Pitajte što god vas zanima u vezi računala!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
04.11.2015
1
0
1
27
Čujte ako tko može pomoći instalirao sam autocad 2010 na računalo. Računalo ima 32 bita i win 7, sve mi u requirements paše ali kada ulazim u program ispise error (aplikacija se nije uspjela pokrenuti zbog nepravilne usporedne konfiguracije. podrobnije informacije potražite u zapisniku programskih događaja).Kako to popraviti.:grrr:
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.557
228
Tamo gdje si nabavio autocad tamo bi trebala biti i uputstva za instalaciju istog. Ako nema tamo uputstva traži ih na drugom mjestu.
 

Anthony Tony DiNozzo

Vrtlar
Poznanik Foruma
08.04.2013
732
3.078
163
Moze mala pomoc?Je li ovo moguce?

Trebam dobiti internet vezu u prostoriji koja je udaljena od modema 30-tak metara.Kad sam vidio Pi Zero pala mi je na pamet ideja posto je jeftin da dovucem kabel od modema da prostorije kupim
http://www.ebay.com/itm/USB-2-0-To-...390828?hash=item33abd7fc2c:g:MkwAAOSwT5tWMeot

koji spojim u

http://www.ebay.com/itm/USB-2-0-Hig...714918?hash=item2597642de6:g:VU0AAOSwr81UQHtr

pa njega u Zero

Hub bi vjerovatno trebao imati dodatni izvor napajanja pa bi modificirao napajanje za kompjuter.Ono bi napajalo sam Zero i Hub posebno

E sad na video...Posto imam monitor lcd 17 njega bi iskoristio ali ima samo Vga pa mi treba

http://www.ebay.com/itm/USB-2-0-Hig...714918?hash=item2597642de6:g:VU0AAOSwr81UQHtr
+
http://www.ebay.com/itm/1080P-Chips...487823?hash=item1ea3e1910f:g:mZ0AAOSw9r1V7ore

To radi?

E sad sljedeci dio problema.Postavljati cu plastenik u koji bih htio staviti arduino uno na kojeg bi nakacio senzore za temperaturu vlagu i jos ponesto.Preko esp8266 modula bi arduino slao podatke na Zero koji bi bio upaljen cijelo vrijeme pa na net da mogu vidjeti podatke na mobitelu ili na bilo kojem racunalu.
Ti mi vjerovatno fali WiFI usb stick na kojeg bi 8266 slao podatke?

nadam se da nije previse zbunjujuce!

:):):)
 
13.11.2015
28
13
3
27
Zna neko mozda koj je ***** sa mojim kompom...Svaki dan se ugasi sam od sebe barem 2 puta i to minimum nakon sto se ugasi uglavnom nece da se upali vec iz 5 pokusaja se upali...Predpostavljam da je napajanje ali nisam siguran pa da vidim sta mislite :rasta:
 
19.09.2015
66
158
33
Planeta Zemlja
Zna neko mozda koj je ***** sa mojim kompom...Svaki dan se ugasi sam od sebe barem 2 puta i to minimum nakon sto se ugasi uglavnom nece da se upali vec iz 5 pokusaja se upali...Predpostavljam da je napajanje ali nisam siguran pa da vidim sta mislite :rasta:

Prema opisu može biti pregrijavanje. Pogledaj u kakvom stanju ti je hladnjak od cpu-a. Ako je pun prašine, dlaka....skini vent, očisti ga, a možeš i pastu zamijeniti pa vidi kako ide.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: nerp

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.424
258
Mlecni Put
Moze biti i da se kuler malo otkacio od socketa, pa pregrejava, sto yusername kaze.
Intel je imao par lose resenih zhabica za drzanje box kulera.. dovoljno jedna zabica da ispadne i da kuler ne naleze.
Proveri i vizuelno 20+4 pinski adapter na ploci (iscupaj pa opet vrati nazad), kao i kondezatore oko CPU socketa, da li ima neki da je nabubrio..

Mada, ploca ili napajanje su najverovatniji.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

ming

Aktivan Član
16.09.2014
250
650
93
@patrik000 kopiraj ovde poruku o grešci i otidji u Event Viewer, tamo ti se loguju te greške sistema i aplikacija.

@Najkenajke problem ukazuje na pregrijavanje. Instaliraj neki preogram koji prikazuje temperature sa senzora (recimo speedFan) pa nam javi kolike su. Može biti da kuler na procesoru zbog prašine slabo hladi, procesor dođe do kritične tačke i resetuje sistem ili se jednostavno ugasi (to mu je zaštita). Može biti i do napajanja, vremenom naponi izađu iz svojih okvira pa zna uzrokovati pad sistema.
 
13.11.2015
28
13
3
27
Evo skinuo sam program i bas dosta varira..
Temp1 je cas onako zelena cas vatra - uglavnom 54C
Temp2- vatra 127C
Temp3 - vatra 127C
HD0 - 36C neka plava strelica na dole
Temp1 (donji) - cas zeleno cas vatra cas neka crvena - varira oko 40C
GPU - isto vrarira sa zelenog na crveno i vatru oko 49C
Core - isto varira sa zelenog na crveno i oko 50C je

DvpVs5N.png

o4x8zdV.png
 

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.424
258
Mlecni Put
Ne pokazuje realne temperature, 127C je nemoguce, to je vec temp na kojoj se momentalno gasi..
Probaj RealTemp i/ili OpenHardwareMonitor, a velika je mogucnost da si uz CD od maticne dobio i neki program za ocitavanje temperature (i voltaza), oni su uglavnom najtacniji.
 

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.424
258
Mlecni Put
Nesto ti uvek radi u pozadini, vidis da ti je zauzece CPU visoko, idi u task manager/processes, klikni na CPU tab i okaci screen, cisto da nije neki trojanac miner u pozadini..
 

Smak420

Aktivan Član
03.10.2013
1.181
5.096
258
somwhere over the rainbow
....te promjeni termalnu pastu na kompu.

Također provjeri na stranici proizvođaća koji je VID tvom procesoru odnosno stock voltaža, te je tako postavi u biosu, nemoj držati na auto jer moguce da ploča overvolta.

Daj detaljne specifikacije komponenti, pa cu ti sugerirat voltaže u biosu

koji tocno cpu, matična, napajanje ...cooler vidim da je stock amd

HW monitor također zna blesat, preporucam real temp za pracenje temperatura