Prihrana biljki

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

pav1337o

Aktivan Član
14.09.2009
91
16
0
41
Pričali su općenito za biljke. Nisu spominjali vrstu. Biljka je biljka. Trava il ne. Gledam logički. Al opet, cannabis se "mrvicu" razlikuje od ostalih. Recimo što se spola tiče...
Naime, ako je neki element dobar za korijen, onda je dobar za svaki korijen, zar ne? A ne samo za korijen cannabisa. Sukladno tome, ako je biodinamički pripravak dobar za, recimo jabuku i njen korijen, što ne bi bio dobar i za korijen trave.
Ne volim kad se od uzgoja trave radi rocket science.

Just a thought.
 

Odin_of_Asgard

Aktivan Član
23.03.2010
185
40
0
51
jel zna netko kako da doziram sušene kore od banane?? Kada je poželjno biljki dati bombu kalija, u prvoj polovici cvijetanja ili u drugoj??
 

Odin_of_Asgard

Aktivan Član
23.03.2010
185
40
0
51
ma koristim Plantelu 5-8-8, aki htio sa tom bananama lupit bombu kalija, možda jednom, umjesto gnojiva, pa me zanima kada i koliko bi to njoj najviše odgovaralo?? Koliko kora po biljci i to??
 

zla zla

Aktivan Član
06.10.2009
92
2
0
38
da li neko moze da mi pomogne u vezi sa kupovinom hesi i tnt dzubriva? Interesuje me gde mogu da ga nadjem po srbiji? da li ima da se naruci postom?
 

lalex

Banned
Banovan
19.10.2010
6
0
1
32
Ja sam novi na forumu pa me zanima cime da zaljevam biljku tek su jjoj poceli prvi listovi........hvala unapred

TEČNO ĐUBRIVO SA DODATKOM MIKROELEMENATA

Kompleksno NPK tečno đubrivo sa dodatkom gvožđa i ostalih mikroelemenata u helatnom obliku, namenjeno prihrani cveća, travnjaka, ukrasnog žbunja i ostalih kultura kada se želi postići veća bujnost lisne mase. Intezivira zelenu boju lišća, pomaže uspešnije zametanje plodova i povećanje njihove krupnoće.

FLORAVIT za listanje se koristi kao sredstvo za prihranu cveća koje ne cveta (na pr. Fikus, Filadendron i sl.), ali i kao startno đubrivo početkom vegetacije cveća koje cveta, a u cilju postizanja potrebne lisne mase. Nakon prve faze (razvoja lisne mase) postupno se prelazi na prihranjivanje FLORAVIT-om za cvetanje, kod biljaka koje cvetaju.

SASTAV: AZOT (N) 8%
FOSFOR (P) 4%
KALIJUM (K) 4%
GVOŽĐE (Fe) i ostali mikroelementi:
B, Cu, Mn, Zn, Co, Mo (u helatnom obliku).

PRIMENA: Tokom vegetacije prskati ili zalivati 1 – 2 puta nedeljno rastvorom FLORAVIT-a za listanje. Kod balkonskog cveća prihranjivati uveče ili po oblačnom danu. Sadržaj poklopca dodati u 3 L vode i prihraniti kao što je navedeno.

U *********** u rastvoru od 0.05% ili 0.5mL po litru (tj. 1mL na 2L vode). Menjati rastvor jednom nedeljno. Ukoliko je period vegetacije duži po potrebi se može postepeno pojačati rastvor i do 0.1% ili 1mL po litru.

Rok trajanja neograničen.
BEZ HLORA

biljka mi je nekih 10 cm jeli mi ovo moze pomoci

slobodan je napisao(la):
naravno u poljoprivrednim radnjama da ima. mozes i tamo gde si kupio zemlju uglavnom ako je malo bolje opremljena radnja,a mozes i tamo odakle si porucio semenje. ja sam danas porucio komplet hesi gnojivo zajedno s semenjem

ako nije problem mozes li mi reci gdje si kupio i koliko je para
 

slobodan

Aktivan Član
16.08.2010
329
70
0
74
pozdrav *******
ja koliko sam upucen hesi se ne moze naci u srbiji iz raloga sto postoji problem sa uvozom. mozes ga poruciti iz slovenije... postoje kompleti koji su od pocetka do kraja u zavisnosti u cemu ti je biljka posadjena,oko 50,60e... ako budes porucivao,poruci na drugara i na drugu adresu u odnosu na onu u kojoj ti je grow...

pozdrav lalex
u zavisnosti od velicine posude u kojoj ti se biljka nalazi pocinjes sa djubrivom i to za pocetak bar sa pola od propisane doze na svakih 10 do 15 dana.ali tvoja biljka je premala da bi je gnojio! moj savet ti je da prvo napravis dobru smesu zemlje i ako ti je biljka u maloj posudi presadis je bar u 12l. i to bi ti trebalo biti dosta za vegetaciju,a kad prebacis na cvetanje polako pocnes sa gnojenjem...
porucio sam iz slovenije,ali je zabranjeno reklamiranje...( daj mi neki mail pa cu ti poslati adrese gde mozes naci sve potrebno) a uzeo sam white widow 5kom za 60e. ali imas i dosta jeftinije semenje a i od razni proizvodjaca... otvori moj dnevnik pa ces videti dosta informacija...
 

