prvi grow 250w domacica

  • Začetnik teme silikolor banda
  • Datum pokretanja
Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
S

silikolor banda

Guest
ajmo momci i devojke, malo komentara za biljkice :))) moze i malo pohvale za home made opremu :)))
neka +rep mozda ;-)
:)))))))
 
21.03.2010
36
0
0
41
svaka cast vodenichare. majstorski odradjujes grow iako imas skoro nikakve uslove. bas je tesko kad se nema para. mene si motivisao da se potrudim i napravim box, iako nemam bogzna kakve finansijske mogucnosti. verujem da ce i drugim ljudima tvoj grow biti svetli primer kako moze da se ostvari uspeh bez mnogo para
 
S

silikolor banda

Guest
hvala puno. ih pa ne radim ja nista ekstra, ima puno dobrih dnevnika, i mnogo boljih growera od mene. ja sam samo pocetnik
 
S

silikolor banda

Guest
25.03 se pojavile banane na vecini biljaka. moje misljenje je da su pukle na hermafrodite zbog toga jer su dugo bile na 15c nocu i dozivele sokove zbog temperaturnih razlika.
 
S

silikolor banda

Guest
26.03 pocupao sam sve mutant cvetove, mislim da nisu bili zreli i da nisu pustili polen. od sad vrsim svakodnevnu kontrolu, da bih oprasivanje sveo na najmanju mogucu meru.
 

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
46
Vodeni dat ću ti + ako sve banane skineš u protivnom nedam jer nisi ni ovde pa ni u onoj temi opisao CT hehehe....
Zapamti morat ćeš jedan hed na analizu poslat.....

I operi dobro ruke poslje skidanja banana ili stavi gumene rukavice pa ih odma skini nakon završetka...
Polen je zajeban !!!!!!!!!!!!!!
 
S

silikolor banda

Guest
posto sam obecao mom prijatelju upitniku da opisem kako sam napravio cooltube red je i da odrzim obecanje.
od materijala sam koristio
komad aluminijumskog lima za reflektor
staklenu teglu 5l zapremine
rebrasto crevo fi100
aluminijimsku foliju
strec foliju
ventilator za kompjuter
prvo sam savio lim da dobije oblik reflektora da usmerava svetlost na dole bez rasipanja okolo. na tegli sam probusio dno tako sto sam je stavio na ringlu el sporeta i ukljucio da se zagreva, kada se bas dobro ugrejala umocio sam dno u posudu sa hladnom vodom. bitno je da se ne uroni duboko, samo dno. culo se samo cak, i dno je otpalo precizno kao da je seceno laserom. nakon toga sam teglu pricvrstio na reflektor,i nakon toga i sijalicu od hps kompleta ubacio u teglu i pricvrstio je za reflektor. sa strane gde je usla sijalica, iza grla sijalice sam pricvrstio komp vent.
rebrasto crevo sam na 2 mesta zasekao do pola da bih mogao da ga savijam kako mi je potrebno. na vrhu ormana sam napravio otvor da moze da prodje crevo.
kada sam to zavrsio namestio sam crevo u polozaj koji mi odgovara i na mestima gde je seceno obmotao ga aly folijom, nakon toga strech folijom da ga utegne pa jos 1 sloj aly folije i njega dobro omotao selotejpom.
jedan kraj creva sam pricvrstio na otvor tegle a drugi, onaj koji je izasao iz ormana ide u otvor dimnjaka.
nisam navodio dimenzije creva jer ce se to razlikovati od boxa do boxa i napominjem da meni glavni protok vazduha kroz cooltube daje dimnjak a komp vent je samo pomoc i pojacanje i nije sam po sebi dovoljan.
 
S

silikolor banda

Guest
nabavio sam novo djubrivo odnos je 19-9-27 gvozdje 0.034% mangan .0017% cink 0.01% ima i magnezijum,bor,molibden,kobalt,bakar, u tragovima. koristi se i za folijarnu prihranu i za zalivanje. zanima me da li je ovo dobar odnos za biljke u cvatu?
 
