje, stoga idemo iz pocetka.


Razmisljao sam o onome sto mi je Che pisao u proslom growu, da se ne brinem zbog svih sitnica, vlage, savrsene temp. itd, nakon rezimea stvari sam shvatio da se ZELIM birnuti oko najmanje moguce sitnice jer ipak ovo je jedan prekrasan hobi, koji dobrim radom i trudom vraca sve ulozeno.


Da ne gnojim previse evo specifikacija:


Svjetlo: 5 x 23W Philips CDL 865 170mA 6500 K (1 kom = 45 kn Plodine) lampe su trenutno obješene sa najlon špagom, staviti ću lance naknadno




Zemlja: najobicnija univerzalna zemlja, ph 6.5 - 7, za sadnju pomjesana sa stiroporom u omjeru 80:20


Ventilacija: 1 ventilator upuh, 2 ventilatora ispuh, 1 ventilator za gibanje biljki. (Sve PC ventovi)




Box: PC medium kuciste dimenzija: visina 43 cm, duzina 44 cm, širina 19 cm,
unutra oblozeno reflektirajucom auto folijom (26 kn), foliju sam vecinom lijepio sa super ljepilom a na nekim djelovima
pricvrstio vidama.



Sjeme: kvalitetna domaćica


Voda: Korisitit cu prvih 7 dana destiliranu vodu, procijedenu kroz gaze, kada biljke malo ojačaju mislim u vodu ubacivati 3% Hidrogen peroksid (nabavio ga prijatelj inace farmaceut pa ne znam se moze do toga doc ni koliko kosta)
Trazio sam uredaje za mjerenje PH vrijednosti (ili barem one trakice) i nevjerovatno ali toga nema ni u jednom od sljedecih marketa : Plodine, Bauhaus, Metro
pa ako moze mala pomoc gdje to mogu probat potraziti te cijena ?

Temperatura i vlaga: box jos nije istestiran, danas ce biti i to obavljeno, a za mjerenje istih koristim digitalni uredaj sa bezicnom sondom


Nadalje:


Sjeme je pred 3 dana stavljeno na klijanje i to na način da sam čašicu napunio zemljom 2-3 cm od vrha zalio destiliranom vodom, polozio sjeme na zemlju te pokrio dobro namočenim višeslojnim ubrusima i na kraju aluminijskom folijom prekrio casicu.
Na klijanje sam stavio 20 sjemenki, svaku u posebnu čašicu kako bi izbjegao presadivanje u pravom smislu riječi,
mislim zadrzati 8 biljkica (ako ih toliko uopce proklija) te će se taj broj smanjivati kako budu rasle i zauzimale prostor.



Danas sam bacio pogled u neke cašice i prve klice su vec pocele, pustiti cu da se uhvate za zemlju.


Neznam što više reć osim da će mi svakako biti potrebna vaša pomoć jer ipak sam jos uvijek samo početnik.


Sve kritike i savjeti dobrodošli !


Do čitanja !
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
.....fino slozeno, jedina zamjerka zemlja......najobicnija moze bit pogubno......terramagma ili composana......provjereno i ako dode do problema znat ces da problem nije u zemlji......

.....a tekucinu za reguliranje ph probaj potrazit u pet shopu ili u ducanima sa akvaristikom......sretno.......
 

Pocetnik_cro

Aktivan Član
12.10.2011
80
38
0
33
Ivach je napisao(la):
.....fino slozeno, jedina zamjerka zemlja......najobicnija moze bit pogubno......terramagma ili composana......provjereno i ako dode do problema znat ces da problem nije u zemlji......

.....a tekucinu za reguliranje ph probaj potrazit u pet shopu ili u ducanima sa akvaristikom......sretno.......

U pravu si, ne znam zasto ali od kako sam krenuo u ovo nikada nisam previse obracao paznju na zemlju (glupo, znam), kupiti cu jednu od te dve prije zavrsetka klijanja, i nisam trazio tekucine za reguliranje ph vrijednosti vec onaj uredaj ili trakice za mjerenje ph-a, ali nazalost neuspjesno, gdje se moze doci do toga ?
 

tinitus

Aktivan Član
19.08.2010
202
11
0
43
evo i ja kazem da je izbor zemlje presudan,
kupi jednu od ovih sto je ivach napisao (odi u neki veci centar, mora bit za kupit)
a ne nikakve cvetal, balkonia i slicne
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
....ph metri su skupi i trenutno mi se cini kao neisplativa ti situacija, i nazalost nzm di bi ih mogao kupit a latmus papir i nije bas tolko precizan a dode preko 100 kn.....tako da bi ti preporucio tu tekucinu......50-ak kuna a moze ti izgurat i 2 growa......
 

