DOMAJA - PRVI GROW [2017]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Gaf

07.01.2016
343
225
43
47
Prijatelju da ti usput kazem kako ti je lakse i kako ti nece puknut grana kada ides cropat.Tamo do mislis cropat, na tom mjestu sa kombinirkama stisni, ali lagano, ne da presjeces biljku, i tako vrtis u krug kombinirke i jos na par mjesta stisnes, zasto, zato da drvenkastu stabljiku omeksas, a ne strgas joj žilice kojima prolazi hrana i ostali nutrijenti.To ti je najlaksi i najsigurniji nacin cropanja, a da ne shebes biljku, evo malo pomoci za drugi put ;)
 

Štaćukadjevolim

420ツ
Banovan
26.02.2017
934
1.639
188
Vutrograd, Bosna i Hercegovina
Dan 109

Zalio sam sa 20l vode.
U 5l vode stavio 2/3g startera.
U 2l vode stavio 50ml plantelle univerzal N7 - P5 - K6
U 2l vode stavio 20ml fitofert N10 - P5 - K10
U 2l vode stavio 103ml slavola.
U 0,500l vode stavio 15ml slavola.
Ukupno 31,500l tekućine je dato.

Suša je Bogami uhhhh.
Danas u toku jutra nevrijeme i kiša, u toku dana kiša pa je bilo 17°©, a do tad vrućina, sparina ma pakao.
Reko taman odo ja da je obradujem fino.

Listovi osušeni i žuti poskidao sam.

20170725_163513.jpg

20170725_163531.jpg

Poskidao listove dobro je došla ova suša planirao sam uradit lollipopping pa mi ona pomogla haha.

20170725_164306.jpg

20170725_164317.jpg


Prenesem 10l zemlje.
Zalijem sa 10l vode rekord odo još sa 10l zalit, zalijem, i reko nasut ću još 10l i odo po gnojivo na izlasku vidim koze i čovjek, a ja izlazim iz sajta kroz ostrug i rastinje inače znam tog čovjeka reko kako ste, ono ovo kaže šta ti radiš, a ja vidim koze jedu kupine rekord išao vidjet nabrati kupina kaže jesi nabro rekord nema slabo, kaže ev ovdje imaš i ja ono ovo, počeše teme o školi, o mladima što napuštaju zemlju, pa politika, pa poljoprivreda, rekao, pošto je mlijeko kaže 1€ 1litar rekord docu vcrs uzet,a držim kanister u ruci reko našo dole kanister čist voda u njemu bila rekord taman stavim ja rekao inače vode i na sunce bude baš vruće moram i razblažit vodu pa da se kupam štedimo struju hehe. U pola 21h po mlijeko i nahranim bebu. Valjda neće ulazit na sajt i naletite na bebu.

Sutra iskopat rupu za klona pustio je male žiliće dat skroz malo startera, dat slavola i zalit s 10l vode. Imam neke piljevine suhog lišća i malo malčiranje uradit.
I majku zalit sa još 4l vode i vidjet malo privezan i topline uradit.

Starter i fitofert

20170725_130920.jpg

Zemlja i pripreme

20170725_133345~2.jpg

Nakon 08 dana pustio žile sad je opet u čaši na prozoru

20170725_155017.jpg

Kako sam LST radio prošli obilazak slučajno sam i Splitting uradio pa sam malo zavezao

20170725_164706.jpg

Nadam se da će sve biti uredu neko neki savjet i slično neka piše.

Evo još koja fotografija

20170725_164306.jpg 20170725_165009.jpg 20170725_165017.jpg 20170725_165211.jpg

20170725_165405.jpg mm hahaha:lol::lol:
 
Poslednja izmena:

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.040
398
Nije to ni radi suše ni radi temperature nego polako ali sigurno ubijaš biljku sa toliko gnojiva. Ako tako nastaviš biljka ti neče dočekat cvijetanje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Joe1234

Skunker420

Aktivan Član
22.03.2016
254
647
93
Ja mislim da je bila zedna i da nije uspjela da podigne listove a on je posliko.. moje misljenje.. kod mene isto biljka prosle godine sto su je poradili spusti lisce ovako kad je zalijem kroz 15 20 min podigne
 

Stipa

Psychedelic expirience was born...
Poznanik Foruma
22.04.2015
586
4.377
163
Biljka kad je zedna i ima opustene listove, kad ju zalijes, mozes na oko vidjeti kako podize te iste listove. U roku pola sata listovi su opet uspravni. Ne znam kako kod tebe, ali za moje podrucje ovaj tjedan su najavljene velike vrucine. Najbolje bi ti bilo da po tim vrucinama ides samo s vodom i zaboravis na gnojivo. Tlo se brzo isusuje i gnojivo se kristalizira. Biljka ga ne uspije "pojesti".



