Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

5AR

Aktivan Član
24.06.2006
228
242
43
da treba ti dobar advokat,vjeruj da koliko god skup bio-nije preskup!sama nemoj ništa smišljati a još manje ti možemo mi pomoći.sve ti ovisi o advokatu.a ovo za količinu vjerovatno će bit manje jer oni to moraju još jednom vagat osušeno(tako je u hr.)ali advokat će vjerovatno ić na to da je to samo 6 biljki(pogotovo ako je to proizvodnja i stavljanje u promet).mislim da ovo da je od prošle godine uopće netrebaš spomijat.ako dosad nisi kažnjavana vjerujem da možeš dobro proć.
sve u svemu moj savjet-dobar advokat!
sretno!
 
26.02.2007
8
0
0
42
citao sam po forumu, dugo me nije bilo.....i vidim da je sve izjenjeno, dizajn..... svida mi se

a sada........biljka mi je dosta mlada, tek sam je presadio i ima cca. 30cm (outdoor )
lisce mi je malo pojedeno od par listova.....( samo pri dnu )
i ima onih malih crnih....neznam niti ja sta je to!?

dali bi netko od vas bio od volje da mi baci neki konkretan odgovor......
slike cu postati malo kasnije......mbitelom je slikano pa neznam kako ce biti

i dali ce biti sta od te biljke, posto sam je dosta kasno zasadio, i biljka je zenka...... vidio sam po hedovima......

hvala.........
 

cannebosanac

Aktivan Član
13.10.2006
391
48
0
46
spuzva bob je napisao(la):
pozd....kada muska biljka oprasi zensku stabiljku onda zenska stabiljka svu svoju snagu trosi na sjeme....onda bi bilo logicno da su oplodjene sjemenke bolje za sadnju jer su oplodjene...ili se varam?

Sjemenke se ne oplođavaju.Sjemenke(fructus cannabis) su plod koji nastaje oplođivanjem cvjeta ženske konoplje polenom iz cvjeta muške konoplje .
http://www.herbasin.com/database/huomaren.htm

Konoplja može biti i hermafrodit(dvospolac) ,tada biljka razvije i muške i ženske cvjetove .
Kako nastaju hermafroditi to je posebna priča ,uglavnom neki su za to predodređeni genetski ,loše porjeklo sjemena .Postoji i umjetni način stvaranja hermafrodita kod proizvodnje feminiziranih sjemenki.Za one koji ne znaju ,izgleda moguće da ih još ima i za spuzva boba,pretpostavljam da ni ti ne znaš ,feminizirano sjeme daje samo ženske biljke.

Ako je vjerovati barba Somi ,starom svjetski poznatom uzgajivaču ,bilo koja ženska ako se pusti da cvjeta predugo sama baci par muških cvjetića pri vrhu biljke i tako samu sebe opraši.To je prema njemu kao neki prirodni mehanizam kod konoplje na osnovu koga je priroda osigurala konoplji budućnost u slučaju da se dogodi da ne bude mukih ili da ih neko počupa.Pravo da vam kažem meni ovo sve zvuči malo ludo ,ali zato sam i rekao na početku ,ako je vjerovati Somi .

A opet sve je moguće možda je priroda mislila i na to da ćemo mi manijaci iskorjenjivati muške da bi dobivali sinsemilu:icon_lol:,nije joj bilo ni na kraj pameti da ćemo se sjetiti kloniranja ,feminiziranja i ostalog.Priroda je luda stvar.
 

cannebosanac

Aktivan Član
13.10.2006
391
48
0
46
Svizac_:) je napisao(la):
Prošle godine sam isto napravio pokus čisto da vidim dal će ostati živa...proklijala je 29.09 i 19.11. je izgledala ovako i počela cvjetati ali na žalost morao sam je :prof10:

