Pitajte što god vas zanima u vezi računala!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Hm. Kontam da ima 512 rama pa instalacija 7ice ne pokreće. Otvori procese, pokreni browser i gledaj da li ce se pojaviti tamo. Isto tako probaj "desni klik" pa "run as administrator" na ikonu browsera. Davno sam imao te win ispred sebe. Legendarni su bili definitivno.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: malimarko

malimarko

Aktivan Član
08.07.2012
222
266
63
zg
hvala,pokušat ću sutra pa se javim dali otvara u procesima kad otvorim i to run as pa se javim.. :)
ako je još netko imao išta slićno neka predloži ;)
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.264
35.805
2.698
Weed California USA
Ovo sam vec dozivio....ali ne sa svjezim windowsima. Jesi li siguran da je disk formatiran i da su novi windowsi???
Radi se o malware-u.
Skini "hijackthis" i "malwarebytes" pa skeniraj.
...a do tada....neka nadje chrome.exe i firefox.exe i preimenuj u... firefox123.exe i chrome123.exe (bilo sto samo promijeni naziv) pa vidi dal radi. Ako radi onda je 100% "virus". ako nije....cujemo se sutra :D
edit: shortcut nek potegne od preimenovanih datoteka. ili nek pokrene direkt klik na preimenovane fajlove
 

malimarko

Aktivan Član
08.07.2012
222
266
63
zg
danas ga je dobio nazad,znači sigurno novi (stari :D) win...sutra nosim lap kod njega i nema nikud dok ne riješimo tak da ćemo biti online ovdje pa kako nam vutraši pomognu :D
probat ćemo i to sa exe. fileovima,samo da može na net,dali puno tražim? :D
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.264
35.805
2.698
Weed California USA
IE neces uspjet preimenovat, tj. oces ali nece proradit...ali...ko pak koristi IE :D
Sto god da napravis sa browserima ce ti to radit...i da stavis Operu, isto ce se desit. Malo ce biti zayebano to rijesit ako je do malware-a.
Pitanje dal su oni formatirali. Uglavnom....vidi, ako proradi sa preimenovanjem, onda udri u safe mode i ciscenje sa svim mogucim anti-malware-ima. Javi ako ces trebat pomoc, ima tu jos dosta toga sto bi moglo bit al mi se neda tipkat. Idemo 1 by 1.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: malimarko

malimarko

Aktivan Član
08.07.2012
222
266
63
zg
ako proradi sa preimenovanjem ne diram ništa :D ...samo mjesec dva da mu to radi dok ne skupi pare za neku normalnu mašinu...bit ćemo u kontaktu,hvala svakako :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
skini neki program za čišćenje računala...ASC ili CCleaner....ili ručno obrisat temp files,cookies,cache,sve plugin-ove kao i extenzije makni.....ako se problem nastavi,instaliraj sp2 xp pa potom nadogradi sp3 ili ostani na sp2
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: malimarko

malimarko

Aktivan Član
08.07.2012
222
266
63
zg
evo ovako:u procesima se pojavi mozilla i kad mi izbaci prisilni prekid,taj proces mozilla se pretvori u tu ikonicu kao prisilnog prekida (nisam siguran šta točno piše).
Također sam promjenio taj naziv u mozilla.123 (u program files) i nije dalo rezultata,pokretao sam direkt iz program filesa,run as administrator i sa destkopa i iz program files,onda preko procesa pa kao pokreni program,svašta nešta i ništa ne pomaže...
radio sam fragmentaciju diska,skinuo cc cleaner,skeniro sve,ništa...
Stvar je u tome da koji god browser da otvorim on se zatvori,nekad odmah nekad malo kasnije.Ne zatvara se recimo kad koristiš google ali facebook ili neka malo teža stranica opa,kraj.Iako desilo se da par puta nije zatvorilo,znači otvorim 3 taba facebook,3 yutube,novine,ono 10 tabova on ih uredno očita i sve 5.Tad pomislim ono evo ga radi,i zatvorim pa otvorim preglednik i ponovo ne radi...nemam pojma više.Imam osječaj kao da ne može podnjet nekad tolki rad (ono kao na androidu kad imaš otvoreno puno aplikacija pa se zatrokira i počne prisilno zatvarat),ali opet nekad eto 10 tabova sve 5.
i gledo sam na procesima ono te windows funkcije što rade u pozadnini i nema ih puno,ono osnovne stvari tako da nije da neke gluposti rade u pozadini pa ga koče...
ako ima još savjeta lupajte ako ne predajem se,hvala svima na pomoći i do sad i od sad :D
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.264
35.805
2.698
Weed California USA
jesi probao skenirat sa malwarebytes ili hijackthis?
jos uvijek mislim da je do virusa. moze bit problema sa driverima ili nesto sa javom ili eventualno flash playerom.
koja je konfiguracija kompa? CPU, RAM, GPU?
koji SP je na XP ?

