plakati, flajeri, naljepnice...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Reacher

Constant learning
18.09.2008
173
126
43
Zagreb
ideja je super,al u oćima drugih ljudi će taj netko ko je to šarao po zidu biti neki vandal ili klošar i neće shvatiti to toliko ozbiljno . vjeroatno će pomislit: ma to sigurno neki klošari od 16 god crtali .al gle,neće odmoći =) ... bilo kakve akcije su dobrodošle(naljepnice,grafiti,web stranice,mediji...)
 
11.06.2008
48
10
0
32
Ha, kada bi se pojavilo vise grafita, na prometnim mjestima i jos stickeri i flyeri, ljudi bi vidli da je organizirano, i mozda bi cak zavrsilo na vjestima, u novinama ziher...
 

DirtyD

Aktivan Član
26.11.2008
155
2
0
33
Zavrsilo bi u novinama kad bi napravili puno grafita......al bi pisalo: narkomani grafitima ne unistavaju samo sebe nego i ljepotu naseg grada.........

A ljepit okolo statisticke podatke i tocne informacije ima smisla....vjerojatno nebi zavrsilo u novinama ali sigurno bi bar nekog potaklo na razmisljanje.....
 

Red Weed

Aktivan Član
12.04.2008
136
8
0
36
Grafit kao grafit je priznato umjetnicko dijelo i ako je u stilu umjetnickog dijela i ako je na adekvatnoj poziciji prije ce upast ljudima u oko i to je vrlo dobra ideja...
Ali naravno sa stilom....
A sto se tice naljepnica imate sablonu i lijepite to je na vas inicijativu i svatko radi za sebe...
Samo naprijed...
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
bravo red weed
zato treba svako ko je umjetnik i ima stila i smisla da napravi jedan umjetnički grafit
na odličnom mjestu ali sa stilom i treba da bude umjetnički i na super poziciji
da da to je prava stvar
bravo red weed
još da smislimo kako da im ubačujemo u oči:icon_idea: pa da im upada u iste
i naravno da neko ne prekreči umjetničko djelo koje promoviše travu
na odličnoj poziciji tj mjestu
brao red weed
 
05.10.2008
4
0
1
64
Dakle, da napravimo rezime.

Cura dala dobru ideju.
Masa se primila, i počela da tupi.
Kad su identifikovani prvi problemi, početna euforija rapidno opala.
Na kraju ništa od svega.

Predlog:

Prestanite da tupite po ovoj temi i trošite energiju. Napravite bilo kakav dizajn, ili zamolite dobrog i pouzdanog prijatelja da vam to uradi. Štampajte kako god možete. Distribuirajte kad i koliko možete. Ne oslanjajte se previše na druge. Posebno ne očekujte da se akcija prvo omasovi, pa ćete se kao i vi onda uključiti. Neće se omasoviti niti ćete se uključiti. To je psihologija rulje. Što je više ljudi u masi, manja je mogućmost da se neko pokrene i načini prvi korak van "stada".

Drugo: u većini balkanskih zemalja droga je državni posao. Jedan od načina za punjenje "sivog" budžeta. Šta mislite, odakle pare za smaknuća "državnih neprijatelja", potplaćivanje političara i ostalih neophodnih poslova za koje nema stavke u legalnom budžetu. Marihuana je konkurent drogama (iako sama to nije). Prosto: više Marihuane - manje droge - manje para državi, a opet više slobodarskih ideja, i eto nevolje. Dakle dokle god ne prorade drugi izvori sivih para (u Srbiji su nekada to bile piramidalne banke, šverc cigara, goriva, naplata putarine...) zaboravite legalizaciju.

Ali veliki pomak je i da ubedite svoje okruženje. Ja sam svoj prvi, za sada i jedini joint probao sa svojom sedamnaestogodišnjom ćerkom (ne znam da li je i njoj to bio prvi). I to tek kada sam naleteo na ovaj sajt i edukovao se. Međutim, nisu svi roditelji kao ja, i ne treba ja da budem model kako uticati na roditelje. Malo ih je koji uopšte znaju da sednu za comp, pa da čitaju šta piše na vutra.org. Za njih su konkretne činjenice. Jasne poruke. Prosta obaveštenja, kao što su nekada (kad sam ja bio mali) ljudi kačili po banderama. "U nedelju koljemo 2 svinje. Biće mesa za prodaju. cena xxx, Adresa Xxxxxxxxxxx XX".

