Pomozimo našoj planeti

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Moja Catalpa Nana. Ma nešta predivno. Svako malo netko stane ispred kuće pa zapitkuje, o njoj. Mnogo komplimenata dobiva, a i jedina je u gradu. Posađena je prošlo proljeće, bila je 3 godišnja sadnica kad sam je dofurao iz rasadnika. Krošnja se utrostručila, a boja lišća zelenkasto crvenkasta. Po meni najljepše drvo koje sam imao prilike viditi. Čekamo komarce da vidimo kako bježe od nje:

Catalpica.JPG
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
E kod ove vrste nema toga, znam na šta misliš, one kao mahunarke. One kod nane ne rastu jer ona je jedina od catalpa koja ne cvijeta ;)
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Da to su one catalpe što ih zovu i "cigar tree" jer te šatro "gliste" podsjećaju na cigare. Vjerovatno je neka od sorti bignonioides, ovata, speciosa ili bungei. Kod njih to rađa. Nana je takva da raste maksimalno 5 metara u visinu, krošnja joj je savršeno okruglog ili klobučastog oblika i nedaje cvijet ni plod, i širina krošnje je obično do 5-6 metara. Jedina poveznica sa cvijetajućom rodbinom joj je oblik lista i narkotički efekt ;)
 

Raconja

Aktivan Član
24.01.2016
465
1.918
143
Još jedna priča u kojoj sam se našao, pa da se i priključim. Prvo moje drvo je trešnja, sadnica visine 1,5m posađena prije 3 god. To je dar mojoj dječici pa da rastu zajedno. Prošle godine je dala baš 2 ploda pa je bilo taman za blizanke(opće veselje:)), ali ove mislim da nebude ništa:(. Ali idemo dalje, trebao sam i saditi tuje uz ogradu cca 30 kom ali mi čovjek kaže da je kasno pa čekam 9. mjesec. A sad kad sam tu naletio, zainteresirao se za Nane šta tjeraju komarce, ali me žena lagano čudno pogledava oko tolikog interesa za sadnju:p:p:p. Zakon ste ekipa naučim od vas nešto novo svaki dan.:respect:
EDIT Sad kad čitam svoj post mislim si e jesi se razbio mulac:banana_rasta::banana_rasta::banana_rasta:
 

Prilozi

  • IMAG0906.jpg
    IMAG0906.jpg
    561,7 KB · Pregleda: 15

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Bolje bi bilo da si je sadio na jesen jer se bolje ukorijenjava u to doba.
U jednoj regiji neke južnoameričke države (nisam siguran koje) je stari običaj koji se već njeguje stoljećima.
Riječ je o tome da kad obitelj dobije dijete, majka i otac posade po jednu voćku, i tako na svaki rođendan njihovog dijeteta posade još po jednu sve do djetetove punoljetnosti. Na kraju kad to dijete napuni 18 godina ima svoj voćnjak sa 36 voćkica i na neki način su mu dijelom osigurali egzistenciju. kod nas je praksa da dijeci za svaki rođendan kupuju novi mobitel, pa za svoj 18-ti rođendan to dijete bude ozračeno i ima punu kutiju opasnog odpada u obliku starih mobitela.
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Danas sam naišao na jednu ranu trešnju. Ogromna je, a plodovi su ekstremno veliki, skoro ko žute sljive. Slatka ko med iako joj treba još 10-tak dana da bude gotova. Visio sam na njoj ko majmun i zobao sočne plodove. I na kraju skužim da je ispod nje mnogo mladica izašlo iz koštica od prošle godine, tako da sam si rekao eee Mr.No ovo moraš imati. Planiram na jesen obavezno jednu mladicu da si piknem u dvorište. Jeo sam svakakve trešnje ali ovo, uhhh ludilo ;) .
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
bem ti balk.analije, ovih dana kod mene zelenilo sadilo drvece, i jutroske izasao da zalijem preko puta od mene na livadi 3 komada sto su naspram mene i vidim jedan komsija vec zalio preko puta njega i jos jedno drvo sto je naspram kuce izmedju nas dvojice i zalivam preostalo drvo blize meni; u tom momentu prolazi neka komsika i maltene mi rekla da sam lud sto zalivam, kao kod nje u ulici niko ne zaliva a cak i komentarisu negativno sto su im posadili ispred kuca (mi ovde imamo ispred ali nismo imali preko puta na livadi) ?????
kad je nisam oterao u 3pm, mada jesam malo obzirnije :D

53364373_1008648529332720_2654711421572481024_n.jpg