Pocetnik_cro

Aktivan Član
12.10.2011
80
38
0
33
Ne shvacam kako ta tekucina funkcionira, ona smanjuje, povecava ili drzi ph na odredenoj vrijednosti ?

Evo isao sam vidjeti koju zemlju trenutno imam: Gabrijela, Univerzalni supstrat, pise profi kvaliteta, hehe !


Nista, zaletiti cu se popodne po teramagmu ili composanu ...
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
....ona nit ne povecava niti ne smanjuje......nego pokazuje trenutnu ph vrijednost vode....i onda po tome znas dal trebas spustat ili dizat ph vode........
 

Pocetnik_cro

Aktivan Član
12.10.2011
80
38
0
33
Krivo smo se shvatili, ja sam htio mjeriti ph zemlje kroz cijeli grow ... ali hvala na informaciji, posluzit ce i ta tekucina za optimizaciju ph vode
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.188
188
Brooklyn NY
Pratim... i sretno....


I da, nisi trebo u plodinama kupovat zarulje, 45 kuna!!!!

I jos nesto... imas samo plavi spektar, dal imas spreman i crveni ili ces kupovat?

Ako ces kupovat odi u elektromaterijal i jeftinije ces proc...
 

Pocetnik_cro

Aktivan Član
12.10.2011
80
38
0
33
45 kuna je jos dobra cijena, prve tri sto sam kupio sam svaku platio 60 kn u ducanu koji se zove "Lampa" pa sam mislio da ce tamo biti najjeftinije posto izricito imaju inventar sa rasvjetom , kada sam naisao na ovu cijenu u plodinama sam se preporodio, ali hvala za ubuduce cu ic do elektromaterijala ...

naravno, ovaj spektar je samo za vegetaciju, dogovaram neku hps-icu sa jednim deckom iz 3.maja, pa ce i cijena biti prihvatljivija ( ono, palo s kamiona :D) jos moram vidjeti oce li biti sto sa tom hpsicom u tom slucaju cu morati raditi veci box, ako ne ce se ubaciti u ovaj jos stednih sa crvenim spektrom !
 

Markan

Aktivan Član
20.10.2011
50
0
0
33
ne mozes staviti 250W HPS u pc box , malo je reć da će ti spalit svaku biljku unutra kakvu god ventilaciju imo
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
te sto su pistile klice mozes odmach saditi i paliti box vec :)

a pazi se ako je taj papir miirisljav ili nekom hemijom upravnjan da se seme ne sjebe.

samo guraj
 

Markan

Aktivan Član
20.10.2011
50
0
0
33
Markan je napisao(la):
ne mozes staviti 250W HPS u pc box , malo je reć da će ti spalit svaku biljku unutra kakvu god ventilaciju imo

nisam vidio dasi napiso da pravis veći box za hps , zanemari i sam guraj dalje :)
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Jebate koliko odogovora danas. :))
Imam i ja zamjerke, ZEMLJA! Ako si sve to vec nabavio i nakupovao, daj jos tih jebenih 30kn za 8L zemlje kvalitetne, a mislim da ni toliko ne dodje TerraMagma. Ph metre nabavis u petshop-u.
I jos jedna zamjerka, DESTILIRANA VODA, ja na tvom mjesu ne bih to radio iz razloga sto ta voda nema nikakve minerale u sebi, a jedna od bitnijih stavki je udio kalcija. Morat ces dodavati kalcij posebno jer ce nedostatak istog uzokovati nedostatak i zeljeza i cinka i molidbena i bakra i magnezija itd. A isto tako ce zatvoriti pristup korijena hranjivim tvarima. Pocet ce se pojavljivat smedje fleke na vrhu biljke (listovima), a novi ce biti "blijedi" i rijetki....
 