Ako ti je riječ o ovoj zemlji to tamo oko tih borova ,onda nije loša zemlja ,prijatelj mi je sadio u istoj zemlji ,ima kuću na osami pa ga ne brine koliko će mu u vis ići i bogami su išle i po 1.80 kako koje biljka i bio je solidan cvijet iz onih naših poludivljih sjemena ili pitaj Boga koje su vrste,samo ne bi bilo zgoreg pomalo okopat svremena na vrijeme da korijen dobije koliko tolkio zraka , a i vode u ovakvu zemlju treba malo više nego inače pogotovo na današnjim vrućinama i pet litara svako jutro oko biljke svaki dan da izlješ oko biljke u ovu zemlju sutra je već suha ,to što je malo u hladu dobro dođe ,jebeš ti ono kad je sunce prži direkt cjeli dan a 40°C u hladu ,zamisli koliko je tek u suncu,bar 50°C ,a idealna temperatura je oko 25°C ,ne bi trebalo da prelazi 28°C, zato u indooru i jesu masniji cvjetovi ,temperatura je kolika ti hoćeš da bude.A postoje i one mreže zelene razne nisu zgoreg da malo zaštite od prevelike vrućine i sunca,a sunčeve zrake će se kroz nju probiti u dovoljnoj količini,Sunce daje više lumena nego bilo kakva lampa. Daje 130,000 lm/m^2(lumena na metar kvadratni i to na površini zemlje)znači kao najjači HPS od 1000 W koji daje 150000 lm/m^2 ali uz samu lampu s udaljenošću lumeni opadaju .Negdje na 70 cm koliko bi lampu od 1000 W trebalo odmaknuti od bilje imaš nešto preko 8000 lm. S obzirom da biljke rastu odlično i pod lampama od 400 W ,Sunce izgleda daje i previše ,zato poneka grana od bora ili nekog drugog većeg drveta velikog može samo dobro doći da jadnu biljku ne prži i da smola ne ishlapljuje.Jamaican outdoor košta barem duplo ako ne i triput manje od nekih vrsta koje su rađene ovamo pod lampama a i outdoor ,a nije zato što je ima pun ***** više nego indoora ,ili zato što su ove indoor skuplje za uzgajat ,nego zato što je manje kvalitetna i ima manje smole ,na Jamaici sunce prži jače nego kod nas.Da je kvalitetna trebala bi biti skuplja , a još je treba prošvercati s Jamajke.Jamajkansku vutru u Amsterdamu puše samo papci kakav sam ja bio prije 10 godina pa se zaletio ,kontam ono uf Jamaica ovo ono ,Marley kad ono kita sa sjemenkama suha ko barut ,izgleda kao malo kvalitetnija Albanka kristala skoro ni za lijeka da vidiš.

I dajte molim vas ,prestanite pričat gluposti vi svi koji mislite da je prekasno za sadnju u 7 mjesecu ,čak i iz sjemena početi ,i pogotovo iz klonova, znam da može i od metra stabljika narasti do cvjetanja ,a i u cvjetanju će narasti koliko toliko .Ne živimo mi u Sjevernoj Irskoj pa da bude kasno.
Evo npr. Oasis od DutchPassion-a(jedni od boljih proizvođača sjemena) cjeta od 8-9 tjedana ,znači 58-63 dana,dva mjeseca i tjedan kako god hoćete.vrijeme žetve mu je 1 tjedan u Novembru i to u Nizozemskoj,znači da je biljka počela da cvjeta kraj 8 ili početak 9 mjeseca negdje ,recimo ako počneš 15.7 iz sjemena do 9 mjeseca ti može narasti bar 60 cm a to je dovoljno da bude bar 20 grama suhog cvjeta ,20 takvih biljaka i imaš da duvaš cjelu godinu preko grama dnevno .A po meni je to čista glupost i bacanje dima na otupljeni mozak .

Brainstorm od iste firme cvjeta od 7-9 tjedana,bere se krajem Novembra znači počinje s cvjetanjem tek iza polovine 9 mjeseca(baš kad dolazi do ravnodnevnice 12/12),opet u Nizozemskoj ,a mi imamo bolju klimu od njih .
Kod njih gore su dani nešto duži npr. 21.6 kad je dan najduži ali zato brže opadaju nego kod nas ovdje ,tako da bi im i vutra trebala prije osjetiti dolazak jeseni i samim time ista biljka kod njih i kod nas početi će cvjetati u različito vrijeme .Kod njih prije počinje cvjetanje nego kod nas,tako da nema zime za sadnju početkom čak i polovinom 7 mjeseca.Pogotovo u ovo današnje ludo vrijeme ,je li možda neko osjetio zimu prošle godine ?A bilo snijega ali iz snježnih topova . :icon_lol: Živilo globalno zatopljenje sadićemo vutru u 10 mjesecu vani boli nas ***** :icon_lol: .
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
cannebosanac@ polako malo :) smiri loptu- nemožeš reči da pričaju gluposti

Može se biljku uzgojiti tokom cele godine!!