probaj prvo ovo....a u medjuvremenu skini Maxthon browser pa probaj ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: malimarko

malimarko

Aktivan Član
08.07.2012
222
266
63
zg
nije lap više kod mene..pentium 4 je 2,8 i 1gb rama,grafa je neka nvidia stara ja mislim...neam pojma koji je sp,zaboravio sam viruse provjerit reć ću mu nek proba sam...bio sam skinuo kmelon (tako nekako) preglednik (nekih 17mb) taj je bio najmanji što sam našao,i taj je rađen kao baš za 32x windowse ista stvar,također ću mu reć i za taj maxthon preglednik nek proba ne može naškodit,hvala svakako :)
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Jel znaš sam instalirat win? Mogu se kladit da nisu qrcem mrdnuli u servisu. Iz iskustva sa xp-om mogu reći da nema tu puno poravka. Lakše ga obrisat i ponovo :) A još lakše ga obrisat i stavit linux :D

E, a da ne pametujem samo, evo jednog pitanja i od mene :D
Slažem si tu neku kanticu, nisam odavno :) Laptop mi je pregazilo vrijeme, neda mi se sad kupovat drugi, a i ne treba mi više prijenosnik, pa reko malo nostalgije :D
Međutua, naletjeh na probleme. Kako sam ispao iz svih tih priča još dok su IDE diskovi bili uglavnom zastupljeni, a SATA nešto imaginarno, preskupo za moj džep :D, nisam siguran hoću li moći na ovu relativno staru matičnu prikačit novi disk. Imam SATA disk koji je gecrk, a vidim da su izašle već 3 generacije i u dučanima su uglavnom ovi 3. generacije jel :)
Gugl kaže da su kompatibilni, ali vidim po forumima da ljudi ipak imaju problema. Pitanje koje se nameće, dal da ja kupim novi disk (kemijam uzet SSD), ili da riskiram sa rabljenim? Flashat bios nebih htio... vidio sam to kao jedan od prijedloga. Ali ako se mora, mora se :)
Mogu za đabalesku imat 160 gigi IDE, pa stavit na njega onaj konverter od 5 dolara sa ebay-a, ali nebi ja to tako. Koja mi je svrha slagat komp koji će bit sporiji od ovog laptopa što imam? :D Onda ću kupit novi :) Ovaj je džabe btw ;) Zato i kemijam :D
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.264
35.805
2.698
Weed California USA
Jel znaš sam instalirat win? Mogu se kladit da nisu qrcem mrdnuli u servisu. Iz iskustva sa xp-om mogu reći da nema tu puno poravka. Lakše ga obrisat i ponovo :) A još lakše ga obrisat i stavit linux :D
Potpisujem...osim ovo za linux....ako se nezna sluzit ili koristi neke aplikacije i igrice....radije ne :D