Dakle, raziđimo se mirno, i pođimo svi na svoje radne zadatke.

Smrt drogama - sloboda vutri.
 

TotalUnderground

Aktivan Član
03.11.2008
64
6
0
35
e ljudi,to sve jako lepo zvuchi i ja sam za..ALI!!!ne bi da zvuchim pesimistichki,uvek sam za da se proba i ja bi sam probao da se aktiviram,ali morate uzeti u obzir neprijatelje,a to su:mediji,opisali bi do kao huligansko-"narkomanski"sramotni chin..2razne povrshne drzhavne organizacije kao shto su recimo "obraz" kod nas u srbiji..3.mi time ne bi podigli svest gradjana zato shto i dalje njima nije nishta objashnjenjo i i dalje nemaju pojma o chemu je rech sem o "opasnoj drogi"..najefikasniji nachin bila bi predavanja,sa milionima chinjenica,kolko ih i ima jel,da je vutra bezopasna,i da je sve to ustvari zavera..chak i onda imao bi one koji bi to ismejavali i gledali na to kao "gle ovi narkomani shto su se prokurchili"..verujte mi,ja sam kevi trubio i trubio,chak sam joj i pushtao filmove kao "in pot we trust" i "the union:buissnies behind getting high"ali ona i dalje veruje predrasudama na kojima se nashe bolesno drushtvo inache zasniva,dobro,bar bi vecinu mladih mogli da pokrenemo..nikad necu zaboraviti neizmerni bes koji sam osetio kad sam gledao klip na youtube-u,kad neki glavni baja govori o zaustavljanju vutra marsha u bg-u,na neku foru kao "deca umiru na kosovu a oni bi da marshiraju",a malo je zaboravio dok ta deca tamo umiru on isti taj marsh pokushavga da sprechi..teshka boleshtina,mislim da sam se tad osecao najbesnije u zhivotu..jednostavno se osecam izdvojeno iz ovog bolesnog,deevolutivnog round and round drushtva...nego imam ja bolju ideju,da se lepo mi vutrashi,gljivashi,psihonauti,prirodnjaci dogovorimo i lepo se odselimo na neko napushteno tropsko ostrvo gde cemo gajiti trave i gljive,chill po ceo dan,bez tv-a,interneta i drugih sranja,ponesemo gitare,bubnjeve,frule,chuda-**** i opal,a???:cool44::icon_smile:
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
a u najravniju kamenu ploču klešemo postove čekićem i glijetom :eyebrows:

a ko nebi volio

ali samo jedan debil a ima ih više ponese kalaš i diktira nam život do smrti :spcartman:
morali bi pretres na ulaz u ostrvo
i nema u patikama
 
05.03.2009
38
5
8
35
Total predobra ideja :D ....
Neki "rezervat" ja sam 1. za to... ako se nadje 30ak ljudi koji su voljni raditi
bez da budu placheni idemo ljepo nekamo... :) ....
 
02.01.2007
34
2
0
47
daki747 je napisao(la):
Dakle, da napravimo rezime.

Cura dala dobru ideju.
Masa se primila, i počela da tupi.
Kad su identifikovani prvi problemi, početna euforija rapidno opala.
Na kraju ništa od svega.

Predlog:

Prestanite da tupite po ovoj temi i trošite energiju. Napravite bilo kakav dizajn, ili zamolite dobrog i pouzdanog prijatelja da vam to uradi. Štampajte kako god možete. Distribuirajte kad i koliko možete. Ne oslanjajte se previše na druge. Posebno ne očekujte da se akcija prvo omasovi, pa ćete se kao i vi onda uključiti. Neće se omasoviti niti ćete se uključiti. To je psihologija rulje. Što je više ljudi u masi, manja je mogućmost da se neko pokrene i načini prvi korak van "stada".

Drugo: u većini balkanskih zemalja droga je državni posao. Jedan od načina za punjenje "sivog" budžeta. Šta mislite, odakle pare za smaknuća "državnih neprijatelja", potplaćivanje političara i ostalih neophodnih poslova za koje nema stavke u legalnom budžetu. Marihuana je konkurent drogama (iako sama to nije). Prosto: više Marihuane - manje droge - manje para državi, a opet više slobodarskih ideja, i eto nevolje. Dakle dokle god ne prorade drugi izvori sivih para (u Srbiji su nekada to bile piramidalne banke, šverc cigara, goriva, naplata putarine...) zaboravite legalizaciju.