Može se biljku posaditi početkom sedmog meseca i trebala bi procvetati do počteka septembra.onda ako piše u karakteristikama da cveta 7-9 tjedana onda vam to u praksi vani bude najčešče 11-12tjedana.
Sa malo pomoči dobičete sasvim solidnu biljku. Cvetanje se može odraditi ako nisu neke extra osetljive sorte na 8-9˙C dok za vegetaciju ipak treba iznad 15-18˙C
Imat čete malo vise poteskoča sa problemom vlage i moguče plesni ali sve to je rešljivo.
Ipak kasno sadjenje dolazi u obzir vise primorskom delu.
U neko plasteniku ili stakleniku odradi se super uzgoj i tako kasno
Sto se pak tiče NL ko je posetjivo te krajeve zna,da su dani tamo puno krači ili duži u usporedbi sa nasim.

inačer se industrijska konoplja sadi takodje i u početku sedmog meseca(redko ali sadi se)-samo sto je tamo glavni proizvod seme i vlakna

Da se ipak ne bi stvarala konfuzija nek ipak ostane sadjenje za ranije periode.Dakako je svako probno sadjenje kasnije dobro došlo i poželjne povratne informacije.

Stavijo sam i ja na balkon neki dan jednu domaju-pa čemo videti
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
Ja sam u outdooru od '92 i nikada nisam sadio posle prvomajskih praznika, tj. ako ne zasadim do 01. 05. onda i ne sadim. To da se moze saditi kada hoces, tja, nije da ne moze ali to po meni nije to. Biljka mora da ima svojih optimalnih 6~7 meseci ako se zeli kvalitet (a i kvantitet). Sto se mene tice, u 7 ili 8 mesecu idem na letovanje i odmor, ne sadim nista.
 
01.08.2007
0
0
0
36
Ljudi neka mi neko objasni kako se susi vutra?Citao sam kako ali nesto samo da je osusim ne izgleda mi bas najbolje. Tako neka mi neko detaljnije objasni kako?Slusam o nekim presovanjima itd. ali neka mi neko objasni tacno kako i na koji nacin.Odgovorite sto pre...
 
01.08.2007
0
0
0
36
Ljudi neka mi neko objasni tacno kako se susi vutra. Cujem za neko presovanje i jos neke metode ali ne znam sta se time dobija. Citao sam da se samo susi tako sto se ostavi na promaji i tamnom mestu. Neka mi neko iz iskustva objasni kako da se osusi a da sto bolje deluje.Detaljno mi objasnite.
 
01.08.2007
0
0
0
36
Ljudi neka mi neko objasni tacno kako se susi vutra. Cujem za neko presovanje i jos neke metode ali ne znam sta se time dobija. Citao sam da se samo susi tako sto se ostavi na promaji i tamnom mestu. Neka mi neko iz iskustva objasni kako da se osusi a da sto bolje deluje.Detaljno mi objasnite.
 

Narquila

Aktivan Član
02.02.2007
225
17
0
36
Ja kad vidim da je biljka pri kraju izvadim je iz zemlje sa korijenom, korijen negdje na sigurnom odzagam pilom, velike listove pocupam tako da samo ostanu vrhovi i grane i odnesem u tamno mjesto(ja koristim tavan od djeda jer kod njega sadim).
Kad je odneses na tamno,suho i provjetrivo mjesto okrenes je naopacke i tako tu bude desetak dana jbg ocijenis sam kada je dosta.
P.S. Presovanje nije metod susenja nego osusena trava se presuje tako da velika kolicina trave stane u malo mjesto i to rade dileri samo radi transporta a ne zbog kvaliteta ili cega drugog
P.S.S. Joj kad je jedan diler pricao da je presovana trava jaca od ove, koja seljacina
 
01.08.2007
0
0
0
36
E a sto kidas te listove. Sto bacati, ja cu i to iskoristiti...Pricali su mi kao stavis hedove u aluminijumsku foliju i u neku knjigu i tako ostavis mesecak dana da stoji, kao ostaje smola i jaca je.
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
Tigar je napisao(la):
E a sto kidas te listove. Sto bacati, ja cu i to iskoristiti...Pricali su mi kao stavis hedove u aluminijumsku foliju i u neku knjigu i tako ostavis mesecak dana da stoji, kao ostaje smola i jaca je.