Ja nebi stavljo ssd na plocu sa ide :D nema to bas nekog smisla em zbog brzine sabirnica (bus) em zbog sata drivera i biosa itd. kupi radije 2 ide pa u raid ak krepa koji :D
cek sad ne kontam .... jel slazes laptop ili kantu?
sta ce ti ide to sata konverter ak imas ide maticnu? malo sam zbunjen sad hahah
imam ti ja jednu kantu...athlon x2. 2gb ram, grafulja neka ogromna...ne sjecam se sto pise. disk je u upitnom stanju al sam ga oproravio sa Mint-om :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Smak420

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Kak ne kontaš? Rekoh da sam presto to radit (slagat si konfiguracije sam) još dok mi je SATA bio nedostižan, pa sam ispo iz štosa :) Ploča nema IDE port, nego SATA. Disk koji sam izvadio je mrtav, pa moram kupit drugi :)

Edit:
Sad sam ipak proguglo malo i vidim da imam SATA2 disk (ovaj što je crko), tako da bi SATA3 morao radit bez ikakvih problema :) Ispravite me ako griješim ;)
 
Poslednja izmena:

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.264
35.805
2.698
Weed California USA
aha aha. pa kupi koji oces. sata mora (ili barem bi morao) radit hehhe. nisam jos naletio da ne radi na starom.
za ssd znas sve....skupo je to jos. osim ako ides na os na ssd pa ostalo na obican...al to jos povecava cijenu.
ja imam backup na cloudu pa me ne brine dal ce krepat hard tak da sam ok i sa polovnima. makar su i novi sata full jeftini...barem meni jer mi ne treba 2TB disk. meni je 500gb previse a takav kosta valjda 200kn novi :D
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Ma ne treba mi velik disk, imam externi 2TB :D De jbte, u laptopu mi je 60 giga i polu prazan je :D
Hebe me to što nisam baš pri lovi da kupim ono što želim (čitaj skupo hehe), pa bi sklepo ovo, džabe sam dobio. Ako uzmem sad jedan SSD, to mi treba dosta podići performanse, a DDR2 ram je sad dosta jeftin, pa bi ga nakrco sa 4 kartice od gigu. Procesor još ne znam koji je, ne mogu ga upaliti jer mi fali i napajanje (imam neko staro, nisam siguran hoću li ga koristit), ali Intel je i 90% siguran sam da je 2 jezgre u pitanju, tako da meni dosta :) U odnosu na celeron 1.6 i 2 gige DDR-a u laptopu, kakav god da je, noviji je i garant je brži ;)

Edit:
Evo, gledam u linksu, ima SSD Kingston 120 GB do 450/450 MB/s za 515kn. Nije najbrži u ponudi, ali nije ni lova nešto velika. Šta misliš o tome?
Ima i Samsung 120 GB do 540/410 MB/s za 625kn. Kažem, ima i skupljih, pa ono... kupiti ili ne kupiti, pitanje je sad :D Ali ima vremena, nigdje ne gori :)

Edit2:
Kupit manji disk za normalnu cijenu (novi) bi, ćini mi se, bila nemoguća misija :D
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Performanse prije svega diže dobar Intelov procesor i ram memorija bar 6-8 giga, ako nam je surfanje vrhunac 4 giga je ok. SSD je dobar za sistem, ja sam nedavno uzeo intelov 120gb digne ga za 5-6 sekundi.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N and Stipe

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Baš to ;) Nisam pretjerano zahtjevan, igre me ne zanimaju i jedino što želim je da mašina radi bez zastajkivanja osnovne stvari. To sa kramom od laptopa nemam :D
SSD nije prioritet, ali s obzirom da ću svakako dat 500-700 kn za disk, a veličina mi nije jedan od prioriteta, velike su šanse da idem na tu opciju.
Tnx za info ;)
 

malimarko

Aktivan Član
08.07.2012
222
266
63
zg
nema šta ja preporučujem onda ssd,i sam kažeš da te prostor ne mući a za filmove i gluposti imaš eksterni ;)
ko zna što će ti past na pamet za mjesec-dva,pa barem imaš najnoviji disk,koji ekstra odrađuje poso ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N