Ali veliki pomak je i da ubedite svoje okruženje. Ja sam svoj prvi, za sada i jedini joint probao sa svojom sedamnaestogodišnjom ćerkom (ne znam da li je i njoj to bio prvi). I to tek kada sam naleteo na ovaj sajt i edukovao se. Međutim, nisu svi roditelji kao ja, i ne treba ja da budem model kako uticati na roditelje. Malo ih je koji uopšte znaju da sednu za comp, pa da čitaju šta piše na vutra.org. Za njih su konkretne činjenice. Jasne poruke. Prosta obaveštenja, kao što su nekada (kad sam ja bio mali) ljudi kačili po banderama. "U nedelju koljemo 2 svinje. Biće mesa za prodaju. cena xxx, Adresa Xxxxxxxxxxx XX".

Dakle, raziđimo se mirno, i pođimo svi na svoje radne zadatke.

Smrt drogama - sloboda vutri.

Svaka cast daki747!

Konkretno: Napraviti jednstveni sablon/pripremu format a4/a3, sprej u ruke i istog dana/noci svak u svome gradu sprej u ruke i na vidljiva mjesta. Prije toga napraviti konkurs/glasanje za graficka rijesenja.
 

svizac71

Aktivan Član
06.03.2010
70
5
0
57
Imam ja jednu ideju ali nemojte mi se smijati jer nam toga netreba.
Slazem se da je trenutna neinformiranost ljudi na ovom prostoru nevjerovatna, te da je krajnje vrijeme da se nesto poduzme. Svatko na svoj način moze pridonijeti informiranju građana, postavljajući na javna mjesta nekakve naljepnice i statističke podatke.
Ali to ce upaliti tek kada nas bude jako mnogo... ali stvarno mnogo. Stoga mislim da bi se vecina nas trebala baciti na regrutaciju. Kako.?
Da svatko privuce jos tri clana, i ta jos tri pa tri .... i tako dalje.. Bilo bi nas mnogo. Sa ne??

Ali moja ideja je sljedeca.
Treba nabaviti opremu za odasiljanje radiovalova. Na sto tocno mislim.? Mislim da bi trebalo uspostaviti radijsku frekvenciju na kojoj bi se emitirale sve informacije, statistički podaci i slično. Time bi mogli doprijeti do običnih ljudi te podignuti dosta prašine s kojom bi se moglo napraviti nesto. Legalizacija tada nebi bila san, vec stvarnost.
Znam da je to jos jedan nelegalan čin, i da je oprema skupa. Ali to se moze. Treba skupiti dosta para, i tu se radi o troznamenkastim ciframa. Ali nitko ti nemoze reci da je borba za necim pravednim zlocin, jer se to prije ili kasnije svede na obične ljude koji se moraju drzati skupa.
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
svizac71 je napisao(la):
Imam ja jednu ideju ali nemojte mi se smijati jer nam toga netreba.
Slazem se da je trenutna neinformiranost ljudi na ovom prostoru nevjerovatna, te da je krajnje vrijeme da se nesto poduzme. Svatko na svoj način moze pridonijeti informiranju građana, postavljajući na javna mjesta nekakve naljepnice i statističke podatke.
Ali to ce upaliti tek kada nas bude jako mnogo... ali stvarno mnogo. Stoga mislim da bi se vecina nas trebala baciti na regrutaciju. Kako.?
Da svatko privuce jos tri clana, i ta jos tri pa tri .... i tako dalje.. Bilo bi nas mnogo. Sa ne??

Ali moja ideja je sljedeca.
Treba nabaviti opremu za odasiljanje radiovalova. Na sto tocno mislim.? Mislim da bi trebalo uspostaviti radijsku frekvenciju na kojoj bi se emitirale sve informacije, statistički podaci i slično. Time bi mogli doprijeti do običnih ljudi te podignuti dosta prašine s kojom bi se moglo napraviti nesto. Legalizacija tada nebi bila san, vec stvarnost.
Znam da je to jos jedan nelegalan čin, i da je oprema skupa. Ali to se moze. Treba skupiti dosta para, i tu se radi o troznamenkastim ciframa. Ali nitko ti nemoze reci da je borba za necim pravednim zlocin, jer se to prije ili kasnije svede na obične ljude koji se moraju drzati skupa.

