Pretjerivanje sa travom

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
22.10.2014
37
37
18
nekom je uzivanje pretjerivanje..svima je!! samo kad tad shvatis da je retardirano jer se nemozes napusiti.to su muke 15 pljugi zapalis jos nisi napusen..isto je sa svime oko nas jel bi se mogo nacugat da 2 mjeseca pijes svaki dan? naravno da bi ti trebalo 5x vise alkohola.razvija se tolerancija.nekazem da nevolim ja zapalit par pljugi vise al malo se treba kontrolirati. radje da se 1/2 dnevno ubijem tako da odletim u svemir od jedne pljugice nego da pusim cijeli dan i ni sam nisam siguran jel sam napusen a takvu chibicu pusim da ti nemrem bit dobro od 0,2 :) al ima i alternativno rijesenje za sve a to je bong! svaki put kad pusim na bong je ko prvi put doslovno jace od 80% droga je bong po meni jedino tripovi su jaci :D
 

wuvuzela

FilozofiÇar BotaniÇar
Banovan
03.12.2013
843
1.021
188
Wonderland
Odosmo predaleko od teme ,a i jest bezveze tema :)

Nego ja kad nemam bonga ja pusim shit na konzervu tako da sam OK sto se tice pretjerivanja ,uvjek me pukne u svemir :D
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
ne, ne obraćam se tebi, odgovaram na autorov post,

a principi i pravila su tu iz nekog razloga, ne vezano za ovo što si ti napisao,... i btw. ovo me zaboljelo, biljka jeste sveta, ali ne tebi i onima koji je puše i osjećaju se "svetima" , nažalost... to što ti misliš da je tebi ta biljka sveta, to je i više nego smiješno... skoncentriraj se i pitaj se zašto ju pušiš---- da li je to fanazitam, ili je samo preseravanje? nema tu nikakve svetosti... hehe, ,... no hard feelings tho'
 

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
Ooo pa hvala ti Farmeru :) Nista od ovoga nijesam znao....postojanje etike i sistema vrijednosti....ama sve,sve je tu i sve mi je sada jasno:) Ja sam uvijek konzumaciju marihuane doživljavao kao čin duhovnosti, a stanje high-a kao najuzvišenije stanje katarze. Samospoznaja kroz filosofiju,razmisljanje o mikro i makro kosmosu,sve sam to volio upraznjavati nadimljen....ali sam se uvihek osjecao usamljenim,jer u mom drustvu nema nikog kao ja. Njima je vutra samo za raznorazne kerefeke...meni ne,ja volim da razmisljam. Imam jednog slicnog meni ali nijesmo cesto zajedno,pa je meni i dalje najviši uzitak kad pušim sam, a onda odem da se druzim sa nekim ozbiljnijim tipom. Uglavnom,sjajno....postojanje pravila je sjajno,ono samo je sjajno,i sjajno je znati da čovjek (ja) NIJE SAM ;)
 
08.05.2015
4
2
3
27
#E da tako je i meni bilo čudno želio sam se bas ono izbit(cuj rijec) jos sam bio mamuran zapalim 1. čistak ono super mi je bilo vise manje 2.ista stvar i nakon 3.bacanje ono znas da se neces toliko napusit al je gust uzivat u svakom gensu.
 
17.04.2015
80
20
8
27
Vidim da vas dosta prica gluposti, neki spominju da se izbaci sve lose iz tjela? Sta je marihuana lose? Da sam sjedis cjeli dan bez pljuge poludio bi.. znaci treba se necim bavit i imat obaveze bez obzira na marihuanu, to je normalno tako da nekad mislim da sam na krivom forumu, organizaciji
... a pretjerivanje je neznam ak ih spalis 10 pa nadalje a svakih 2 sata da zapalim pljugu mogu i delat i svirat i kaj god hocu, inace sam konobar :D
 

wuvuzela

FilozofiÇar BotaniÇar
Banovan
03.12.2013
843
1.021
188
Wonderland
Nisam neurohirurg,ni doktor,ali sam danas prezivio napusen, kod zajedno sa mnom napusenog vrhunskog oralnog hirurga.
jest da nas je zdrobio zub ciji je korjen isao na L
znaci stajalista sam da ne mozes pretjerati nikad
 

Mahnita

Aktivan Član
11.08.2015
234
1.014
143
43
Da ne pretjeramo sa spikom, kako se ne moze pretjerati :) Da se ne lazemo, svi mi to volimo, sve je to bajno i krasno. Naduvas se i stvaras sebi svoj sopstveni svemir, spoznajes, shvatas, dolazis do ideja, i koliko god imao godina, snjom mozes uvijek da dogradis svoju licnost, naravno u pozitivnom smislu. Divno. Medjutim postoji i onaj drugi svijet. Nazovimo ga " stvarnost ", mada je i stvarnost individualan pojam i za svakog pojedinca je stvarnost ono sto on zeli da vidi kao stvarnost ali ipak je bitno drzati balans izmedju ta dva svijeta.

Ljudi smo i snosimo odgovornosti za nas i ljude oko nas. Moramo ici na posao, zaradjivati za zivot, djecu, porodicu, za nas same uostalom i za taj luksuz koji nam omogucava da stvaramo sopstveni svemir. Suprug i ja pusimo uglavnom svaki dan. Stim da nikada ili jako rijetko zapalimo preko dana. Uglavnom obavimo sve sto nas slijeduje kao odgovorne ljude, zaposlenike, roditelje, prijatelje. Posao, djeca, skola, vrtic, spremanje rucka, spremanje stana, kupovina i sl. pa tek onda relaksiranje i ulazak u nas svijet. Sve to jesu pravila koja su nam nametnuta kroz drustvo, ali bitno je takodje pokazati odgovornost i obavezu prema zivotu koji zivimo. Makar ja tako mislim. Ta dva svijeta su dvije krajnosti izmedju koji se prosto mora naci balans u suprotnom ce jedan svijet trpjeti :)

Kastaneda to dobro prenosi u svojim knjigama, posebno u knjizi " odvojena stvarnost " , Gdje Don Juan zivi iskljucivo svoj " imaginarni " svijet, ne preuzima odgovornost i obaveze prema drustvu i okolini a Kastaneda je tada jos uvijek taj koji zeli da drzi balans.

Zelim da kazem, nije bitno koliko duvamo i da li cemo postati imuni na vutru, bitno je prihvatiti da nas duvanje ipak pomalo koci da budemo potpuno prisutni u stvarnosti i bitno je znati da li to zelimo ili ne. Sve je licni izbor svakog pojedinca, ja licno sam za Balansiranje.


Toliko&Peace :)