potreban mi je savjet od iskusnih....

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
06.06.2014
40
35
0
53
hfala vam unapred

ovako jasam iz Makedonije zivim na 8 sprat,uradiosam boxs ali boxs je od betona sirina 62 smm duzina 84 smm i visina 3 metara,ceo boxs je sa aluminium folija, imam 3 predivne cure, jedna je od mart meseca i je skoro 2 metara a ostale dve su 1 metar ali u jednoj saksii postaviosam stolicu da bi bila visine kako ostala cura, opremu sam postavio pre 2 dana nisam mogo da nagem ali potrudiosam i nasaosam, e sada imam i prozorcic u samoj boxs na visine od 2,5 metara, sijalicu sam postavio horizontalno ali iznad prozorcic, dali je potrebna ventilacija ili je dovoljno sto otvorim taj prozorcic "kvadrat od 35 na 35 smm je prozor" imam i ventilator na stipaljku staviosam ga na podu da duva nagore sprema prozorcic, e sada ona devojka od 2 metara dali da je skratim ili nezno da je savijem da bi mogli ostale grane da stignu malo vise visinu, a najvise sto me muci je na koliko santimetara treba biti udaljena sijalica od biljke to me muci inace sijalica je PHILIPS master son-t pia plus 150W E E40. verujte kada otvorim malo vise prozorcic osvetluje skoro celo naselje od radius 300-350 metara. i dali je problem ako promasim 1 saat ili saat ipo od 12/12. Cvetove jos nemam posto nisam imao sijalicu bilaje napolje na prozoru ali pocelaje da reste skoro ode kod komsije iznad mene i moraosam da je unesem unutra i uradio boxs. Nadamse da ste me razumeli izvinite zbog rakopisa trudimse da pisem citlivo jer sam iz makedonije. Hvala unapred i bicemi drago ostati frendovi sa clanovima i moderatorima vutra.com. Respekt P.S kapela.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
upali lampu pa ces za par sati znati da li mozes da ohladis tako ili ti treba bolja ventilacija, udaljenost biljaka od vrha lampe izmedju 15 i 25cm, u zavisnosti od temperature pri vrhu biljaka, gledaj da drzis 12/12, ako bas mora 1 sat ili sat i po moze vise mraka, nikako vise svetla (kroz taj prozor tokom mraka ne sme da ulazi nikakvo svetlo). biljke cvetaju oko 2 meseca, mislim da je bolje da seces vrh nego da savijas jer ce sve tri jos da rastu, citaj forum i sretno (lampa je mogla za taj prostor i 250w al radi sad s tom sto imas pa ces steci neko iskustvo)
 

Gagiba

Aktivan Član
Ja ručno palim svetla (imam nekorišćen tajmer ali zbog situacije sigurnije mi je manuelno) i dešavalo mi se i po par sati da promašim tajming, mada se trudim da uglavnom budem precizan. Da li im puno smeta 'ebem li ga, ali biljke tolerišu to relativno dobro.

Okači fotku te dvometrašice, živo me zanima kako izgleda!! :)
 
06.06.2014
40
35
0
53
Gagiba je napisao(la):
Ja ručno palim svetla (imam nekorišćen tajmer ali zbog situacije sigurnije mi je manuelno) i dešavalo mi se i po par sati da promašim tajming, mada se trudim da uglavnom budem precizan. Da li im puno smeta 'ebem li ga, ali biljke tolerišu to relativno dobro.

Okači fotku te dvometrašice, živo me zanima kako izgleda!! :)

IMG_20140707_122257.jpg

potrudicuse malo velika da uradim nedami nesto kaze "datoteka je prevelika,ali obecavam da cu postirati lepsu sliku a ova je stara 15 dana slika
 
06.06.2014
40
35
0
53
PowerSeed je napisao(la):
upali lampu pa ces za par sati znati da li mozes da ohladis tako ili ti treba bolja ventilacija, udaljenost biljaka od vrha lampe izmedju 15 i 25cm, u zavisnosti od temperature pri vrhu biljaka, gledaj da drzis 12/12, ako bas mora 1 sat ili sat i po moze vise mraka, nikako vise svetla (kroz taj prozor tokom mraka ne sme da ulazi nikakvo svetlo). biljke cvetaju oko 2 meseca, mislim da je bolje da seces vrh nego da savijas jer ce sve tri jos da rastu, citaj forum i sretno (lampa je mogla za taj prostor i 250w al radi sad s tom sto imas pa ces steci neko iskustvo)
uhuuu sada sam izmerio Kralju ako je skratim sa ostalima je 72 smm udaljene od sijalica,recimi po mome da uradim na dizanje i spustanje, recimi jel ce biti problem sam da uradim kuciste za sijalicu "ko leflektor" ali sa drvenim tenkim spert plocici ali zavijem ih u aluminiumsku foliju i ubacim unutra sijalicu " mozno li je do pozara?" ili da narucim kod nekog limara da mi to sredi . cim sam sve uradio uradicu i ovo samo mi je krivo sto vreme leti,gubim na vremena. ako imas neku ideu kako lako da uradim kuciste za sijalicu slobodno mi reci... hvala unapred Kralju....