Pocetnik_cro

Aktivan Član
12.10.2011
80
38
0
33
Zoki - necu paliti dokle kod se klica sama ne savije prema zemlji i ude u nju, nisam znao za papir, evo sada sam ugurao nos u njega i nema neki miris, valjda ce biti ok, hvala na savjetu ...

born_to_be_green - zemlju sam vec odlucio da cu uzeti composanu ili teramagmu, evo az sat vremena idem sa frendom na bata pa cemo svratiti do vrtnog centra, sto se tice vode citao sam po forumu razna misljenja i iskustva, odlucio sam se da cu prvih tjedan dana koristiti destiliranu jer me strah bacila i ostalih gamadi u vodi, a mislim da mlada biljka (do tjedan dana) nema jos razvijen nikakav obrambeni mehanizam pa smatram da joj to moze nastetiti :D , neznam mozda grijesim, ali na greskama se uci kako kazu najbolje na svojima :D

Ljudi sada citam na forumu kakvu vodu koristiti za ubuduce, vidim mnoga neslaganja i prepirke te samo jednu sloznost a to je oko kišnice, pošto imam pristup neogranicenim kolicinama kisnice mislim da bi nju koristio,
pa pitanje glasi je li potrebno kakvo prociscavanje iste prije koristenja, kroz neke filtre ili slicno !
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
Pozz

Za zemlju si dobro resio kupiti drugu.
A staceti 20 semenki??
Ja bih stavio unutra jednu veliku saksiju i razvukao zicu iznad nje. Zasadio jednu biljku i pustio da raste ispod zice ( vodoravno ). To mozes napraviti ako znas da ti je seme fenimizirano. Po meni u tako mali prostor idu max dve biljke, nece stati 8 kom ( mozda i hoce, kad pocnu pustati drugi par listova odma na cvetanje 12/12 bez duge vegetacije ).
Peroksid nemoj svaki put davati , svako 2 -3 zalivanje.
Uredjaji za merenje PH zemlje su dosta skupi bolje ti je kupiti za merenje vode i obavezno pre zalivanja proveriti i podesiti PH vode.
Kisnicu nebi bilo lose propustiti kroz filter ( moz i onaj za kafu ), svasta se vec nalazi u njoj.

Sretno dalje
 

Pocetnik_cro

Aktivan Član
12.10.2011
80
38
0
33
Stavio sam 20 sjemenki jer racunam da nece sve proklijati, na kraju ce i ostati 2 biljke ...
Upoznat sam kako se koristi peroksid :D
Hvala za savjet oko kisnice ... ici cu potraziti te filtere za koji dan ...
 
28.10.2011
29
1
0
44
PH mjerac ako mislis kupiti imas par varijanti.. ja sam to radio nedavno pa evo da kazem sve sta znam dok mi je jos frisko u glavi :)

eBay - ako mozes naruciti, narucis iz HongKonga/Kine, mene ispao 1 funtu + 2 funte postarina, cca 25kn. Dodje za cca 3 tjedna i nije neka investicija oko koje treba panicariti da li ce doci ili nece, ali provjereno kazem da hoce jer sam hrpu gluposti tak jeftinih narucivao i sve je doslo i ne pravi ti carina nikakav problem jer je racun uz posiljku na 1 funtu. Sam aparat nije los za sada, iako mi je netko tu na forumu rekao da pokazuje 0.1 krivo od profi takvog aparata, ali meni je to skoro svejedno, a mozda se da i to ispraviti kalibriranjem. Ako se bojis da ce krepati, narucis odmah dva komada i jednu funtu vise platis :)

firme ili ducani za opremu/odrzavanje/izgradnju bazena. Svi koji imaju bazen uglavnom imaju i PH mjerac vode, ponekad u kombinaciji sa mjeracem klora, ali to ti ne treba. Ako si odlucio pratiti svaki detalj oko growa, onda pretpostavljam da ces htjeti i EC mjeriti pa onda kupi neki kombo PH/EC mjerac. Aparati koje nadjes, bez obzira bilo samo PH ili kombo PH/EC, ce ti biti puno skuplji kod tih firmi nego na eBay-u, ali vjerojatno su i daleko kvalitetniji od ovih kineskih. Racunaj da ce te kostati najmanje 40-50 eura, ovisno o samom aparatu.

Bivsi sponzor ovog foruma to prodaje, ne znam da li smijem spominjati ime kad vise nisu sponzori? Cijena oko 350kn mislim...

U svakom slucaju, tu ces sigurno nesto naci: Google is your Friend :cow_yellow: