pc grow GNOMO AUTOMATIC-POPRAVNI by ganja_farmer

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
26.10.2012
11
0
0
49
e samo da ti kazem, primjetio sam, na termometru pise da je 26 stupnjeva al vidim da ti je pocetak termometra na dnu boxa, pa ako nisi vec napravi ovako, uzmi termometar i stavi ga vodoravno u visini biljki (jer termometar metar mjeri temperaturu u onoj tocki di se nalazi dno termometra, tj. nula) mozda je u visi biljki temperatura visa nego na dnu boxa, iako opet neznam dal bi to moglo bit razlog za spori rast
 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
hm,vidiš,na to nisam uopće obraćao pažnju...problem mi je što je ovaj termometar zaljepljen super ljepilom i nemogu ga pomaknuti,al svakako ću uzeti još jedan pa izmjeriti. ;)
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.389
2.598
marihuana sretno :thumb:ovo ti dodje kao kad puknes razred..pa ispocetka.nekuzim se u automatike ali znam da je je gnom jeben dim.pozz
 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
to je to...utvrđujem gradivo ali sam u prednosti nad ostalim đacima jer znam šta me čeka,otprilike. :) ma jeben je dim,to sam skužio od ovog prvog growa gdje i nije uspio kako je trebao,al opet nije bilo toliko loše.šta će tek biti kad uspije do kraja,hehe.ugl,degustirat ćemo samo da uspije kako treba. ;)
 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
pala mi je na pamet ideja za trening biljke,a koliko sam uspio vidjeti na forumu nitko je dosad nije radio.


45874.JPG

ovo crveno predstavlja drvene štapiće koje bih zabio u zemlju,po mogućnosti što prije dok se korijen nije raširio po cijeloj posudi.štapovi bi išli nekih 7-8 cm u visinu.umjesto klasičnog lst-a ili scrog-a ovo bi bila neka kombinacija ovih dviju tehnika.biljku bi vezao oko štapova i širio bih sporedne grane unutra.:eyebrows:

kad već piskaram,evo i slike male:

14.dan 18/6



napreduje,ali polagano,dosta gusto otvara listove.
 

glavonja

Aktivan Član
30.10.2012
167
11
0
49
nije mi bas jasna ova tvoja shema za lst, ne razumem je bas. ali po tekstu razumem sta hoces, inace ja ih uvek treniram u krug*kvadrat(zavisi od posude) u tvom slucaju pravougaonik, al pazi, ako je pravougaonik u pitanju imam jedan predlog za teb.
biljku posadis u jednom kraju posude skroz do ivice, i onda je lst sve do drugog kraja posude, a kad stigne do kraja reznesh joj vrh tako da dobijes iz nje jos 2 grane, tad prebacis na cvetanje i obe grane koje dobijes jednu uz jednu ivicu jednu uz drugu vracas do pocetka stabljike a sporedne grane ScrOG i veruj mi da se urod utrostruci. :) ako hoces nacrtacu ti u paintu ako me nisi razumeo, znam da sam los sa recima hehe :)
i vidim da je automatik u pitanju, ja sam tu metodu primenjivao samo na regular biljkama ali verujem da je i sa automatikom moguce isto :)
ali ipak automatike guraj samo sa LSTom. jednom sam primenio rezanje vrhova na automatiku i nije bilo nesto, imao sam auto jet47 i NL mozda je do sorti ili do mene, ali lst nijednoj biljci ne odmaze a svakako pomaze. :)
 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
kužim što si mislio,stvorio sam sliku u glavi,nije loša ideja.samo,ne bih ja to radio s automaticom,eventualno da je regular biljka isprobao bih.ovako ću 99% razvuć mrežu iznad tegle i opalit SCROG,to imam u planu isprobati,pošto to nisam nikad radio. :)
 

WEEDetix

₴Ⱨ₳₥₳₦ - VⱤ₳Č - ĐⱤɄłĐ - ⱧɆⱤ฿₳Ⱡł₴₮
Urednik
Grow Support
11.10.2010
3.186
21.089
1.098
35
คภ๔г๏๓є๔ค
ganja_farmer je napisao(la):
pala mi je na pamet ideja za trening biljke,a koliko sam uspio vidjeti na forumu nitko je dosad nije radio.


Pogledajte prilog 3158

ovo crveno predstavlja drvene štapiće koje bih zabio u zemlju,po mogućnosti što prije dok se korijen nije raširio po cijeloj posudi.

jasam radio to samo ne sa stapicima nego sa zicom bakrenom [video]http://img28.imageshack.us/img28/7706/8gd.mp4[/video] evo i video
 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
16.dan 18/6

mala napreduje al sporo u p.m. za nekih 5 dana bi po pravilu trebala procvjetati ali mi se čini da će i ova imati poteškoće u razvoju :)

 
  • Sviđa mi se
Reactions: bozga

ciro

Aktivan Član
04.06.2012
73
13
0
38
ne razumijem zasto nisi stavio barem dvije sijalice od 6400,6500k kad ti sporo rastu a u fazi vegetacije ti treba plavog spektra?
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Odmakni je malo od svjetla da se izduzi, vidis da uopce nema razmaka izmedu internoda. Spektar je OK, skoro pa jednako rastu neovisno o temperaturi boje, cak je i zuto bolje po mom ukusu.

No i dalje stojim pri svom, to je neko falsh sjeme.
 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
@ćiro: čitao sam negdje da automaticima baš i nije toliko bitno koji je spektar boja pošto su oni ˝programirani˝ da sami od sebe počnu cvjetati,ne znam možda sam krivo pročitao al šta je tu je.
@Vjeverica: pošto se radi o pc boxu i nedostatku prostora,čak mi je i bolje da je ovako zbijena,na to nisam imao prigovor,jedino bih volio da je malo razvijenija,ovako guste internode mi i ne smetaju.a što se tiče falsh sjemena,ne znam šta da kažem.kad sam uzimao sjeme,sve je bilo original zapakirano,možda su ovi iz Kanabije nešto sjebali,mamicu im španjolsku. :)
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
mislim da se to za automatike pre odnosi na fotoperiod(da im nije potrebno menjati,ili brinuti o promeni na 12/12-sami 'odlucuju' kad su spremni) nego na spektar.verujem da za sve biljke treba imati sto potpuniji spektar(plavu za vege i najbolje kombo MH/HPS za cvetanje),pogotovu groweri koji nemaju problem sa visinom-drzanje pod MH u cvetanju u prvih 2-3 nedelje rezima 12/12 ih tera da rastu jos vise i bujnije...stavise,PREPORUCUJU da (u zavisnosti od planirane visine) se koristi MH prvih nedelju dana 12/12.
e sad,nije pogresno ni avako,ni onako-svako prema svojim mogucnostima,jel' ..

samo napred,farmeru,pratim!
 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
Mislim da je sve ok. Nemam iskustva sa automaticima, ali rekao bi da za naoko sporiji rast može biti odgovorna nešto niža temperatura "noći", ali i trenutni nesrazmjer veličine biljke i veličine posude. Drugim riječima, ako stagnira iznad zemlje, moguće je da još ispunjava teglu korijenom pa kad skonta da je sve popunila ispod zemlje - rukniće i iznad zemlje. U svakom slučaju, ne treba odmicati svjetlo, zdrava je ko dren, zalijevaj u pravilnim razmacima, budi strpljiv i ona će te nagraditi 100%. :)
edit: pripazi i da voda kojom zalijevaš nije prehladna, vodu iz bojlera izbjegavaj jer je obično puna kamenca :)
 

glavonja

Aktivan Član
30.10.2012
167
11
0
49
imam 3 automatika u boksu pod 400w hps bez CT-a posto je box improvizovan i posto je u njemu klasicna sobna temperatura drzim im HPS 400 na samo 15ak cm od njih ako ne i manje... biljke su zdrave totalno i imam isti problem sa automaticima (koji u tvom slucaju nisu problem) sve su nabijene nema ni 3mm razmaka izmedju listova (internoda valjda) a damas im je evo jos 40min pa kraj 11dana :)
najrazvijenija ima od danas one prave sedmokrake listove i sve 3 rastu razlicitnom brzinom to su mi f1 semenke od autoNL x auto Jet47
moguce da je kod mene pitanje slabe genetike al ebi ga. guramo dalje, cekam jos malo pa ce valjda LST da popravi stvar :)
 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
napravio sam mrežu za scrog.na teglu sam zalijepio plastične stupiće i na njih stavio kartonski okvir na koji sam pričvrstio mrežu.za mrežu sam koristio plastičnu mrežu koja služi za ogradu za životinje.izgleda tanko ali je čvrsta u p.m. :) evo pa prosudite dal će to valjati o hoću li morati neku drugu shemu za scrog raditi.

20.dan 18/6





edit: ne bi ja bio ja da nešto ne s*****.dok sam ju pregledavao,otpao mi je vrh biljke,jednostavno se odlomio,jbg trenutak nepažnje.
hm,baš sam majstor...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.