POhvala ali...ti kao novi clan si pun elana i nezna čega još, ali vidjet ces s vremenom da to neide tako lako, i da se stvarno ka konj trebas truditi da pokreneš nešto a racunaj da se i tisuće drugih treba truditi kao i ti,....

Piramida mi se ne iskreno ne sviđa, a između ostalog me podsjeća na kasne 90-te i na firmu Gejmkolekšn i njima slične. ROFL

A radio mozes podici i preko interneta, stream i te šheme bez 3 znameknastih brojeva(iako tu uopce nije puno, 999 kn, max ;D)....Evopa dao sam ti ideju, podigni radio preko neta i emitiraj pa budemo vidjeli
 
18.05.2010
3
2
0
42
Malo nas je al nas ima eeeee eeeeee... sve je to krasno ali mi smo u ilegali čim promoviramo granje... tipa u varaždinu su globili i priveli naravno jer je imao na štandu maje s utisnutom maricom,EEJJJ pa mi smo u arabiji po zakonima, neko reče da se država i ****** gore financiraju "sivim" tržištem poput droga i još toga tako da smo im mi koji na bilo koji način sugeriramo građanima da trava nije gedro u biti konkurencija..a u kapitalizmu se zna kako s konkurencijom.. i svaki pokušaj bi bio tretiran kao "napad narkomana.. :sick:
 

wannabeshaman1

Aktivan Član
31.05.2007
400
33
0
36
trabunjar.bloger.hr
ideja se čini dobra i izvediva samo mislim da će teško bit nać nekog dovoljno elokventnog,zanimljivog i ležernog da priča na radiju.
a čak i da ljudi koji su protiv vutre nalete na tu emisiju i čuju sve objektivne činjenice neće formirat stav glede nečeg dok ne dobiju odobrenje autoriteta.
no za svog kratkog života...spoznao sam da je prava moralna smjernica
dobro odgojenog hrvata dr. drago rubala.
taj stari mačor prede kao da ga je pomazila ruka božija :D.
pa ako ga ubaciš u etere praktički si legalizirao vutru u hr.
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
evo jedne moje ideje,
molim vas da iznesete sve ideje, prijedloge, komentare, sve vezano za poboljšavanje ovoga,
ovak moje gledište na ovaj letak bilo je ovako: Loptica simbolizira, sport, sreću, igru, zdrav život, društveni život, (sve to vezano za NE drogu), ali opet dim simbolizira opuštanje u svemu tome navedenom, -_-
eh sad, ovi tekstovi koje sam ubacio meni su bezveze, jer sam to napravio dosta brzo, a nisam baš imao vremena za mozganje oko nekih pametnih izreka, pa ako neko ima nešto pametno samo neka podijeli!

radit ću to svako malo, ovo je tek moj prvi rad za sada, čim mi padne ideja na pamet keljim novi letak na forum!
trenutno radim pripremu za tisak upaljača, biti će otisnut samo logotip (ZMAJ) i ispod toga www.vutra.org - nemam ideja kako da to podijelim ostalim članovima, ali možda ćemo doć na neko rješenje! ( U JEDNOJ BOJI) - zeleni tisak, bijeli
upaljač za početak!!

NAPOMENA: ovo je samo preview, inače sve je u visokoj rezoluciji!
2efkitw.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Samotnjak

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
ovaj sam radio u corelu, illustrator ne koristim jer mi je loš
inače koristim photoshop + corel,
fotošop za obradu slika, a corel za vektorizaciju i tako to... (konačna priprema mi je uvijek u .cdr formatu)
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Prejeben je plakat SiD :respect:

Ovaj naslov i podnaslov su Ok, i font i boje.
Jedino font ispod zmaja i boje vutra.org bi bolje bilo da je drugacija.

ps Kada dovrsis to, mozes uploadati i .cdr pa onda ljudi mogu i sami tiskati u tiskari.

Ono, otiskas na 20ak nekih jeftinih upaljaca ili onih preklopnih sibica i ostavljas po kaficima ili mjestima di ima pusaca.