Edit: Pa ti u zadnja 4 obilaska skroz dodajes nekakvo gnojivo. Sad sam malo prelistao dnevnik. Smanji malo to gnojivo, forsiras ih bez veze. Pusti ih malo da se odmore od tog konstantnog boostanja... Ajd sretno
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: -BäR-
27.06.2016
149
216
43
81
upravu su, pocrkace ti biljke,rokaj vodu i dovedi to u red dok je jos vreme,pusti djubrenja jel neradis po principu kako treba,zato i postoji ovaj forum da se nauci o svemu svacemu,ove tvoje biljke kad vidim place mi se,rokaj vodu samo i s njima postupi od sad drugcije,ako ti nesto nije jasno slobodno pitaj.
 

Štaćukadjevolim

420ツ
Banovan
26.02.2017
934
1.639
188
Vutrograd, Bosna i Hercegovina
Zbog problema sa akauntom nisam mogao na vrijeme napisati nešto o zadnjem obilasku.

28. 07. - Dan 112

Zalio sa 16l vode.
Imao sam malu flašicu od pola litra unutra je bilo 23ml slavola i mrvica startera.

Par vrhova topirao.

Klona sam zaboravio ponijet kući pa u saksiju posaditi.. zaboravio sam ga na sajtu.. Trebao je na sajtu bit presađen al u žurbi sve se poremeti.. reko ponijet ću kući i zaboravim.


20170728_201921.jpg

20170728_202326.jpg

Evo jedan kratki video PW je: vutra.org


Odem reko da presadim klona i zalijem dobro, kad ono par putića koje ja nisam napravio, (samo jednim sam dolazio) mislim da je onaj čovjek kojeg sam sreo ulazio ništa nije dirao.

Malo privrzao i tako. 30.07 fino pala kiša bilo je malo leda.

Sad trebam pazit i drugim putem dolazit pa za 10 dana starim putem vidjet jel normalno sve ili je još koji put neko hodo do biljke.

@ubica zmajeva bila je previše žedna.

@Stipa da slažem se, trebao sam ići na godišnji pa sam dao više gnojiva reko da ne bude žedna al se poremetilo i neću ići na godišnji.

Prije 10 dana nije bilo da će biti ovolike temperature al šta je tu je posle padaju temperature.

Screenshot_2017-08-02-14-16-15.png Screenshot_2017-08-02-14-16-28.png

Biće sve uredu par puta ću po noći ići zalijevat vodom, 20-og će dobit gnjoio za cvjetanje.
Bliži, bliži se još nekih 13 dana. :joint:
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA. and CilI

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
mislim da je onaj čovjek kojeg sam sreo ulazio ništa nije dirao.
Mene više ne bi vidio na tom spotu :D
Manje gnjojiva, ili ako budeš, ne rokaj velik omjer, a više vode jarane zalivaj, i priroda će odraditi svoje :)
ili ako već nastojiš gnjojiti, pošto vidim iz prijašnjih postova da si velike ruke što se toga tiče :D onda nabaci kompostiranog đubra oko stabiljke, dobar sloj i zalivaj to vodom:D
 

Štaćukadjevolim

420ツ
Banovan
26.02.2017
934
1.639
188
Vutrograd, Bosna i Hercegovina
Ajde kumovi da bratu ubijete paranoju.

Ovako 25.07 odem na sajt i dam 20l vode svojoj ljepotici reko ajd odo po još 10l vode i ostavit u šumi i odo po gnjoivo kući.
U rusku mi je 1 kanister od 5l, a u ruci mi je drugi kanister od 5l.

