Pomozimo našoj planeti

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

ganjarolerica

Naduvani Član
11.09.2014
253
1.054
143
30
na nebu
jaoooo L0oD ti si pravi Radagast the Brown hahaha :D veoma zanimljiva tema... i ja sam vodio jednu ekolosku organizaciju 6 godina,svake godine smo posumljavali šume posle teskog požara ili industrijske sječe,znao sam posaditi 5-6 hiljada sadnica godisnje,doduse najvise javora i bora ,posto smo to dobijali od lokalne šumarije...vise ne vodim organizaciju ali i dalje sadim... i svi treba da sadimo :)
 

graf

Aktivan Član
09.02.2015
228
991
93
@amneziaHaze i @rancero hvala na odgovoru ali mi se čini da to nije to. Na google sllikama crni bambus se prikazuje kao ravan i nigdje se ne vidi takva zgusnutost članaka, ali opet sumnjam da se radi o korijenu.
 

Rancero

.........
Prijatelj Foruma
05.04.2015
581
5.238
233
Ne znam što je rizom ali ovo na slici je sve "pod zemljom" pa zato mislim da je korijen odnosno sve skupa bi tako nazvo,a ovi izdanci sa zelenim listovima kasnije izrastu u bambuse
 

Rope73

Form
Poznanik Foruma
02.06.2015
591
4.662
163
51
Ovoj planeti nema pomoći
Ja bih rekao ljudima nema pomoci. Planeta je ,sa pocetkom industrijskog doba,pocela sama sebe da lijeci. Sad se vec dooobro zahuktala i neizbjezno ,za nas, otresa viruse sa sebe. Ledeno doba i ponovo civilizacija ali bez homosapiensa. Mislim da ce sebi ostaviti samo vodeni svijet (fauna) i zeleni svijet na kopnu,sa kukcima.
Da moze jadna praviti selekciju,ljude kao sto smo mi bi rado prigrlila ali... Kao hemoterapija,lose ali i dobre celije ubija.
Svaki grow,svake god od svakoga od nas ...
Dos'o "co'jk" i rekao da ganjina fotosinteza i proizvodnja kisika mora biti zabranjena,steti Planeti :) i :(
 

21 gram

Aktivan Član
08.04.2008
146
666
93
In the magic forest
Samo da se javim i javno deklarišem kao pripadnik ovog plemena ljubitelja prirode. :) Mnogo je vremena prošlo od kada sam zasadio poslednje drvo, ali zasadio sam ih bogami podosta i planiram da tako i nastavim čim se izvučem iz sivila velegrada. :D
U međuvremenu sam preko leta aktivan na nekim drugim ekološkim aktivnostima. :)

Pozdravljam otvaranje ovakve teme i drago mi je što nas ima podosta. Mislim da je širenje ekološke svesti među omladinom od ključnog značaja za opstanak planete, a sađenje drveća je možda i najlepša od svih eko aktivnosti.

:respect:za temu!:thumb:
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
549
113
Ne sjećam se
Prošle i pretprošle godine nije bilo sadnje ganđe ali sam zasadio američki likvidambar, atlantski cedar, sibirski limun, oskorušu, albiziju, krušku, indijansku bananu, nekoliko hrasta lužnjaka, orah i autohtone borovice koje su mi jako drage... Ove godine idu lješnjaci, orasi, japanski javor, breza, još hrasta, jabuke, šljive, nektarine, marelice i još jedna oskoruša... Jedva čekam da im omogućim novi dom :D Kad ću biti star moći ću im se diviti i uživati u plodovima ako svemir dopusti :) To je najmanje kaj mogu napraviti za Zemlju
 

graf

Aktivan Član
09.02.2015
228
991
93
Bili ste obojica u pravu, to je dio biljke koji se nalazi pri samoj površini zemlje, puže i izbacuje buduće bambuseke. Taj dio se inače nakon branja suši cca godinu dana i onda se može upotrijebiti kao dio usnika lule. Nije mi baš to nešto prelijepo to vidjeti na većini lula, ali ipak bilo bi dobro imati koji takav komadić, zlu ne trebalo.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Rancero