A da se kao malo informiraš prije nego postaš gluposti ... ?

:crash:

edit: Moderatori, daj ukrotite malo ovog tigra ...
 
03.08.2007
0
0
0
36
bok ljudi,pocetnik sam pa imam neka pitanja...procito sam dosta na forumu o uzgoju,al nisam bas sve shvatio...kao prvo jel se sjeme moze nabaviti negdje a da se ne narucuje?ako se narucuje kolika je tocno cijena(najeftinija)?koliko se sjemenki dobije?koliko se njihovom sadnjom ako sve bude ok moze dobiti grama?eto toliko za sada:D imajte obzira,pocetnik sam...
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
escobar je napisao(la):
bok ljudi,pocetnik sam pa imam neka pitanja...procito sam dosta na forumu o uzgoju,al nisam bas sve shvatio...kao prvo jel se sjeme moze nabaviti negdje a da se ne narucuje?ako se narucuje kolika je tocno cijena(najeftinija)?koliko se sjemenki dobije?koliko se njihovom sadnjom ako sve bude ok moze dobiti grama?eto toliko za sada:D imajte obzira,pocetnik sam...

Besplatne sjemenke možeš dobiti od frenda ili izvaditi iz neke vutre za koju misliš da je dobra, ako naručuješ odeš na stranice seed banka i provjeriš cjenu, sjemenke su obično pakirane po 5 i 10 komada (nije pravilo)

Urod (pogotovo u indooru) zavisi o puno faktora, kvalitetu zemlje, količini lumena, veličini posuda, gnojivu, vodi ... da ne nabrajam.

Najbolje ti je počet sada i učit po putu, na konkretnim primjerima.
 
03.08.2007
0
0
0
36
TorcidaSpalato je napisao(la):
Besplatne sjemenke možeš dobiti od frenda ili izvaditi iz neke vutre za koju misliš da je dobra, ako naručuješ odeš na stranice seed banka i provjeriš cjenu, sjemenke su obično pakirane po 5 i 10 komada (nije pravilo)

Urod (pogotovo u indooru) zavisi o puno faktora, kvalitetu zemlje, količini lumena, veličini posuda, gnojivu, vodi ... da ne nabrajam.

Najbolje ti je počet sada i učit po putu, na konkretnim primjerima.



ja bi mozda vise ovaj vanjski...samo problem je naci dobro mjesto.koliko se ti vec bavis ovime?
 
01.08.2007
0
0
0
36
Ja sam se informisao ali svako prica neka druga sranja. Ja vas lepo pitam, vi bi kao trebalo da znate...A ne da mi ti sad kao pricas da treba da se informisem.Ja sam pitao a ko hoce da odgovori neka mi lepo objasni a ko nece neka ...:2flip:
 

Svizac_:)

Aktivan Član
13.08.2006
110
6
18
39
Hebo ga ti ljudi i odgovore iako sve već piše na forumu i ti opet iznosiš neke svoje teorije i neke fore i fazone...tipa presovanje, alu folija itd. Pa ako si već uspio uzgojiti travu onda ćeš je valjda uspjeti i posušiti...sve ti piše i nije neka filozofija, a ti ko da trebaš osušit pršut od 100kg pa kuku lele...panika da se ne ubuđa!

Mislim sve 5 al ipak...
 

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17
Tigre izvoli link

Molim te nemoj tako
svako prica neka druga sranja
jer ovo su provjerene metode kojima se osusilo tone... Ako su tebi to sranja, reci ti nama kako. I bilo bi pametnije da pokazes malo vise postovanja kao novi clan ako se zelis zadrzati, ili mislis da su savjeti od ljudi koji ti kazu
stavis hedove u aluminijumsku foliju i u neku knjigu i tako ostavis mesecak dana da stoji
bolji od nasih, onda stvarno ne znam sto tu radis.

Pozdrav i sretno.
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
Tigar je napisao(la):
Ja sam se informisao ali svako prica neka druga sranja. Ja vas lepo pitam, vi bi kao trebalo da znate...A ne da mi ti sad kao pricas da treba da se informisem.Ja sam pitao a ko hoce da odgovori neka mi lepo objasni a ko nece neka ...:2flip:

Tako ti je to kad se informiraš na krivome mjestu ...

Ovo ostalo je suvišno komentirati, post govori sam za sebe. :eek:hno:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.