Ovako ima ravnina i mala trava do koljena, 5m i idu ostruge mala drveća, trava i hoda se nekih 50m do biljke.

Izlazim iz sajta i sad trebam proći tu nisku travu i kući.

Ja izašao iz ostruga korova i tih sanja kad ono čovjek kojeg poznajem čuva koze, ja se smiri unormali sve 5 reko kako ste ono ovo tad je bilo zahlandilo bila kiša reko uh zahladni pravo kaže jest vala pakao bio, kaže on meni šta ti radiš reko kupine brao, kaže koliko si nabro reko nisam sitne, kaže pa evo imaš ovdje vidi kupina reko sitne mi puno reko ima moja komšinica veće kaže on, a to su pitomne reko ahaa, kaže pa šta će ti reko hoću da prodajem šta ću malo para zaradit, i tako krenemo o politici, pa o životu u BiH, pa o školi reko pošto je mlijeko 2 KM doći včrs uzet kaže dođi, držim kanister u ruci reko nađoh kanister reko taman da stavim u dvorište naspem vode ugrije se mora se razblažit pa se stim okupa štedim struju hehe. Navečer po mlijeko i dam gnjoivo sve ukupno 11l za taj dan dam 31,500l tekućine.

Odem 28.07 da presadim klona kad ja 100 drugi puteva, a ja imo samo 1 s kojim sam dolazio.
Zalijem je s 16,500l vode.

Išao je i do biljke nije je dirao, al kako sam zalijevao oko biljke je bila vlažna zemlja to je možda vidio.

Ne znam jel me prijavio policiji.

Odem oko pola 21h danas pregledam gdje je ulaz sajta ili je o5 neko ulazio na sajt ili se trava nije uspravila, uzmem kanister da odem do vode, kaaaaaaad onooo svjetla duga od auta nekih 30sekundi do mene, a sigurno mjesto je 400m, ljudi ja sam bacio kanister u ostruge ja sam gas dao meni su noge same trčale nedo Bog da sam pao na mjestu bi 100% bio mrtav ljudi nizbrdo je ja sam išao 80+ na sat 100% organi su mi se pomiješali koliko sam trčao znači jaja su mi došla u oči, bubrezi u usta, želudac u mozak, srce u grlo, pluća u nos, jebo Amela Tuku on je za mene mala maca ljudi auto mi ni patike nije sa svjetlom rasvijetlio.

Mene zanima zakon u Bosni i Hercegovini o uzgoju marihuane za svoje potrebe. Na Google kad ukucam mora se skinut al to me plaši jbg ne znam kakav je link i slično.

1. Zanima me dali mogu osnovnu sumnju stavit i teretiti da sam uzgajao marihuanu ako me onaj kreten prijavi.

2. Zanima me ako me policija ulovi na djelu kada sam 30m od biljke (ja znam priču šta trebam reći i ne plašim se da me ispituju znam caku za izlaz)

3. Zanima me ako me policija ufati na djelu i vidi mi facu kako zalijevam marihuanu, a ja sam brz ko metak i pobjegnem im da li mogu mi šta posle, racija kući, hapšenje u gradu ispitivanje u stanici logično ja ću tvrdit da nisam tu nikad bio da nekad prošetam al ne na to mjesto. Nemaju sliku kao dokaz da sam to ja bio.

25-og 31ipo l tekućine, 28-og 16ipo l tekućine, 30-og palo fino kiše, 31 -[34©°] , 01 - [37°©] , 02 - [38°©] , 03 - [37°©] , sutra 04 [36°©], ja sam u 2 dana dao 48l tekućine, posle 02 dana Bog dao par litara i posle 4 dana ništa, a temperatura luda.

Molim pomozite da ubijem paranoju, ne želim da mi biljka propadne.

@amrildooo kad budeš tu helpaj.
 