zaboravio da ti kazem kada sam kupuvao sijalicu taj mi kaze da je pojacana i iako je 150W daje energiju kako 400watnu i zato sam je uzeo.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
nemam ideju, moras sam da se snadjes, lampa ne sme biti preko 25cm jer ces gubiti dragocene lumene a i tako je ta lampa za maksimalno 2 bilje, ti vec imas tri. skrati onu veliku na visinu malih i nekako ih popni gore prema lampi ako je lampa fiksirana, postavi biljke na nesto, smisli nesto...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: kapela

Gagiba

Aktivan Član
Baš skoro sam napravio dva reflektora za CFL-ke.

Našao sam dva parčeta lima. Jedan je od oluka za kišnicu koga sam isekao i raširio i to je vrhunsko rešenje. Lagan je i savitljiv.
Drugi je obično parče lima.

Makazama za lim isečeš na vrhu lima po sredini parče 15x15 i saviješ ga pod uglom od 90 stepeni. Na njemu otvoriš rupu i tu montiraš grlo E-40. E sad montaža sijalice na lim zavisi da li je sijalično grlo sa kapom ili bez. Uglavnom snaći ćeš se. Meni te CFL stoje uspravno odnosno vertikalno pa je utoliko lakše. Bukvalno sam ih samo privezao. I da, iznutra sam ih oblepio Mylar folijom, mada i ona obična za domaćinstvo završava posao. Ako stavljaš običnu, gledaj da okreneš mat stranu ne onu sjajnu.
I gledaj da ti reglektor ne visi o kablu za struju nego mu improvizuj nosače. Recimo ekserom izbušiš dve rupe, zavežeš bakarnu žicu i to je to! :)

Biljke zanimljivo izgledaju al pročitaj Powerovo upustvo pa daj neku svežiju fotkicu!
 
06.06.2014
40
35
0
53
kapela je napisao(la):
kralju uradiosam kako si mi reko isekaosam ali sa stane one grancice malo mi idu u visini pa neznam dali i njih treba skratiti

98axcm.jpg

2ikbgw4.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Gagiba and CilI

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
sad turaj pod lampu i 12/12, pa kako im bude, ako temperatura bude isla preko 30C moras pojacati ventilaciju, i zatamni taj prozor da ti se ne vidi sa ulice ;)

sto se tice onog vrha, ta biljka ili je bez svetla bila ili je musko
 
06.06.2014
40
35
0
53
PowerSeed je napisao(la):
sad turaj pod lampu i 12/12, pa kako im bude, ako temperatura bude isla preko 30C moras pojacati ventilaciju, i zatamni taj prozor da ti se ne vidi sa ulice ;)

sto se tice onog vrha, ta biljka ili je bez svetla bila ili je musko

Kralju sam znas koliko vreme je bila bez svetla i stajala je na balkonu moze meseci 10-15 dana, nego recimi sto ako sa stane one grancice stignu do sijalice da skratim i njih ili ? sutra cu slikati ceo boks pa vidjecess lepo sada sam naucio da postavljam slike legendo ;) :respect: :power:
sto ako grancice stignu do sijalice jal ce da umre devojka ili da ih isecem ona je mnogo razvijena na 1,25 metara te tanke grancice su isli u visini kada sam imao onaj leflektor sa ampule dok nisam nabavio pravu sijalicu, zao mi je da je bacim i da ostavim ostale 2 cure, inace taj vrh sto mislis da je musko nije onaje od mart pocela da se frcka, pokazalobi do sada dali je musko .
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
stavi na cvetanje i znaces za dve nedelje sta je sta. ne znam na koje grancice mislis ali mozes i njih malo skratiti, bolje sad neg kad pocne da cveta. ne bih ti savetovao takve fotke da kacis na forum. toliko od mene u ovoj temi, sretan grow
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.