Odin_of_Asgard

Aktivan Član
23.03.2010
185
40
0
51
ja to nebi koristio, imaš u boxu sve što ti treba...ako koristiš zemlju za cvijeće, ona bi u sebi trebala imati gnojiva, tako da prvih 15-20 dana nema potrebe za gnojenjem...a kada budeš uzgajao neko vrijeme, već ćeš i sam vidjeti na biljkama kad im treba prvo gnojenje...
 

slobodan

Aktivan Član
16.08.2010
329
70
0
74
sad sam te video i ovde...
znaci najpre dobra smesa zemlje, i to sa supstralovom terra magmom pa polako nakon dvadesetak dana tek pocni da gnojis sa grogreen vegetative, pa kasnije grogreen balanc,pa posle sa grogreen fruitom.
 

zla zla

Aktivan Član
06.10.2009
92
2
0
38
koristio sam nista posebno. trazi ako mozes proizvode od HESI kompanije. Citao sam i po stranim forumima izgleda je kao spanac za popaja. Neprevazidjeno.
 

stoney

Finally, My Mother Has Join(t)ed Us. Happy AF
12.01.2010
110
7
18
Uluru
e pa imao bih jedno pitanje :
ako gnojim 3ml plantelle na 1,5l vode koliko ja te vodesa gnojivom dam biljci
kad ju zaljevam i da li cuvam onda tu vodu za sljedeci put ili ju zaljevam svaki put s tom
vodom dok ne nestane pa obicnu vodu??
zahvalan sam na svim odgovorima..
(prosli grow sam pregnojio...)
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Isto je dodao hranu u litru ili 100 litara vode,bitno da je hrana pravilno dozirana.A zaliješ koliko treba,ja osobno polako pa dok ne procuri.Ja bi na 12 litara stavlja oko 1.5-2litre vode.Bitno da imaš rupe i višak ode.Zapamti s vremenom koliko treba i ne ostavljaj šta ostane za drugi put jer se mjenja ph vode kako stoji.
 

leš

Aktivan Član
06.10.2010
80
11
8
40
ljudi molim vas riješite me dileme.
koristim hesi kit.gnojva ,e sad dobio sam i onu tablicu za gnojenje sve mi je jasno osim zadnja 4 , 5, tijedana gnojenja znači na tablici je nacrtano da se zeleni i plavi skupa doziraju.
sad moje pitanje dali da skupa izmijesam zeleno i plavo gnojvo ili odvojeno?
i još jedno dali sa svakim zaljevanjem izmijesam dozu s gnojvom, jer tako je na tablici nacrtano i nepise za ta 2 proizvoda kolko puta zalit s tim.
pr----dali ¸1 tjedno 2 put tijedno ili konstantno sa svakim zaljevanjem.
nadam se da ste skuzili vi koji koristite gnojvo od hesija.
molio bi da komentirate.
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Hrani jednom tjedno za početak i pola doze za početak pa vidi kako se biljke ponašaju.
Ne kontam za miješanje šta spominješ odvojeno.Voda je glavna,u nju staviš zelenog koliko piše,pa plavog koliko piše i tako sve šta ide.Izmješa se u vodi.Neznam ni objasniti kad je pitanje čudno:)
 

leš

Aktivan Član
06.10.2010
80
11
8
40
aha ma mislio sam hesi blom i hesi fosfor plus ta dva gnojva skupa .
gle primjer---hesi blom 7,3,5
---hesi fosfor plus 7,5
kad izmijesam ta dva gnojva skupa dobim 7,10,10 npk
e sad neznam dali je u cvijetanju bolje bez n smo pk šibat

jebiga malo sam skompliciro,ali nema veze svejedno hvala sta si mi modgovorio živijo.
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Neznam zašto ti zbrajaš.Prati tablicu koju imaš od hesi-a,prati tjedne koje biljka ima i hrani koliko se večinom hrani.Hesi je i osmišljen za stonere,da zbraja umisto njih,još dobiš i tablicu hehe!Nemoj problem od ničeg raditi:)