Pitajte što god vas zanima u vezi računala!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.188
188
Brooklyn NY
Isključi automatsku prijavu kada se logiras na vutru ili fejs (ili bilo sta drugo).

Nemogu bit povezani vutra i fejs nikako osim ako vutra nema opciju prijavljivanja sa fejs accountom, što nisam uočio, tako da ništa od toga.
 

mikri mouse

Aktivan Član
01.04.2010
228
367
0
36
sve je to iskljuceno i sve opcije facea i vutre sam pogleda prije nego sam ovo napisa,nekuzim kako me cim se na jedan prijavim na drugi automatski logira nije mi to drago
 

fat_troll

Aktivan Član
18.09.2012
318
160
43
44
XsmokemashineX je napisao(la):
Koristio sam telnet da ddos da probam naci keivca ali nez ikakvog uspjeha,

sorry al od ovog citata mi je eksplodirao mozak
prihvaćam da ja ne znam sve, ali... koristio si telnet da ddos (kaj je to sad glagol?) da nađeš krivca?

ne serem, ne podcjenjujem, zanima me o čemu pričaš, ili ću ja nešto naučiti ili ćeš ti nešto naučiti
 

malimarko

Aktivan Član
08.07.2012
222
266
63
zg
evo malo ćitam temu i vidim da se neki među nama informatički potkovani ;)
pa da poćnem...:kako (u slućaju da je to moguće) da napravim da mi na forumu dolazi po jedna obavijest za svaku temu?znaći na primjer pratim neku temu i nju kad komentira 5 ljudi ja dobijem 5 obavijesti,a ako pratim 10 tema to bude brdo obavijesti i teško se je snaći...pa eto ako neko zna...a opet bi htio da obavijesti dolaze trenutno a ne ono dnevno i ostalo šta se nudi...malo sam kliko po onim balonćićima ali ne snalazim se...hvala :)
 

Fukmondo

Varemengo
Poznanik Foruma
27.10.2006
767
481
113
a sta ja znam kako pitanje postavit
ugl. danas instalirani novi windows i ubuntu,ma nu dok je bila ins. win. zaboravi na to,u biti komp. se cuje ali monitor nece da se pali,bčokiralo sve,jovo nanovo pokrenulo se,ali iz 10tog pokusaja,sta je u pitanju il sta rikava i nece dugo,evo sad radi sve ka puslk,al me strah gasit komp.pa ce sjutra da steka,sta bi moglo da bude,ebemu kajko da bolje objasnim,a ma!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: No Joke

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.557
228
ali iz 10tog pokusaja,sta je u pitanju il sta rikava i nece dugo
Baš si me nasmijao hehe
Ima li prašine u njemu? To je stolno koliko sam shvatio?
Prošao sam ta sranja(i opet ču vjerovatno kad tad) i obično treba krenuti od prašine. Ili se procesor previše grije ako se hladnjak napuni prašine ili grafička(ovisi kakav hladnjak) ne pali monitor. Ne treba zaboraviti ni hard dskove koji stare s godinama. Meni se zaredalo sva 3 komada u dva mjeseca i morao sam novi. Sve mehanički kvarovi.
A i uvijek nešto nepredviđeno crkne, baš onda kad ne treba da crkne.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Fukmondo

Fukmondo

Varemengo
Poznanik Foruma
27.10.2006
767
481
113
je istina ocisio tu prasinu,al neje opet iz prvr proradio nego recimo trecek pokusaja,evo sad radi kako valja ,brz bez problma.ce vidim dalje kako ce to da gura.....
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Skini cooler (mali vent) na hladnjaku procesora koji ga hladi. Inače se ispod tog coolera se stvori pokrivač od prašine i od topline procesora prašina se počne topiti i pretvarati u neku crnu garež koja guši procesor. To je većinom glavni razlog što neće da zakurbla kad ga kresneš. Nemoš promašit i ak neznaš, kad otvoriš komp vidjet ćeš metalnu kockicu na sredini i na njoj taj mali ventilator. Ventilator je obično prikačen na hladnjak procesora ili štipaljka sistemom ili sa dva do četiri šarafčića.
Hehe i mene je nasmijao post da sam morao lajk opaliti :thumb: .
 

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
Varemengo je napisao(la):
a sta ja znam kako pitanje postavit
ugl. danas instalirani novi windows i ubuntu,ma nu dok je bila ins. win. zaboravi na to,u biti komp. se cuje ali monitor nece da se pali,bčokiralo sve,jovo nanovo pokrenulo se,ali iz 10tog pokusaja,sta je u pitanju il sta rikava i nece dugo,evo sad radi sve ka puslk,al me strah gasit komp.pa ce sjutra da steka,sta bi moglo da bude,ebemu kajko da bolje objasnim,a ma!
iz ovog što si reko nebih rekao da je problem s procesorom i hladnjakom jer kažeš strah te je gasit,znači računalo radi kad sisi na netu i slušaš muziku i sl.. a ne gasi se nakon 1-5min.....??? zato prije da je hard disc il RAM,ni matična nije iskljućena (s vremenom napon padne na svim izlazima napajanja)no ako se kompjutor ne gasi kad ga uspiješ upalit negdje je problem s matičnom,kablovima,connectorima napajanjem a ni Ram nije isključen,da je hard,komp mora svaki put upalit neovisno radi li hard ili ne.....neće upalit onda kad je hard disk krivo konfiguriran na pinovima odozada itd.
evo možda si ovdje ubuduće možete pomoć pa lakše i dijagnosticirat problem pa je i jasnije šta pitate http://www.wikihow.com/Diagnose-a-Computer-Problem :)

evo za sve vas meni odličan dugogodišnji partner u održavanju računala,all in one ;)

asc7-setup.exe

skinite program instaliraj,pokreni program,click upgrade,upiši kljuć obavezno otpojit se s neta pri upisivanju ključa

ključ: Key.txt
 

Smak420

Aktivan Član
03.10.2013
1.182
5.106
258
somwhere over the rainbow
Da li se može staviti Linux mint 16 i windows 7 ultimate u dual boot na dva zasebna harda?

recimo jedan hard od 40 GB samo Linux mint, a drugi od 160 GB win 7.

Windowse bi jedino i isključivo koristio za igre, a mint za internet i posao

kako? :)
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.809
2.698
Weed California USA
Pretpostavljam da vec imas win7 gore....zguraj taj 40gb hard nutra i digni mint (cinnamon pretpostavljam) iz windowsa i to je to. Pitat ce te gdje da stavi, na koji disk i kolko diska mu "daješ"...odaberi taj 40gb i stavi ful koristenje(cijeli disk). I to ti je to...on ce sam kreirat particijsku tablicu i poslje ces imat dual boot ;)

edit: mint je baziran na ubuntu...i debianu djelomicno tak da je skoro isto kao i sa ubuntu
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.809
2.698
Weed California USA
kakve to veze ima sa linuxima? kak god da napravis ces morat rjesit aktivaciju. Jos uvijek ih mozes aktivirat...na legalan ili manje legalan nacin :D
...javi se u PM ak ces trebat pomoc bilo za linux ili za aktivaciju...rjesit cemo :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Smak420