Skunker420

Aktivan Član
22.03.2016
254
647
93
Iskreno imo sam situaciju nesto slicno a paranoja me pucala bas i odem jedan dan na sajt i lik kreno u gljive valjda sta vec il seta a ja izlazim sa sajtaa i kroz mj dana dolazim na sajt neko je gazio drugim putevima okolo svud trazeno a lik koji me znao reko kao murija je tu maksuz me zvao da mi kaze a ja prije toga otiso na sajt i sve to zateko znaci nema biljke valjda sam se mimoiso sa murijom il nekim ko je skino bas se vidi da je npr 24h prije iscupana jer trava se nije uspjela ni dic... bit svega je to da treba da ofiras znaci ulaz iz vise osa da ne ofiras tragove jedno obilazenje jednim putem i sledece drugi s obzir da moras cesto sad da ides moras ih imat bruku da bi trava uspjela da se malo digne a kako ces upratit nekog drugo to je fazon sto ces zapamtit koliko je tvojih osa i kuda idu ako primjetis neke x svrljane ose provaljen je sajt i ne idi blizu ni 50 m jer gotovo je njih je tu ekipa i nemas apsolutno ni jedan argument jer sve i da imas nemas svjedoka a njih neka je 2 minimum drugi ce potvrdit al tu padas na ekipu u sirem krugu biljke ;) i kad dolazis prilazi joj bar 1h polako od mjesta do mjest ofiraj ima li negdje nekog sjedi i slusaj pa tek onda pridji.. mozda ti i pomogne sta peace and love
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.

Štaćukadjevolim

420ツ
Banovan
26.02.2017
934
1.639
188
Vutrograd, Bosna i Hercegovina
Drug hvala ti mnogo, a gdje idem po vodu gore su vikendice pa auto koje je naišlo nisu drotovi možda, možda jesu, al paranoja uradi čovjeka.

Da 1h od šteka do šteka obiđem pa tek onda odem po stvari koje sam donio i uletim do biljke.

Znači ako me prijavi padam?
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.

perikle

... šumski vrač ... zelene su naše doline ...
22.04.2015
983
3.051
163
zaboravi te biljke moj ti je savet , ne prilazi tu više , nego iduće godine nađi skrovitije mesto .... aj srećno ..
 

Skunker420

Aktivan Član
22.03.2016
254
647
93
Probaj otic do sajta bez icega tj bez vode, opet ne direktno nego onako fol ti naletio na njih ako bi bilo sta.. onda se i mozes pravit budala malo ovako s vodom i ruksakom si pao 100%. Osim ako te nisu vec slikali, al cisto sumnjam jer da jesu pao bi do sad. ;) Nego opusteno samo, sto manje crnjaka i bolje ces proc. A sad kako sam cuo traze dronovima biljke puste dron da snima i gledaju imali gdje sta.. u kukuruzu sad najlakse izofiraju samo siprazje nekon uz sumu.. cuvaj se jbga sta drugo da ti kazem
 

Štaćukadjevolim

420ツ
Banovan
26.02.2017
934
1.639
188
Vutrograd, Bosna i Hercegovina
Znam nit imam sjemena da odradim u saksiji manjoj, valjda se ne osuši zbog manjka vode otići krajem 09 mjeseca vidjet da li ima da se obere bar 10g da bar probam neće bit puno al koliko god moje je, bilo bi više da dajem gnjoivo u cvjetanju, al šta je tu je otići ću 10 /15 dana vidjet jel se trava podigla ako jest nastavit ću s rizikom. :plac::plac:
Jebo uličnu vutru kad te neko drukne mudriji, cimanje s dilerom, a vako obereš kući duvaš i murija te ne dira. Jer niko ne zna da imaš nit te može neko drukat da si prodo nekom i da pušiš kući ljudi su danas zavidni šutnja je zlato, ko se hvali da ima zna se kako prođe.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.

Stipa

Psychedelic expirience was born...
Poznanik Foruma
22.04.2015
586
4.377
163
Vec prvi put kad te vidio, vise se nisi trebao vratiti. Ovo sad te sudbina drugi put upozorila, za treci put se nebi kladio.
Zaboravi te biljke dok nije kasno i dok se nesto s tobom ne poveze. Nisu te nasli na mjestu, ne mogu ti nista. Iskreno ti kazem, nemoj vise ni iz znatizelje u blizini prolaziti. Zaboravi da si ista uopce radio ove godine. Bolje da docekas iducu godinu s novim sajtom, nego da razmisljas u prdekani kako si bio glup i pao. Sretno i cuvaj se.