S

silikolor banda

Guest
sad sam malo citao i vidim da ne valja. imam drugo, odnos je 3-8-6 nadam se da ce to odgovarati
 

Samo oči

Aktivan Član
06.02.2010
66
13
0
39
Kako ide borba sa hermićima? Ja sam imao jednog i nisam ga mogao obuzdati!!
 
S

silikolor banda

Guest
sva sreca pa nisu oni sa jajima nego banandzije, ali opet je steta, svaki cvet koji otkinem, samim tim smanjujem velicinu hedova. ali nije strasno, nema ih bas previse. nadam se da ce da prestanu da iscvetavaju kako se bude blizilo zrenje.
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Gledaj to s vedrije strane! Imat ćeš feminizirano sjeme:)
 
S

silikolor banda

Guest
to me raduje pomalo . mislim da nece biti mnogo semena jer sam bas pazljiv i revnostan u skidanju banana ali je opet par komada pustilo polen. nadam se da ce stici da iscveta do polovine maja pa da bacim neki outdoor scrog.
 

Samo oči

Aktivan Član
06.02.2010
66
13
0
39
Moj savjet ti je da kolješ hermića, meni je upropasti cijeli grow, od ljepe ženskice napravio mi je sjemenjaču (puna ko šipak). Mislim da ću u buduće dinamitom rješavati muške i hermiće...
 
S

silikolor banda

Guest
pa kako da ih koljem kad sve imaju po malo banana? radim detaljan pregled vski dan i kidam banana pupoljke kako krenu. nije strasno skinem po 7 8 komada dnevno.
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
uuuuuuuu,baš sve :eek:hno: onda ništa od femi sjemena :eek:hno: samo hermi...baš bad...
Stavi ti prijatelju nove,jer od ovog nema sreće.Bit će i to pušljivo,ali opet...Taman ti ove mogu bit gotove dok nove porastu.
 
S

silikolor banda

Guest
ma nece biti toliko strasno, samo je 1 do sad pukao polen i to vrlo malo. sve ih skidam dok su jos u pupoljcima, i vrsi se kontrola 2 puta dnevno detaljna. imam male biljke koje rastu u plasteniku, kada ove budu gotove stavljam nove. i mislim da nece biti toliko strasno, pusio sam hedove koji su bili prepuni semena i opet su pucali do ja.a. i bozga mislim da gresis. kada biljka koja je pravi hermafrodit, tj ima prave zenske i prave muske cvetove oprasi sebe ona nosi u sebi i muski i zenski hromozom. takva biljka daje i zenke i muzjake i hermafrodite. a biljka koja usled stresa, koji u seed bankama izazivaju hemikalijama, proizvede cvetove nalik na banane ona kad sama oprasi i druge oko sebe daje seme koje nosi samo Y hromozom i 100% je zenka.
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
549
113
Ne sjećam se
Tvoje sve biljke su hemafroditi jer si koristio sjeme koje je nastalo usred samooprašivanja.
Kad je biljka 100% ženska i usred velikog stresa koji je uzrokovan namjerno počne proizvoditi muške cvjetove, ta pelud koju proizvedu muški cvjetovi treba oprašiti drugu 100% žensku biljku.
U tom slučaju se dešava da je sjeme feminizirano jer su korištene dvije 100% ženske biljke. Jedna koja je bila usred velikog stresa i druga koja je 100% ženska.
Kad je biljka u normalnim okolnostima hemafrodit i sama sebe opraši, sjeme će biti hemafroditno.
Nije baš jednostavno napraviti feminizirano sjeme. Jer da je tako, kanabis se ne bi mogao normalno reproducirati jer bi iz hemafrodita nastajale 100% ženske biljke i onda ne bi bilo muških. To bi bio paradoks, a mama priroda to nije tako zamislila.
Kemikalija koju spominješ se zove giberlinska kiselina i nije nužno da se to koristi pri proizvodnji feminizranog sjemena. Ima još raznih načina koji su prirodni.
Eto nadam se da sam pojasnio što se tu događa...
peace
boz :sun2:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.